Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 20 of 165

Thread: OTE tv

  1. #1
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default OTE tv

    Επειδη σκεφτομαι να βαλω OTE tv και παραλληλα ισως παω και σε conn-x,θελω να ρωτησω αν αξιζει σε συγκριση με την Nova,οχι στη ποσοτητα αγωνων,πρωταθληματων κτλ που πανω κατω ξερω τι παιζει,αλλα στην ποιοτητα γενικα εικονας,εκπομπων,υπηρεσιων κτλ.



    Αξιζει σε συγκριση με την nova?
    .

  2. #2
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    ο ΟΤΕ γινεται μεσω πιατου? γιατι αν οχι υποθετο οτι μεσω ιντερνετ τα πραγματα θα γινουν δυσκολα για σενα μιας και η εικονα θελει πολλα mbps (νομιζω 8 σιγουρα μονο για απλη θεαση).Απο κατεβασματα,online internet κτλ ξερω τα καλυτερα δεν ειχα ποτε απο οτε dsl αλλα βλεπω απο αλλα forum τα ms και θυμαμαι την εποχη που η Wind ειχε OTEGLOBE οτι βαλκανια ειχα χαμηλα ms.

  3. #3
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Και με τους 2 τροπους.Εγω μεσω πιατου θα πηγαινα.
    .

  4. #4
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    τοτε η διαφορα παιζει στα καναλια

  5. #5
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    εννοείται πως γίνεται και μέσω δορυφόρου, εγώ αυτό έχω εδώ και 1 χρόνο που βγήκε το δορυφορικό... η ποιότητα εικόνας για μένα είναι μέρα με τη νύχτα pds... έχω Sony 40''W4000 μοντέλο σε απόσταση 1,5-2 μέτρα. τα μόνα κανάλια που φαίνονταν καλά από νόβα ήταν τα HD φυσικά και τα 2 νσ1 (sport και cinema δλδ). τα 2 νσ2 φαίνονταν ικανοποιητικά και από κει κ πέρα το χάος (ειδικά σίνεμα 4 και σπορτς 7). τόσα παράπονα τους έκανα και η απάντησή τους κλασσικά φταίει το lnb ή το καλώδιο!!! (κάτι που δεν ίσχυε φυσικά). απλά επειδή δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς με τισ έννοιες υπηρεσίες και εκπομπές, αν θες γίνε λίγο πιο σαφής και τα ξαναλέμε...
    Today is a good day to die...



  6. #6
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Γενικα αν εχεις χρονο ή οποτε εχεις και αν μπορεις,θα ηθελα να κανεις μια συγκριση μεταξυ τους σε διαφορους τομεις.
    .

  7. #7
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    βασικά σε ενδιαφέρει κάποιο συγκεκκριμένο κομμάτι πχ ταινίες, αθλητικά;
    Today is a good day to die...



  8. #8
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Κυριως τα αθλητικα,γιατι ετσι και αλλιως δεν ειχα στην νοβα το φουλ πακετο.
    Αλλα πες μου και απο ταινιες πως παει.
    .

  9. #9
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    ταινίες είναι το πιο αδύναμο σημείο του οτε. έχει το οτε σινεμά που παίζει παλιές ελληνικές 60-80 με βέγγο, βουγιουκλάκη, κωνσταντάρα κλπ και πρόσφατα έβαλε το village cinema, το οποίο παίζει κάποιες ελάχιστες γνωστές ξένες ταινίες... αθλητικά δείχνει σχεδόν όλους τους αγώνες από ισπανία live και 5-6 live από γερμανία και ιταλία. επίσης ελληνικό κύπελλο, φουτμπολ λιγκ, ισπανικό κύπελλο. έχει nba, f1, motogp. ντοκυμαντέρ δε βλέπω, αλλά όλοι λένε πως η απουσία του history channel είναι μεγάλη... επίσης δεν ξέρω κατά πόσο είσαι φαν του αμερικάνικου αθλητισμού... αν ναι, όπως είμαι εγώ με nfl, θα λατρέψεις το espnhd america... το εν λόγω κανάλι δείχνει όλη την nfl (αμερικάνικο ποδόσφαιρο), nhl (χόκεϊ), mlb (μπέιζμπολ) και κολλεγιακά αθλήματα (μπάσκετ, nfl). αν θες κάποια άλλη πληροφορία, εδώ είμαστε...
    Today is a good day to die...



  10. #10
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Eχχει και μια υπηρεσια που νοικιαζεις ταινιες νομιζω .Ετσι?


    Το ισπανικο κυπελλο νομιζω ειναι στην Nova.Βσκ αυτο που με κραταει ακομα ειναι το C.L και το Ε.L..
    Αμερικανικο αθλητισμο δεν παρακολουθω,αλλα μου αρκει που εχει ισπανικο,ιταλικο,Γερμανικο που σε συγκριση με το μισο Αγγλικο και το Ελληνικο ειναι σαφως καλυτερο πακετο.
    .

  11. #11
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Βαγγ, έχω κι εγώ το ίδιο δίλημμα, αλλα, ρε συ, δε ξέρω... Champions league Θρύλος και ελληνικό πρωτάθλημα. Είμαι τώρα να τρέχω σε καφετέριες;;;;

  12. #12
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    σωστά, έχει 4 κανάλια να νοικιάζεις ταινίες, 3 sd και 1 hd, αλλά οι τιμές είναι απαγορευτικές... 3 ευρώ για sd και 4 ευρώ για hd η ταινία... από φέτος είναι στον οτέ... ήδη έδειξε μέσα στη βδομάδα ισπανικό κύπελλο... προσωπική μου άποψη πάντα, αλλά δεν αξίζει τόσα λεφτά για να δεις 1 αγώνα τσου λου κ 2 γιουρόπα τη βδομάδα, αφού οι ώρες είναι ταυτόχρονες. τετάρτη εξάλλου έχει κ το ερτhd αγώνα... το αγγλικό ξέχνα το δυστυχώς... 3 αγώνες το Σ/Κ στις 14:45, 19:30 Σαββάτου και 18:00 Κυριακής... ό,τι παιχνίδια έχει εκείνη την ώρα θα δείχνει... έχει αγοράσει ώρες δλδ για φέτος, αυτές τις 3 συγκεκριμμένες...

    ΥΓ για όποιον θέλει να βλέπει ελληνικό πρωτάθλημα, μόνο νόβα τον καλύπτει, δε το συζητάμε αυτό... εγώ που το σιχάθηκα κ δε βλέπω πλέον, τα 25 ευρώ του οτε συγκριτικά με τα 67 που μου ζητούσε η νόβα, μου κάνανε μεγάλο κλικ... σκέφτομαι πόσο τυχερός είμαι που την έκοψα πέρυσι, γτ αυτό το φετινό φιάσκο με την αγγλία, θα το φυσούσα και δε θα κρύωνε που λένε...
    Last edited by Mouxlalouda; 16-09-2012 at 22:13.
    Today is a good day to die...



  13. #13
    PS4forums Addict grip's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Τρίκαλα
    Posts
    1,223
    PSN ID
    griparoring
    Name
    Σπύρος

    Default

    Τι ακριβώς έγινε όταν λες φιάσκο με την αγγλία?
    My ps3 games:Kάμποσα άλλα μετά το crash του forum βαριέμαι να τα γράψω...
    psn id:griparoring
    xbox360 id:griparoring

  14. #14
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    εννοώ ότι μέχρι πέρυσι, η νόβα έδειχνε γύρω στους 7-8 αγώνες ζωντανά κάθε εβδομάδα... φέτος δείχνει μόνο 3 αγώνες ζωντανά σε προκαθορισμένες ώρες, που έγραψα στο ποστ μου πιο πάνω... επειδή τα 2-3 τελευταία χρόνια πλήρωνα νόβα ουσιαστικά μόνο για την αγγλία, γι αυτό είπα πως νιώθω τυχερός που την έκοψα πέρυσι και δεν έκανα ανανέωση...
    Last edited by Mouxlalouda; 16-09-2012 at 22:25.
    Today is a good day to die...



  15. #15
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ειμαι ακριβως στην ιδια φαση με σενα Mouxlalouda.
    Βλεπω οτι αγγλικο πρωταθλημα δεν υπαρχει...μου λες οτι εκοψαν το Iσπανικο κυπελλο.Αψογα.
    Το ελληνικο το σιχαθηκα και προσπαθω να ξεκοψω(αν και ειναι δυσκολο).
    Ειναι ευκαιρια μου φαινεται.

    ΥΓ.Αελαρα?
    .

  16. #16
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    ναι, το ισπανικό πλέον στον οτέ από φέτος. νόβα για μπάλα μόνο ελληνικό, πορτογαλικό, αργεντίνικο και 1/3 αγγλικό σε πρωταθλήματα και ιταλικό κύπελλο. εγώ μιας κ δεν είμαι καμία ομάδα, δε δυσκολεύτηκα καθόλου να φύγω από νόβα... σου μιλάει συνδρομητής της από το 1998 ως και το 2011... καλώς να μας έλθεις στο οτέ, χεχε... τουλάχιστον θα χορτάσεις μπάλα...

    ΥΓ μπα, όπως είπα και πιο πάνω τπτ δεν είμαι. δεν ασχολούμαι καθόλου με ελληνικό ποδόσφαιρο εδώ και 2 χρόνια...
    Today is a good day to die...



  17. #17
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Mouxlalouda View Post
    ΥΓ μπα, όπως είπα και πιο πάνω τπτ δεν είμαι. δεν ασχολούμαι καθόλου με ελληνικό ποδόσφαιρο εδώ και 2 χρόνια...
    Ζηλευω.
    .

  18. #18
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    εδώ δε μου κακοφάνηκε που έχασα την αγγλία, θα σκάσω για τους δικούς μας;
    Today is a good day to die...



  19. #19
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Χαλια Ελληνικο.
    1/3 Αγγλικου.
    Και πορτογαλικο αντι για για γαλλικο.
    Το μονο που μεινει ειναι το C.L και το europa.Κατα τα αλλα δεν υπαρχει συγκριση με ΟΤΕ tv.Ειδικα οταν δουμε και την διαφορα χρηματων.
    .

  20. #20
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    το τσου λου είναι την ίδια ώρα, άρα 1 αγώνα ζωντανά μπορείς να δεις. την τετάρτη το καλύτερο ματς το έχει η νετ. αν είσαι βάζελος, θα βλέπεις τον παο στο αντ1. άρα μιλάμε για 1 αγώνα τη βδομάδα στο τσου λου, την τρίτη. ε, αξίζει να δίνει 60 ευρώ γι αυτό; για μένα όχι... εκτός αν μου πεις ότι θα δεις τα υπόλοιπα μαγνητοσκοπημένα... εκεί πάω πάσο...
    Today is a good day to die...



Page 1 of 9 12345 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •