Καλημέρα!
Εχθές το βράδυ τελείωσα το Chapter 6. Γενικά ο,τι και να πω για το παιχνίδι είναι λίγο!
Ναι είναι αργό, ναι έχει απαρχαιωμένο χειρισμό, ναι εισαγωγή χωρίς δράση. Προσωπικά δεν με πείραξε τίποτα από όλα αυτά και από το πρώτο λεπτό ήμουνα μέσα στον κόσμο και την φιλοσοφία του παιχνιδιού. Καταλαβαίνω όμως όσους τους αποθάρρυνε.
Βέβαια σε όποιον άρεσε το πρώτο RDR δεν γίνεται να μην μαγευτεί με το RDR2, απλά δεν γίνεται!
Το παιχνίδι είναι φανταστικό σε όλους του τους τομείς!
Spoiler!

Όσο αφορά το epilogue
Spoiler!

Πραγματικά φέτος μπορώ να πω πως όντως έπαιξα πάρα πολύ καλά παιχνίδια και δύσκολα θα μπορούσα να ξεχωρίσω κάποιο για game of the year.
Το κάθε ένα είχε πραγματικά κάτι να δώσει (ακόμα και το Spiderman που είναι το πιο διασκεδαστικό παιχνίδι που έπαιξα φέτος)
Σαν ερμηνείες όμως νομίζω κερδίζει το RDR αν και εκεί υπάρχει ντέρμπι με το GOW.
Με αυτά που διάβαζα στην αρχή φοβόμουν πως θα είναι το RDR, τελικά είναι μια παιχνιδάρα και μισή που έχω απολαύσει κάθε δευτερόλεπτο που έχω παίξει μέχρι τώρα.
Έχω κάνει τόσες αποστολές και δεν μπορώ να πω πως έχω κάνει μια ίδια. Κάθε αποστολή είναι και διαφορετική. Πραγματικό επίτευγμα αυτό.
Πραγματικά χαίρομαι που έπαιξα ένα τέτοιο παιχνίδι.