Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 20 of 74

Thread: Official Playstation Pulse Wireless Stereo Headset

  1. #1
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default Official Playstation Pulse Wireless Stereo Headset

    Οπως ξερετε ειμαι αμπαλος με τα περιφερειακα αυτου του στυλ, εριξα μια ματια και δεν βλεπω να το συζητατε καπου οποτε κανω thread, αν υπαρχει καπου αλλου συζητηση στελνω το παρον.

    Introducing the Pulse Wireless Stereo Headset – Elite Edition, Coming This Fall


    • Higher fidelity speaker drivers for dynamic sound
    • Preset Modes to optimize your audio experience for select gaming genres, movies, and music
    • Hidden noise-cancelling microphones deliver crystal clear voice chat and allow for a more streamlined design
    • Compatible with your PS3, PS Vita, favorite mobile device or MP3 player (connects via built-in 3.5mm audio jack and included auxiliary cable)



    Quote:
    BassImpact technology translates bass sounds into ‘pulses’ around the earpads of the headset. Pulse – Elite Edition combines 7.1 virtual surround sound with BassImpact to deliver an unprecedented level of immersion, while sharpening your perception on the battlefield or anywhere else you play. This is truly the ultimate audio advantage.

    Quote:
    Available this fall for $149.99 (MSRP), this headset is an incredible value, giving you a great sound experience for gaming at home on PS3, or on the go using your PS Vita or mobile device.

    As promised, we will be releasing a new PS3 firmware update to address the unintended effects in certain games that were created by the “Sidetone” feature introduced with the PS3 system software update (v4.10). Thanks for your continued patience.




    http://blog.us.playstation.com/2012/...ing-this-fall/






    Υποθετω ειναι η νεα προσπαθεια της Sony μετα τα προηγουμενα official
    Spoiler!


    Tιμη 150 δολλαρια, υποτιθεται οτι κυκλοφορησαν καποια στιγμη τελη Σεπτεμβριου? Ιδεα δεν εχω.

    Γενικα απο περσι εχω μπει στο τρυπακι για wireless headset, βεβαια μετα μου ειπαν απο εδω τα παιδια τιμες και το αφησα. Αυτο φαινεται αρκετα προσιτο, με δεδομενο οτι ειναι wireless παντα και οτι ειναι συμβατο με ps3 και vita. Αυτο το 7.1 βεβαια ενας θεος ξερει αν ειναι true η οχι, εγω σιγουρα οχι παντως.
    Σιγουρα θα παρω headset απλα λεω να το αφησω μεχρι την αγορα της επομενης κονσολας μου και να το παρω τοτε.
    Last edited by hakoo; 02-10-2012 at 14:13.


  2. #2
    Elite GedoGt's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Santa Friday
    Posts
    1,084
    PSN ID
    Geodion
    Name
    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Default

    Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από το προηγούμενο μοντέλο και ήδη έχω παραγγείλει αυτό από το videogamesplus.
    Έγινε shipped την Δευτέρα και μόλις το παραλάβω θα σας πω εντυπώσεις.

    Παραθέτω κάποια review
    http://www.techradar.com/reviews/gam...1100892/review

    http://www.examiner.com/review/revie...id=db_articles
    Last edited by GedoGt; 06-10-2012 at 21:37.

  3. #3
    Elite GedoGt's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Santa Friday
    Posts
    1,084
    PSN ID
    Geodion
    Name
    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Default

    Τα ακουστικά έφυγαν από Καναδά την προηγούμενη Δευτέρα 2/10 και έφτασαν Τετάρτη 10/10.
    Πρώτες εντυπώσεις πολυ καλές από άποψη ποιότητα υλικών, εργονομίας , εμφάνισης.
    Επίσης η λειτουργία προεπιλεγμένων mode για καλυτέρη ακουστική εμπειρία αναλόγως τι παιχνίδι παίζεις ή αν ακούς μουσική κάνει την διαφορά με τα προηγούμενα.

    Το Bass Impact , η δόνηση των ακουστικών , τουλάχιστον στο COD δεν προτείνεται....

    Μεγάλο πλεονέκτημα η υποδοχή με καλώδιο jack 3,5mm με το οποίο μπορείς να συνδέσεις τα ακουστικά είτε με το ps vita είτε με τηλεόραση (αν έχει η τηλεόραση usb port συνδέσεις το stick εκεί και το καλώδιο από το stick στην έξοδο της τηλεόρασης ή διαφορετικά από το usb του Ps3), είτε με το κινητό σου.

    To 7:1 είναι virtual φυσικά και παρέχεται μόνο στην σύνδεση με το Ps3.
    Το μικρόφωνο πλέον είναι κρυμένο μέσα στο αριστερό ακουστικό.

    Αν κάποιος έχει ήδη τα προηγούμενα official headset , δεν θα βρει μεγάλες διαφορές στον ήχο και δεν νομίζω ότι αν δεν είναι gadgetakias ή έχει λεφτά για "πέταμα" κ.τ.λ υπάρχει λόγος για αυτή την αλλαγή.
    Εγώ ανήκω και στις 2 κατηγορίες ... βέβαια τα προηγούμενα τα πούλησα έτσι η τιμή ήταν αρκετά μειωμένη από τα 130€ που χρειάζονται με μεταφορικά.

  4. #4
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Ευχαριστούμε Γιώργο για τις εντυπώσεις. Εγώ θα παραμείνω στα παλιά τότε.


  5. #5
    Elite GedoGt's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Santa Friday
    Posts
    1,084
    PSN ID
    Geodion
    Name
    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Ευχαριστούμε Γιώργο για τις εντυπώσεις. Εγώ θα παραμείνω στα παλιά τότε.
    Και καλά θα κάνεις

  6. #6
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Γιωργο ευχαριστουμε για τις εντυπωσεις σου, +rep.
    2 ερωτησουλες...
    - Το Virtual 7.1 σε σχεση με το true ποσο μεγαλη διαφορα εχει για τον μεσο χρηστη?
    - Απο που το πηρες αν επιτρεπεται?
    - Προς ολους αυτη: πως θα συγκρινατε σε ποιοτητα ηχου ενα 7.1 virtual headset με ενα home cinema για παραδειγμα? (αν μπορουν να συγκριθουν).


  7. #7
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Το μονο που μπορω να σου πω εγω ,ειναι οτι αν εστω πλησιαζουν την ποιοτητα των true 5.1 ακουστικων,θα δεις τεραστια διαφορα σε συγκριση με τον ηχο που βγαζει η τηλεοραση σου.
    .

  8. #8
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Sorry δεν ειχα δει οτι καποιος ειχε απαντησει στο thread.
    Σιγουρα σε σχεση με τα ηχεια της TV θα υπαρχει διαφορα αλλα αυτο που θα ηθελα εγω να μαθω απο καποιον που γνωριζει 2 πραγματα (εγω ειμαι ασχετος με ηχο γενικοτερα) ειναι
    1. Πως ειναι το virtual 7.1 headset σε σχεση με το real 7.1 headset και αν η διαφορα αυτη γινεται αντιληπτη απο τον μεσο αμπαλο χρηστη (aka εμενα)
    2. Πως ειναι το virtual 7.1 headset σε σχεση με ενα home cinema


  9. #9
    Cool Member d1m1s13's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    238
    PSN ID
    D1m1s13

    Default

    Θα σου πω την αποψη μου καθαρα απο εμπειρια και οχι τεχνικα.
    1.Δεν θα καταλαβεις καμια διαφορα(εχω Astro A40s με virtual surround στα οποια πηγα απο τα Tritton Pro με true surround)
    2.Eκει υπαρχει μια διαφορα την οποια εγω εστιαζω στο "βαθος" του χωρου στον οποιο ειναι στημενο το Home Cinema.Με απλα λογια δλδ το Home Cinema "γεμιζει" πολυ περισσοτερο τον χωρο και στο αυτι δημιουργειται πραγματικα η αισθηση οτι περιβαλλεσαι απο τον παραγομενο ηχο

  10. #10
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση, +rep.
    Κι εγω πιστευω οτι σαν μεσο χρηστη χωρις ιδιαιτερες απαιτησεις στον ηχο (στην εικονα ναι ειμαι απαιτητικος) θα με βολεψει μια χαρα το virtual χωρις να χρειαστει να ξηλωθω πολυ.
    Για home cinema δεν το σκεφτομαι γιατι παιζω κυριως βραδυ και δεν θελω να ενοχλω. Οποτε προς το παρον κοιταζω για virtual headset compatible με pc και ps3, αν ειναι wireless ακομα καλυτερα.
    Αν εχει κανεις κατι καλο να προτεινει go ahead και ευχαριστω προκαταβολικα. Τουτο δω το official φαινεται πολυ καλη περιπτωση αλλα μου φαινεται λιγο "αλμυρο" στην τιμη.
    Γενικα βλεπω αρκετα ενδιαφεροντα headsets σε αρκετα καλες τιμες αλλα δεν βλεπω πουθενα να αναφερουν compatability, υπαρχει καποιο site που να λεει αν ειναι compatible με κονσολες εκτος απο PC?
    Last edited by hakoo; 24-10-2012 at 00:59.


  11. #11
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by GedoGt View Post
    Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από το προηγούμενο μοντέλο και ήδη έχω παραγγείλει αυτό από το videogamesplus.
    Έγινε shipped την Δευτέρα και μόλις το παραλάβω θα σας πω εντυπώσεις.
    Γιώργο μόλις έκανα παραγγελία κι εγώ από το videogamesplus,
    με έρευνα που έκανα είδα ότι έχει καλή τιμή,
    με τη μετατροπή από καναδικά δολάρια σε ευρώ το paypal μου έβγαλε 112 ευρώ (μαζί με τα μεταφορικά)
    ελπίζω να αξίζουν τα λεφτά τους.

  12. #12
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Eγω παρηγγειλα απο το ιδιο μαγαζι τα προηγουμενα οfficial απο τη στιγμη που δεν εχουν και μεγαλες διαφορες οπως ειπε ο Γιωργος στα 68 ευρω συνολικα.
    Τα pulse παντως σε σχεδιασμο ειναι παρα πολυ ωραια σε αντιθεση με αυτα που παρηγγειλα που ειναι απαισια


  13. #13
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Eγινε shipped (dispatch που λέν' κι οι Αγγλοι),
    με τι έρχεται? με ΕΛΤΑ?

  14. #14
    Elite GedoGt's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Santa Friday
    Posts
    1,084
    PSN ID
    Geodion
    Name
    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Default

    Καλημέρα,
    Δεν είχα δει τα post γιαυτό άργησα να απαντήσω.
    Έρχονται με ΕΛΤΑ.
    Το virtual 7:1 είναι πάρα πολύ καλό, έχω home theater 5:1 και μπορώ να συγκρινώ.
    Σε ότι αφορα σύγκριση μεταξύ true και virtual σε ακουστικά νομίζω πως δεν θα καταλάβεις και μεγαλη διαφορά.

    Σε παιχνίδια όπως COD ,ακούς ξεκάθαρα ήχους από όλες τις κατευθύνσεις, π.χ βήματα από πίσω δέξια ή αν κάποιος ανεβαίνει σε σκάλα κ.τ.λ

    Γενικά είναι πολύ καλά ακούστικα και σε ποιότητα κατασκευής (κάτι που τα προηγούμενα υστερούσαν)

  15. #15
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Γιώργο σ'ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες,
    σύμφωνα και με τα reviews που διάβασα πιστεύω θα τα βγάλουν τα λεφτά τους,
    ένας επιπλέον λόγος για την αγορά είναι ότι τα χρειάζομαι και στο Vita.


  16. #16
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    ^^Στο vita man δεν υπαρχει 7.1 (διορθωστε με αν κανω λαθος) οποτε δεν κανει και την τρελη διαφορα.


  17. #17
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    ^^Στο vita man δεν υπαρχει 7.1 (διορθωστε με αν κανω λαθος) οποτε δεν κανει και την τρελη διαφορα.
    Σε κάποιο review διάβασα πως με το καλώδιο και τον διακόπτη των ακουστικών στο off ο ήχος είναι stereo,
    ανοίγοντας όμως τον διακόπτη στο on (και τρώγοντας μπαταρία φυσικά) ο ήχος μετατρέπεται σε virtual 7.1

    Aκόμη όμως και να μην ισχύει αυτό...

    Σε σχέση με τα ηχειάκια του Vita θα κάνει την τρελή διαφορά
    κι ας είναι o ήχος απλά stereo.

  18. #18
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Shipped Τετάρτη 7 Νοεμβρίου και στα χέρια μου ήρθαν σήμερα Παρασκευή 16,
    έξι εργάσιμες δηλαδή για Καναδά-Ελλάδα.
    Πρώτες εντυπώσεις άριστες.

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    ^^Στο vita man δεν υπαρχει 7.1 (διορθωστε με αν κανω λαθος) οποτε δεν κανει και την τρελη διαφορα.
    Οντως, τελικά με καλώδιο δεν υπάρχει 7.1, το γράφει στο manual

    When the included audio cable is connected to the headset,
    the VSS (Virtual Surround Sound) ON/OFF button and MIXER slider cannot be used.

    To mixer slider είναι ο αυξομειωτής ήχων ανάμεσα σε game και chat.

    edit: ωραίοι στο videogameplus.ca
    το κουτάκι έγραφε πάνω ''toy game'' αξίας 18 δολαρίων.
    Last edited by odytsak; 16-11-2012 at 22:19.

  19. #19
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Παρελαβα κι εγω σημερα (το παλιο μοντελο), στο PC δουλευει μια χαρα και τωρα το δοκιμαζω στο ps3.


  20. #20
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    παω να δω ποσο θα εχει το shipping απο vgp.ca δοκιμαστικα και μου βγαζει αυτο


    Shipping Carrier

    Shipping Rate (Country GR : 0.83 lb(s)) $66.99CDN

    ισχυει; τοσο θα παει;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Page 1 of 4 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •