Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 40 of 88

Thread: New YouTube app for PlayStation 3

  1. #21
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    παμε καλα; εσυ πως ψαχνεις τα βιντεο που θες να δεις δλδ;; 10 ωρες για να γραψεις 3 λεξεις... ξεχνας οτι πρεπει να γραψεις μαλλον τι θες να δεις πριν το δεις, δεν ειναι και τοσο εξυπνο το youtube.
    δεν ειναι μοδα, ειναι μια προσωρινη λυση μεχρι να καταλαβει η ηλιθια η Sony οτι πρεπει να βγαλει remote app για iOS + Android αντι να βγαζει ηλιθια add-ons για το βασικο χειριστηριο. να ειναι app μου φαινεται δυσκολο καθως το ιδιο ακριβως κανει και στις τηλεορασεις η Google (αν και τωρα που θα παρει το YouTube στο iOS ισως αλλαξει τακτικη - στο Android δεν ξερω τι κανει).
    Nαι κοιταξε, ετσι οπως το θετεις μαλλον σιγουρα δεν παμε καλα οταν επειδη βαριομαστε να κουνησουμε εναν σταυρο για να γραψει 10 γραμματα, αυτοματως δικαιολογουμε εναν ακομη λογο αγορας ενος iphone, ipad και οτι αλλο, διοτι, ποιος καθεται 10 ωρες τωρα να γραφει οταν μπορει να το κανει με στυλ και με εφφε...

    Ναι σιγουρα κατι δεν παει καλα με εμενα...

    Προσωπικα για εμενα και -ειλικρινα μιλαω τωρα- το συγκεκριμενο σκηνικο ειναι πανομοιοτυπο με το σκηνικο του "παιρνω το αυτοκινητο για να παω στο περιπτερο που ειναι ενα τετραγωνο πιο κατω επειδη βαριεμαι το περπατημα". Ακριβως ομως το ιδιο.



    ΥΓ: Πληροφοριακα παντως για το θεμα youtube στο ios η google εχει ηδη πει οτι θα διαθεσει το καινουργιο youtube app στο appstore λιγο μετα την κυκλοφορια του ios 6.0, το διαβαζα τις προαλλες καπου.
    Last edited by Valkyre; 15-08-2012 at 04:22.

  2. #22
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    συγνώμη αλλά αν κάποιος βαριέται τόσο πολύ ή του φαίνεται ΤΟΣΟ δύσκολο / χρονοβόρο να γράφει λέξεις με το DS3, τότε γιατί δεν βάζει ένα πληκτρολόγιο του κώλου (3 ευρώ; 5; το πολύ) USB στο PS3 και να κάνει την δουλειά του;

    μην μου πείτε τώρα ότι είναι πιο εύκολη η πληκτρολόγηση σε touch οθόνη απ' ότι σε πληκτρολόγιο.

    ε, από εκεί και πέρα, ναι όντως μου θυμίζει τους ανθρώπους πως είχαν γίνει μελλοντικά στο "Βρέχει Κεφτέδες", η χρήση κινητού για πληκτρολόγηση αντί του DS3 (και αντί πληκτρολογίου).

  3. #23
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    σορυ παιδια αλλα δεν μπορω να σας παρω στα σοβαρα. οποιος λεει οτι δεν ειναι πιο γρηγορο και οτι δεν αξιζει προφανως και δεν το εχει συγκρινει. δεν ειναι θεμα βαρεμαρας! ειναι θεμα ταχυτητας. το standard σε καθε σπιτι ειναι να υπαρχει τουλαχιστον ενα smartphone, pc + laptop (πολλες φορες και αλλα διαφορα). καθε τετοια συσκευη εχει ενα αξιοπρεπεστατο YouTube, ευχρηστο, πρακτικο και γρηγορο. κανεις δεν θα κατσει να χαζεψει μιση ή μια ωρα πατωντας βελακι βελακι βελακι βελακι Χ μπροστα απο την οθονη οταν πιο ευχρηστες εναλλακτικες ειναι στα 3 μετρα αποσταση.

    μου θυμιζετε τον πατερα μου που οταν του ειπα να αλλαξει τον internet explorer με chr ome επειδη ο πρωτος ειναι αργος μου ειπε την υπερτατη ατακα "Δεν πειραζει, δεν βιαζομαι".

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Nαι κοιταξε, ετσι οπως το θετεις μαλλον σιγουρα δεν παμε καλα οταν επειδη βαριομαστε να κουνησουμε εναν σταυρο για να γραψει 10 γραμματα, αυτοματως δικαιολογουμε εναν ακομη λογο αγορας ενος iphone, ipad και οτι αλλο, διοτι, ποιος καθεται 10 ωρες τωρα να γραφει οταν μπορει να το κανει με στυλ και με εφφε...

    Ναι σιγουρα κατι δεν παει καλα με εμενα...

    Προσωπικα για εμενα και -ειλικρινα μιλαω τωρα- το συγκεκριμενο σκηνικο ειναι πανομοιοτυπο με το σκηνικο του "παιρνω το αυτοκινητο για να παω στο περιπτερο που ειναι ενα τετραγωνο πιο κατω επειδη βαριεμαι το περπατημα". Ακριβως ομως το ιδιο.
    δεν σου μιλαει κανεις για εφε. ειναι ΠΡΑΚΤΙΚΟ. και η google ξερει οτι οσο καλη και αν ειναι η εφαρμογη, αν δεν μπορεις να κανεις την πιο βασικη λειτουργια του YouTube που ειναι να βρεις το βιντεο ευκολα δεν θα καθοταν κανεις στο ps3. εναλλακτικες υπαρχουν και μπολικες. κανεις μας δεν εκατσε να σκασει που δεν μπορουσε να δει YouTube μεχρι τωρα νμζ. εγω δεν εχω μπει ποτε ουτε στην αρχικη του απο το ps3

    ΥΓ: Πληροφοριακα παντως για το θεμα youtube στο ios η google εχει ηδη πει οτι θα διαθεσει το καινουργιο youtube app στο appstore λιγο μετα την κυκλοφορια του ios 6.0, το διαβαζα τις προαλλες καπου.
    χαχα! ευχαριστω για την πληροφορηση, μηπως το διαβασες στο post μου;

    ειπα οτι προς το παρον θα ειναι μεσω ιντερνετ, αργοτερα ισως το ενσωματωσουν

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    συγνώμη αλλά αν κάποιος βαριέται τόσο πολύ ή του φαίνεται ΤΟΣΟ δύσκολο / χρονοβόρο να γράφει λέγεις με το DS3, τότε γιατί δεν βάζει ένα πληκτρολόγιο του κώλου (3 ευρώ; 5; το πολύ) USB στο PS3 και να κάνει την δουλειά του;

    μην μου πείτε τώρα ότι είναι πιο εύκολη η πληκτρολόγηση σε touch οθόνη απ' ότι σε πληκτρολόγιο.

    ε, από εκεί και πέρα, ναι όντως μου θυμίζει τους ανθρώπους πως είχαν γίνει μελλοντικά στο "Βρέχει Κεφτέδες", η χρήση κινητού για πληκτρολόγηση αντί του DS3 (και αντί πληκτρολογίου).
    μπορει να μην θες να εχεις αλλο ενα πληκτρολογιο πανω στο ps3/μπορει να μην χωραει κτλ. κανεις δεν ειπε οτι ειναι η τελεια λυση αλλα με αυτα που εχουν με αυτα δουλευουν.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #24
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    ε, προφανώς είναι θέμα γενιάς, καθώς σε εμένα στο σπίτι μου θα βρεις μόνο 1 λαπτοπ και μια οθόνη αφής, ενώ αντίθετα θα βρεις σκληρούς δίσκους, 4 καλώδια ethernet, dvd-recorders, 2 desktop, 3 οθόνες, 2 ποντίκια - πληκτρολόγια, εδώ κάτι καλώδια SATA-IDE-USB, εκεί κάποιες πιο παλιές μνήμες RAM, πιο δώθε μερικούς adapters..ο καθένας όπως είπες με ότι έχει (να φανταστείς έχω δώρο από την MS Hellas, ένα bluetooth πληκτρολόγιο και ούτε καν το έχω βγάλει από το κουτί του - γουστάρω old school "mad scientist" περιβάλλον καλώδια, οθόνες, cd/dvd/bd/σκληροί, κλπ, να είναι μόνιμα συνδεδεμένα και available)

    τελικά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα όπως λέει σοφά και ο λαός μας.

    Lnds τελικά είναι καθαρά υποκειμενικό τι εστί "εξυπηρέτηση" στον τομέα της τεχνολογίας. Προφανώς δεν υπάρχει "σωστό/ορθό" / "λάθος", "σύγχρονο" / "παρωχημένο"...

  5. #25
    Elite karlat89's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Σάμος, Greece, Greece
    Posts
    704
    PSN ID
    karlat89
    Name
    Σακης

    Default

    Ενω έπαιζε πολυ καλα,εχει καμια βδομαδα τρωει χοντρα κολληματα,εχει κανεις αλλο προβλημα?

  6. #26
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    εγώ, και μάλιστα πολλαπλές φορές μέσα στην ημέρα. Από το πρωί στις 7, έως το βράδυ στις 1. Διάφορα σημεία κολλήματος: 8-8.30, 12-13.00, 16.00-20.00, 12.00-1.00.

    απάλευτη ρε γμτ η κατάσταση. Πόσα ποστ έχω γράψει, πατάω το κουμπί για να ανέβει το ποστ........και ΠΑΡΤΑ@@ μου.....error. Και πάει το ποστ. (ευτυχώς κατάλαβα, ότι καλό είναι να το κάνω πρώτα copy/paste σε κανά κειμενογράφο, ώστε αν χαθεί, να το ξαναποστάρω όταν αποφασίσει ο σερβερ να μας κάνει την χάρη)


    ΥΓ: Ότι να'ναι. Το παρόν ποστ, προοριζόταν στα τεχνικά προβλήματα του site. Πως το κατάφερα και το πόσταρα εδώ είναι άξιο απορίας. Μάλλον θα φταίει το ξενύχτι, για την γμμένη παρουσίαση της Apple.
    Last edited by Lefteris_X; 13-09-2012 at 12:19.

  7. #27
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Lefteris_X για το youtube μιλας ή για το forum?

  8. #28
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    που την βρισκω αυτη την εφαρμογη?

  9. #29
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    στο αμερικανικο store μονο

  10. #30
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    thanks

  11. #31
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Lefteris_X για το youtube μιλας ή για το forum?
    για το φόρουμ μιλάω ο βλάκας, για αυτό απορώ πως μου ήρθε αυτή η ξεκάφορτη ηλιθιότητα και το πόσταρα εδώ!

    καλή φάση; σπανίζω να την κάνω την μλκία μου, αλλά όταν την κάνω είναι The Best, dominating the rest λολ.

  12. #32

    Default

    Όταν το κατεβάσουμε που την βρίσκουμε την εφαρμογή?

  13. #33
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    TV Video Services.

  14. #34

    Default

    Thnx Desmond.

    απορώ γιατί οι χρήστες της βάζουν 3.5 αστέρια... Είναι φοβερή εφαρμογή.

    Έχω και το κινητό δίπλα και βάζω να δώ ότι γουστάρω χωρίς καν να πιάσω το Dualshock.

    Απλά τα έχει όλα!

  15. #35
    Elite karlat89's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Σάμος, Greece, Greece
    Posts
    704
    PSN ID
    karlat89
    Name
    Σακης

    Default

    Θελειδουλιτσα ακομα.

  16. #36

    Default

    Εντάξει.Όταν παίζει 1080p θα είναι τέλειο..

  17. #37
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Το app είναι πολύ καλύτερο απ'ότι περίμενα.Φυσικά και θέλει δουλίτσα αλλά αν εξαιρέσεις το search με το ds, είναι πολύ πιο εύχρηστο απ'ότι περίμενα.

  18. #38

    Default

    Για τα παιδιά που έχουν την εφαρμογή..

    Έχω κάνει σύνδεση με τον λογαριασμό μου..
    Μπορώ κάπως να δω τα κανάλια που είμαι εγγεγραμμένος και τα βιντεο που ανεβάζουν?

  19. #39
    Elite karlat89's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Σάμος, Greece, Greece
    Posts
    704
    PSN ID
    karlat89
    Name
    Σακης

    Default

    Ναι αν πανω κατω με ταβελακια καπου θασου εμφανίσει την επιλογη

  20. #40

    Default

    φοβερο προγραματακι.youtube απο ps3 ποτε μου δεν μπορεσα να δω σωστα,παντα κολαγε,και ειδικα σε hd.καλα για 3d δε το συζηταμε καν.εβαλα εχθες την εφαρμογη και ειδα κανα 2ωρο videos 1080p kai 3d αψογα.και φυσικα αμα δεν εισασταν εσεις ουτε που θα το μαθαινα οτι υπαρχει η εφαρμογη.

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •