Page 66 of 67 FirstFirst ... 1656626364656667 LastLast
Results 1,301 to 1,320 of 1328

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #1301
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Φυσικα και εχει σημασια τι skill tree θα πας και ποσο αλλαζει το gameplay. Καρα-rpg ειναι οχι απλα RPG. Ο εξοπλισμος και τα σκιλ, αναλογα τι διαλεξεις κανουν πολυ διαφορετικη την προσεγγιση της μαχης. Δεν ξερω γιατι το λες αυτο αληθεια!

  2. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (28-03-2022)

  3. #1302
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Σιγουρα αλλαζουν την προσεγγιση αναλογα τι θα διαλεξεις κτλ, αλλα και χωρις αυτα απλα σαν Shoot em up να το δεις παλι βγαινει αυτο εννοω. Δεν σε αναγκαζει το παιχνιδι να δεις σε βαθος τι θα κανεις με τον χαρακτηρα σου.
    Σαν να ξεκινας RPG και να το τερματιζεις με το ιδιο οπλο που ξεκινησεις πχ, ε αυτα δεν γινονται πουθενα.

  4. #1303
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Αυτο ισχυει για ολα τα παιχνιδια εκει εξω ρε συ και ειναι λογικο. Πες οτι εγω ειμαι ασχετος και παω και βαζω τα skills οπου ναναι. Ε πρεπει το παιχνιδι να μπορει να ολοκληρωθει. Ιδιως αν το παιζεις σε χαμηλα επιπεδα δυσκολιας το πως θα χτισεις τον χαρακτηρα σου δεν θα κανει δυσκολη τη δουλεια σου. Αν ομως παιζεις στο υψηλοτερο βαθμο δυσκολιας, τοτε πιστεψε με πρεπει και να τον στησεις σωστα και να παιξεις σωστα.

    Ολα τα παιχνιδια με skill trees την ιδια φιλοσοφια ακολουθουν. Και στο Elden ring εγω μπορει να φτιαξω warrior και στη μεση να πω fuck it θα τον κανω μαγο. Το παιχνιδι μπορει να ολοκληρωθει και παλι απλα κανω τη ζωη μου πιο δυσκολη.

    Στο cyberpunk μπορεις να κανεις build που δεν πυροβολας ουτε μια φορα και ξεπαστρευεις τα παντα μεσω hacking.

  5. #1304
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Στη normal δυσκολια παιζω σχεδον ολα τα παιχνιδια. καταλαβαινω τι λες κ οντως ετσι ειναι γενικα, απλα συνηθως συνταντας ενα τοιχο, η καποιο σημειο που σου λεει ωπα γινε λιγο καλυτερος και ξανα ελα απο εδω.
    Ε επειδη στο cyberpunk δεν πολυ ασχοληθηκα και πηγε νερο ως το τελος μου εκανε εντυπωση γιατι εχει οντως τοσο πραμα μεσα που αλλαζει τελειως το gameplay αλλα τελικα δεν χρειαστηκε να επενδυσω πουθενα.
    Ασε που δεν εχει και respec το παιχνιδι σωστα? δηλαδη και σκατα να τα κανεις στα Tree μονο τα perks κανεις ρεσετ.

    (να σημειωσο οτι γενικα western RPG's ποτε δεν μου πολυ μαρεσαν,πχ Witcher,Fallout,Elder Scrolls. Ξερω ειναι περιεργο,τι να πω,γουστα.
    πολυ μπλα-μπλα κ λιγοτερο combat ουσια. Ενω στα japan νομιζω γινεται το αντιθετο.) Ισως πρεπει να αρχισω να παιζω παιχνιδια στο Hard οπως εχω δει κανουν αρκετοι ηδη εδω μεσα.


  6. #1305
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    18+ εκ πωλήσεις.

    Μεγάλος αριθμός, αλλά μεγάλη πτώση μετά το launch (13 εκ είχε πουλήσει στο πρώτο 10ήμερο) και κάτω από τις προσδοκίες της αγοράς.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    panos74gr (19-04-2022)

  8. #1306
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αφου τελειωσα το Elden Ring, στο προγραμμα ειχα να κανω καποια πραγματα που μου ελειπαν απο το Horizon Forbidden West και μετα να κατσω να ξαναπαιξω χαλαρα το Cyberpunk γιατι πολυ απλα το θεωρω παρα πολυ καλο παιχνιδι αλλα και γιατι ηθελα να παιξω την "next gen version".

    Η αληθεια ειναι ομως οτι δεν μπορω να μην σχολιασω με αφορμη μια συζητηση που καναμε πριν μερικες μερες το χασμα... ή μαλλον το ΧΑΟΣ που χωριζει τεχνικα ενα "last gen AAA της Sony", με το Cyberpunk. Next Gen ξε next gen patch και οτι αλλο...

    Η συγκριση ειναι αστεια... τοσο που ειμαι περιεργος να συγκρινω με την PS4 version (ουτε καν την Pro). Σε τι να πρωτοαναφερθεις? Στο density του περιβαλλοντος? Στην γεωμετρια? Στα character models? Στο animation? Στο overall detail (textures/effects/foliage)? Μιλαμε για μια γενια μπροστα το Horizon χωρις καμμια υπερβολη και ας ειναι cross gen...

    Προς θεου δεν με πονανε τα ματια μου με το Cyberpunk. Μια χαρα ομορφο παιχνιδι ειναι με πολυ ωραιο art και γι αυτο αλλωστε θα ξαναπαιξω αυτο το τεραστιο παιχνιδι. Αλλα η διαφορα τεχνικα απο Horizon ειναι κυριολεκτικα striking και μια υπενθυμιση οτι τα 1st party της Sony αντικειμενικοτατα (ναι αντικειμενικτοτατα) ειναι σε αλλο level αυτη τη στιγμη... τοσο που μεσα μου ελεγα "ρε φουστη μου να το εβγαζαν τωρα σε PC ταυτοχρονα με το PS5 για να δω τα σχολια τους σε συγκριση με το Cyberpunk που απο πολλους θεωρειται το απολυτο PC game τεχνικα...

  9. #1307
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Ήμουν αρκετά hyped για να παίξω ένα cyberpunk παιχνίδι και επειδή ήξερα ότι το commitment που θα θέλει είναι μεγάλο, απέφευγα να το πιάσω γιατί έπηζα με τη δουλειά και το σπίτι και σκεφτόμουν ότι δε θα έχω χρόνο.
    Σκεφτείτε πριν κανένα μήνα έκατσα και έπαιξα σερί Mass Effect Legendary Trilogy για να ξεχαρμανιάσω και το έβγαλα μονορούφι.

    Μετά από πάααααρα πολύ καιρό που καθόταν η εγκατάσταση στο PS5, το ξεκίνησα κι εγώ το Σαββατοκύριακο.

    Έχω παίξει περίπου 6-7 ώρες συνολικά και ομολογώ ότι οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ κατώτερες των προσδοκιών.

    Καταρχάς έχω βγάλει τα μάτια μου με το μικροσκοπικό UI, παίζω σε 55αρα 4K από απόσταση λιγότερη του 1,5 μέτρου και δεν μπορώ να διαβάσω άνετα σχεδόν τίποτα. Αυτό από μόνο του ήδη μου έχει χαλάσει την εμπειρία, ειδικά τώρα στην αρχή που πρέπει να κατανοήσω πώς δουλεύουν τα πράγματα και τα βασικά elements του παιχνιδιού.

    Από εκεί και πέρα πρόλαβα ήδη να φάω 2 game breaking glitches, την πρώτη φορά στη μισή ώρα στην αρχή βάρεσε ένα corrupt save, κόλλησε το παιχνίδι, έκανε abort και με φόρτωσε από την αρχή (σβήνοντας το save ως corrupted) και τη δεύτερη φορά ένω είχα προχωρήσει πάω να παίξω ένα main mission και την ώρα που πάει να παίξει cut scene ασπρίζει η οθόνη και... δε φόρτωσε ποτέ. Πάλι πίσω 2-3 autosaves για να βγει άκρη.

    Δεν ξέρω... μέσα μου θέλω να το λατρέψω τόσο πολύ και να ρουφήξω τον κόσμο του, αλλά κάτι με έχει χαλάσει ήδη.

    Μην μιλήσω για το πόσο brainfuck μου φαίνεται το skill tree και ο χάρτης, παρόλο που δε με λες άπειρο gamer (τουναντίον αν δει κάποιος την τροπαιολίστα μου).
    Όποτε ανοίγω χάρτη (δε σχολιάζω ότι δεν έχει one button shortcut) σιχτιρίζω που δεν καταλαβαίνω τι γίνεται και που να δώσω προτεραιότητα. Και παιδιά, μιλάμε στο Witcher έχω γράψει 200+ ώρες με map cleaning.

    Τελοσπάντων, όσες φορές το bootαρα κάποια απογεύματα, εγκατέλειψα μετά από 1 ώρα. Πολύ κούραση το μενού, πολύ κούραση τo UI, πολύ κούραση οι πληροφορίες και τα missions... δεν ξέρω.

    Εννοείται θα του δώσω ευκαιρίες (κι άλλες), αλλά ομολογώ ότι ήδη μου έχει κάτσει κάπως βαρύ, σαν εκείνον τον λαδερό μουσακά που τον λιγουρεύεσαι αλλά μόλις κάτσει στο στομάχι ψάχνεις σόδες.

  10. #1308
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    2 πραγματα που ισως σε βοηθησουν.

    1) το UI ειμαι σχεδον σιγουρος οτι μεγενθυνεται μεσα απο το μενου. Πηγαινε στο accessibility.

    2) ο χαρτης εχει shortcut. Πατας παρατεταμενα το touchpad και ανοιγει με τη μια.

    Hope it helps

  11. #1309
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Get ready for Phantom Liberty β€” a spy-thriller expansion for Cyberpunk 2077 set in an all new district of Night City. Coming in 2023 to PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S, and Stadia.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    panos74gr (07-09-2022)

  13. #1310
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Διαβάζω πολύ καλά πράγματα για το anime στο Netflix
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. #1311
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    tonybsg (09-12-2022)

  16. #1312
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    ^ Idris Elba


    Μόλις το ξεκίνησα εντωμεταξύ και αυτό, στο πλαίσιο του backlog cleaning

    Μια χαρά οι (πολύ) πρώτες εντυπώσεις από το αρχικό τρίωρο, προφανώς δεν έχω δει και τίποτα ακόμη


  17. #1313
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Kαλος ο Κηανου, καλος ο Ιντις, αλλα γιατι στοχευουν σε τετοια ονοματα μονο και μονο για promotion δεν το καταλαβαινω. Ή μαλλον το καταλαβαινω, αλλα αφου την πατησαν ηδη μια φορα, ελπιζω αυτη τη φορα να εστιασουν και στο λειτουργικο κομματι αναλογως...

  18. #1314
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά ερώτηση. Το Fantom Liberty dlc είναι?

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  19. #1315
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Expansion DLC.

  20. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (10-12-2022)

  21. #1316
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Αυτο το dlc θα ειναι με την αλλη μηχανή γραφικών ;
    Ελπιζω να μην εχουμε τα ιδια προβλήματα .
    θα παιξει μεγάλο ρόλο .
    Απο τα αγαπημένα μου το 22

  22. #1317
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Όχι θα είναι πάνω στην ίδια μηχανή γραφικών αλλά πιστεύω θα δούμε βελτίωση στα γραφικά μιας και από ότι φαίνεται το βελτιώνουν το παιχνίδι ακόμη. Πρόσφατα βάλανε και υποστήριξη της τεχνολογίας FSR της AMD.

  23. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    obione (12-12-2022)

  24. #1318
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    120hz εβαλαν παιδια ξερει κανεις;

  25. #1319
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    120hz εβαλαν παιδια ξερει κανεις;
    Εγώ που ξεκινήσα τώρα το παιχνίδι, δεν είδα επιλογή. Κλασικά 1) Performance και 2)RT.
    Πάντως 3 ώρες το έπαιξα, αδικήσανε τους εαυτούς τους πραγματικά φαίνεται ωραίο game!

  26. #1320
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    ^^ Και είναι!

    Είμαι στις 50-60 ώρες και έχω κολλήσει . Δεν θα του έβαζα 10 βέβαια αλλά όπως και να έχει είναι πολύ καλό. Προφανώς πλέον χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα, άντε δυο τρία κολλήματα μαξ (πχ δεν ενεργοποιούνταν αποστολή κλπ).

    Έχει άπειρα πράγματα να κάνεις (όχι όλα το ίδιο ενδιαφέροντα, αλλά οκ) και σίγουρα οδεύοντας προς το τελικό κομμάτι του παιχνιδιού (; ) έχοντας πλέον και λεφτά θα επενδύσω λίγο περισσότερο και στο build μου (έχω αγοράσει κάποια αλλά υπάρχουν άπειρα που πλέον μπορώ να πάρω κιόλας)


  27. The Following 2 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    mihalis13 (03-01-2023),Valkyre (03-01-2023)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •