Page 69 of 77 FirstFirst ... 1959656667686970717273 ... LastLast
Results 1,361 to 1,380 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #1361

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Το Spiderman είναι ένα παιχνίδι του 7-8. Το ξέρουμε.
    Όσο κ να σου σου αρέσει εσένα είναι για 8 κ κάτω.
    Για σένα μπορεί να είναι κ 10. Δεκτό. Εγώ δεν πάω να σου αλλάξω γνώμη. Εξηγώ γτ δεν είναι παιχνίδι του 10 για μένα. Κ εγώ hype έφαγα κ το πήρα πρώτη μέρα το rdr, δεν είναι ότι δεν το έχω πάρει κ τα βγάζω από το μυαλό μου. Μπορεί να υπάρχει υποκειμενικότητα αλλα θεωρώ ότι μπορούμε να είμαστε κ αντικειμενικοί ως ένα βαθμό.
    Τελος για το τελευταιο κομματι που αναφερεις δεν το γνωριζουμε οι υπολοιποι αυτο.Εσυ μπορει να το ειδες το παιχνιδι σε streams και να μην σου αρεσε,δεν ειναι οτι εχεις καπου στην υπογραφη το profile σου να επιβεβαιωσει καποιος ποσο(και αν)επαιξες το red dead ή και καποιο αλλο παιχνιδι.

  2. #1362
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    να πω και γω την κωλοτρυπιδα μου.... to witcher δεν μαρεσε καθολου ουτε το gameplay ουτε τπτ βασικα σε 3 απόπειρες που εκανα να το παίξω...ενω γενικα μαρεσουν πολυ τα RPG.
    το RDR2 δεν βγηκε απο την κονσολα απο την στιγμη που μπηκε ως το τελος και θελω να ξαναπαιξω κ αλλο...

    2ΒΆ

  3. #1363
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Το Spiderman είναι ένα παιχνίδι του 7-8. Το ξέρουμε. Όσο κ να σου σου αρέσει εσένα είναι για 8 κ κάτω. Για σένα μπορεί να είναι κ 10. Δεκτό
    Να το κανω λιγο πιο σωστο(για το τι ξερουμε)

    Το spiderman ειναι ενα παιχνιδι του 8.7(κοντα 9). Το ξερουμε. Οσο και να μην σου αρεσει εσενα ειναι για 8.5 και πανω. Για σενα μπορει να ειναι 7. Δεκτο.
    .

  4. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    mihalis13 (11-02-2019)

  5. #1364

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Βρε ούτε εγώ σε ειρωνεύτηκα.τι σου είπα;θα έρθω να σας βρω να το θάψουμε..γιατί το παίρνεις έτσι;εσύ είπες ότι για τον Μιχάλη το παιχνίδι ανακαλύπτει την Αμερική.ειρωνευτηκες;όχι έτσι;
    Όταν θα ξεθυμωσεις που δεν ανταποκρίθηκε στο hype που σου δημιουργήσανε θα δεις ότι τα παιδιά δεν υποστηρίζουν ότι είναι το τέλειο παιχνίδι αλλά ότι τους άγγιξε και ότι ήταν το πιο ξεχωριστό παιχνίδι γιαυτος..ως εκεί..ούτε καλύτερο από εκείνο ούτε από το άλλο...εσύ πρέπει να δεχτείς ότι για πολύ κόσμο είναι απτά καλύτερα παιχνίδια της γενιάς...
    Επίσης να σου πω ότι εγώ είμαι μόνο στην αρχή..μέχρι να το τερματίσω και γω μπορεί να βαρεθω η να ανακαλύψω πολλά ψεγάδια..ως τότε θα δούμε...

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μα δεν ειρωνευτηκα με αυτή την έκφραση. Πρώτη φορά την ακούς? Σιγά μην θυμώσω που το παιχνίδι δεν μου κάνει. Ότι είναι mainstream κ αρέσει σε πολλούς το ξέρουμε κ αυτό. Τεσπά δεν βγάζει πουθενά η κουβέντα.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Τελος για το τελευταιο κομματι που αναφερεις δεν το γνωριζουμε οι υπολοιποι αυτο.Εσυ μπορει να το ειδες το παιχνιδι σε streams και να μην σου αρεσε,δεν ειναι οτι εχεις καπου στην υπογραφη το profile σου να επιβεβαιωσει καποιος ποσο(και αν)επαιξες το red dead ή και καποιο αλλο παιχνιδι.
    Τι είμαι εγώ σαν εσένα που δεν είχες παίξει το fallout κ το είδες στα βίντεο του yt??? LOL

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Να το κανω λιγο πιο σωστο(για το τι ξερουμε)

    Το spiderman ειναι ενα παιχνιδι του 8.7(κοντα 9). Το ξερουμε. Οσο και να μην σου αρεσει εσενα ειναι για 8.5 και πανω. Για σενα μπορει να ειναι 7. Δεκτο.
    Διαβάζεις πολύ metacritic. Δεκτό.

  6. #1365
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Διαβάζεις πολύ metacritic. Δεκτό.
    Και εσένα θα σου συνιστούσα να ξεκινήσεις να διαβάζεις το Edge Magazine - δεν κοστίζει και τίποτα ιδιαίτερο η συνδρομή σε αυτό. Είναι το μόνο review περιοδικό πλέον (μιας και το site έκλεισε) το οποίο καίτοι επιτρέπει στο κείμενο την υποκειμενικότητα του συντάκτη να απλωθεί στο κείμενο - το τελικό score περνάει από το "ιερατείο" του και ως τέτοιο απαντάει κυριότερα και πάνω από όλα: Πήγε το είδος ή και το gaming ένα βήμα παραπάνω? Αν ναι 10. Αν όχι παρακάτω. Τα επιμέρους στοιχεία παίζουν ρόλο (όπως φαίνεται στο κυρίως κείμενο) αλλά όχι τον πρωτεύων - έτσι λοιπόν:

    10 το RDR2

    8 το Witcher

    Όπως κατανοείς η "υποκειμενικότητα" δεν μπορεί τεθεί υπό κρίση - όπως και στα άλλα είδη διασκέδασης. Αντικειμενικά όμως μπορούν να προσμετρηθούν πολλά.

    Από το 1993.

  7. #1366

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Και εσένα θα σου συνιστούσα να ξεκινήσεις να διαβάζεις το Edge Magazine - δεν κοστίζει και τίποτα ιδιαίτερο η συνδρομή σε αυτό. Είναι το μόνο review περιοδικό πλέον (μιας και το site έκλεισε) το οποίο καίτοι επιτρέπει στο κείμενο την υποκειμενικότητα του συντάκτη να απλωθεί στο κείμενο - το τελικό score περνάει από το "ιερατείο" του και ως τέτοιο απαντάει κυριότερα και πάνω από όλα: Πήγε το είδος ή και το gaming ένα βήμα παραπάνω? Αν ναι 10. Αν όχι παρακάτω. Τα επιμέρους στοιχεία παίζουν ρόλο (όπως φαίνεται στο κυρίως κείμενο) αλλά όχι τον πρωτεύων - έτσι λοιπόν:

    10 το RDR2

    8 το Witcher

    Όπως κατανοείς η "υποκειμενικότητα" δεν μπορεί τεθεί υπό κρίση - όπως και στα άλλα είδη διασκέδασης. Αντικειμενικά όμως μπορούν να προσμετρηθούν πολλά.

    Από το 1993.
    Προτιμώ να παίζω παρά να διαβάζω . Συνήθως θα παίξω κ μπορεί να διαβάσω μετά καθαρά για να περάσει η ώρα..πάντα μιλάω για πράγματα που έχω παίξει κ μπορώ να εκφέρω άποψη. Το 10 πως βγαίνει? Από περιέργεια ρωτάω να δω που εστιάζει.
    Θεωρώ ότι είμαι αρκετά αντικειμενικός. Υπέροχος κόσμος. Μάπα ιστορία. Μάπα χειρισμός.
    Last edited by ScaryTerry; 11-02-2019 at 19:39.

  8. #1367

    Default

    Εμένα μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση, ειδικά σε άτομα που εκθειάζουν το σενάριο, το γεγονός οτι
    Spoiler!
    δεν ενόχλησε κανέναν αυτό; Και μη μου πείτε ως δικαιολογία είναι prequel κι έπρεπε να τα συνδέσει κλπ.
    Στα υπόλοιπα τώρα, για πολλοστή φορά, όποιος έχει διαφορετική άποψη πέφτει πάνω του η παρέα, των 5-10 ατόμων, και τον στήνει στο τοίχο. Κι εδώ έχει δίκιο ο άλλος. Να σας αφήσουμε να τα λέτε μόνοι σας;

  9. #1368

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Εμένα μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση, ειδικά σε άτομα που εκθειάζουν το σενάριο, το γεγονός οτι
    Spoiler!
    δεν ενόχλησε κανέναν αυτό; Και μη μου πείτε ως δικαιολογία είναι prequel κι έπρεπε να τα συνδέσει κλπ.
    Στα υπόλοιπα τώρα, για πολλοστή φορά, όποιος έχει διαφορετική άποψη πέφτει πάνω του η παρέα, των 5-10 ατόμων, και τον στήνει στο τοίχο. Κι εδώ έχει δίκιο ο άλλος. Να σας αφήσουμε να τα λέτε μόνοι σας;
    Κάτσε θα ρωτήσουμε Fulgore αυτός μας λέει ποτέ γράφουμε στο φόρουμ.
    Δεν έχεις κ υπογραφή. Μήπως δεν το έπαιξες?

  10. #1369
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    @ScaryTerry:

    Εκεί είναι το πρόβλημα αυτών που σχολιάζεις. Το θεωρώ - το εγώ σου δηλαδή. Να στο πω διαφορετικά - στον καθένα κάνουν κλικ διαφορετικοί τομείς σε κάθε παιχνίδι. Εγώ προσωπικά με το RDR2 έχω ασχοληθεί βαριά μισή ώρα - όχι επειδή δεν μου έκανε κλικ το παιχνίδι αλλά μόνο και μόνο για να διαπιστώσω ο ίδιος αν έχει όντως πρόβλημα με τον χειρισμό ή όχι στις συζητήσεις που γινόταν και μέχρι εκεί. Το παιχνίδι θα το παίξω όταν πραγματικά θα έχω όρεξη και χρόνο να το παίξω όπως του αρμόζει. Έτσι λοιπόν εγώ σου λέω ότι δεν βρήκα πρόβλημα με τον χειρισμό. Ίσα ίσα ψάχτηκα πως θα κλείσω αυτό το aim-bot που έχει.

    ¶ρα άλλα λες εσύ άλλα λέω εγώ. Πως θα βρεθεί κοινή συνιστώσα μεταξύ μας?

    Και εγώ βρίσκω το Zelda Breath of the Wild lacking σε αρκετούς τομείς αλλά δεν σκίζω τα ιμάτια μου γιατί μιας και παίζω 35+ χρόνια καλή ώρα πολύ γρήγορα διαπίστωσα τι προσφέρει στο είδος των open world (άλλο 10αρικι από το edge) και ας μην μου κάνει κλικ.

    Γιατί? Γιατί πολύ απλά πάει το είδος - ένα βήμα μπρος.

    Και το τι λέω εγώ και εσύ μικρή σημασία έχει. Το λένε επαγγελματίες άνθρωποι με μακράν ιστορία αλλά και developers.

    Κάτι σαν την μουσική ρε παιδί μου. Ποιος ακούει κλασσική μουσική σπίτι του? Και όμως κανένας δεν τολμάει να πει κάτι για τον Μπετόβεν και άλλους.

    Ξεχώρισε τα.

    Spoiler!
    Last edited by Sir_Teraflop; 11-02-2019 at 19:48.

  11. #1370

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    @ScaryTerry:

    Εκεί είναι το πρόβλημα αυτών που σχολιάζεις. Το θεωρώ - το εγώ σου δηλαδή. Να στο πω διαφορετικά - στον καθένα κάνουν κλικ διαφορετικοί τομείς σε κάθε παιχνίδι. Εγώ προσωπικά με το RDR2 έχω ασχοληθεί βαριά μισή ώρα - όχι επειδή δεν μου έκανε κλικ το παιχνίδι αλλά μόνο και μόνο για να διαπιστώσω ο ίδιος αν έχει όντως πρόβλημα με τον χειρισμό ή όχι στις συζητήσεις που γινόταν και μέχρι εκεί. Το παιχνίδι θα το παίξω όταν πραγματικά θα έχω όρεξη και χρόνο να το παίξω όπως του αρμόζει. Έτσι λοιπόν εγώ σου λέω ότι δεν βρήκα πρόβλημα με τον χειρισμό. Ίσα ίσα ψάχτηκα πως θα κλείσω αυτό το aim-bot που έχει.

    ¶ρα άλλα λες εσύ άλλα λέω εγώ. Πως θα βρεθεί κοινή συνιστώσα μεταξύ μας?

    Και εγώ βρίσκω το Zelda Breath of the Wild lacking σε αρκετούς τομείς αλλά δεν σκίζω τα ιμάτια μου γιατί μιας και παίζω 35+ χρόνια καλή ώρα πολύ γρήγορα διαπίστωσα τι προσφέρει στο είδος των open world (άλλο 10αρικι από το edge) και ας μην μου κάνει κλικ.

    Γιατί? Γιατί πολύ απλά πάει το είδος - ένα βήμα μπρος.

    Και το τι λέω εγώ και εσύ μικρή σημασία έχει. Το λένε επαγγελματίες άνθρωποι με μακράν ιστορία αλλά και developers.

    Κάτι σαν την μουσική ρε παιδί μου. Ποιος ακούει κλασσική μουσική σπίτι του? Και όμως κανένας δεν τολμάει να πει κάτι για τον Μπετόβεν και άλλους.

    Ξεχώρισε τα.

    Spoiler!
    Μα με μισή ώρα τι να καταλάβεις από τον χειρισμό? Δεν λέμε ότι περπατάς κ πέφτεις (μπορεί να έχει γίνει σε κανά bug) το save μου έλεγε 83% οπότε μπορώ να εκφερω άποψη θεωρώ. Η φάση είναι λίγο fallout αλλά στην αντίθετη πλευρά. Εκείνο το θαβαμε επειδή ειχαμε ακούσει ότι είναι μάπα. Εδώ το εκθειαζουμε επειδή είναι Ροκσταρ. Από την μέρα που το τελείωσα δεν βρίσκω λόγο να μπω στον κόσμο του κ με κούρασε κατά την διάρκεια του. Παιξτο με το καλό κ εδώ είμαστε να το συζητήσουμε. Κουβέντα κάνουμε απλά πολλοί εδώ μέσα αν δεν συμφωνείς μαζί τους στην πέφτουνε αμέσως. Είναι γεγονός.
    Μια χαρά ξεκάθαρα κ χωρίς κανένα μπέρδεμα έχω τα πράγματα.

  12. #1371

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Μα δεν ειρωνευτηκα με αυτή την έκφραση. Πρώτη φορά την ακούς? Σιγά μην θυμώσω που το παιχνίδι δεν μου κάνει. Ότι είναι mainstream κ αρέσει σε πολλούς το ξέρουμε κ αυτό. Τεσπά δεν βγάζει πουθενά η κουβέντα.

    - - - Updated - - -



    Τι είμαι εγώ σαν εσένα που δεν είχες παίξει το fallout κ το είδες στα βίντεο του yt??? LOL

    - - - Updated - - -
    Μα λογικο δεν ειναι αυτο?Αν δεν ξερω τι ρολο βαραει το Fallout76,σιγα μην παω στα τυφλα να το αγορασω και μετα να κλαιω τα λεφτα μου.
    Αλλα και παλι ουτε οι υπολοιποι γνωριζουμε αν οντως το επαιξες το παιχνιδι ή οχι

  13. #1372
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Μα με μισή ώρα τι να καταλάβεις από τον χειρισμό? Δεν λέμε ότι περπατάς κ πέφτεις (μπορεί να έχει γίνει σε κανά bug) το save μου έλεγε 83% οπότε μπορώ να εκφερω άποψη θεωρώ. Η φάση είναι λίγο fallout αλλά στην αντίθετη πλευρά. Εκείνο το θαβαμε επειδή ειχαμε ακούσει ότι είναι μάπα. Εδώ το εκθειαζουμε επειδή είναι Ροκσταρ. Από την μέρα που το τελείωσα δεν βρίσκω λόγο να μπω στον κόσμο του κ με κούρασε κατά την διάρκεια του. Παιξτο με το καλό κ εδώ είμαστε να το συζητήσουμε. Κουβέντα κάνουμε απλά πολλοί εδώ μέσα αν δεν συμφωνείς μαζί τους στην πέφτουνε αμέσως. Είναι γεγονός.
    Μια χαρά ξεκάθαρα κ χωρίς κανένα μπέρδεμα έχω τα πράγματα.

    Όχι φίλε μου. Αν έχεις παίξει παιχνίδια από τότε σχεδόν που ξεκινήσανε - ένα μισάωρο είναι υπεραρκετό να καταλάβεις όχι απλά το πως είναι ο χειρισμός αλλά και γιατί είναι έτσι.

    Όπως αντίστροφα και να μην έχεις παίξει ένα παιχνίδι (fallout 76 στην περίπτωση μου) από αυτά που διαβάζεις να καταλάβεις στο περίπου αν όλες οι αρνητικές κριτικές, είναι φαινόμενο βρήκαμε bethesda να χτυπάμε αλύπητα ή όχι.

    Για τα περί σεναρίου/ιστορίας κλπ. εμένα προσωπικά με αφήνει αδιάφορο ως feature/review point σε κάθε παιχνίδι που ο δημιουργός του δεν είναι Sierra ή LucasArts εδώ και 3 δεκαετίες, ειδικά αν δεν ανήκει στο σπάνιο πλέον είδος των adventure.

    Θα προτιμήσω να δω ταινία.

  14. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    Lefteris_X (12-02-2019)

  15. #1373
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Διαβάζεις πολύ metacritic. Δεκτό.
    Η απλα προτιμω να εμπιστευτω ενα μεσο ορο αποψεων απο ανθρωπους που εχουν επιλεχθει με καποια κριτηρια για να κανουν την συγκεκρικενη δουλεια(την οποια πιθανον εγω και εσυ να μην την παιρναμε). Χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν σεβομαι το δικο σου 7/10.

    .

  16. #1374

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Η απλα προτιμω να εμπιστευτω ενα μεσο ορο αποψεων απο ανθρωπους που εχουν επιλεχθει με καποια κριτηρια για να κανουν την συγκεκρικενη δουλεια(την οποια πιθανον εγω και εσυ να μην την παιρναμε). Χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν σεβομαι το δικο σου 7/10.
    Η μπορεί να την παίρναμε κ χωρίς να κάναμε για την δουλειά. Γενικα παίζουν πολλοί αμπαλοι που έχουν φτιάξει κοινό. Κ μην μου πεις ότι στο μετακριτικ είναι pure ο βαθμός. Τα fanboy θα γράφουν με 10 account.

  17. #1375
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Mιαω κυριως για τον αριστερα βαθμο. Τον δεξια(του κοσμου) δεν τον εμπιστευομαι ιδιαιτερα. Αν και μπορεις να βγαλεις καποια ας πουμε συμπερασματα.
    .

  18. #1376

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Mιαω κυριως για τον αριστερα βαθμο. Τον δεξια(του κοσμου) δεν τον εμπιστευομαι ιδιαιτερα. Αν και μπορεις να βγαλεις καποια ας πουμε συμπερασματα.
    Anyway για να κλείσει το θέμα δεν αμφισβητώ ότι θα κανανε καλό παιχνίδι.κ γι'αυτό το πήρα πρώτη μέρα.
    Απλά θεωρώ ότι πολλά πράγματα θα μπορούσαν να είναι καλύτερα με βάση του πόσο καιρό το δουλεύανε. Δεν κοροϊδεύω αυτούς που το πήρανε ούτε προσπαθώ να τους το χαλάσω. Προσωπικά είχα ψηλότερα τον πήχη.

  19. #1377
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Και 'γω θεωρώ πως ο ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ σε λεπτομέρεια κόσμος του παιχνιδιού παρασέρνει το περισσότερο κόσμο και γενικεύει.

    Όπως πολύ σωστά είπε και ο Μιχάλης, να περνάς απο ένα σημείο π.χ. που χτίζεται ένα σπίτι και όταν ξαναπερνάς κάποιες μέρες μετά είναι έτοιμο.

    Σε αυτό το κομμάτι, ναι, το παιχνίδι δεν έχει αντίπαλο.

    Το Story του όμως δεν ήταν αντάξιο της λεπτομέρειας και των γραφικών. Προσέξτε, λέω αντάξιο όχι σκ@τά, απαράδεκτο κτλ που διαβάζουμε κατά καιρούς..

    Και εγώ δέθηκα πολύ με τον Morgan, τον θεωρώ έναν απο τους πιο καλογραμμένους και αληθινούς χαρακτήρες των τελευταίων ετών σε παιχνίδι, αλλά μέχρι εκεί για τη γενική εικόνα στο τέλος του παιχνιδιού.

    Στον επίλογο βαρέθηκα όπως βαρέθηκα στο ξεκίνημα του παιχνιδιού! Αυτό πάλι κάτι δείχνει.

    Έπεσε πολύ Hype και συνεχίζει να πέφτει, που οκ, ως ένα σημείο το καταλαβαίνω. Απο 'κει και έπειτα είναι απλά ένα πολύ καλό παιχνίδι.

  20. The Following User Says Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    ScaryTerry (12-02-2019)

  21. #1378
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ προσωπικά δεν είχα hype για το συγκεκριμένο.
    Αντίθετα ξενέρωσα με την τιμολογιακή πολιτική της Rockstar στις special εκδόσεις.
    Για αυτό δεν το αγόρασα και day one μιας και έλεγα προς καλοκαίρι θα το πάρω.
    Τελικά μου το δάνεισε φίλος και το έπαιξα νωρίτερα από όσο υπολόγιζα.
    Δεν περίμενα ότι θα είναι μέτριο παιχνίδι, ήμουν βέβαιος για την ποιότητα του.
    Βέβαια όταν διάβασα εδώ κάποιες αρχικές εντυπώσεις μελών του φόρουμ τρόμαξα λίγο.
    Αλλά μόλις ξεκίνησα το παιχνίδι βυθίστηκα από το πρώτο λεπτό στον κόσμο του παιχνιδιού.
    Δεν με πείραξε καθόλου που είχε αργό πρόλογο αντίθετα μου άρεσε κιόλας. Δεν μπορώ να φανταστώ το συγκεκριμένο παιχνίδι να μπαίνει κατευθείαν στην δράση.
    Εγώ εκτός από τον απίστευτα όμορφο κοσμο του έπαθα πλάκα με την δουλειά που έχει γίνει μέχρι και στον τελευταίο npc. Από τον πρωταγωνιστή του παιχνιδιού μέχρι και τον τελευταίο npc έχει γίνει απίστευτη δουλειά και στο voice acting και σε όλα. Ακόμα και εκεί θα βρεις μια μικρή ιστορία να σου πει.
    Αν κανεις μια κίνηση που μπορεί να νιώσει απειλή θα τρομάξει, τέτοια πράγματα δεν θα βλέπεις κάθε μέρα. Κανένας npc δεν βρίσκεται τυχαία στον κόσμο του παιχνιδιού.
    Ότι υπήρχε υπερβολικό hype ισχύει και πολύς κόσμος όντως δεν ήξερε τι αγοράζει. Όποτε σαφώς να «απογοητευτεί».
    Εγώ αντίθετα γοητεύτηκα από το RDR2, πράγμα που δεν το περίμενα.
    Για μένα η ιστορία του είναι φανταστική, ξεκινάς με μια συμμορία που σκοπό έχει απλά να επιβιώσει και όσο προχωράς τόσο υπέροχα ξεδιπλώνεται και το σενάριο και όλα δένουν ωραία μεταξύ τους.
    Έκανες side quest και δεν ένιωθες πως κανεις κάτι άσχετο σε σχέση με το main story, όλα έδεναν παρά πολύ όμορφα μεταξύ τους.
    Σαφώς και είναι ιδιαίτερο παιχνίδι και σαφώς πολύ κόσμος θα απογοητευτεί λ. Το ίδιο και με το πρώτο είχε συμβεί, πολύς κόσμος περίμενε ένα gta στην άγρια Δύση, αλλά τελικά το RDR ήταν κάτι πολύ παραπάνω. Και το RDR2 είναι πολύ ανώτερο από τον προκάτοχο του.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  22. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (12-02-2019)

  23. #1379

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Μα λογικο δεν ειναι αυτο?Αν δεν ξερω τι ρολο βαραει το Fallout76,σιγα μην παω στα τυφλα να το αγορασω και μετα να κλαιω τα λεφτα μου.
    Αλλα και παλι ουτε οι υπολοιποι γνωριζουμε αν οντως το επαιξες το παιχνιδι ή οχι
    Εγώ τα έχω παίξει κ τα 2 κ εκφέρω άποψη. Εσύ βλέπεις YT κ νομίζεις ότι ξέρεις τι παίζει στο fa. Δικό σου είναι το πορτοφόλι να το κάνεις ότι θες κ να κλάψεις με ότι παιχνίδι θες. Αλλά εκτίθεσαι με αυτά που γράφεις. Σε άλλο φόρουμ χωρίς τα φιλαράκια σου για backup θα σταματούσες να έγραφες. Εδώ κάνεις κ υποδείξεις για το πότε θα κάνουμε acc.

  24. #1380

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Εγώ τα έχω παίξει κ τα 2 κ εκφέρω άποψη. Εσύ βλέπεις YT κ νομίζεις ότι ξέρεις τι παίζει στο fa. Δικό σου είναι το πορτοφόλι να το κάνεις ότι θες κ να κλάψεις με ότι παιχνίδι θες. Αλλά εκτίθεσαι με αυτά που γράφεις. Σε άλλο φόρουμ χωρίς τα φιλαράκια σου για backup θα σταματούσες να έγραφες. Εδώ κάνεις κ υποδείξεις για το πότε θα κάνουμε acc.
    Επειδη βλεπω πας να το συνεχισεις οπως και στην περιπτωση με το Fallout,ignore list χωρις πολλα πολλα

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •