Page 2 of 24 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 21 to 40 of 476

Thread: Metal Gear Solid: Ground Zeroes

  1. #21
    Cool Member SOLID SNAKE MGS's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    XANIA
    Posts
    254
    PSN ID
    Giwrgos_13
    Name
    Γιώργος

    Default

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=smKmhJngzNo&feature=g-u-u"]http://www.youtube.com/watch?v=smKmhJngzNo&feature=g-u-u[/ame]

    METAL GEAR ONLINE EINAI FOBERO ONLINE GAME...

  2. #22
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εχω μεινει άναυδος απο αυτα που ειδα και δεν εχω λογια...

    Ανυπομονώ! Τιποτε αλλο! Τα γραφικα δε με νοιαζουν Αλλα.... WOW. just WOW!!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #23
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ρε παιδιά πλάκα μου κάνετε; Εγώ όταν ξεκίνησε το βιντεάκι έλεγα "μα γιατί έβγαλε FMV στο demo?" και μετά συνηδητοποίησα οτι είναι γραφικά...
    Εντελώς WTF και θεωρώ χλωμό να δούμε το παιχνίδι με αυτά τα γραφικά στο PS3...

  4. #24
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Ρε παιδιά πλάκα μου κάνετε; Εγώ όταν ξεκίνησε το βιντεάκι έλεγα "μα γιατί έβγαλε FMV στο demo?" και μετά συνηδητοποίησα οτι είναι γραφικά...
    και εγω την ιδια αντιδραση ειχα, μεχρι που εμφανιστηκε το παιδι, αλλα με μια δευτερη ματια παρατηρησα οτι ειναι που εξυπνα σκηνοθετημενο ετσι ωστε να δειχνει κοντινα πλανα που μπορουν να σε μπερδεψουν, δεν δειχνει κανενα κοντινο σε προσωπο για παραδειγμα, μονο κομματια απο προσωπο.
    Καταλαβαινω και τις επιφυλαξεις σου, αλλα οπως ξαναειπα και πριν in Kojima we trust.

  5. #25

    Default

    Kojima: "While I am happy to know people liked "MGS Ground Zeroes", I'm sick & tired of people keep asking me like "is that project Ogre?" here in Seattle everyday. Project Ogre is what the project that Ogre appears. Ogre does not appear in "MGS Ground Zeroes" trailer."

  6. #26
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Τι επαθε αυτος? Δεν μας συνηθιζει να εχει τοσο επιθετικο τονο, εκτος αν οι δηλωσεις του δεν μεταφερθηκαν σωστα.
    Προφανως και θα σε ρωτησουν ρε Koji sama αν αυτο ειναι η δεν ειναι το project ogre, μας εχεις τρελανει στο teasing και τα μισολογα. Που να ξερει ο κοσμος τι ειναι και τι δεν ειναι το project ogre? Να μυρισουν τα νυχια τους οι δημοσιογραφοι/gamers και να βγαλουν πορισμα?
    Wow, get a girlfriend or something.
    Επομενως το Ground zeroes ΔΕΝ ειναι το Project Ogre, καλα νεα μιας και αυτο μαλλον σημαινει οτι το project ogre ειναι next gen
    Βλεποντας τι μπορει να κανει η fox engine I can't wait to see next gen stuff from Kojima!

    Mε μια δευτερη ματια στο trailer, can this be real time running on current gen hardware???



    Ok, εχουμε δει και σε αλλα παιχνιδια οτι στα cutscenes η ποιοτητα ειναι ανεβασμενη, αλλα αυτο ειναι too much!


  7. #27

    Default

    Ρε παιδες, επειδη τελευταια ψαχνομαι με την ιστορια των mgs, πως εξηγειτε οτι εμφανιζεται γηρασμενος εδω ο big boss , αφου υποτιθεται οτι τα γεγονοτα τοποθετουνται στο παρελθον. Μπορει να ειναι και αφελες αυτο, ψιλοασεχτος ειμαι ακομα:Ρ

  8. #28
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Παμε στοιχημα οτι στο 360 θα τρεχει καλυτερα; :/

    ΑΝ αυτο που ειδα (το εχω δει ηδη τρεις φορες μπας και το χωνεψει ο εγκεφαλος) μπορει να βγει απο ενα τωρινο μηχανακι.

  9. #29
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ αυτο ειναι ενα παιχβιδι που δυστυχως ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να το παρω σε αλλο μηχανημα εκτος απο playstation. Και λεω δυστυχως διοτι -σορρυ παιδια- αν ειναι να πονταρω που θα τρεχει καλυτερα, στο 360 θα πονταρω. Γιατι; ε φανταστειτε οτι οταν ειχε δειξει ο Κοτζιμα την νεα μηχανη γραφικων του ετρεχε σε 360 devkit...

    Εγω απλα ελπιζω αν υπαρχουν διαφορες να μην ειναι σημαντικες. Και ακομη λιγοτερο ελπιζω να εχει ασχοληθει περισσοτερο με το ps3 απο οσο νομιζω οτι εχει ασχοληθει. Οπως και να εχει δεν παιζει να αγορασω τετοιο παιχνιδι στο 360...

  10. #30

    Default

    Quote Originally Posted by stratos 84 View Post
    Ρε παιδες, επειδη τελευταια ψαχνομαι με την ιστορια των mgs, πως εξηγειτε οτι εμφανιζεται γηρασμενος εδω ο big boss , αφου υποτιθεται οτι τα γεγονοτα τοποθετουνται στο παρελθον. Μπορει να ειναι και αφελες αυτο, ψιλοασεχτος ειμαι ακομα:Ρ
    Δεν εμφανιζεται γηρασμενος αλλα μεσηλικας και η ιστορια τοποθετειται καπου αναμεσα στο Peace Walker και το MGS1.

  11. #31
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ αυτο ειναι ενα παιχβιδι που δυστυχως ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να το παρω σε αλλο μηχανημα εκτος απο playstation. Και λεω δυστυχως διοτι -σορρυ παιδια- αν ειναι να πονταρω που θα τρεχει καλυτερα, στο 360 θα πονταρω. Γιατι; ε φανταστειτε οτι οταν ειχε δειξει ο Κοτζιμα την νεα μηχανη γραφικων του ετρεχε σε 360 devkit...

    Εγω απλα ελπιζω αν υπαρχουν διαφορες να μην ειναι σημαντικες. Και ακομη λιγοτερο ελπιζω να εχει ασχοληθει περισσοτερο με το ps3 απο οσο νομιζω οτι εχει ασχοληθει. Οπως και να εχει δεν παιζει να αγορασω τετοιο παιχνιδι στο 360...
    Κοιτα να δεις που στο τελος της ζωης τους, το 360 θα βγει καλυτερη κονσολα. Πως τα φερνει ετσι τελικα...!!!

  12. #32
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Kαλα αυτο απο που προκυπτει βρε?


    Παντως δεν ξερω αν λεει κατι αυτο αλλα ο kojima οταν ρωτησαν αν θα τρεχει ετσι στις κονσολες,ειπε ''Ground Zeroes running on PS3 spec’ed PC'' .

    Δεν ξερω αν τελικα θα σημαινει κατι αυτο.
    .

  13. #33
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To PS3 για εμενα κερδιζει ασχετως απο το πως θα καταληξει το συγκεκριμενο παιχνιδι να τρεχει. Για μια ακομη γενια για εμενα το playstation ηταν αυτο που καθορισε τα νεα στανταρ ποιοτητας στις κονσολες.

    Πρωτα το Uncharted το οποιο αλλαξε αρδην την βιομηχανια γενικοτερα, μετα το killzone 2 που καταφερε να ερθει πολυ κοντα σε αυτο που ειχαν οραματιστει, μετα το LBP που αλλαξε το platform gaming για παντα, μετα το GOW που εμοιαζε με πινακα ζωγραφικης, το Heavy Rain που ειναι μοναδικη εμπειρια απο μονο του και ερχονται τα Last of US και το Beyond.

    Η Sony ηταν αυτη για μια ακομη γενια που προσφερε νεα ΙΡς με το τσουβαλι, που δοκιμασε και πονταρε σε παιχνιδια διαμαντια που δεν θα το ειχε κανει κανεις αλλος, που κατεληξε αδιαμφισβητητα να εχει την πιο πλουσια συλλογη.

    Δυστυχως αυτο εχει και ενα μειονεκτημα -που δεν θα επρεπε για εμενα - την σαφη υπεροχη του 360 σε ορισμενους καραβαρβατους multiplatform τιτλους με καλυτερα και πιο προσφατα παραδειγματα τα ΜΕ3 και Skyrim. Αλλα πιστευω οτι συνολικα η θυσια αυτη αξιζε και με το παραπανω.

  14. #34
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Kαλα αυτο απο που προκυπτει βρε?


    Παντως δεν ξερω αν λεει κατι αυτο αλλα ο kojima οταν ρωτησαν αν θα τρεχει ετσι στις κονσολες,ειπε ''Ground Zeroes running on PS3 spec’ed PC'' .

    Δεν ξερω αν τελικα θα σημαινει κατι αυτο.
    Ωραίο ανέκδοτο αυτό... και από το "PS3 spec'ed PC" που γίνεται πιο εύκολα port; Στο PC based Xbox 360 ή στον Cell του PS3;

    Ελπίζω να δείξουν λίγο σεβασμό εκεί στην Konami και την Kojima productions και να μην κάνουν τα ίδια λάθη περιεχομένου (κομμένο υλικό) με την Square Enix στο Final Fantasy XIII ή το τραγικό port production που είχε κάνει η Sega με την Platinum Games για την Bayonetta, η Bethesda με το Skyrim, η BioWare με το Mass Effect 3 και η λίστα συνεχίζεται και είναι μακρά.

    Δυστυχώς, η ιστορία και μας λέει ότι στο παρελθόν τα multiplatform ως επί το πλείστον τρέχουν καλύτερα στο 360 και ακόμη περισσότερο επειδή δεν μαθαίνουμε από τα λάθη μας ότι έχει την τραγική τάση να επαναλαμβάνεται (history repeats itself).

    Μακάρι να πέσουμε έξω...

  15. #35
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Γιατί τα multiplatform ειναι πάντα καλύτερα στο 360. Εγώ νόμιζα ότι επιτέλους κατάφερε να κάνει πραγματικότητα αυτό που έλεγε πριν μάθει τα τελικά specs της κονσόλας, που από ότι κατάλαβα και ΑΝ θυμάμαι καλά είπε ''αυτό το μηχανάκι μέχρι εκεί πάει'' . Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

    Επίσης ρε κοτζιμα παλικάρι μου, αφού θα το εφτιαχνες κάποια στιγμή για το 360 γιατί έβαλες αυτη τη γελοία στιχομυθία στο mgs 4 ''εεεεεε σήκω και βάλε το δευτερ.... Όπα άραξε, εδώ εμείς έχουμε bluray, δεν χρειάζεται να αλλάζουμε δισκακια χαχα, καλό;''
    Βιαστηκες κοτζιμακο, βιαστηκες.

    Cell και μαλακιες.
    Έχω ξενερώσει απίστευτα με το θέμα του 360 και οποίος θέλει ας πέσει να με φάει. Εγώ είμαι κουλ.


    Sent from my τελεφουνκεν using Tapatalk 2
    Sent from my SK17i using Tapatalk 2

  16. #36
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Mην το βλεπεις ετσι φιλε. Δεν εχει νοημα πραγματικα. Το θεμα ειναι τι ακριβως σου προσφερει εσενα το μηχανημα. Τωρα το τι λεει ο καθενας και τι ελεγε στο παρελθον λιγη σημασια εχει και ειναι περισσοτερο υποδειξεις τις εκαστοτε περιοδου και εποχης παρα νομος, ο οποιος πρεπει να τηρηθει ευλαβικα για παντα.

    Το οτι ο Κοτζιμα ελεγε ποσο καλυτερο ειναι το PS3 και δεν χρειαζεται να αλλαξεις δισκακια, ηταν πιο πολυ κατι σαν fan service στο κοινο της Sony παρα δηλωση του στυλ "δεν θα ερθει ποτε παιχνιδι μου στο 360". Ασε που δεν ειναι καν δικη του αποφαση αυτο, ποσο μαλλον οταν η Κοναμι ειναι στον πατο απο πλευρας πωλησεων σε αυτην την γενια. Αν δεν υπηρχε και το MGS παιζει και να ειχαν βαρεσει κλεισιμο. Οποτε απο μια αποψη ειναι λογικο να γινει μultiplatform. Παντως την υποσχεση του για το MGS4 την κρατησε. Νομιζω ηταν οτι μπορουσε να κανει πραγματικα.

  17. #37
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό. Αλλά από έναν κοτζιμα περιμένεις αλλά πράγματα πιο ''μεγάλα'' από ένα απλό ''δεν ήταν όπως ήθελα'' και ''μην αλλάζεις δισκάκια έχουμε bluray''.

    Και ξαφνικά ο πολυσυζητημενος cell και το πανάκριβο οπτικό μέσο πάει για φουντο και το παιχνίδι που δείχνεις ειναι σε pc based μηχάνημα. Εδώ είμαστε και θα το δείτε.

    Στο 360 το παιχνίδι θα γα...αεί. Και μετά μπορούμε να βάλουμε τους επεξεργαστές και τα δισκάκια εκεί που δεν πιάνει ήλιο.

    Sent from my SK17i using Tapatalk 2

  18. #38
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οχι οχι και παλι νομιζω οι το βλεπεις μεμωνομενα. Ναι σιγουρα ο Cell διαφημιστηκε απο την Σονυ λες και ειναι κατι το διαστημικο, αλλα οτι εδειξε την αξια του νομιζω την εδειξε.

    Για του λογω το αληθες σκεψου απλα τα εξης:

    1) Ποιο ειναι το πιο εντυπωσιακο (και με διαφορα) οπτικα console first person shooter? Killzone 2 και killzone 3 (με διαφορα ξαναλεω)

    2) Ποιο ειναι το πιο εντυπωσιακο οπτικα 3rd person action adventure? Uncharted 2 και Uncharted 3. Και παλι με χαωτικη διαφορα.

    3) Ποιο ειναι το πιο εντυπωσιακο hack n slash? GOW III + GOW Ascension

    4) Ποιο ειναι το πιο εντυπωσιακο adventure? Heavy Rain + Beyond

    5) Ποιο multiplatform? LBP 1+2

    και υπαρχουν και αλλα παραδειγματα. Ο Cell απεδειξε την αξια του. Δεν ειναι τυχαιο οτι σχεδον στις περισσοτερες κατηγοριες παιχνιδιων το PS3 εχει την κορυφη στον οπτικο τομεα.

    Ναι οκ το ΜΕ3 ειναι σκατα στο PS3, αλλα οχι οτι σαν γραφικα το ΜΕ3 ειναι το κοσμημα αυτης της γενιας. (ειναι πανεμορφο αλλα οχι ισοπεδωτικα απιστευτο οπως ενα uncharted)

  19. #39
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by ps4 View Post
    Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό. Αλλά από έναν κοτζιμα περιμένεις αλλά πράγματα πιο ''μεγάλα'' από ένα απλό ''δεν ήταν όπως ήθελα'' και ''μην αλλάζεις δισκάκια έχουμε bluray''.

    Και ξαφνικά ο πολυσυζητημενος cell και το πανάκριβο οπτικό μέσο πάει για φουντο και το παιχνίδι που δείχνεις ειναι σε pc based μηχάνημα. Εδώ είμαστε και θα το δείτε.

    Στο 360 το παιχνίδι θα γα...αεί. Και μετά μπορούμε να βάλουμε τους επεξεργαστές και τα δισκάκια εκεί που δεν πιάνει ήλιο.

    Sent from my SK17i using Tapatalk 2
    Αυτο που μου υπενθυμησες για τα δισκακια περισσοτερο με προβληματιζει για το τι περιορισμους θα εχουμε στο νεο MGS λογο χωρου.

    Σιγουρα δεν παει για φουντο γιατι εχει βγαλει και παλι τα καλυτερα γραφικα σε καθε κατηγορια οπως γραφει ο Δημητρης.

    Το αν γα...αεί στο 360(λεμε τωρα,γιατι οι διαφορες δεν θα ειναι τραγικες,ποτε δεν ηταν)περισσοτερο θα με προβληματισει για το ποσο καλυτερο θα εδειχνε αν ηταν ps3 exclusive.
    Εχει περασει σχεδον μια ολοκληρη γενια και πλεον ειμαστε σιγουροι για το ποια ειναι η δυνατοτερη κονσολα.
    Δεν περιμενoυμε το metal gear..
    .

  20. #40
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Αν ο Κοτζιμα καταφερει να βγαλει σωστο παιχνιδι , να τρεχει δλδ σωστα και στο play δεν μου καιγεται καρφακι.

    offtopic on

    Γενικα παντως, εχει αποδειχθει οτι αν ηταν exclusive του PS3 θα ειχαμε ακομη καλυτερα αποτελεσματα.Αυτο μου φτανει θεωρητικα.Πρακτικα αυτο που λεει ο φιλος ps4 ....να βαλω και το blu-ray και το Cell στο....μην πω...

    Για να κανει καποιος show off στους φιλους του οτι εχει το τουμπανο ps3, δειχνει ενα Uncharted και καταπινουν τη γλωσσα τους ή τους καιγονται τα ματια τους απο τα πεντακαθαρα γραφικα.Αυτο μπορει να βγαλει η κονσολα και δυστυχως μονο η ND το εφτασε μεχρι τελους (δυστυχως διοτι τοσες παιχνιδαρες θα μπορουσαν να ηταν σε αυτο το επιπεδο εστω και λιγο χειροτερο αλλα δεν κοπηκε η Sony καθολου να το κανει πραξη).Καλο και το killzone φυσικα, εμενα προσωπικα μαρεσει και το GT5 στα γραφικα-το θεωρω φωτορεαλιστικο αλλα ξερω οτι θα ξεσηκωθει κοσμος εδω μεσα για τις σκιες και οχι αδικως.
    Satan has left his killing floor
    PS4

Page 2 of 24 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •