Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 26 of 26

Thread: XCOM: Enemy Unknown

  1. #21

    Default

    Tωρα μπερδευτηκα. Δεν υπαρχει save? Δηλαδη οσο κι αν προχωρησεις οταν χασεις θα σε βγαλει στην αρχη?

  2. #22
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    επειδη εχω πανω απο ενα χρονο χρονο να ασχοληθω, το ολο προβλημα ειναι στο πως θα διαχειριστεις τις αποστολες.δηλαδη οσο αφηνεις να δημιουργηθει πανικος σε καποιες περιοχες χωρις να κερδιζεις μαχες ή προτιμας να κανεις αλλες αποστολες για να παρεις καινουργια πραγματα απο το να σωζεις τις χωρες μετα ειναι χαμενο παιχνιδι...

    επισης θελει λιγο προσοχη η βαση στο πως θα την στησεις κ τι προτεραιοτητες θα δωσεις.αν θυμαμαι καλα το σημαντικοτερο ολων ειναι καποιοι ειδικοι δορυφοροι που εξασφαλιζουν σε καποιες χωρες ηρεμια κτλπ ετσι ωστε να μην τρεχεις και δεν φτανεις.

    να κοιτατε να εχετε καβατζα στρατιωτες απο ολα τα τμηματα και φυσικα εκτος απο τους βασικους να εκπαιδευετε κ αλλους γιατι σε παραπανω επιπεδα αν σκοτωθει καποιος , χρειαζεται αντικατασταση αλλα με ιδιου περιπου λεβελ.

    το παιχνιδι με καποιο σχεδιασμο δεν θεωρω οτι εχει τεραστια δυσκολια στο NORMAL πολλοι ομως στην μεγαλυτερη δυσκολια λενε πως ειναι για να κοβεις τις φλεβες σου...

    αν θυμαμαι καλα το τερματισα με απολογισμο δυο χαμενες χωρες.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  3. The Following 2 Users Say Thank You to geogoku For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (11-08-2014),tsakali GR (11-08-2014)

  4. #23
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Το παιχνίδι έχει save, εκτός και αν παίζεις στον ironman mode όπου κάνει autosave μετά από κάθε κίνηση στη βάση ή μετά το turn του αντιπάλου στη μάχη.
    Όπως λέει και ο geogoku, είναι πολύ σημαντικοί οι δορυφόροι. Επίσης μεγάλο ρόλο παίζει και η ήπειρος όπου κάποιος θα χτίσει τη βάση του αφού κάθε μία δίνει διαφορετικό bonus. Η Β. Αμερική δίνει φθηνά αεροπλάνα, η Αφρική περισσότερα χρήματα, η Ν. Αμερική άμεσο research κλπ. Εδώ είναι πολύ σημαντικό να ξέρει ο παίκτης ότι αν χάσει χώρα από την ήπειρο του δεν χάνει το bonus. πχ η Αφρική έχει τέσσερις χώρες. Σε κατάσταση που πρέπει να διαλέξεις μεταξύ δύο χωρών είναι προτιμότερο να θυσιάσεις χώρα από την ήπειρο σου από κάποια άλλη. Επειδή τα researches στα labs και στα workshops είναι τόσα πολλά, κάποια πιο χρήσιμα από άλλα, προτείνω όποιος ενδιαφέρεται να παίξει στο easy και να εξερευνήσει τις δυνατότητες που δίνονται και του ταιριάζει για να παίξει μετά σε κάποια υψηλότερη δυσκολία. Υπάρχει βέβαια και wiki για όποιον θέλει να εμβαθύνει περισσότερο.
    Όσο για τη δυσκολία το normal είναι ok, στο classic αρχίζεις και εκνευρίζεσαι από λίγο έως αρκετά και στο impossible τα δίνεις όλα και διώχνεις τους πάντες από κοντά σου. Το έχω παίξει σε όλες οπότε μιλάω εκ πείρας. Iroman mode δεν έχω παίξει ακόμα αλλά το έχω στα πλάνα. Δεν περίμενα να με ενθουσιάσει τόσο πολύ αυτό το παιχνίδι.
    'Ο,τι άλλο θέλει να ρωτήσει κανείς ευχαρίστως να βοηθήσω
    Last edited by Kane; 12-08-2014 at 11:34.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Kane For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (12-08-2014),geogoku (12-08-2014)

  6. #24
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    ωραιος ο KANE !

    εχεις παιξει κ το expansion????
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  7. The Following User Says Thank You to geogoku For This Useful Post:

    Kane (12-08-2014)

  8. #25
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Όχι, αν και έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια.

  9. #26
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    E ρε τι μου κάνετε καλοκαιριάτικα. Ξαναθυμήθηκα την παιχνιδάρα, ξεκίνησα classic ironman και σιχτιρίζω από τον πρώτο μήνα. Έχω χάσει ήδη δύο χώρες και τρεις φαντάρους. Δεν με βλέπω να πηγαίνω μακριά...


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •