Page 70 of 77 FirstFirst ... 2060666768697071727374 ... LastLast
Results 1,381 to 1,400 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #1381

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Επειδη βλεπω πας να το συνεχισεις οπως και στην περιπτωση με το Fallout,ignore list χωρις πολλα πολλα
    Χαχαχαχαχα. Εσύ πετάχτηκες κ έλεγες αν το παίζω η οχι! Κ τωρα το παίζεις κ υπεράνω!! LOL

  2. #1382
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Σταματήστε να λέτε τα ίδια, το παιχνίδι στο story είναι φοβερό κ σίγουρα δεν μπορεί να αρέσει σε όλους.
    Τώρα για το online ανακοίνωσε ότι θα βάλει κ άλλα μέσα από 26 Φεβρουαρίου βέβαια δεν με τραβάει με το τίποτα αν δεν βάλουν να μπορείς να μπαίνεις μόνο με τους φίλους σου κ να μην έχεις το κάθε βλαμμένο κάθε τρεις κ λίγο μπαμ μπαμ κάτω.


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  3. #1383
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Οταν μιλαμε για Goty η ακομα και παιχνιδι της γενιας αυτο ειναι το υλικο που το αποδεικνυει...Ποσες εναλλακτικες και τι στησιμο χαρακτηρων εχει πεσει...Αν το πας σαν ενα ακομα shooter και εαν περιμενεις ενα GTA με τρελους ρυθμους στην αγρια δυση...χανεις την ουσια του παιχνιδιου που ειναι ο ΖΩΝΤΑΝΟΣ κοσμος και η μαγεια της τοτε αγριας δυσης...chapter 3 και ειμαι καθηλωμενος...
    What Happens If You Decide To Leave Vs Drink Vs Taste Stew - Aberdeen Pig Farm


    Spoiler!


    πεσατε πανω σαυτους τους τρελους?
    Spoiler!

  4. The Following 3 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    Giannis1979 (21-02-2019),mihalis13 (20-02-2019),spartan (21-02-2019)

  5. #1384
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Οταν μιλαμε για Goty η ακομα και παιχνιδι της γενιας αυτο ειναι το υλικο που το αποδεικνυει...Ποσες εναλλακτικες και τι στησιμο χαρακτηρων εχει πεσει...Αν το πας σαν ενα ακομα shooter και εαν περιμενεις ενα GTA με τρελους ρυθμους στην αγρια δυση...χανεις την ουσια του παιχνιδιου που ειναι ο ΖΩΝΤΑΝΟΣ κοσμος και η μαγεια της τοτε αγριας δυσης...chapter 3 και ειμαι καθηλωμενος...
    What Happens If You Decide To Leave Vs Drink Vs Taste Stew - Aberdeen Pig Farm


    Spoiler!


    πεσατε πανω σαυτους τους τρελους?
    Υπήρχε ένα ελάφι λίγο έξω από το σπίτι το οποίο κυνηγούσα. Το σκότωσα, συφιλιάστηκε ο τύπος και μου την έπεσε πρώτα αυτός και μετά η γυναίκα του. Ενήργησα ενστικτωδώς και τους καθάρισα.

  6. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    chronohill (21-02-2019)

  7. #1385

    Default

    Εγώ ρε γμτ μπήκα μόλις στο 3ο Chapter, αλλά αισθάνομαι ότι έχω σκυλοβαρεθεί. Δεν βλέπω ουσία στην όλη φάση. Κι από gameplay, δεν μου προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο. Μακάρι να "ανάβει" περισσότερο παρακάτω, όπως έχετε αναφέρει. Επίσης, μου φαίνεται ειναι περισσότερο ψευτο-open world, παρά αληθινό open-world, αν και δεν ξέρω αν υπάρχει ο απόλυτος ορισμός για αυτά. Διασκεδάζω με κάποια πράγματα, αναγνωρίζω την πολλή δουλειά που έχουν κάνει, αλλά σαν σύνολο κάπου αισθάνομαι ότι μου τρώει τον πολύτιμο gaming χρόνο μου (γιατί σε λίγο καιρό, λόγω δουλειάς, δεν θα προλαβαίνω τίποτα). Τεσπά, άντε να δούμε πώς θα πάει παρακάτω......

  8. The Following User Says Thank You to toninio For This Useful Post:

    ScaryTerry (23-02-2019)

  9. #1386

    Default

    κοιτα επειδη εμενα μου αρεσε απο το πρωτο λεπτο που το ξεκινησα μεχρι κ τη στιγμη που το τελειωσα,η γνωμη μου ειναι να το πουλησεις τωρα που ειναι ψηλα η τιμη του ακομα κ μη σπαταλας ουτε λεπτο παραπανω στο παιχνιδι.επειδη αρεσε σε πολλους δε σημαινει οτι θα αρεσει σ'ολους εκει εξω.ειναι κριμα να χανεις τον χρονο σου σ'ενα παιχνιδι που σου ειναι βαρετο.φιλε εγω δε χαριζω σε κατι τετοια,ειμαι της αποψης δε μπα να λεει ολος ο πλανητης το ποσο τελειο παιχνιδι ειναι.αμα εμενα μου ειναι βαρετο,θα το πουλησω χτες!
    ετσι εκανα με το τελευταιο tomb raider εφυγε για πουλημα μετα απο κατι ωρες.
    ασχολησου με κατι που θα γουσταρεις,να λες αντε να γυρισω σπιτι να βαλω την παιχνιδαρα να χαθω,αυτο εχει σημασια.

  10. The Following 6 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Dimitris_ (09-03-2019),Giannis1979 (27-02-2019),jimbrav (27-02-2019),Kane (27-02-2019),nikosgnr (11-03-2019),toninio (02-03-2019)

  11. #1387

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    κοιτα επειδη εμενα μου αρεσε απο το πρωτο λεπτο που το ξεκινησα μεχρι κ τη στιγμη που το τελειωσα,η γνωμη μου ειναι να το πουλησεις τωρα που ειναι ψηλα η τιμη του ακομα κ μη σπαταλας ουτε λεπτο παραπανω στο παιχνιδι.επειδη αρεσε σε πολλους δε σημαινει οτι θα αρεσει σ'ολους εκει εξω.ειναι κριμα να χανεις τον χρονο σου σ'ενα παιχνιδι που σου ειναι βαρετο.φιλε εγω δε χαριζω σε κατι τετοια,ειμαι της αποψης δε μπα να λεει ολος ο πλανητης το ποσο τελειο παιχνιδι ειναι.αμα εμενα μου ειναι βαρετο,θα το πουλησω χτες!
    ετσι εκανα με το τελευταιο tomb raider εφυγε για πουλημα μετα απο κατι ωρες.
    ασχολησου με κατι που θα γουσταρεις,να λες αντε να γυρισω σπιτι να βαλω την παιχνιδαρα να χαθω,αυτο εχει σημασια.
    Πολύ σωστή αντίληψη. Δεν είναι τα όλα τα games για όλους.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    toninio (02-03-2019)

  13. #1388

    Default

    Christos-sonyboy, σίγουρα, δεν έχεις κι άδικο. Αυτό είναι ακριβώς το ζητούμενο, να θες να πας σπίτι "να συνεχίσεις την παιχνιδάρα", όποια κι αν είναι αυτή. Ωστόσο, με κανένα παιχνίδι που αγοράζω δεν μου πάει καρδιά να το πουλήσω, είτε μου αρέσει είτε όχι, είτε δεν το έχω ανοίξει καν από την κασετίνα. Επίσης, το συγκεκριμένο θέλω να το προχωρήσω και να το τελειώσω, κι ας μην μου αρέσει και τόσο πολύ. Πείσμα ή λυπάμαι τον ως τώρα κόπο μου, δεν ξέρω. Έχω παίξει αρκετές ώρες και λέω κρίμα τώρα να το αφήσω στη μέση. Μάλλον θα αποδειχθεί λάθος αυτή η λογική μου, γιατί τώρα έχει "στραβώσει" η δουλειά και δεν βλέπω να διορθώνεται, γιατί όπως το κόβω, ό,τι και να γίνει παρακάτω, δεν βλέπω να συγκινούμαι. Ας είναι όμως, δεν πειράζει. Το πάω κι όπως πάει. Και ρε γμτ, δεν είναι μόνο το στόρι (εντάξει, αυτό μπορεί στην πορεία να φτιάξει), αλλά και gamepley-ακά, όπως ξαναείπα, δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο. Δηλαδή, μπροστά σε παιχνίδια όπως Dishonored, Prey, Deus Ex κλπ, εδώ το πράγμα νομίζω ότι ωχριά. Το RDR2 είναι ένα παιχνίδι που διαπρέπει και λάμπει σε πολύ συγκεκριμένους τομείς.
    Οκ, όλα καλά, δεν θα μας ενθουσιάσουν όλους όλα τα παιχνίδια, όπως σωστά ειπώθηκε. Ας δω και το παρακάτω και τελικά συμπεράσματα αργότερα........
    Last edited by toninio; 02-03-2019 at 02:46.

  14. The Following User Says Thank You to toninio For This Useful Post:

    christos-sonyboy (02-03-2019)

  15. #1389
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Λοιπον δεν εμπαινα στο θεμα απο τον Οκτωβριο και ειχα χασει αρκετη κουβεντα, και τωρα που το πηρα αρχισα να διαβάζω και βλεπω οτι τις πρωτες μου εντυπωσεις τις ειχαν και αλλοι, παμε το φτυαρι λοιπον.

    Στο τεχνικο κομματι δεν ξερω εαν εφτιαξαν κατι, παντως τα τραγικα πραγματα που διαβαζα δεν τα ειδα ποτε. Οπτικα το παιχνιδι ειδικα για ανοιχτου κοσμους ειναι απλα WOW!!!, ξεκινα το παιχνίδι και επειδη στυλιστικα είναι σε παρομοια εποχη, μου θυμισαν αρκετα οι χαρακτηρες το The Order 1886. Η εκπληξη μου βεβαια ηταν οτι το the order Μου το θυμισε και η εκνευριστικα αργη αποκριση, ειδικα σε κλειστους χωρους. Τα ζωα μου αργα, χωρις καμια δοση υπερβολης.

    Επειδη λοιπον αρχιζα να σπάζομαι, και να μην εχω καν διαθεση να το παιξω, αρχισα να διαβαζω για πιθανα tips που θα κανουν την εμπειρια καλυτερη για εμενα. Βασικα νουμερο ενα σπασιμο ειναι το ποσο νομοταγης πρεπει να είσαι, για ψυλου πηδημα στην πεφτουν, και εαν στην πεσουν ειδικα στην αρχη που το μαθαινεις εισαι απλα νεκρος. Η δικη μου λυση ειναι να αγνοησω παραβατικες συμπεριφορες οπως να ληστεψω μαγαζια (σαν αυτο που εχει το back busines στην Vallentine) και να κανω μονο τις αποστολες, και ισως και side missions. Φυσικα εκανα το Χ να κανει toggle το τρέξιμο, και εψαξα να βρω και πως ενεργοποιειται η κινηματογραφικη καμερα για ευκολο ταξιδι.

    Παμε στα αλογα και στο ταξιδι με αυτα. Η μεχρι τωρα εμπειρια μου λεει, οτι τα αλογα ειναι αναλωσιμα, και δεν αξιζει να χαλασεις ουτε χρονο ουτε χρημα σε καποιο απο αυτα. Απλα σε πανε απο το Point A στο point B και αυτο ειναι ολο. Με το που παω στην πρωτη πολη, μου δινουν ενα αλογο και μου λενε πουλα το ή φυλα το. Επειδη το παιχνιδι με παροτρυνε να το πουλησω, το πουλησα για 70 δολαρια, για να δω οτι οι επιλογες μου μετα ηταν 15 και 140 δολαρια. Πηρα το "ψωριαρικο" υποτιθεται και εκανα με αυτο την δουλεια μου για καποιες αποστολες. Στο μικρο αυτο διαστημα ΧΩΡΙΣ να κανω τιποτε περα απο το να ενεργοποιησω την κινηματογραφικη καμερα, το αλογο εφτασε στο μεγιστο bonding. Καπου εκει θυμαμαι οτι το παιδι που μου το πουλησε μου ειπε οτι δεν εχει εξαργυρωσει τον κωδικο, και βλεπω οτι ο κωδικος δινει αλογο. Παω το παιρνω , ηταν ποιο ομοργο, και λιγο καλυτερα στατιστικα, οκ λεω. Στην 1ή ή 2η διαδρομη για αποστολη, μου την επεσαν καποιοι και σκοτωσαν και εμενα και το αλογο, αποτελεσμα να χασω το αλογο που υποτιθεται ηταν DLC bonus. Ξαναγυρισα στο παλιο, και απλα τωρα οταν ενεργοποιω τον αυτοματο πιλοτο τραβαω πρωτα μια καραμπινα να την εχω ετοιμη εαν μου την πεσουν. Κατα τα αλλα το ταξιδι ετσι ειναι απολαυση, βλεπεις το τοπιο χωρις να πατας Χ, χωρις να πατας Χ με ρυθμο για να μην χασει το αλογο stamina, απλα το βαζεις και παει, ετσι απλα.

    Στα υπολοιπα τωρα, ειδα οτι υπάρχει καποιου ειδους fast travel και μαζευω λεφτα για να το παρω. Κυνηγι, μαγειρεμα, πλυσιμο, ξεσκονισμα, σφουγγαρισμα γιοκ. Δεν παιζω το παιχνιδι για να κανω αγγαριες, επισης επειδη εμαθα οτι οι τυχαιοι που σου ζητουν βοηθεια μπορουν να σε σκοτωσουν ή να σου κλέψουν το αλογο, δεν ασχολουμαι ουτε με αυτους. Προς το παρον ΜΟΝΟ τις κυριες αποστολες, και εαν μου δωσει μετα και καποιες side θα τις κανω. Επισης δεν θα ασχοληθω με αναβαθμισεις καθολου, εκτος και εαν ειναι απολυτως απαραιτητο. Τελος μεχρι στιγμης τροφες και τονικ τα παιρνω αποκλειστικα απο loot, Ουτε καν μαγαζι.

    Αυτα για αρχη, για εμενα το παιχνιδι ειναι 8/10 και αυτο το λεω γιατι θυμαμαι οτι το πρωτο που το επαιξα αρκετα μετα την κυκλοφορια του με είχε να το παιζω ασταμάτητα, ενω κατι τετοιο δεν ισχυει προς το παρον για το RDR2. Στην δε συγκριση με τα Origins και Odyssey που επαιξα προσφατα το κανει να δείχνει ακομα χειροτερο, ειδικα σε συγκριση με το Odyssey. Γενικα εκανα πιστευω πολυ καλα που δεν το πηρα ουτε day one, και πολυ δε περισσοτερο ουτε full price.

  16. #1390
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Για το άλογο να έχεις πάντα horse reviver μαζί σου.
    Εγώ δεν έχασα ποτέ άλογο σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού. 2-3 φορές που μου πέθαναν του έδωσα το potion και όλα καλά.
    Ούτε πούλησα κανένα μιας και είχα αρκετά λεφτά μετά από ένα σημείο.
    Τώρα δεν ξέρω τι άλογο έδινε το dlc bonus αλλά κοιτά μήπως μπορείς να γυρίσεις το save σου.
    Βέβαια αν ψάξεις στο YouTube Arabian Horse θα βρεις αρκετούς οδηγούς για το πως θα το αποκτήσεις.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  17. #1391
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ουτε εγω ειχα θεμα με το αλογο..
    μονο και μονο αυτα που αποκλειεις απο το παιξιμο σου χανουν απτην μαγεια του παιχνιδιου...Αν παραβλεπεις τους strangers δεν πειραματιστεις δεν θα ζησεις αυτο που προσφερει..Και γω στην αρχη ειχα εναν φοβο αλλα παιζοντας συνειδητοποιησα οτι το παιχνιδι ειναι οπως πρεπει..βγαλε καταρχας το auto save..επισης πηγαινε και πιασε το arabian να ξεμπερδευεις...εμενα μια φορα μου πεθανε το αλογο τωρα στο chapter 6 αλλα το ζωντανεψα..αλλα οπως και να εχει μπορεις να αγορασεις πολλα αλογα..
    Ηθελα να το τελειωσω αλλα δεν μπορω να μην εκθειασω τον κοσμο του παιχνιδιου..
    Το προηγουμενο παιχνιδι μου ηταν το origins που με μαγεψε με την Αιγυπτο και με το ποσο καλο ηταν...Το RDR2 ειναι κατι αλλο...Σε βαζει σε ενα western σκηνικο 100%..ΔΕν ειναι blockbuster παιχνιδι που θα σου πεταξει settings εντυπωσιασμου...ολα κυλουν συμφωνα με την εποχη...Η συναναστροφη με τον κοσμο ειναι το Α κ το Ω..Με το καμπ με τους αγνωστους με τους φιλους που θα κανεις και θα βοηθησεις..με τους εχθρους που θα κανεις..Το ζεις ..Πρωτη γορα παιζω παιχνιδι που βλεπω τον κοσμο του να εξελλισεται και να αλλαζει μαζι με μενα...μοναδικο...ο δε αρθουρ απτους καλυτερους και πιο καλογραμμενους χαρακτηρες...
    Τους καταλαβαινω οσους δεν το φχαριστιουνται εαν δεν θελουν να βυθιστουν η δεν εχουν τον χρονο...Αν το πας βιαστικα δεν προκειται να σαρεσει...
    Spoiler!

  18. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    mihalis13 (06-03-2019)

  19. #1392
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Για το άλογο να έχεις πάντα horse reviver μαζί σου.
    ειχα, γιατι οπως ειπα διαβασα tips, αλλα ξερεις για να το χρησιμοποιησεις, πρεπει να εισαι ζωντανος. Πεθανα μαζι με το αλογο, και εχασα το αλογο.

    Τώρα δεν ξέρω τι άλογο έδινε το dlc bonus αλλά κοιτά μήπως μπορείς να γυρίσεις το save σου.
    no fucking way, οπως ειπα και πριν τα θεωρω αναλωσιμα.
    Βέβαια αν ψάξεις στο YouTube Arabian Horse θα βρεις αρκετούς οδηγούς για το πως θα το αποκτήσεις.
    καλα θα το ψαξω, αν και ακομα δεν εχω αλλαξει γνωμη, οτι δηλαδη μονο οπτικα εχει νοημα η αλλαγη αλογου.


  20. #1393
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    ειχα, γιατι οπως ειπα διαβασα tips, αλλα ξερεις για να το χρησιμοποιησεις, πρεπει να εισαι ζωντανος. Πεθανα μαζι με το αλογο, και εχασα το αλογο.


    no fucking way, οπως ειπα και πριν τα θεωρω αναλωσιμα.

    καλα θα το ψαξω, αν και ακομα δεν εχω αλλαξει γνωμη, οτι δηλαδη μονο οπτικα εχει νοημα η αλλαγη αλογου.
    Έχουν μεγαλύτερο stamina, δεν είναι τεράστια διαφορά αλλά έχει περισσότερο τρέξιμο κ αντοχή.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  21. #1394
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Slay μην αγνοεις τους περαστικους που σου ζητανε βοηθεια... θα χασεις ομορφα πραγματα...

  22. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    BillyFlo81 (06-03-2019)

  23. #1395
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Οι αγγαρείες, ως κλασική Ροκσταρ, σου ανεβάζουν κάποιες δυνατότητες πολύ πιο γρήγορα = το παιχνίδι αποκτά "φυσιολογική" ροή με αυτές.

    Δηλαδή: ποτέ μου δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με τυχαία εχθρικά encounters καθώς είχα πάντα μια 5σφαιρη (ή 6σφαιρη; ) καραμπίνα ανά χείρας και με το παραμικρό πατούσα το Dead Eye (είχα όμως αρκετό dead eye από την αρχή, επειδή ακριβώς έκανα τις αγγαρείες).

    Ξεκίνησα με ένα άλογο, καπάκι είδα ότι έχω το DLC άλογο και μετά από κάποιες (λίγες) ώρες, επειδή είχα μαζέψει λεφτά αρκετά αγόρασα ένα αρκετά καλό άλογο. Λίγο πιο κάτω σε στατς (ελαφρώς) από Arabian. Με το δε Arabian δεν ασχολήθηκα ποτέ. Έβαλα και σπέσιαλ αξεσουάρ στο άλογό μου = τερμάτισαν τα στατς του.

    Ε, μέχρι το τέλος του παιχνιδιού αυτό το άλογο είχα. Δεν μου πέθανε πατέ.

    Πάντα επάνω μου είχα κάθε λογής "γιατρικά", τροφές και πυρομαχικά. Γιατρικά τόσο για εμένα όσο και για το άλογο. Τροφή για εμένα και το άλογο. Σφαίρες express αλλά και διάφορες άλλες.

    Από σχετικά αρχή του παιχνιδιού.

    Διότι το (δήθεν) "μυστικό" της Ροκσταρ κρύβεται στις αγγαρείες, στα random encounters και στα random events που ανακαλύπτεις ΜΟΝΟ αν περιπλανάσαι όσο πιο πολύ μπορείς εκτός των main missions.
    Αν κάνεις αυτά, τότε σου δίνει χρήματα, γιατρικά, όπλα, διάφορες πληροφορίες κλπ, όπου όλα αυτά μαζί σου κάνουν την ζωή (ροή του παιχνιδιού) πολύ πιο απολαυστική και συνάμα εύκολη.

    Βέβαια, το "απολαυστική" ομολογώ πως ερμηνεύεται κατά το δοκούν. Αυτό που για εμένα είναι απολαυστικό για κάποιον άλλον μπορεί να είναι βαρετό ή/και εκνευριστικό.

    Το παιχνίδι σαν αναλογία μπορώ να το θέσω ως εξής: υπάρχουν παιχνίδια "σφηνάκια" (γρήγορη δράση, γρήγορα kills, γρήγορα αποτελέσματα), υπάρχουν παιχνίδια "μπύρες" (απλά στο gameplay, απλά στην πολυπλοκότητα, προσβάσιμο gameplay και με ελαφρό στόρυ), υπάρχουν και παιχνίδια "ουίσκι malt" (που θέλουν το χρόνο τους, που έχουν βάθος, που έχουν στόρυ και ποικιλία mechanics και σε κάνουν rewarded μετά από αρκετές ώρες).............και υπάρχει και το RDR2 που είναι "τρομερά παλιό μπράντυ" (που έχει τον εντελώς δικό του τρόπο να σε "ταίζει" με πληροφορίες, περιοχές, δυνατότητες, χαρακτήρες, τρόπο παιξίματος γρήγορο, αργό, μεστό, αντιδραστικό, όπως θες).

    Υπάρχει όμως μια "ειδοποιός" διαφορά στο RDR2: ανάλογα πως θα το παίξεις, το μπράντυ μπορεί να γίνει έως και ουισκάκι μπέρμπον, δηλαδή καλό έως καλούλι αλλά σε καμία περίπτωση παλιό μπράντυ και φυσικά αυτή την εντύπωση θα σου αφήσει ως παιχνίδι. Μπορείς επίσης να το παίξεις στο "πόδι" ή όπως λέω "λαίμαργα" και να μην ασχοληθείς με τίποτα άλλο πέραν του στόρυ αυστηρά. Τότε θα μετατραπεί σε "ψαγμένη" μπύρα............αλλά όπως και να έχει θα είναι μια.......μπύρα έστω και κάποιας αξίας. Όμως θα απορήσει ο gamer "μα καλά; τόσο διθυραμβικά σχόλια για μια........ψαγμένη μπύρα; "

    Άρα λοιπόν, το παιχνίδι προσφέρει ελευθερία προσέγγισης και τρόπου που θα το διαχειριστείς.
    Ανάλογα θα "διαχειριστεί" λοιπόν και το παιχνίδι, αυτό που θα σου προσφέρει.

  24. The Following 5 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    chronohill (06-03-2019),DJTaurus (10-03-2019),isildur83 (06-03-2019),mihalis13 (06-03-2019),Sir_Teraflop (06-03-2019)

  25. #1396
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Αφου τελειωσα με αλλα games που ειχα στο προγραμμα πρωτα (odyssey, spiderman), ηρθε η ωρα να ξεκινησω το rdr. Εχτες εκανα την εγκατασταση κ κατεβηκε κ το patch κ σημερα λογικα θα μπω στον κοσμο του.
    Απο καποιο σημειο κ μετα επαψα να διαβαζω για να βγαλω απο το μυαλο μου την πςριεργεια κ την ανυπομονησια να το ξεκινησω αμεσα. Οποτε θα ηθελα αν δεν βαριεται καποιος κ δεν ακουγουμε κουραστικος, να μου δωσει κανα tip για χειρισμους κ λοιπα σχετικα με το παιχνιδι.

    Spoiler!

  26. The Following User Says Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    christofergiz97 (06-03-2019)

  27. #1397
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @ Lefteris

    Καλα ειπες οτι ο καθενας το ερμηνευει κατα το δοκουν, γιατι ετσι ειναι αλλα ας το παω κι εγω λιγο πιο γενικα με στοχο μπας και ευχαριστηθεις και αλλα παιχνιδια περισσοτερο.

    Αυτα που λες για το RDR2 ισχυουν και για παρα μα παρα πολλα αλλα παιχνιδια στα οποια εισαι παντελως αντιθετος με τις αγγαρειες (με βαση τα λεγομενα σου παντα). Και νομιζω οτι αν τα αντιμετωπιζες εξισου θα τα ευχαριστιοσουν περισσοτερο.

    Και σε εκεινα αμα κατσεις και κανεις τις αγγαρειες εχεις τα αντιστοιχα οφελη. Δεν ανακαλυψε τον τροχο το Red Dead ουτε απαραιτητα το κανει πιο διασκεδαστικα/επιβραβευτικα σε σχεση με αλλα παιχνιδια.

    Το Red dead 2 εχει καποιες πολυ ομορφες αγγαρειες, εξου και ο λογος που ειπα στον Slay να μην προσπερναει πραγματα, αλλα εχει και μερικες εντελως αστειες και αχρειαστες αγγαρειες που ειναι για φαπες.

    Επισης το Red Dead ειναι παιχνιδι που θεωρω οτι σου προσφερει ΕΛΑΧΙΣΤΗ ελευθερια προσεγγισης, ιδιως οταν μιλαμε για τις αποστολες στις οποιες οχι απλα σε παει χερακι χερακι, ετσι και τολμησεις να κανεις κατι εκτος των εντολων του παιχνιδιου τρως ενα ωραιο ακυρο. Αποκορυφωμα οταν το παιχνιδι μου ελεγε "πηγαινε εκει" με το αλογο, σταματησα κυριολεκτικα 5 μετρα απο εκει που εδειχνε η κιτρινη βουλα και πηγα με τα ποδια σε αυτην και το παιχνιδι μου ελεγε "get back to your horse" οποτε πηγα πισω, ανεβηκα στο αλογο, εκανα 5 μετρα, κατεβηκα, και τοτε το δεχθηκε.

    Αυτα ειναι αστεια για παιχνιδι του 2019.

    Στα εκτος κοσμου και roaming η ελευθερια ειναι λιγο καλυτερη και πιο ρευστη/απροσμενη, ιδιως λογω των stranger encounters, αλλα με το που κλειδωθεις σε καποιο activity το gameplay σου θα ειναι κατα 80% ολοιδιο με το gameplay του καθενα εκει εξω.

    Το παιχνιδι το ψηφισα GOTY μου για το 2019 για να προλαβω τυχον πονηρους.

  28. #1398
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Slay μην αγνοεις τους περαστικους που σου ζητανε βοηθεια... θα χασεις ομορφα πραγματα...
    Το μονο που με χαλαει ειναι να μου κλεψουν το αλογο, και αυτο οχι επειδη το εκτιμω η κατι τετοιο, ηδη ειπα οτι το θεωρω αναλωσιμο, αλλα το θεμα μου ειναι οτι χωρις fast travel να με αφησει στην μεση του πουθενα, χωρις να μπορω να βρω αλογο, ειναι εκνευριστικο.

  29. #1399
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Το μονο που με χαλαει ειναι να μου κλεψουν το αλογο, και αυτο οχι επειδη το εκτιμω η κατι τετοιο, ηδη ειπα οτι το θεωρω αναλωσιμο, αλλα το θεμα μου ειναι οτι χωρις fast travel να με αφησει στην μεση του πουθενα, χωρις να μπορω να βρω αλογο, ειναι εκνευριστικο.
    Δε θα σου συμβει πολλες φορες. Και οταν θα σου συμβει θα εχεις τον χρονο να αντιδρασεις. Με το που γινει απλα μπες σε Dead Eye mode και γαζωσε τον. Στην τελικη αν η φαση σκατωσει κανεις ενα reload last autosave και εισαι κομπλε. Αλλα πιστεψε με, θα εχεις απλετο χρονο να αντιδρασεις.

  30. #1400
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αν σου κλέψουν το άλογο απλά σφύρα και θα έρθει το άλογο τρέχωντας πίσω σε εσένα!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •