Page 63 of 77 FirstFirst ... 135359606162636465666773 ... LastLast
Results 1,241 to 1,260 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #1241
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Το ξεκίνησα και 'γω λοιπόν.. Οι πρώτες εντυπώσεις δεν είναι αυτές που φανταζόμουν οτι θα έγραφα.

    Καταρχάς ΠΟΣΟ ΑΡΓΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ στο Story πχια. Καταλαβαίνω πως πρέπει να σε εγκληματίσουν, αλλά καταντάει πολύ κουραστικό.

    Επίσης όλες αυτές τις επιλογές που πραγματικά είναι αδύνατον να θυμάσαι και μιλάω κυρίως για τα πλήκτρα. Και πάτα L1 και μετά Χ και μετά το ένα και το άλλο.

    Είμαι στο 2ο Chapter και συνεχίζει να μου βγάζει πάνω αριστερά Tutorials τι κάνει το κάθε ένα. ΟΚ Rockstar, λυπήσου με.

    Μετά είναι αυτός ο προβληματικός χειρισμός που συναντάμε και στο GTA, αλλά εδώ είναι πολύ άσχημος.

    Ειδικά αυτό το απότομο τρέξιμο που κάνεις πατώντας το Χ ενω περπατάς, δεν είναι καθόλου βολικό.

    Απο 'κει και πέρα για το περιβάλλον τα λόγια είναι περιττά, τα 'χουμε δει όλοι. Πέφουν σαγόνια. Οι NPCs πολύ δουλειά απ' όσο μπορώ να καταλάβω με τα Stories τους..
    Συμφωνώ με όσα λες! Μόλις όμως παρει μπρος σεναριακά μετά το CH4 δε θα θες να το αφήσεις!!



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #1242
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by balabanis View Post
    Συμφωνώ με όσα λες! Μόλις όμως παρει μπρος σεναριακά μετά το CH4 δε θα θες να το αφήσεις!!



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Αυτό έχω καταλάβει με αυτά που διαβάζω και κάνω υπομονή..

  3. #1243

    Default Red Dead Redemption 2

    Για μενα παντως το πραγματικα ΣΟΒΑΡΟ ελαττωμα αυτου του game ειναι οτι καποια στιγμη αναποφεκτα.... τελειωνει...
    Ειναι ξεκαθαρα θεμα ποιοτητας σε ολα τα assets. Σε γραφικα, σε ατμοσφαιρα, σε διαλογους σε gameplay... Τελειωνει αναποφευκτα λοιπον καποτε κ αυτο ειναι τεραστιο θεμα...
    Ευτυχως μου ειχε γλιτωσει το witcher 3, ειχα και το Tomb Raider, εχω και καποια αλλα games στο μυαλο μου, αλλα τετοιο ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ κατι μου λεει οτι θα δουμε πολλα καλοκαιρια και χειμωνες να περνανε για να ξανασυναντησουμε.
    Μακαρι να βγαλει η R* story DLCs αυτο μονο!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 28-12-2018 at 09:15.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    AlexandrosQV (28-12-2018),DJTaurus (28-12-2018)

  5. #1244
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Είμαι περίπου στις 80 ώρες και έχω μπει στο Chapter 6 τώρα.

    Κάθομαι και ασχολούμαι με τα διάφορα tasks που μου έχει δώσει και δεν είχα ασχοληθεί. Γενικότερα από κυνηγητό για ζώα και δέρματα πάντως γίνεται ένας χαμούλης.

    Ένα task που έχεις από την αρχή σχεδόν του παιχνιδιού είναι οι κάρτες από τα τσιγάρα που πρέπει να βρεις. Ενώ τις βρήκα όλες (όταν πάω στο μενού μου λέει ότι έχω 144 από τις 144 κάρτες και μπορώ να τις δω) πήγα στο mail να της στείλω και ενώ τις έστειλα όλες έχει φάει μια μπαγκιά το παιχνίδι και δεν μου έχει πάρει ένα από τα 12 πακέτα καρτών... Δεν ξέρω αν τις βρω πάλι αν θα ξεκολλήσει.

    Γενικότερα το παιχνίδι είναι κάψιμο. Έχω αρκετές ώρες ακόμα μπροστά μου πιστεύω γιατί εξερευνώ ότι βρω μπροστά μου. Ακόμα το πεδίο του χάρτι κάτω αριστερά δεν μου έχει ανοίξει... Οπότε φαντάζομαι πως έχω πολύ δρόμο ακόμα!

    Αν έχετε κάτι καλό να προτείνετε να πάω να ψάξω και δεν το έχω βρε να μου πείτε. Προς ώρας δεν έχω ασχοληθεί με τους θησαυρούς και λέω να το κάνω και αυτό κάποια στιγμή.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #1245
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ασχολήσου με

    Spoiler!
    Last edited by Lefteris_X; 29-12-2018 at 17:54.

  7. The Following 4 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    AlexandrosQV (30-12-2018),christofergiz97 (29-12-2018),DJTaurus (29-12-2018),sndev (29-12-2018)

  8. #1246
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Ρε παιδια σποιλερς ταγκ βαλτε!!!Αν ειναι δυνατον πια!!!!!Δεν το εχουμε παιξει ολοι το παιχνιδι....Φταιω και εγω ομως που μπαινω και σε αυτο το θρεντ.
    Last edited by spartan; 29-12-2018 at 17:53.

  9. #1247
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εντάξει θα βάλω σποιλερ ταγκς, αν και ότι ανέφερα ΔΕΝ είναι μέρος του main story.

  10. #1248
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Εντάξει θα βάλω σποιλερ ταγκς, αν και ότι ανέφερα ΔΕΝ είναι μέρος του main story.
    Συγχωρεμενος τοτες.

  11. #1249

    Default Red Dead Redemption 2

    Είδε κανείς τον Gavin?

  12. #1250
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Είδε κανείς τον Gavin?
    Ναι. Τον σκότωσα χαχα. Τι γίνεται με αυτόν;

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  13. #1251

    Default Red Dead Redemption 2

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Ναι. Τον σκότωσα χαχα. Τι γίνεται με αυτόν;
    Κανείς δεν ξέρει. Τον έχω πετύχει κανα 3αρι φορές σε διαφορετικές τοποθεσίες και άλλη μια τώρα μετά το τέλος του main story.
    https://www.svg.com/139298/the-best-...-fan-theories/
    Last edited by DJTaurus; 30-12-2018 at 10:48.

  14. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    christofergiz97 (30-12-2018)

  15. #1252
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Κανείς δεν ξέρει. Τον έχω πετύχει κανα 3αρι φορές σε διαφορετικές τοποθεσίες και άλλη μια τώρα μετά το τέλος του main story.
    https://www.svg.com/139298/the-best-...-fan-theories/

    Επίσης και ο τυφλός που βρίσκεις στον δρόμο και του δίνεις 1$ σου λέει διάφορα λόγια... Σοφά λόγια. Πιθανόν θα έχουν καταλάβει όποιοι τον έχουν βρει.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. #1253
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Για να ρωτήσω και εγώ ρε παιδιά το κατιτίς μου γιατί δεν βρίσκω άκρη σε μερικά πράγματα.
    Κατ'αρχάς είμαι στο 2ο κεφάλαιο.

    1) Ερώτηση για επιβεβαίωση. Δέρματα μπορώ να αγοράσω; Λέω 99% όχι αλλά για να είμαι σίγουρος.
    2) Γιατί μπορώ να μαγειρέψω ή να φτιάξω τόνικς ή πυρομαχικά στην φωτιά του καμπ και δεν μπορώ όταν στήνω σκηνή; Έχω μάθει να κυνηγάω
    Spoiler!
    Μήπως είναι bug;
    3) Σκοτώνω ένα θήραμα, το γδέρνω και μετά μου λέει ότι δεν μπορώ να πάρω ότι έχει να μου δώσει και να κάνω χώρο. Τί να πετάξω; Αφού μπορώ να πάρω το κρέας της κατηγορίας του (έχω 3/5 small game πχ και σκοτώνω λαγό). Τί άλλο μπορεί να δώσει;
    4) Θα με μάθει κάποιος να ψαρεύω; Το μαγαζί στο Valentine δεν πουλάει καλάμι. ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΒΡΗΚΑ
    5) Έχω legendary pelt
    Spoiler!
    και δεν την εμφανίζει στο μενού. Λέω εξαφανίστηκε. Βρίσκω έναν trapper μου δείχνει 1/1 leg. pelt. Θα τρελαθώ λέω. Έχει κάποιο ειδικό μενού; Εν τω μεταξύ ο Pearson που μου λέει το παιχνίδι να ρωτήσω για trappers δεν λέει τίποτα. Κατά τύχη τον βρήκα.

    Αυτά προς στιγμή. Είμαι ακόμα διχασμένος με το παιχνίδι πάντως. Βέβαια δεν έχω παίξει πολύ. Βλέπουμε
    Last edited by Kane; 30-12-2018 at 18:53.

  17. #1254

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Για να ρωτήσω και εγώ ρε παιδιά το κατιτίς μου γιατί δεν βρίσκω άκρη σε μερικά πράγματα.
    Κατ'αρχάς είμαι στο 2ο κεφάλαιο.

    1) Ερώτηση για επιβεβαίωση. Δέρματα μπορώ να αγοράσω; Λέω 99% όχι αλλά για να είμαι σίγουρος.
    2) Γιατί μπορώ να μαγειρέψω ή να φτιάξω τόνικς ή πυρομαχικά στην φωτιά του καμπ και δεν μπορώ όταν στήνω σκηνή; Έχω μάθει να κυνηγάω
    Spoiler!
    Μήπως είναι bug;
    3) Σκοτώνω ένα θήραμα, το γδέρνω και μετά μου λέει ότι δεν μπορώ να πάρω ότι έχει να μου δώσει και να κάνω χώρο. Τί να πετάξω; Αφού μπορώ να πάρω το κρέας της κατηγορίας του (έχω 3/5 small game πχ και σκοτώνω λαγό). Τί άλλο μπορεί να δώσει;
    4) Θα με μάθει κάποιος να ψαρεύω; Το μαγαζί στο Valentine δεν πουλάει καλάμι.
    5) Έχω legendary pelt
    Spoiler!
    και δεν την εμφανίζει στο μενού. Λέω εξαφανίστηκε. Βρίσκω έναν trapper μου δείχνει 1/1 leg. pelt. Θα τρελαθώ λέω. Έχει κάποιο ειδικό μενού; Εν τω μεταξύ ο Pearson που μου λέει το παιχνίδι να ρωτήσω για trappers δεν λέει τίποτα. Κατά τύχη τον βρήκα.

    Αυτά προς στιγμή. Είμαι ακόμα διχασμένος με το παιχνίδι πάντως. Βέβαια δεν έχω παίξει πολύ. Βλέπουμε
    ρε προβλήματα που έχει ο κόσμος

    Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #1255
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    1) Δεν μπορεις
    2) Μπορεις. Δεν μου έτυχε ποτε να μην μπορω (εκτός αν δεν είχα τα υλικά). Ολα τα όπλα που εχεις owned εμφανίζονται στο άλογο σου. Για τσεκ Κ εκει.
    3) Κάθε ζώο μπορεί να δώσει πάνω απο 1 πραγμα. Πχ απο κάποιο πουλί μπορείς να πάρεις Κ κρέας Κ φτερά κτλ. Κάθε ενα απο αυτά που μπορεις να πάρεις εχει συγκεκριμένο cap. Το μήνυμα που βγάζει ειναι ψιλό τραγικό. Δεν βοηθάει να καταλάβεις τι σου λείπει....
    4) υπομονή για το ψάρι. Θα μάθεις μέσω mission.
    5) Επειδή ειναι μοναδικά τα legendary pelts με το που σκοτώνεις τα legendary ζώα το παιχνίδι θεωρεί οτι τα εχεις δώσει αυτόματα στον trapper ώστε να μην σε αφήσει εξω απο κάποιο outfit η talisman που μπορεις να φτιάξεις. Για αυτο στο βγάζει 1/1.

    Επισης παιζει να μην στο βγάζει στο μενού αν είσαι μακρυά απο το άλογο στο οποίο το εχεις βάλει...

  19. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    Kane (30-12-2018)

  20. #1256
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    1) Δεν μπορεις
    2) Μπορεις. Δεν μου έτυχε ποτε να μην μπορω (εκτός αν δεν είχα τα υλικά). Ολα τα όπλα που εχεις owned εμφανίζονται στο άλογο σου. Για τσεκ Κ εκει.
    3) Κάθε ζώο μπορεί να δώσει πάνω απο 1 πραγμα. Πχ απο κάποιο πουλί μπορείς να πάρεις Κ κρέας Κ φτερά κτλ. Κάθε ενα απο αυτά που μπορεις να πάρεις εχει συγκεκριμένο cap. Το μήνυμα που βγάζει ειναι ψιλό τραγικό. Δεν βοηθάει να καταλάβεις τι σου λείπει....
    4) υπομονή για το ψάρι. Θα μάθεις μέσω mission.
    5) Επειδή ειναι μοναδικά τα legendary pelts με το που σκοτώνεις τα legendary ζώα το παιχνίδι θεωρεί οτι τα εχεις δώσει αυτόματα στον trapper ώστε να μην σε αφήσει εξω απο κάποιο outfit η talisman που μπορεις να φτιάξεις. Για αυτο στο βγάζει 1/1
    Ευχαριστώ Δημήτρη. Έχω υλικά για cook/craft. Απλά δεν μου βγάζει την επιλογή. Μόλις γυρίσω στο camp κάνω ότι θέλω. Κοίταξα για το rifle δεν υπάρχει.
    Προσέχω το item cap δεν το ξεπερνάω. Μόνο ως bugs μπορώ να τα εξηγήσω αυτά τα δύο.
    Last edited by Kane; 30-12-2018 at 19:29.

  21. #1257
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δοκίμασε αντί για σκηνή να επιλέξεις το camp fire (ειναι στο ίδιο σημείο στο wheel απλα πατάς το next (L2)). Παιζει να παιζει αυτο ρόλο...
    Το rifle θυμάσαι πως το έλεγαν; Αν πας σε μαγαζί στον κατάλογο τα όπλα που εχεις στα βγάζει με την επιλογή β€œOwned”.
    Μηπως στο δώσει απο εκει;

  22. #1258
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Δοκίμασε αντί για σκηνή να επιλέξεις το camp fire (ειναι στο ίδιο σημείο στο wheel απλα πατάς το next (L2)). Παιζει να παιζει αυτο ρόλο...
    Το rifle θυμάσαι πως το έλεγαν; Αν πας σε μαγαζί στον κατάλογο τα όπλα που εχεις στα βγάζει με την επιλογή β€œOwned”.
    Μηπως στο δώσει απο εκει;
    Έχει όντως διαφορά. Μπορώ να κάνω craft αλλά όχι cook. Κάτι είναι και αυτό
    Το rifle δεν το βρήκα. Θυμάμαι πολύ καλά ότι μου το έδωσε στο cutscene και ότι είχε σκόπευτρο. Τώρα αν δεν το κράτησα τελικά τι να πω. Τέλος πάντων θα πορευτώ έτσι. Ευχαριστώ και πάλι φιλαράκι

  23. #1259
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Η σκέτη σκηνή είναι για ύπνο. Έχει μια φωτιά, αλλά στο μοναδικό που μπορείς να κάνεις είναι να καρφώσεις κάτι στο μαχαίρι και να το ψήσεις = περιορισμένες επιλογές (άπαξ κι έχεις τα υλικά εννοείται).

    Για να μαγειρέψεις οτιδήποτε πιο σύνθετο, πρέπει να στήσεις camp fire ώστε στη φωτιά να υπάρχει grill. Το λέει και το ίδιο το παιχνίδι κιόλας. Μόνο πάνω στο grill μπορείς να φτιάξεις πιο σύνθετες συνταγές.

  24. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Kane (31-12-2018)

  25. #1260

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Η σκέτη σκηνή είναι για ύπνο. Έχει μια φωτιά, αλλά στο μοναδικό που μπορείς να κάνεις είναι να καρφώσεις κάτι στο μαχαίρι και να το ψήσεις = περιορισμένες επιλογές (άπαξ κι έχεις τα υλικά εννοείται).

    Για να μαγειρέψεις οτιδήποτε πιο σύνθετο, πρέπει να στήσεις camp fire ώστε στη φωτιά να υπάρχει grill. Το λέει και το ίδιο το παιχνίδι κιόλας. Μόνο πάνω στο grill μπορείς να φτιάξεις πιο σύνθετες συνταγές.
    Συνταγη για πιτογυρα υπαρχει;;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •