Page 13 of 13 FirstFirst ... 3910111213
Results 241 to 257 of 257

Thread: Until Dawn

  1. #241
    Cool Member vageladosgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα Βύρωνας
    Posts
    194
    PSN ID
    vageladosgr
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    μολις τωρα εβαλα να παιξω για πρωτη φορα το παιχνιδι. εχω το extented και θελω να ρωτησω κατι.
    Επειδη μου εβγαλε update v.1.03 να περιμενω να το κανει? η να ξεκινησω?? ειναι 10,5gb.
    Χανω κατι αν δεν το βαλω εξαρχης?

  2. #242
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default


  3. #243
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Κρίμα! Θα έκανα ένα δεύτερο play through στο PS4 pro

  4. #244
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  5. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Error Flynn (25-08-2017),panos74gr (21-12-2016),teras1 (20-12-2016)

  6. #245
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,547
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Έβαλα και ξαναπαίζω το παιχνίδι μετά από δυο (?) χρόνια κυκλοφορίας;
    Τι αριστούργημα είναι αυτό; Όπως το θυμάμαι και ακόμη καλύτερο.
    Αν η SONY δε το είχε στα αζήτητα και παραπεταμένο θα είχε καλύτερη πορεία από αυτή που είχε
    παρόλο που και από μόνο του δε τα είχε πάει άσχημα.
    Τεχνικά άρτιο μετά από τόσο καιρό, υπόθεση αρκετά καλή, χαρακτήρες αστείοι και ανόητοι ακριβώς
    όπως πρέπει σε τύπου slasher movies. Ήχος, μουσική, ατμόσφαιρα, γραφικάρες, όλα άριστα.
    Να τα βλέπει αυτά ο Cage με τη παραφουσκωμένη τελευταία πατάτα που μας σέρβιρε.

    Αλλά τι να λέμε... η SONY τα βλέπει όπως θέλει. Εδώ έκλεισε ολόκληρη PSYGNOSIS (London Studio μετέπειτα)
    και τώρα έχει την Supermassive να κάνει παιχνίδι για το PSVR. Είμαι σίγουρος πως και εκεί θα τα πάει
    άριστα, το περιμένω πως και πως και βέβαια το spin off shooting του Until Dawn που έκανε για το VR, πάλι πολύ καλό παιχνίδι ήταν στο είδος του.

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    chronohill (25-08-2017),mihalis13 (25-08-2017),toninio (25-08-2017)

  8. #246
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Δεν μπορω παρα να διαφωνισο στο κομματι που λες οτι ειναι τεχνικα άρτιο. Ειναι 30fps με σύχνα framedrops που εχουν αποτέλεσμα να σου βγαινουν τα ματια..
    στα υπόλοιπα συμφωνο! Αχχχχ Psygnosis studios,καημος οντως!

  9. #247
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,547
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by FurionMike View Post
    Δεν μπορω παρα να διαφωνισο στο κομματι που λες οτι ειναι τεχνικα άρτιο. Ειναι 30fps με σύχνα framedrops που εχουν αποτέλεσμα να σου βγαινουν τα ματια..
    στα υπόλοιπα συμφωνο! Αχχχχ Psygnosis studios,καημος οντως!
    !!! Σοβαρά; Δεν έχω παρατηρήσει τίποτα τέτοιο πάντως τώρα που το παίζω και το έχω φρέσκο. Το παίζω στο Pro αν αυτό αλλάζει κάτι.

  10. #248
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Στο PS4 που το είχα παίξει, όντως είχε θέμα με το frame rate αλλά δεν είχα κάποιο ενοχλητικό πρόβλημα με αυτό. Παιζόταν.

    Με το Pro και με το boost mode "on" είναι καλύτερο το frame rate και λίγο πιο σταθερό. Αλλά όχι καμία τεράστια διαφορά.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. #249
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το ξεκίνησα τώρα το βράδυ... Οι φωνές γιατί ακούγονται τόσο χάλια; Σαν να τις ακούς από τηλέφωνο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #250
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Το ξεκίνησα τώρα το βράδυ... Οι φωνές γιατί ακούγονται τόσο χάλια; Σαν να τις ακούς από τηλέφωνο.
    Δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο από όταν το είχα παίξει και μάλιστα στο απλό ps4 και όχι στο Pro που έχεις εσύ. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι επειδή έπαιζα νύχτα ήμουν με ακουστικά κινητού σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Έχεις δοκιμάσει και με ακουστικά να δεις πως είναι ο ήχος των διαλόγων?

  13. #251
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ το έχω παίξει τρεις φορές πριν 2 χρόνια που βγήκε. Ούτε εγώ θυμάμαι κάτι τέτοιο με τις φωνές Λεωνιδα.
    Τώρα μάλιστα το κατέβασα για να ασχοληθώ και με τα Trophies που μου λείπουν.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Spoiler!

  14. #252
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Παίζω και εγώ με ακουστικά iPhone συνδεδεμένα στο dualshock, έτσι παίζω και σε πολλά άλλα παιχνίδια. Το ήχοι του περιβάλλοντος και η μουσική ακούγονται μια χαρα, οι φωνές πραγματικά κάνουν μπαμ.

    Έψαξα στο ίντερνετ και έχει γενικά κάποιο θέμα με το παιχνιδι ο ήχος σε πολλούς. :/
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. #253
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δεν θυμάμαι κάτι σε εμένα,ενώ το έχω παίξει πρόσφατα όλο σχεδόν δυο φορές. Έχεις κάνει όλα τα updates του τίτλου; Επιμένει ο ίδιος ήχος μετά και από restart του παιχνιδιού κονσόλας; Βασικά εγώ δεν έπαιζα με ακουστικά αλλά από την τηλέοραση. Επίσης, τα ακουστικά του iPhone όμορφα και ωραία, αλλά ένα σωρό θέματα έχω ακούσει να βγάζουν με το DS4.

  16. #254
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Δεν θυμάμαι κάτι σε εμένα,ενώ το έχω παίξει πρόσφατα όλο σχεδόν δυο φορές. Έχεις κάνει όλα τα updates του τίτλου; Επιμένει ο ίδιος ήχος μετά και από restart του παιχνιδιού κονσόλας; Βασικά εγώ δεν έπαιζα με ακουστικά αλλά από την τηλέοραση. Επίσης, τα ακουστικά του iPhone όμορφα και ωραία, αλλά ένα σωρό θέματα έχω ακούσει να βγάζουν με το DS4.
    'Εκλεισα εντελώς την κονσόλα, άλλαξα και τα settings του ήχου μπας και κάπως το επηρέαζαν, άλλαξα ακουστικά, τίποτα δυστυχώς. Δοκίμασα και χωρίς ακουστικά και ακόμα οι φωνές έχουν θέμα.

    Anyway, κακές φωνές ή όχι, το παιχνίδι φαίνεται καλό και σε αυτό το λίγο που έχω παίξει τα έχω κάνει πάνω μου.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #255
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    Τρομερό παιχνίδι, τόσο καιρό το είχα και δεν του είχα δώσει σημασία μέχρι τις τελευταίες μέρες που το τερμάτισα πρώτη φορά. Στο τέλος έμεινε μόνο μία κοπέλα αν και ήθελα να τους σώσω όλους (!!). Η παρουσίαση, η ατμόσφαιρα και ο τρόμος που δημιουργείται είναι κινηματογραφικού επιπέδου. Το πιο εντυπωσιακό χαρακτηριστικό είναι η αλληλεπίδραση των χαρακτήρων. Αν κάνεις κάποια λάθος επιλογή μπορεί κάποιος να σε αφήσει να πεθάνεις. Σε αυτό το παιχνίδι όντως μετράει η επιλογή και όχι στα παιχνίδια της telltale. Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι πως τα αντικείμενα που βρίσκεις τα βλέπεις αναγκαστικά εκείνη την στιγμή για το lore. Θα μπορούσες να τα βλέπεις αργότερα στο μενού. Τέλος,
    Spoiler!

  18. #256
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Και άλλο patch που μειώνει το loading σε first party παιχνίδι

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    geogoku (29-10-2020)

  20. #257
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Άκυρο το παραπάνω, έτσι ήταν λόγω boost mode apparently.



    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Και άλλο patch που μειώνει το loading σε first party παιχνίδι

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3910111213

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •