Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 31

Thread: Ξαναπαιζετε τα παιχνιδια που τερματιζετε;

  1. #1
    Elite aladdin7's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    949
    PSN ID
    qazwsx345

    Default Ξαναπαιζετε τα παιχνιδια που τερματιζετε;

    Αγοραζετε ενα παιχνιδι, το τερματιζετε με το καλο και μετα τι;;;;
    Το αφηνετε να πιασει σκονη στο ραφι ή το ξαναπαιζετε; Και αν ναι, ποια κατηγορια παιχνιδιων "σηκωνει" επαναληψη;



    Προσωπικα ασχολουμαι μονο με παιχνιδια αθλητικου περιεχομενου και κυριως με τις καλες online εκδοσεις.

  2. #2
    Advanced Member sakis1984's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    zakynthos
    Posts
    311
    PSN ID
    sakiskar1984
    Name
    Σάκης

    Default

    εγω τα ξαναπαιζω παντως.ειδικα παιχνιδια οπως GOW δεν μενουν ποτε στο ραφι.

  3. #3
    Elite aladdin7's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    949
    PSN ID
    qazwsx345

    Default

    Quote Originally Posted by sakis1984 View Post
    εγω τα ξαναπαιζω παντως.ειδικα παιχνιδια οπως GOW δεν μενουν ποτε στο ραφι.
    Ωχ με επιασες! Χθες ξεκινησα παλι το GOW 1 :innocent:

  4. #4
    Advanced Member sakis1984's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    zakynthos
    Posts
    311
    PSN ID
    sakiskar1984
    Name
    Σάκης

    Default

    χαχα!αυτα ειναι φιλαρακι.εν αναμονη του GOW 3 τωρα.

  5. #5
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Παιζω ξανα τα Metal Gear Solid 4 με τα περισσοτερα extras ξεκλιδωμενα...ειναι τρομερο παιχνιδι...μακαρι να μην ειναι το τελευταιο....αλλα δυσκολα!!!

  6. #6
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,246
    Name
    Δημήτρης

    Default

    οταν ενα παιχνιδι προσφερει μια πολυ ενδιαφερουσα και κινηματογραφικη ιστορια/εμπειρια παραλληλα με διασκεδαστικο και ποικιλο gameplay φροντιζω να το ξαναπαιζω αρκετες φορες!

  7. #7
    Advanced Member Lordkostas's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    328
    PSN ID
    Lordkostas
    Name
    Kώστας

    Default

    Ξαναρχισα να παιζω το Uncharted 2 στο hard αυτη τη φορα, αλλα πηρα το GTA 4 οποτε το εχω αφησει στο standby το αλλο
    Γενικα δεν ξαναπαιζω παιχνιδια, τα βαζω για να παιξω το online τους αλλιως το story το βαριεμαι.

  8. #8
    Advanced Member grosso7's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    467
    PSN ID
    kaktos1983

    Default

    Πιο παλια π κυριως ασχολιομουν με multiplatform games,μιας κ ημουν πιτσιρικι,μπορει να τερματιζω 5 6 φορες ενα παιχνιδι...

    Πλεον κ με την εισοδο των trophies,συνηθως ξαναπιζω οταν τερματιζω ενα παιχνιδι,αλλα ποτε δν το πλατιναρω

  9. #9
    Advanced Member Narayan's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Nikea
    Posts
    534
    PSN ID
    Narayan64

    Default

    Πολλές φορές... π.χ. το Saints Row το έχω παίξει από αρχή έως τέλος 3 φορές. Παλιότερα που είχα περισσότερο ελευθερο χρόνο και λιγότερα χρήματα για παιχνίδια αυτό ήταν ο κανόνας και όχι η εξαίρεση.

  10. #10
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    οταν ενα παιχνιδι προσφερει μια πολυ ενδιαφερουσα και κινηματογραφικη ιστορια/εμπειρια παραλληλα με διασκεδαστικο και ποικιλο gameplay φροντιζω να το ξαναπαιζω αρκετες φορες!
    Σωστός ο Valkyre και δυστυχώς λίγα παιχνίδια το αξίζουν τώρα τελευταία. Εγώ το μόνο που έχω ξαναπαίξει σε αυτή τη γενιά είναι το Uncharted 1. Έχω στη λίστα mgs4 και Uncharted 2 αλλά είναι πολύ περιορισμένος ο χρόνος για τέτοιες πολυτέλειες

  11. #11
    Senior Member dewarsad's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Νεα Σμυρνη-Alcala De Henares-Madrid
    Posts
    132
    PSN ID
    Dewars76
    Name
    Μαρινα

    Default

    Πααααρα πολυ ΣΠΑΝΙΑ.....Πχ το GEARS OF WAR στο τουβλο εεεε στο 360 ηθελα να γραψω ΝΑΙ το παιζω, το ιδιο και μετο GOW 2, επισης ακομα βαζω και παιζω πολλες φορες το WRC Rally Evolved sto PS2, οπως και το Rally Fusion.....

  12. #12
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    οταν ενα παιχνιδι προσφερει μια πολυ ενδιαφερουσα και κινηματογραφικη ιστορια/εμπειρια παραλληλα με διασκεδαστικο και ποικιλο gameplay φροντιζω να το ξαναπαιζω αρκετες φορες!
    Συμφωνω! Περα απο κανα NBA το Βioshock το εχω τιμησει μπολικες φορες...

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  13. #13
    Elite HarrisDo's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    944
    PSN ID
    harristhegreek

    Default

    Εχω μια δυσκολια σε αυτο..γενικα τερματιζω τα παιχνιδια πολυ γρηγορα..και γι'αυτο το λογο τα ξαναρχιζω μεχρι να παρω το επομενο..ομως αφου παιξω 2-3 επιπεδα η αγορα μου εχει φτασει οποτε αρχιζω το καινουριο..

    Στο PS2 αντιθετα δεν υπαρχει παιχνιδι που να μην εχω τερματισει τολαχιστον 2 φορες..

    POP Sands Of Time -> 17 φορες!!
    XGamers.gr - Η πύλη του Gaming
    https://xgamers.gr

  14. #14
    PS4forums Fanatic Giannis7's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Athens
    Posts
    3,200
    PSN ID
    Soldius7
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by HarrisDo View Post
    Εχω μια δυσκολια σε αυτο..γενικα τερματιζω τα παιχνιδια πολυ γρηγορα..και γι'αυτο το λογο τα ξαναρχιζω μεχρι να παρω το επομενο..ομως αφου παιξω 2-3 επιπεδα η αγορα μου εχει φτασει οποτε αρχιζω το καινουριο..

    Στο PS2 αντιθετα δεν υπαρχει παιχνιδι που να μην εχω τερματισει τολαχιστον 2 φορες..

    POP Sands Of Time -> 17 φορες!!
    Και εγώ αυτό πιστεύω. Πιο παλιά που δεν ήταν τόσο διαδεδομένο το online gaming, τα παιχνίδια είχαν άλλη αξία. Έψαχνες παιχνίδια που να είχαν ένα ενδιαφέρον storyline για να σε κρατήσουν για καίρο (να παίζεις και να ξαναπαίζεις), όχι μόνο μπαμ μπουμ online. Πάντως, ακόμα ψάχνω τέτοια παιχνίδια και το πιο πρόσφατο παράδειγμα είναι το broken sword 2 του 1997 (αν δεν κάνω λάθος), που το τερμάτισα 2 φορές. Μοιάζει σαν uncharted άλλης εποχής.

    Πάντως σε αυτή τη γενιά, δύσκολα θα ξαναπαίξω παιχνίδι που έχω τερματίσει, εκτός κι αν προσφέρει κάτι παραπάνω.
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that."

    Bill Shankly

  15. #15
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    Πολλές φορές ξαναπαίζω ένα παιχνίδι κυρίως όταν κυνηγάω να βγάλω μια πλατίνα,αν και τελευταία ξεκινάω κατευθείαν με τη μεγαλύτερη δυσκολία εκτός κι αν το παιχνίδι δεν στο επιτρέπει.Το θέμα είναι ότι δεν το κάνω στα καπάκια,αφήνω να περάσει λίγος καιρός,παίζω 2-3 άλλα παιχνίδια ενδιάμεσα...
    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  16. #16

    Default

    Εξαρτάται απ' το παιχνίδι πιστεύω.. Είναι κάποια παιχνίδια που πραγματικά αξίζει να τα ξανά παίξεις.. Ειδικά αν έχει περάσει λίγος καιρός και ξαφνίκα βρεις ελεύθερο χρόνο τότε είναι μοναδική ευκαιρία χαχα

  17. #17
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    ειχα δοκιμασω να το κανω σε καποιο Game αλλα βαρεθηκα γρηγορα. οποτε δεν νομιζω να ξαναδοκιαμασω.

    Spoiler!

  18. #18
    Cool Member sakoulias's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    242
    PSN ID
    sakoulias
    Name
    Σακης

    Default

    Αμα ενα παιχνιδι μου εχει αρεσει πολυ και αξιζει τοτε παντα το ξαναπαιζω.Π.χ. τα GTA IV , inFAMOUS , Resident Evil 5 , Killzone 2 , Metal Gear Solid 4 , αξιζουν και με το παραπανω μια δευτερη (και τριτη ισως ) επαναληψη...

    1.GTA IV | 2.Metal Gear Solid 4 | 3.Resident Evil 5 | 4.Killzone 2 | 5.inFAMOUS | 6.God of war collection |
    7. Uncharted Drake's fortune | 8. Uncharted 2 | 9. Gran turismo 5 Prologue | 10. God of war III | 11. Red Dead Redemption

  19. #19
    PS4forums Fanatic jimspy's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    3,547
    PSN ID
    jimspy

    Default

    pote den exo ksanatermatisei ena paixnidi pou to exo hdh termatisei......
    mono me to indigo prophecy palia to eixa kanei k tha to ksanakano me to heavy rain afoy prota tha exei perasei arketos kairos.....
    http://asteiakia.gr/anekdota/konan_o_ilithios

  20. #20
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    εξαρτάται από το παιχνίδι, κάποια τα αφήνεις εύκολα στο ράφι και κάποια θέλεις να τα ξεζουμίσεις...!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •