Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 61

Thread: Puppeteer - [3D]

  1. #41
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    στο αμερικανικο store το εχει free για ολους! εγω plus δεν εχω και το εκανα download κανονικα!
    Απογοητευση... διαβασα οτι ηθελα και νομιζα οτι δινανε το full-game free κατα λαθος.

    Last edited by Leon_DiZ; 08-09-2013 at 23:15.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #42
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Και εγω μπηκα και ειχε τιμη
    .

  3. #43
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Sorry αν ειναι ηλίθια η ερώτηση, αλλα κυκλοφόρησε;;;;

  4. #44
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    11 του μηνού! Αν θυμάμαι καλά δηλαδή ε..
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  5. #45
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Α, γιατι είδα οτι ειπε ο Βαγγέλης οτι είδε τιμη.

  6. #46
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Στο αμερικανικο store υπαρχει ναι.
    .

  7. #47
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    My bad then. Ξέρουμε σε τι τιμη θα παίξει εδώ;;;;

  8. #48
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ελα ντε, φανταζομαι οτι δεν θα ειναι πολυ ακριβο.
    .

  9. #49
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    40 γιούρια! Άλλη ερώτηση τώρα που είμαστε καυτοί!
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  10. #50
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Έτσι ελπίζω κι εγώ. Η μλκ ειναι οτι εχω τόσα έξοδα τελευταια που ίσως χρειαστεί να το πάω λίγο πιο πίσω.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Gazof View Post
    40 γιούρια! Άλλη ερώτηση τώρα που είμαστε καυτοί!
    Ειναι οκ η τιμη.
    Thnx!

  11. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Gazof (08-09-2013)

  12. #51
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default




  13. #52
    Moderator litanies's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Πάτρα
    Posts
    2,011
    PSN ID
    litany_13
    Name
    Αντώνης

    Default

    μου φαίνεται ή δεν υπάρχει σε αρκετά μαγαζιά?

  14. #53
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Μόνο εμένα μου φαίνεται περίεργο που έβαλαν 3D σε ένα σχετικά άγνωστο παιχνίδι, αλλά λείπει από υπερπαραγωγές όπως τα GoW:A και TLOU;

    Δεν μπορώ να καταλάβω την πολιτική της Sony...

  15. #54
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Το παιχνίδι, είναι πραγματικά, πολύ ωραίο. Φοβερά και εντυπωσιακά επίπεδα με διάφορα θέματα, όπως, θάλασσα, άγρια δύση κλπ , με την κατάλληλη μουσική υπόκρουση, στο καθένα. Όσο πάει γίνεται και πιο όμορφο και πιο platformοειδές. Το χιούμορ είναι ασταμάτητο, η περιγραφή εν ώρα gameplay είναι συνεχής και οι κραυγές/χειροκροτήματα του κοινού, δίνουν άλλο τόνο σε ένα παιχνίδι τέτοιου genre. Έχει 7 acts με 3 παραστάσεις στο κάθε act, διάρκειας στο περίπου 10 λεπτά για την κάθε παράσταση (επιφυλάσσομαι για την διάρκεια κάθε παράστασης, θα το δω καλύτερα και θα διορθώσω αν πέφτω πολύ έξω). Για την ώρα, είμαι στο 4ο act και το παιχνίδι παίζεται πολύ ευχάριστα και το απολαμβάνω. Κατά τη γνώμη μου, αξίζει να το έχετε.
    Last edited by Gazof; 12-10-2013 at 13:50.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  16. The Following 3 Users Say Thank You to Gazof For This Useful Post:

    chronohill (12-10-2013),Nek_Food (13-10-2013),tsakali GR (12-10-2013)

  17. #55
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Διόρθωση για τον χρόνο, δεν είναι standard αυτό με τα 10 λεπτά που είπα στο πάνω post. Μία παράσταση (σε κάθε act είναι 3 παραστάσεις) μπορεί να διαρκέσει από 10 λεπτά ώς και πάνω από μισή ώρα. Όσο πλησιάζεις προς το 7o act, δυσκολεύει και μεγαλώνει σε διάρκεια.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  18. The Following 2 Users Say Thank You to Gazof For This Useful Post:

    geogoku (14-10-2013),Nek_Food (13-10-2013)

  19. #56
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ένα έργο τέχνης...μαγευτικό, ιδιαίτερο, πανέμορφο. Τα σκηνικά, το animation, η μουσική, οι διάλογοι και οι φωνές συνθέτουν ίσως το καλυτερο platform που μπορεί να βρει κάποιος στο ps3. Θα πρέπει κάποιος να παίξει για να καταλάβει τι έχουν κάνει σε καλλιτεχνικό επίπεδο, ότι και να πούμε ειναι λίγο!...και το 3d σίγουρα προσθέτει στην εμπειρία.
    Από τα καλύτερα exclusives του ps3 χαλαρά και ειδικά για αυτούς που τους αρέσουν τα platforms και το lbp ειναι must!
    Last edited by kostasb13; 17-10-2013 at 02:26.

  20. The Following 3 Users Say Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    chronohill (17-10-2013),Gazof (17-10-2013),tsakali GR (17-10-2013)

  21. #57
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Χαίρομαι που σ'αρέσει το παιχνίδι! Μιας και είπες φωνές, οι φωνές είναι ακόμα ένα κομμάτι που έχει δουλευτεί με εκπληκτικό αποτέλεσμα. Η φωνή της Pikarina (του ξωτικού-βοηθού του Kutaro) ειδικά, είναι από τις πιο ευχάριστες φωνές που που έχω ακούσει σε παιχνίδι. Όταν τελείωσε το παιχνίδι ήθελα να δω πως λένε αυτή που έχει δανείσει τη φωνή της. Το είδα, αλλά τώρα το έχω ξεχάσει Θα το βάλω πάλι το τέλος από περιέργεια να το ξαναδώ το όνομα.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  22. The Following User Says Thank You to Gazof For This Useful Post:

    kostasb13 (17-10-2013)

  23. #58
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    http://puppeteer.wikia.com/wiki/Pikarina
    Julie Rogers λέγεται. Ναι συμφωνώ, η picarina ειναι απόλαυση και η φωνή και οι διάλογοι, πολύ γέλιο!
    Last edited by kostasb13; 17-10-2013 at 20:08.

  24. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    Gazof (17-10-2013)

  25. #59
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ

    αυτη η λεξη θεωρω οτι ταιριαζει σε αυτο το αδικιμενο παιχνιδι που λογω του οτι εμφανιστηκε στα τελευταια της προηγουμενης γενιας δεν ελαβε τα ευσημα που επρεπε απο την gaming κοινοτητα που του αξιζει.

    ας αναλυσω ομως με ενα mini review οπως συνιθιζω με αυτα που ολοκληρωνω απο το backlog μου.

    η ιστορια ξεκιναει σαν μια θεατρικη παρασταση με μαριονετες που θυμιζει μια αλλη εποχη με το ξυλο , το μεταλλο και το χαρτονι να ειναι τα υλικα που κυριαρχουν.
    Αναλαμβανουμε τον ρολο του Kutaro ο οποιος με την βοηθεια μιας μαγισσας προσπαθει να σωσει τον κοσμο απο εναν αρκουδο-τυραννο που εχει σκλαβωσει τον κοσμο...

    το game εχει εναν πολυ ιδιαιτερο κ charming χαρακτηρα που σε κερδιζει αμεσως. το gameplay του θυμιζει σε καποια σημεια Little Big Planet λογω του floaty χειρισμου του που δεν μπορω να πω οτι ειμαι κ τοσο μεγαλος φαν αλλα θεωρω πως εχει γινει καλυτερο implimentation στο συγκεκριμενο.
    για οποιον δεν το εχει δει/παιξει να πω οτι προκειται για ενα 2.5 platformer που δεν ειναι κ τοσο δυσκολο σε γενικες γραμμες και ειναι θεωρω μια καλη αρχη ακομα κ για αρχαριους του ειδους αλλα κ για μικροτερες ηλικιες μιας κ στην ουσια ειναι ενα παραμυθι που εξελισσεται.
    ο πρωταγωνιστης εχει την δυνατοτητα να αλλαζει κεφαλια τα οποια καθε ενα απο αυτα εχει ενα διαφορετικο animation το οποιο οταν χρησιμοποιειται σε συγκεκριμενα σημεια της πιστας μπορουμε να κερδισουμε mini shards με τα οποια στα 100 κερδιζουμε μια "ζωη" επιπλεον, ειτε ξεκλειδωνουμε την bonus stage, να επιλεξουμε ενα διαφορετικο μονοπατι και τελος να βγει ενας τροχος οπου οι επιλογες ειναι τρεις: mini shards - extra head - lose a head.
    Να πω πως ο Kutaro μπορει να κουβαλησει εως και 3 διαφορετικα κεφαλια τα οποια χρησιμοπουουνται ως life bar καθως με καθε χτυπημα χανουμε το κεφαλι κ θα πρεπει σε συγκεκριμενο χρονο να το ανακτησουμε οπως για παραδειγμα τα δαχτυλιδια στο sonic αλλιως χανεται κ συνεχιζει με το επομενο κεφαλι.
    ενα αλλο ιδιαιτερο χαρακτηριστικο ειναι η χρηση του δεξι αναλογικου οπου χρησιμοποιουμε τον/την βοηθο του Kutaro κ με ττο πατημα του R2 μπορουμε να αλληλεπιδρουμε με το περιβαλλον και να ανακαλυπτουμε secrets.
    Ο χαρακτηρας ξεκιναει με τα πολυ βασικα κ στην πορεια κερδιζει αρκετα εργαλεια τα οποια εχουν σχεδιαστει με τετοιο τροπο ετσι ωστε ολα να βοηθανε στα boss fights , να ανακαλυπτουμε μυστικα αλλα κ να τα χρησιμοποιουμε κ σε παλιοτερα chapters ωστε να βρισκουμε επιπλεον secrets και collectable heads. αυτo βοηθαει αρκετα και το κομματι του replayability αν κ το main κομματι ειναι αρκετα χορταστικο με το game να μου παιρνει περιπου 10 ωρες για να ολοκληρωθει σε χαλαρο tempo.
    συνολο εχουμε να ολοκληρωσουμε 7 acts με καθε ενα απο αυτα να αποτελειται απο 3 παραστασεις στα οποια εχει αρκετα mini bosses αλλα κ απολαυστικα main bosses οπου για να αποτελειωσουμε καθε ενα απο αυτους να πρεπει να ολοκληρωθει με ενα συντομο QTE στο οποιο θεωρω οτι δεν εχουν κανει καθολου καταχρηση κ ειναι αρκετα απολαυστικο και απλο συν του οτι δινει ενα dramatic/cinetimatic finish.

    σε οτι αφορα τον ηχο ολα ειναι πραγματικα top notch εκτος απο ενα bug που με χαλασε πολυ κ αυτο εχει να κανει με τα ακουστικα.
    Οπως εχω πει κ σε παλιοτερο post παιζω παντα με ασυρματα ακουστικα για καλυτερο immersion αλλα κ για να μην ενοχλω στα gaming sessions μου.
    δυστυχως λογω καποιου bug φανταζομαι αυτο δεν ειναι εφικτο καθως με το που ξεκιναει το παιχνιδι τα ακουστικα δεν λειτουργουν ενω ειναι κανονικα συνδεδεμενα κ λειτουργουν με αλλα games/youtube χωρις κανενα προβλημα.
    Περα απο αυτο ομως σε οτι αφορα το κομματι του ηχου ολα ειναι αριστα.
    OST που αλλες φορες θυμιζει Tim burton κ αλλες φορες animation της Disney και τα voice overs που ειναι κυριολεκτικα για oscar. Φυσικα η βρετανική προφορα δινει ενα εξτρα ωραιο στοιχειο στην ολη ατμοσφαιρα κ σε βαζει στο κλιμα του story telling/narration.

    οπως ανεφερα και παραπανω τα γραφικα του ειναι παρα πολυ ωραια κ σε συνδιασμο με τα υλικα του ξυλου , του μεταλλου και του χαρτονιου δινουν εναν πολυ ωραιο χαρακτηρα , αρκετα πρωτοτυπο με φανταστικα εφε και πολυ ωραια cinematics.
    το γεγονος οτι μπορουμε να πειραζουμε διαφορα πραγματα στο backround με το R2 φαινεται οτι η ομαδα εχει κανει πολυ καλη δουλεια κ εχει δουλεψει με πολυ λεπτομερεια.
    ενα μικρο παραπονο μπορω να πω οτι εχω με το πως εχουν συγχρονισει τους υποτιτλους στα cutscenes. για καποιον χαζο λογο πολλες φορες οι υποτιτλοι προχωρουν πιο γρηγορα απο το narration ή κ το αντιστροφο κ ειχα παρατηρήσει οτι για καποιο λογω σχεδον ποτε δεν ηταν σε δυο γραμμες με συνεπεια να χανεται ο συγχρονισμος...

    ενα ωραιο εξτρα στοιχειο ειναι οτι με καθε act που περναμε ξεκλειδωνουμε κ μια νεα ιστορια στα collectables που μας δινει περισσοτερα στοιχεια για το backstory των πρωταγωνιστων σε καθε act. αυτο γινεται με την μορφη του παραμυθιου και ειναι μια πολυ ευχαριστη νοτα.
    επισης στη ιδια επιλογη μπορουμε να θαυμασουμε την συλλογη απο τα κεφαλια που συλλεγει ο πρωταγωνιστης αλλα κ καποιες λιγες λεπτομερειες για αυτα.

    συνοψιζοντας προκειται για ενα τρομερο game που θεωρω οτι τα επομενα χρονια θα εκτιμηθει πιο πολυ απο την κοινοτητα καθως ειναι κριμα ενα τετοια αριστουργημα να μην εχει την αναγνωρισει που του αξιζει. δεν ειναι τοσο για την gameplay πλευρα του οσο για τον χαρακτηρα του και το ποσο charming ειναι.

    σας ευχαριστω για τον χρονο σας να διαβασετε αλλο ενα review και...

    εις το επανιδειν...!
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  26. The Following 6 Users Say Thank You to geogoku For This Useful Post:

    chronohill (30-09-2019),DJTaurus (30-09-2019),jk_blue_tiger (30-09-2019),mihalis13 (01-10-2019),PDS (30-09-2019),tsakali GR (30-09-2019)

  27. #60
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Πολλοι ζητανε ενα remake η συνεχεια. Μου αρεσε και μενα πολυ το puppeteer.

    Θα ταιριαζε καταπληκτικα σε VR πιστευω.
    Nα εισαι θεατης και να βλεπεις ολο αυτο στη σκηνη. Ελπιζω να το κανουν στο PS5.
    .

  28. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    geogoku (30-09-2019)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •