Page 51 of 67 FirstFirst ... 4147484950515253545561 ... LastLast
Results 1,001 to 1,020 of 1328

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #1001

    Default

    Και στη τελική να "καταπιούμε" το γεγονός ότι ο τίτλος δεν μπορεί να παίξει στις κονσόλες προηγούμενης γενιάς αλλά, 4 μήνες μετά, να έχει προβλήματα και στη τρέχουσα γενιά...
    Κρίμα. Διότι αν κάποτε καταφέρω να βρω ps5 θα ήταν το πρώτο που θα ήθελα να παίξω.


  2. #1002
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Και στη τελική να "καταπιούμε" το γεγονός ότι ο τίτλος δεν μπορεί να παίξει στις κονσόλες προηγούμενης γενιάς αλλά, 4 μήνες μετά, να έχει προβλήματα και στη τρέχουσα γενιά...
    Κρίμα. Διότι αν κάποτε καταφέρω να βρω ps5 θα ήταν το πρώτο που θα ήθελα να παίξω.
    Για εμενα και το τονιζω αυτο, πολλα απο τα παραπονα που ειχαν καποιοι απο το παιχνιδι δεν με αγγιζαν ιδιαιτερως. Χωρις να σημαινει αυτο οτι κακως ζηταγε ο κοσμος να βελτιωθουν αυτα τα πραγματα ετσι μην παρεξηγηθω. Αλλα εγω ας πουμε ποτε σε open world παιχνιδια δεν ειχα την διαθεση να ασχολουμαι με τους αστυνομικους και το εκαστοτε wanted system. Δεν ειχα την διαθεση να αρχιζω δηλαδη να σκοτωνω αθωους πολιτες για να με κυνηγανε οι μπατσοι. Το εβρισκα χασιμο χρονου διοτι οπως και να το κανεις αργα ή γρηγορα εαν συνεχισεις θα πεθανεις. Και συν τοις αλλοις δεν το θεωρουσα ρεαλιστικο να κανω 200 εγκληματα και οι μπατσοι να με ξεχνανε καθε φορα. Στο GTA ας πουμε καθε φορα που καταλαθος παταγα εναν πολιτη ή που ακουμπουσα ισα ισα το φτερο ενος περιπολικου (λολ) και αρχιζαν να με καταδιωκουν, ξενερωνα διοτι αποτελουσε μια καθυστερηση σε αυτο που ειχα σκοπο να κανω (αποστολη ή whatever).

    Οποτε οκ το οτι οι μπατσοι στο cyberpunk ηταν αθλιοι ουτε καν το ειχα προσεξει για μεγαλο χρονικο διαστημα γιατι πολυ απλα επαιζα role playing.

    Αυτο που παντα με ενοχλουσε κυριως στην εμπειρια μου με το παιχνιδι ηταν τα crashes. Καποια φαση δεν ηταν συχνα αλλα καποιες αλλες φορες ηταν πολυ συχνα. Στις 170 ωρες που εχω παιξει ειχα καμμια 50αρια crashes συνολο... δηλαδη υπερβολικα πολλα...

    Και το γεγονος οτι ακομα δεν το εχουν φτιαξει αυτο το πραγμα μου φαινεται πραγματικα αδιανοητο. Δηλαδη τι σκατα? Πιστεψα πραγματικα οτι μεσα απο αυτα τα patch notes το θεμα θα ειχε λυθει ή τουλαχιστον θα ειχε περιοριστει σημαντικοτατα. Και μεσα σε 2 ωρες που χαζολογαγα μεσα στο παιχνιδι ειχα 4 crashes... ε χεσε με ρε CDPR... χεσε με...

  3. The Following 5 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Brazhlias (31-03-2021),Conjure7 (31-03-2021),mihalis13 (31-03-2021),panos74gr (31-03-2021),psx3 (31-03-2021)

  4. #1003
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Εγώ με 18 ώρες κοντά με το προηγούμενο patch δεν είχα ούτε 1 crash αλλά όταν το είχα πρώτο πάρει είχε κολλήσει 2 φορές και το παράτησα

  5. #1004
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εντάξει όντως θυμίζει πλέον anthem μάλλον ακύρωσε το multiplayer κομμάτι του.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. #1005
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ερχεται νεο update που φτιάχνει αλλα 100 πραγματα

    https://www.cyberpunk.net/en/news/37984/hotfix-1-21

  7. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    Valkyre (14-04-2021)

  8. #1006
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Να πω οτι ελπιζω να διορθωσει τα crashes θα ειναι υπερβολη νομιζω ε?

  9. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (14-04-2021)

  10. #1007
    Advanced Member jimbrav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    550
    PSN ID
    jimbrav
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το ξεκίνησα πρόσφατα σε ps4 pro και μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα θέμα.... Βέβαια δεν το προχώρησα πολύ.... Νταξ παιχνιδαρα!!!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. The Following 2 Users Say Thank You to jimbrav For This Useful Post:

    panos74gr (14-04-2021),Valkyre (14-04-2021)

  12. #1008
    Advanced Member jimbrav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    550
    PSN ID
    jimbrav
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ερώτηση... Είτε επιλέξεις nomad είτε streetkid είναι ίδια η ιστορία??? Εξελίσσεται το ίδιο???Ευχαριστώ!!!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. #1009
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by jimbrav View Post
    Ερώτηση... Είτε επιλέξεις nomad είτε streetkid είναι ίδια η ιστορία??? Εξελίσσεται το ίδιο???Ευχαριστώ!!!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ξεκινας με διαφορετικη αποστολη σε καθε Life path. Απο εκει και περα αυτο το background σου σε ακολουθει σε διαφορους διαλογους μεσα στο παιχνιδι και στο πως μιλανε μαζι σου οι NPCs. Το mission/story structure παραμενει το ιδιο παντου (με εξαιρεση οπως ειπα τον προλογο).

  14. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    jimbrav (16-04-2021)

  15. #1010
    Advanced Member jimbrav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    550
    PSN ID
    jimbrav
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ξεκινας με διαφορετικη αποστολη σε καθε Life path. Απο εκει και περα αυτο το background σου σε ακολουθει σε διαφορους διαλογους μεσα στο παιχνιδι και στο πως μιλανε μαζι σου οι NPCs. Το mission/story structure παραμενει το ιδιο παντου (με εξαιρεση οπως ειπα τον προλογο).
    Val ευχαριστώ!!!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. #1011
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Για οποιον ενδιαφερει εχθες δοκιμασα για πρωτη φορα το πατς 1.21.

    Μπορω να πω οτι τουλαχιστον στην δικη μου περιπτωση το παιχνιδι ειναι παρα πολυ σταθερο πλεον. Με το 1.20 εγω ειχα πολλα crashes. Τωρα με το νεο fix δεν εχει κρασαρει ουτε μια φορα και λεγοντας αυτο εννοω οτι προσπαθησα να το κρασαρω πιεζοντας το οσο γινεται.

    Νομιζω οτι αυτη τη στιγμη οποιος το ξεκινησει θα εχει μια πολυ smooth εμπειρια... ή τουλαχιστον ετι φαινεται.

  17. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Snk (20-04-2021)

  18. #1012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Να πω οτι ελπιζω να διορθωσει τα crashes θα ειναι υπερβολη νομιζω ε?
    Ελα τωρα, μην γινεσαι ξενερωτος.

  19. The Following User Says Thank You to Brazhlias For This Useful Post:

    Valkyre (20-04-2021)

  20. #1013
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Για οποιον ενδιαφερει εχθες δοκιμασα για πρωτη φορα το πατς 1.21.

    Μπορω να πω οτι τουλαχιστον στην δικη μου περιπτωση το παιχνιδι ειναι παρα πολυ σταθερο πλεον. Με το 1.20 εγω ειχα πολλα crashes. Τωρα με το νεο fix δεν εχει κρασαρει ουτε μια φορα και λεγοντας αυτο εννοω οτι προσπαθησα να το κρασαρω πιεζοντας το οσο γινεται.

    Νομιζω οτι αυτη τη στιγμη οποιος το ξεκινησει θα εχει μια πολυ smooth εμπειρια... ή τουλαχιστον ετι φαινεται.
    Παντως το παιχνίδι ακόμα απουσιάζει απο το Store.

  21. #1014
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Παντως το παιχνίδι ακόμα απουσιάζει απο το Store.
    Nαι το γνωριζω. Λογικα θα εχει να κανει με την εκδοση του PS4, οπως αλλωστε και εξαρχης ηταν ο βασικοτερος λογος. Eπρεπε να τονισω στο ποστ μου οτι μιλαγα αποκλειστικα για το PS5, το ξεχασα ομως. Στο PS4 Pro επισης απο οτι διαβαζω εχει γινει πολυ smooth η εμπειρια. Αλλα το τονιζω οτι απλα το εχω διαβασει. Δεν εχω δηλαδη δοκιμασει. PS4 τετοιο χαλι που ηταν θα χρειαστει χρονος να το φερουν στα ισια...

  22. #1015
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Cyberpunk 2077 Devs Expect Next-Gen Version to Influence Atmosphere About the Game; More Details Shared

    https://twinfinite.net/2021/04/cyberpunk-2077-2/

    Οταν βγει το next gen patch να κανουμε ολοι το σταυρο μας πριν το bootαρουμε, γιατι ποιος ξερει τι στο καλο θα συμβει με bugs/stability/performance κλπ.

    Πλακα κανω μεν αλλα σε ενα βαθμο σιγουρα θα φοβαμαι τι θα παιξει. Θελω να πιστευω οτι δεν τους παιρνει να γινει τραγελαφος παλι η φαση, αλλα πλεον ολα μπορεις να τα περιμενεις...

  23. #1016
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εγώ ξενέρωσα με την όλη φάση από την αρχή, μόλις άκουσα τα προβλήματα που έχει το παιχνίδι και το έχω διαγράψει από την λίστα μου από τότε.

    Περιμένω να δω τι θα γίνει με το nextgen patch, που υποτίθεται θα έχουν διορθώσει τα bugs (κατά ένα βαθμό τουλάχιστον) και θα είναι και αναβαθμισμένο στον οπτικό τομέα.

    Ας το βγάλουν και τέλος το χρόνου. Δεν με πειράζει καθόλου.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  24. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    PDS (23-04-2021)

  25. #1017
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Επειδη το εχω περιεργεια μπορει καποιος που το παιζει αυτη τη στιγμη στο PS5 να μας πει αν συνεχιζει και εχει κρασαρισματα και ποσο συχνα? Μιλαω για την τελευταια εκδοση 1.21 .

    Εκανα αλλη μια αποπειρα να προσπαθησω να κρασαρω το παιχνιδι μεσα στο ΣΚ και δεν τα καταφερα. Και εχω την περιεργεια αν απλα ειμαι κωλοφραδος ή καταφεραν επιτελους να το λυσουν το προβλημα... (οταν εχεις φαει τοσα πολλα κρασαρισματα στο παρελθον, οσο ναναι εχεις ενα Α ακαδημαικο ενδιαφερον με το σκηνικο)

  26. #1018
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βγηκε hotfix 1.22

    List of Changes:

    Quests & Open World

    • The Metro: Memorial Park dataterm should now properly count towards the Frequent Flyer achievement.
    • Fixed glitches in Johnny’s appearance occurring after buying the Nomad car from Lana.
    • Fixed an issue in Gig: Until Death Do Us Part where it was not possible to use the elevator.
    • Fixed an issue in Epistrophy where the player could get trapped in the garage if they didn’t follow the drone and ran into the control room instead.
    • Added a retrofix for the issue we fixed in 1.21, where Takemura could get stuck in Japantown Docks in Down on the Street – for players who already experienced it before update 1.21 and continued playing until 1.22, Takemura will now teleport to Wakako’s parlor.
    • Fixed an issue preventing the player from opening the phone in the apartment at the beginning of New Dawn Fades.
    • Fixed an issue where the player could become unable to use weapons and consumables after interacting with a maintenance panel in Riders on the Storm.


    Visual

    • Fixed various issues related to clipping in NPCs’ clothes.

    UI

    • Fixed an issue where subtitles were not properly aligned in the Arabic language version.

    Stability and performance

    • Various memory management improvements (reducing the number of crashes), and other optimizations.
    • Improved GPU performance of skinning and cloth rendering.

    Console-specific

    • GPU and ESRAM optimizations and improvements on Xbox One.
    • Memory management improvements on PlayStation 5.


    Stadia-specific

    • It’s no longer possible to get soft locked in the key bindings menu if a keyboard is not available

  27. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    enstikto (28-04-2021),mihalis13 (28-04-2021),Snk (28-04-2021)

  28. #1019
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Να υποθέσω πάλι κατέβασμα 32gb

  29. #1020
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μετα απο τοσους μηνες που το ειχα στην ακρη ηρθε η ωρα και το ξεκίνησα. Απο τις 7-8 ωρες που εχω παιξει μονο μια φορα μου κρασαρε. Ομως μου εχουν τύχει άλλα προβλήματα που με ξενερώνουν γιατί μερικα απο αυτα γίνονται και πολυ συχνά

    Πχ το αμαξι μου να είναι σταματημένο και να είναι λίγο πάνω το έδαφος ολόκληρο στον αέρα, npc να περπατάνε στον ουρανό, άλλες φορές να περνάνε μεσα απο τοίχους. Να πυροβολώ τον άλλο και να κάθεται μπαγκαρισμενος και ακίνητος εντελώς. Σε μια mission ο Jackie έπρεπε να είναι μαζί μου για να προχωρήσει η mission και αυτός πέρασε μέσα από τα γραφικά και κόλλησε σε σημείο που δεν μπορούσα να πάω και μόνη λύση ήταν το load


    Πίστευα οτι μετα απο τοσο καιρο θα ηταν πιο έτοιμο και με ολα αυτά το μετάνιωσα που το ξεκίνησα τελικά. Έπρεπε να περιμένω καμιά 500αρια updates ακόμα, μπας και είχε στρώσει τότε

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •