Page 67 of 67 FirstFirst ... 17576364656667
Results 1,321 to 1,328 of 1328

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #1321
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    ^^ Και είναι!

    Είμαι στις 50-60 ώρες και έχω κολλήσει . Δεν θα του έβαζα 10 βέβαια αλλά όπως και να έχει είναι πολύ καλό. Προφανώς πλέον χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα, άντε δυο τρία κολλήματα μαξ (πχ δεν ενεργοποιούνταν αποστολή κλπ).

    Έχει άπειρα πράγματα να κάνεις (όχι όλα το ίδιο ενδιαφέροντα, αλλά οκ) και σίγουρα οδεύοντας προς το τελικό κομμάτι του παιχνιδιού (; ) έχοντας πλέον και λεφτά θα επενδύσω λίγο περισσότερο και στο build μου (έχω αγοράσει κάποια αλλά υπάρχουν άπειρα που πλέον μπορώ να πάρω κιόλας)
    Ένα που δε με άρεσε είναι οι πολλοί διάλογοι. Έκατσα μα παίξω στις 21:00 και πήγε 23:00 παίζοντας ούτε 15 λεπτά…
    Πολύ διάλογοι κ ώρες ώρες ανούσιοι.

  2. #1322
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ασχολουμαι κι εγω τις τελευταιες μερες λογω εορτων και περισσοτερου χρονου, εχω παίξει κανα 30ωρο με πολυ ψωμι ακομα στο main κομματι και απειρο στα side stuff. Παρολα αυτα εχω παρει μυρωδια, το παιχνιδι ειναι ακριβως οπως το περιμενα, με τα καλα του και τα κακα του. Το setting ειναι πραγματικα υπεροχο, καλλιτεχνικα εχει γινει εκπληκτικη δουλεια και η night city ειναι ισως η πιο immersive πολη που εχουμε δει σε videogame. Gunplay αξιοπρεπεστατο, πολλες επιλογες στην προσεγγιση του combat με ολα τα στυλ παιχνιδιου πληρως λειτουργικα (αν εξαιρεσουμε το melee που ειναι μετριο), customization μεχρι εκει που δεν παει, γενικα ενα καλοδουλεμενο παιχνιδι.
    Το βασικο μου προβλημα παρα τα πολλα θετικα του ειναι το γραψιμο και το υφος του παιχνιδιου οπου δυστυχως επιβεβαιωνονται αυτα που σκεφτομουν πριν ασχοληθω. GTA σε ενα cyberpunk περιβαλλον, απιστευτα trashy διαλογοι που προσωπικα βρισκω too much. Για να ξεκινησει ενα quest πρεπει πρωτα να βριστεις κανα δεκαλεπτο, να ανταλλαξεις απειλες κανα τεταρτο κτλ.
    Η υπερβολη της υπερβολης για να γινει σαφες οτι προκειται για μια ενηλικη εμπειρια, κουραστικο φουλ και με βγαζει και εκτος κλιματος ολη αυτη η τρασιλα…


  3. #1323
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Ασχολουμαι κι εγω τις τελευταιες μερες λογω εορτων και περισσοτερου χρονου, εχω παίξει κανα 30ωρο με πολυ ψωμι ακομα στο main κομματι και απειρο στα side stuff. Παρολα αυτα εχω παρει μυρωδια, το παιχνιδι ειναι ακριβως οπως το περιμενα, με τα καλα του και τα κακα του. Το setting ειναι πραγματικα υπεροχο, καλλιτεχνικα εχει γινει εκπληκτικη δουλεια και η night city ειναι ισως η πιο immersive πολη που εχουμε δει σε videogame. Gunplay αξιοπρεπεστατο, πολλες επιλογες στην προσεγγιση του combat με ολα τα στυλ παιχνιδιου πληρως λειτουργικα (αν εξαιρεσουμε το melee που ειναι μετριο), customization μεχρι εκει που δεν παει, γενικα ενα καλοδουλεμενο παιχνιδι.
    Το βασικο μου προβλημα παρα τα πολλα θετικα του ειναι το γραψιμο και το υφος του παιχνιδιου οπου δυστυχως επιβεβαιωνονται αυτα που σκεφτομουν πριν ασχοληθω. GTA σε ενα cyberpunk περιβαλλον, απιστευτα trashy διαλογοι που προσωπικα βρισκω too much. Για να ξεκινησει ενα quest πρεπει πρωτα να βριστεις κανα δεκαλεπτο, να ανταλλαξεις απειλες κανα τεταρτο κτλ.
    Η υπερβολη της υπερβολης για να γινει σαφες οτι προκειται για μια ενηλικη εμπειρια, κουραστικο φουλ και με βγαζει και εκτος κλιματος ολη αυτη η τρασιλα…
    Ακριβώς όπως το περιέγραψες. Ήδη θέλω να κάνω σκίπ σε όλα. Να ασχοληθώ με το χαρακτήρα τις αναβαθμίσεις, να βρω το στυλ παιχνιδιού μου, τα όπλα...!
    Μας κουράζει για να μας πει την ιστορία.

  4. #1324
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Το κουραστικό του ζητήματος το καταλαβαίνω (ειδικά σε side missions και γω μπορεί να πατήσω το fast forward του διαλόγου) αλλά γενικά για το ύφος το βρίσκω οκ εγώ, με στιγμές που έχουν ένα ωραίο βάθος (όσον αφορά τον κόσμο του παιχνιδιού ξέρω γω, πχ οι λίγες επιλογές βάσει background, streetkid εδώ όπου κάποιες απαντήσεις είναι πολύ in character).

    Και γενικά εντάξει, έχει και ποικιλία στις επιλογές ανάλογα με το mission - πχ ως male V (minor minor spoilers)

    Spoiler!


    Έτσι για κουβέντα τα παραπάνω, όχι ότι θα τους δίναμε και Όσκαρ σεναρίου ρε παιδί μου


  5. #1325
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αυτο που λεει ο Hakoo φαινεται αν καποιος επιλεξει χαρακτηρα corpo. Εκει το καταλαβαινω κι εγω ειναι ο λογος που δεν προχωρησα ποτε corpo χαρακτηρα στο παιχνιδι. Η συμπεριφορα του δεν ταιριαζει με τιποτα με βαση το ιστορικο που το ιδιο το παιχνιδι θετει σε αυτον τον χαρακτηρα.

    Αντιθετως, Nomad και Streetkid νομιζω ταιριαζει παρα πολυ η συμπεριφορα. Γενικα ειναι trashy αρκετα δεν αντιλεγω αλλα ποτε δεν μου εβγαλε GTA τρασιλα και αυτο γιατι το GTA πιο πολυ σαρκαζει ή διακωμωδει, ενω εδω εχεις μια πραγματικα "βρωμικη" πολη, οπου το corruption και το εγκλημα απο πανω μεχρι κατω την χαρακτηριζουν, οποτε οι διαλογοι/συμπεριφορες για εμενα ειναι λειτουργουν.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (04-01-2023),tonybsg (04-01-2023)

  7. #1326
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αυτο που λεει ο Hakoo φαινεται αν καποιος επιλεξει χαρακτηρα corpo. Εκει το καταλαβαινω κι εγω ειναι ο λογος που δεν προχωρησα ποτε corpo χαρακτηρα στο παιχνιδι. Η συμπεριφορα του δεν ταιριαζει με τιποτα με βαση το ιστορικο που το ιδιο το παιχνιδι θετει σε αυτον τον χαρακτηρα.

    Αντιθετως, Nomad και Streetkid νομιζω ταιριαζει παρα πολυ η συμπεριφορα. Γενικα ειναι trashy αρκετα δεν αντιλεγω αλλα ποτε δεν μου εβγαλε GTA τρασιλα και αυτο γιατι το GTA πιο πολυ σαρκαζει ή διακωμωδει, ενω εδω εχεις μια πραγματικα "βρωμικη" πολη, οπου το corruption και το εγκλημα απο πανω μεχρι κατω την χαρακτηριζουν, οποτε οι διαλογοι/συμπεριφορες για εμενα ειναι λειτουργουν.
    Για αυτό το λόγο διάλεξα Corpo. Γιατι δε ταυτίζομαι ποτέ με εναν Νomad η ενα Street Kid και τον χαρακτήρα μου αν δείς τον έκανα σαν εναν απλο ανθρωπο (δε δειχνει με ρομποτ). Για μένα ήταν αποτρεπτικός παράγοντας και με εδωσε λύση η επολογη Corpo. Ξέρω βεβαια και σωστα το θέτεις, πως το παιχνίδι έχει άλλο ύφος που σε σπρώχνει προς τα εκει. Βεβαια αν είχα να διαλέξω χωρίς Corpo δε θα μπορούσα να ξεκινήσω και να αντέξω μέχρι τώρα με τη καμία. Η Ιστορία του Corpo ήταν καλή.

  8. #1327
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Τέλος με το πρώτο ending, μάλλον safe αλλά είμαι ικανοποιημένος από τις επιλογές μου

    Spoiler!


    Θα κάνω και τα άλλα προφανώς

    Περίπου στις 80 ώρες, έχω κάνει τα περισσότερα (αν όχι όλα) side missions / gigs αλλά όχι τα ncpd, απ' ότι είδα έχω κάμποσα ακόμη. Full Intelligence το έπαιξα και πάω για το max out στο quickhacking (αρκετό grinding αλλά και πρακτικό βέβαια και κοντεύω). Θα ήθελα να έχουμε περισσότερα attribute points διαθέσιμα για ποικιλία πάντως

    Κάπου κούρασε το ατελειώτο loot + sell αλλά οκ.

    Δεν χρειάστηκε να ψαχτώ για money exploits ή κάτι τέτοιο, τα αμάξια τα τσίμπησα (αφού έκανα πολύ πράμα από sidemissions + selling παίζοντας).

    Mου αρέσει πολύ το κονσεπτ έτσι κι αλλιώς, ατμόσφαιρα φοβερή οπότε πολύ ευχαριστημένος γενικά!

    Γενικά το έζησα με 2 χρόνια καθυστέρηση, είχα πάρει και την (φοβερή!) συλλεκτική, preorder steelbooks και key chains, artbooks χαμός


  9. The Following 2 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    panos74gr (12-01-2023),Valkyre (11-01-2023)

  10. #1328
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Τέλος με το πρώτο ending, μάλλον safe αλλά είμαι ικανοποιημένος από τις επιλογές μου



    Spoiler!


    Θα κάνω και τα άλλα προφανώς

    Περίπου στις 80 ώρες, έχω κάνει τα περισσότερα (αν όχι όλα) side missions / gigs αλλά όχι τα ncpd, απ' ότι είδα έχω κάμποσα ακόμη. Full Intelligence το έπαιξα και πάω για το max out στο quickhacking (αρκετό grinding αλλά και πρακτικό βέβαια και κοντεύω). Θα ήθελα να έχουμε περισσότερα attribute points διαθέσιμα για ποικιλία πάντως

    Κάπου κούρασε το ατελειώτο loot + sell αλλά οκ.

    Δεν χρειάστηκε να ψαχτώ για money exploits ή κάτι τέτοιο, τα αμάξια τα τσίμπησα (αφού έκανα πολύ πράμα από sidemissions + selling παίζοντας).

    Mου αρέσει πολύ το κονσεπτ έτσι κι αλλιώς, ατμόσφαιρα φοβερή οπότε πολύ ευχαριστημένος γενικά!

    Γενικά το έζησα με 2 χρόνια καθυστέρηση, είχα πάρει και την (φοβερή!) συλλεκτική, preorder steelbooks και key chains, artbooks χαμός
    Δεν έχω κάνει ποτε περισσότερο skip στη ζωή μου. Βαρέθηκα να πατάω Ο.
    Η κούραση η ίδια…
    Ένα ending είδα και τόσο που με κούρασε το άφησα εκεί. Side δεν έκανα πολλά είπα να τελειώσω την ιστορία πρώτα, αλλά δε μου έμεινε κουράγιο… ουτε όρεξη.
    Πραγματικά για αυτό το Hype που φάγαμε το αποτέλεσμα πολύ μέτριο.

Page 67 of 67 FirstFirst ... 17576364656667

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •