Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 21 to 40 of 165

Thread: OTE tv

  1. #21
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Δεν αξιζει μωρε σε καμια περιπτωση,αλλα θελει λιγο σκεψη γιατι σκεφτομαι να αλλαξω και γραμμη τηλεφωνου μαζι.
    Ειναι μεγαλη η διαφορα στην τιμη σιγουρα και ειναι τοι δεν βλεπω ελληνικο πρωταθλημα πλεον εκτος ΠΑΟ.Παλιοτερα ειχα ορεξη να δω και ολα τα αλλα.

    Το Γαλλικο εχει ακουστει ποιος θα το παρει?

    .

  2. #22
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    μπα, δεν έχει δείξει ενδιαφέρον κανείς... άσε που οι αγώνες πέφτουν πάνω σε ισπανία και ιταλία που έχει ήδη ο οτε...
    Today is a good day to die...



  3. #23
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Διαβαζω avclub φορουμ και πεφτει πολυ κραξιμο για την Nova.

    Εντωμεταξυ η premier league ειναι μεχρι το 2013 στην nova.Οποτε ολα ειναι ρευστα.
    .

  4. #24
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    κ γω απο εκεί ενημερώνομαι χεχε... κάνουν πολύ καλή δουλειά τα παιδιά...
    Today is a good day to die...



  5. #25
    PS4forums Fanatic katsouras's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Syros
    Posts
    2,657
    PSN ID
    AlessG21
    Name
    Αλεξης

    Default

    Σκεφτομουν και εγω να βαλω OTE tv.Παιδια αξιζει με χιλια τα λεφτα του ειδικα αν το βαλεις δορυφορικα που εχεις και HD.Μονο 20 και εχεις παρα πολλα.Τελικα δεν το εβαλα ομως γιατι βλεπω σε αριστη ποιοτητα μεσω sopcast τις ομαδες και τα πρωταθληματα που θελω αλλα γενικα αξιζει πολυ.Το χει ενας φιλος και το χω δει.Τωρα το ιντερνετικο χανει πολυ σε ποιοτητα και απο οτι μου ειχαν πει σου φθειρει αρκετα την ταχυτητα αν θες να κανεις και αλλα πραγματα..Δεν αρχιζω να λεω διαφορες με νοβα φυσικα.Πλεον οι περισσοτεροι το πηραν πρεφα οτι τους κλεβει τοσα χρονια να βλεπουν την σαπιαλιγκα και σκορπιους αγωνες της πρεμιερ τους οποιους τους δειχνει αναλογα την ωρα λογω συμβασης και απαγορευσης απο τον παροχο τους..Οτι να ναι!Φυσικα εχει το τσου λου αλλα για 60 τον μηνα πας και πινεις ενα καφε και βλεπεις οτι θες 2-3 φορες τον μηνα..

  6. #26
    Elite overclocker's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Greece
    Posts
    966
    PSN ID
    johnnie_gr

    Default

    Εμένα που με ενδιαφέρει μόνο η Premier League, αλλά ολόκληρη, τι επιλογές έχω;
    HATED BY MANY...
    LOVED BY FEW...
    RESPECTED BY EVERYONE...

  7. #27
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    από ελλάδα καμία δυστυχώς, τουλάχιστον για φέτος...
    Today is a good day to die...



  8. #28
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    μηπως με το πακετο που ανεφερα στο νημα της nova με skyhd γινεται τιποτα ρε μαγκες,δεν ξερω απλα πεταω μηπως και βρειτε λυση εσεις για αγγλια βεβαια δεν ξερω τι κ ποσους αγωνες δειχνει

  9. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Mouxlalouda View Post
    εννοώ ότι μέχρι πέρυσι, η νόβα έδειχνε γύρω στους 7-8 αγώνες ζωντανά κάθε εβδομάδα... φέτος δείχνει μόνο 3 αγώνες ζωντανά σε προκαθορισμένες ώρες, που έγραψα στο ποστ μου πιο πάνω... επειδή τα 2-3 τελευταία χρόνια πλήρωνα νόβα ουσιαστικά μόνο για την αγγλία, γι αυτό είπα πως νιώθω τυχερός που την έκοψα πέρυσι και δεν έκανα ανανέωση...
    http://www.satleo.gr/cdn/component/c...eague--nova---



    Εντωμεταξυ η premier league ειναι μεχρι το 2013 στην nova.Οποτε ολα ειναι ρευστα.[/quote]



    Τελος Σεπτεμβρη ειναι ο διαγωνισμος για το ποιος θα παρει τα δικαιωματα τις Πρεμειρ Λιγκ την επομενη 3ετια,βεβαια για την φετινη σεζον τα εχει η νοβα αλλα οπως λενε πολλοι ο ΟΤΕ μπορει να κανει το μπαμ και να παρει και το αγγλικο,ειδωμεν!

    Οσο για τον ΟΤΕ απλα δεν παιζεται,για τα επομενα 3 χρονια πηρε αποκλειστικα τα δικαιωματα σε Ισπανια,Ιταλια,Γερμανια,Formula1,Motogp,NBA.
    Δειχνει και αλλες διοργανωσεις οπως copa libertadores,β εθνικη,κυπελο ελλαδος.

    Εχω τωρα σχεδον 1 χρονο ΟΤΕ μεσω δορυφορου μιας και ειχα το πιατο απο την Νοβα{την εκοψα και ησυχασα}και ειμαι πολυ ικανοποιημενος ειδικα στον οικονομικο τομεα με βαση αυτα που προσφερει.

  10. #30
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    ενδιαφερον ο ΟΤΕ λοιπον...θα το τσεκαρω κ εγω μιας και εχω πιατο ααα και copa libertadores...!!!

    ασχετο αλλα αν δεν θελω τηλεφωνο ΟΤΕ υπαρχει προβλημα,συνεχιζει στην ιδια τιμη?

  11. #31
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Παιδια κ εμένα με ενδιαφέρει το ote tv και μάλλον θα το βάλω!..Ηθελα να κάνω μια ερώτηση, υπάρχει αποκωδικοποιητης ο οποίος να έχει 2 control και να συνδέεται σε 2 τηλεοράσεις;;

  12. #32
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Αν θες διαφορετική θέαση σε κάθε συσκευή τηλεόρασης, όχι. Αυτο ειναι ένα απο τα βασικοτατα για εμένα προβλήματα του OTE TV.

  13. #33

    Default

    Εγω εχω Hol συνδεση και πληρωνω 25 ευρω το μηνα η κατοχοι οτε γραμμης πληρωνουν 20 ευρω αλλα μονο για ενα χρονο καθως μετα θα πληρωνουν το ιδιο με εμενα.Αν σκεφτει καποιος οτι στον ΟΤΕ δεν πληρωνεις ΗD οπως στην Νοβα τοτε ενταξει.
    Ασε που ερχεται και το El Classico τον αλλον μηνα και θα γινει χαμος με ζοωντανες συνδεσεις στην ισπανια,περυσι μιλαγαν οπαδοι των δυο ομαδων καθως υπηρχε ρεπορταζ εκτος αγωνιστικου χωρου.

    Αρκετη διαφήμιση εκανα.

  14. #34
    Elite overclocker's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Greece
    Posts
    966
    PSN ID
    johnnie_gr

    Default

    Καλά αν πάρει και την Premier League από του χρόνου ο ΟΤΕ, τότε θα βάλω και εγώ, γιατί αλλιώς θα πρέπει να μπλέκω με Sky Αγγλίας που λόγο το ότι μένω επαρχία το φοβάμαι λίγο.
    HATED BY MANY...
    LOVED BY FEW...
    RESPECTED BY EVERYONE...

  15. #35
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Με ενδιαφέρει πολυ η διαφορετική θέαση σε κάθε tv και ελπίζω να γίνει γρήγορα κάτι για αυτο!ευχαριστω!!

  16. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Αν θες διαφορετική θέαση σε κάθε συσκευή τηλεόρασης, όχι. Αυτο ειναι ένα απο τα βασικοτατα για εμένα προβλήματα του OTE TV.
    και φυσικα το μεγαλυτερο προβλημα ειναι το pvr,το οποιο οταν το βγαλει ο οτε θα σαρωσει αφου το περιμενουν πολλοι για να βαλουν οτε.αν και ακουγεται οτι απο 2013 και βλεπουμε.

    Quote Originally Posted by Red View Post
    Εγω εχω Hol συνδεση και πληρωνω 25 ευρω το μηνα η κατοχοι οτε γραμμης πληρωνουν 20 ευρω αλλα μονο για ενα χρονο καθως μετα θα πληρωνουν το ιδιο με εμενα.Αν σκεφτει καποιος οτι στον ΟΤΕ δεν πληρωνεις ΗD οπως στην Νοβα τοτε ενταξει.
    Ασε που ερχεται και το El Classico τον αλλον μηνα και θα γινει χαμος με ζοωντανες συνδεσεις στην ισπανια,περυσι μιλαγαν οπαδοι των δυο ομαδων καθως υπηρχε ρεπορταζ εκτος αγωνιστικου χωρου.

    Αρκετη διαφήμιση εκανα.
    δεν θα πληρωνετε το ιδιο γιατι κιεσενα θα γινει 28 στο χρονο.
    Last edited by adok13; 17-09-2012 at 13:47.

  17. #37
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    εμεις με ΟΤΕ γραμμη μετα τον χρον θα πληρωνουμε 22,40 ευρω απο 19,90

    http://otetv.ote.gr/portal/page/port...housingPackets

  18. #38
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    κ γω που δεν έχω οτε από τα 25 θα πάει στα 28... πάντως δεν ξέρω πόσο εύκολα πιάνεις ελλάδα το sky overclocker... ειδικά τώρα χειμώνα με κακοκαιρία μπορεί να έχεις συχνό σπάσιμο εικόνας ή και απώλεια της...
    Today is a good day to die...



  19. #39
    Elite overclocker's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Greece
    Posts
    966
    PSN ID
    johnnie_gr

    Default

    Βόρεια Ελλάδα είμαι και λογικά πιάνει εύκολα το SKY με το ανάλογο πιάτο όμως, περίπου 1 μέτρο, γιατί και Θεσσαλονίκη που σπούδαζα είχα ακούσει πολλούς να το προμηθεύονται από τοπικά καταστήματα, εποχή Supersport - Alpha Digital, όπου αν ήθελες να δεις κάτι της προκοπής από εξωτερικό το SKY ήταν μονόδρομος. Από ότι θυμάμαι στη νότια Ελλάδα είναι πολύ πιο δύσκολο να πιάσεις και στην Κρήτη είχα ακούσει από έναν εγκαταστάτη ότι έβαλε πιάτο 6 μέτρων σε καφετέρια που μάζευε Άγγλους τουρίστες έτσι ώστε να το πιάνει αλλά και πάλι οριακά! Και τέλος άκουσα ότι πριν κανένα χρόνο άλλαξε και δορυφόρο εκπομπής πράγμα που δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο την κατάσταση.
    Οπότε με αυτά τα δεδομένα περιμένω από τον ΟΤΕ να πάρει ΟΛΟΚΛΗΡΗ την Premier League γιατί το αίσχος και η κοροϊδία με την NOVA έχει παραγίνει...
    Φτάσαμε να έχουμε τους χαμηλότερους μισθούς στην Ευρώπη αλλά η NOVA συνεχίζει να παραμένει η ακριβότερη δορυφορική πλατφόρμα στην Ευρώπη και με ποιότητα εικόνας περασμένης δεκαετίας...
    HATED BY MANY...
    LOVED BY FEW...
    RESPECTED BY EVERYONE...

  20. #40

    Default

    Quote Originally Posted by overclocker View Post
    Βόρεια Ελλάδα είμαι και λογικά πιάνει εύκολα το SKY με το ανάλογο πιάτο όμως, περίπου 1 μέτρο, γιατί και Θεσσαλονίκη που σπούδαζα είχα ακούσει πολλούς να το προμηθεύονται από τοπικά καταστήματα, εποχή Supersport - Alpha Digital, όπου αν ήθελες να δεις κάτι της προκοπής από εξωτερικό το SKY ήταν μονόδρομος. Από ότι θυμάμαι στη νότια Ελλάδα είναι πολύ πιο δύσκολο να πιάσεις και στην Κρήτη είχα ακούσει από έναν εγκαταστάτη ότι έβαλε πιάτο 6 μέτρων σε καφετέρια που μάζευε Άγγλους τουρίστες έτσι ώστε να το πιάνει αλλά και πάλι οριακά! Και τέλος άκουσα ότι πριν κανένα χρόνο άλλαξε και δορυφόρο εκπομπής πράγμα που δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο την κατάσταση.
    Οπότε με αυτά τα δεδομένα περιμένω από τον ΟΤΕ να πάρει ΟΛΟΚΛΗΡΗ την Premier League γιατί το αίσχος και η κοροϊδία με την NOVA έχει παραγίνει...
    Φτάσαμε να έχουμε τους χαμηλότερους μισθούς στην Ευρώπη αλλά η NOVA συνεχίζει να παραμένει η ακριβότερη δορυφορική πλατφόρμα στην Ευρώπη και με ποιότητα εικόνας περασμένης δεκαετίας...
    το ακριβοτερο πακετο με 2 μονο πρωταθληματα,το ελληνικο που αν κατσεις να δεις παιχνιδη στο 15 λεπτο αρχιζεις να κανεις ζαπινγκ,και ενα κουτσουρεμενο αγγλικο που η nova εχει αγορασει το φθηνο πακετο και μεχρις στιγμης εχει χασει ολα σχεδον τα καλα ματσ.

Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •