Page 53 of 77 FirstFirst ... 34349505152535455565763 ... LastLast
Results 1,041 to 1,060 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #1041

  2. The Following 2 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    spartan (14-11-2018),Valkyre (14-11-2018)

  3. #1042
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ωραιος ο Joe τις περισσοτερες φορες πεφτει διανα στις βαθμολογιες του με βαση τα γουστα μου και αναφερεται μια χαρα σε ολα τα θεματα (θετικα/αρνητικα) που εχουν αναφερθει για το παιχνιδι. Ωραιο review σαρκαστικο και αναλυτικο.

  4. #1043
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω πιο πολύ μαζί του. Λέει ότι γράφουμε εμείς εδώ τόσο καιρό. Τα πράγματα είναι ακριβώς όπως τα αναφέρει. Παρά τα προβλήματα που έχει και σου σπάει ώρες ώρες τα νεύρα, το παιχνίδι με τραβάει να κάτσω να παίξω και να περνάω πολλές ώρες στον κόσμο του και να εξερευνώ πέρα δώθε. Χρόνια είχα να το κάνω αυτό σε παιχνίδι. Κάθομαι και ασχολούμαι με ότι βρω τριγύρω και δεν κάνω τα main missions. Τώρα να φανταστείτε πήγα στο chapter 2!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    sndev (14-11-2018),spartan (14-11-2018)

  6. #1044
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω πιο πολύ μαζί του. Λέει ότι γράφουμε εμείς εδώ τόσο καιρό. Τα πράγματα είναι ακριβώς όπως τα αναφέρει. Παρά τα προβλήματα που έχει και σου σπάει ώρες ώρες τα νεύρα, το παιχνίδι με τραβάει να κάτσω να παίξω και να περνάω πολλές ώρες στον κόσμο του και να εξερευνώ πέρα δώθε. Χρόνια είχα να το κάνω αυτό σε παιχνίδι. Κάθομαι και ασχολούμαι με ότι βρω τριγύρω και δεν κάνω τα main missions. Τώρα να φανταστείτε πήγα στο chapter 2!
    Και εγω αποστολή αυτό θα κανω στο παιχνιδι(όταν με το καλο τελιωσω το odyssey)

  7. #1045
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Προσπαθουσα να καταλαβω τι στο καλο κανω λαθος με το dueling mechanic του παιχνιδιου, αφου ακολουθουσα επακριβως τις οδηγιες και ο Αρθουρ δεν τραβαγε ποτε το οπλο του με αποτελεσμα να σιχτηριζω αφου εχανα συνεχως και δεν ηξερα τι εφταιγε.

    Τελικα προκειται για bug και υπαρχει ενα προσωρινο workaround που μπορειτε να βρειτε εδω:


  8. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    tonybsg (15-11-2018)

  9. #1046
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^Και γω το ίδιο θέμα αντιμετώπισα , οσπου άλλαξα τον χειρισμό σε alternate και το πέτυχα με την πρώτη. Δυστυχώς πρέπει να αλλάζουμε κάθε φορά τις ρυθμίσεις όταν απαιτείται μέχρι να το διορθώσουν...

  10. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Valkyre (15-11-2018)

  11. #1047
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εμένα παιδιά δεν μου έχει παρουσιάσει το θέμα ακόμα (έχω κάνει 4 duels μέχρι στιγμής). Πιθανότατα είναι γιατί έχω κάνει ελάχιστες αλλαγές στα settings των controls.

  12. #1048
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Εγω Δημητρη δεν εχω αλλαξει απολυτως καμια ρυθμιση στον χερισμο και μεχρι στιγμης τον εχω αλλαξει δυο φορες σε alternate οταν χρειαστηκε διαφορετικα δεν εβγαινε με την καμια.

  13. #1049

    Default

    Ο χειρισμος της αμαξας(κυριως στο πως στριβει)ειναι προβληματικος και ενοχλητικος δυστηχως.

  14. #1050
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Ποτε θα βγει το update που θα φτιαχνει το hdr; Εχουμε κανενα νεο;

  15. #1051
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν υπάρχει κανένα νέο.

  16. #1052
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λοοιπον τελικα το glitch με το duel μου το κανει με συγκεκριμενο χειρηστηριο. Απο τοτε που αλλαξα σε αλλο κοντρολερ ειναι κομπλε. Μη με ρωτατε το γιατι!

  17. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    BillyFlo81 (17-11-2018)

  18. #1053

    Default

    Τελος απο μενα το Red Dead redemption 2(2εβδομαδες τωρα μονο με αυτο ασχολιομουν).

    Τεραστιο σε διαρκεια με πανω απο 100αποστολες συνολικα(main+side quests)αν δεν κανω λαθος και φυσικα πανω απο 40-50ωρες συνολικα το single player του(εχει και 4ή 5 mini games αν δεν κανω λαθος για να σπασει ο παγος).
    Τεραστιος πανεμορφος χαρτης και μεγαλη προσοχη στην λεπτομερεια στο παιχνιδι,απο τα μαλλια και το μουσι που μεγαλωνει μεχρι τις πατημασιες που αφηνουν κατω στις λασπες και στα χιονια.
    Ωραια πλοκη(τα περισσοτερα main quest μαρεσαν παρα πολυ,και σιγουρα πολυ περισσοτερο απο τα αντιστοιχα του GTA)
    Πολυ ωραια αναπτυξη memorable χαρακτηρων κυριως αυτων που εχει και στο Theme του παιχνιδιου οπως ο Arthur(φοβερη ερμηνεια),John(κυριως για τον επιλογο),
    Spoiler!
    κλπ οπως και οι κακοι του παιχνιδου ωραιοι.
    Spoiler!

    Το DeadEye συστημα μαχης θυμιζει εντονα Max Payne με την συχνη εναλλαγη της καμερας σε slow motion οταν σκοτωνεις καποιον στο τελος μιας μαχης(οποτε συμβαινει βεβαια),και πολλα διαθεσιμα οπλα συνολικα main και secondary και γενικα παρα πολλη δραση.



    Βεβαια δεν ειναι ολα ροδινα οπως μερικα bugs στο παιχνιδι(δεν μπορεσα να ολοκληρωσω ποτε το quest με τα wanted posters πχ,ιπταμενα ποτηρια μεσα σε ενα saloon,δεν loot αρε μερικα πτωματα με την πρωτη)
    το melee συστημα δεν μου αρεσε προσωπικα,οπως και ο ελεγχος της αμαξας που δεν ηταν λιγες οι φορες που ετυχε να κολλησω σε ενα βραχο ετσι οπως εστριβε.
    Σου ψιλο επιβαλλει τον δικο του ρυθμο σε καποια πραγματα(οπως πχ να πηγαινεις να κρυφτεις πισω απο τον συγκεκριμενο βραχο που ειναι στον χαρτη με κιτρινο ή οταν πλησιαζεις ενα objective που μειωνεται η ταχυτητα),και ο ελεγχος θελει αρκετη δουλεια.Πραγματα που μερικους ισως να τους ξενερωσουν.
    Δεν λειπουν φυσικα τα γνωστα θεματα αποδοσης(κυριως στις πιο αδυναμες κονσολες)με frame drops οπως και το fake Hdr(για οσους δινουν βαση σε αυτα).
    Γενικα δεν ειναι παιχνιδι για ολους,παρολες τις υψηλες βαθμολογιες.

    Παρολα αυτα αν και δεν το περιμενα(και μιας και πλησιαζουμε και στα βραβεια της χρονιας)το Red Dead Redemption 2 ειναι με διαφορα το καλυτερο παιχνιδι της χρονιας για μενα.Παρα πολλα μπραβο στην συνολικη δουλεια της εταιρειας και των ατομων που εργαστηκαν σε αυτο(πετυχα στα credits και μερικα Ελληνικα ονοματα ),θα σαρωσει λογικα ολα τα βραβεια φετος.Φοβομουν οτι δεν θα εδιναν μεγαλη βαση στο story εν οψη του multiplayer,αλλα ευτυχως κατι τετοιο δεν ισχυει ουτε για πλακα.

    Αν και σπανια χρησιμοποιω τετοιου ειδους εκφρασεις,το παιχνιδι ειναι κυριολεκτικα(στο συνολο του παντα)ΕΠΟΣ.

    Αν ειναι κατι για spoiler πειτε μου να το βαλω.

    Ηθελα να γραψω πολλα περισσοτερα για το παιχνιδι(κυριως οσον αφορα την ιστορια/χαρακτηρες και πολλες main αποστολες που μαρεσαν αλλα θα γεμιζα μια σελιδα,αρα ειπα να γραψω λιγοτερα πραγματα).
    Last edited by Fulgore; 18-11-2018 at 13:05.

  19. #1054
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Τελος απο μενα το Red Dead redemption 2(2εβδομαδες τωρα μονο με αυτο ασχολιομουν).

    Τεραστιο σε διαρκεια με πανω απο 100αποστολες συνολικα(main+side quests)αν δεν κανω λαθος και φυσικα πανω απο 40-50ωρες συνολικα το single player του(εχει και 4ή 5 mini games αν δεν κανω λαθος για να σπασει ο παγος).
    Τεραστιος πανεμορφος χαρτης και μεγαλη προσοχη στην λεπτομερεια στο παιχνιδι,απο τα μαλλια και το μουσι που μεγαλωνει μεχρι τις πατημασιες που αφηνουν κατω στις λασπες και στα χιονια.
    Ωραια πλοκη(τα περισσοτερα main quest μαρεσαν παρα πολυ,και σιγουρα πολυ περισσοτερο απο τα αντιστοιχα του GTA)
    Πολυ ωραια αναπτυξη memorable χαρακτηρων κυριως αυτων που εχει και στο Theme του παιχνιδιου οπως ο Arthur(φοβερη ερμηνεια),John(κυριως για τον επιλογο),
    Spoiler!
    κλπ οπως και οι κακοι του παιχνιδου ωραιοι.
    Παρα πολυ ωραια και εξυπνη η δημιουργια του Επιλογου
    Spoiler!

    Το DeadEye συστημα μαχης θυμιζει εντονα Max Payne με την συχνη εναλλαγη της καμερας σε slow motion οταν σκοτωνεις καποιον στο τελος μιας μαχης(οποτε συμβαινει βεβαια),και πολλα διαθεσιμα οπλα συνολικα main και secondary και γενικα παρα πολλη δραση.

    Βεβαια δεν ειναι ολα ροδινα οπως μερικα bugs στο παιχνιδι(δεν μπορεσα να ολοκληρωσω ποτε το quest με τα wanted posters πχ,ιπταμενα ποτηρια μεσα σε ενα saloon,δεν loot αρε μερικα πτωματα με την πρωτη)
    το melee συστημα δεν μου αρεσε προσωπικα,οπως και ο ελεγχος της αμαξας που δεν ηταν λιγες οι φορες που ετυχε να κολλησω σε ενα βραχο ετσι οπως εστριβε.
    Σου ψιλο επιβαλλει τον δικο του ρυθμο σε καποια πραγματα(οπως πχ να πηγαινεις να κρυφτεις πισω απο τον συγκεκριμενο βραχο που ειναι στον χαρτη με κιτρινο ή οταν πλησιαζεις ενα objective που μειωνεται η ταχυτητα),και ο ελεγχος θελει αρκετη δουλεια.Πραγματα που μερικους ισως να τους ξενερωσουν.
    Δεν λειπουν φυσικα τα γνωστα θεματα αποδοσης(κυριως στις πιο αδυναμες κονσολες)με frame drops οπως και το fake Hdr(για οσους δινουν βαση σε αυτα).
    Γενικα δεν ειναι παιχνιδι για ολους,παρολες τις υψηλες βαθμολογιες.

    Παρολα αυτα αν και δεν το περιμενα(και μιας και πλησιαζουμε και στα βραβεια της χρονιας)το Red Dead Redemption 2 ειναι με διαφορα το καλυτερο παιχνιδι της χρονιας για μενα.Παρα πολλα μπραβο στην συνολικη δουλεια της εταιρειας και των ατομων που εργαστηκαν σε αυτο(πετυχα στα credits και μερικα Ελληνικα ονοματα ),θα σαρωσει λογικα ολα τα βραβεια φετος.Φοβομουν οτι δεν θα εδιναν μεγαλη βαση στο story εν οψη του multiplayer,αλλα ευτυχως κατι τετοιο δεν ισχυει ουτε για πλακα.

    Αν και σπανια χρησιμοποιω τετοιου ειδους εκφρασεις,το παιχνιδι ειναι κυριολεκτικα(στο συνολο του παντα)ΕΠΟΣ.

    Αν ειναι κατι για spoiler πειτε μου να το βαλω.

    Ηθελα να γραψω πολλα περισσοτερα για το παιχνιδι(κυριως οσον αφορα την ιστορια/χαρακτηρες και πολλες main αποστολες που μαρεσαν αλλα θα γεμιζα μια σελιδα,αρα ειπα να γραψω λιγοτερα πραγματα).
    Βάλε για τον επίλογο που γράφεις σε Spoiler.
    Όντως πραγματικά το παιχνίδι είναι έπος εγώ μόλις άρχισα το πρώτο μέρος του επιλόγου κ έπαθα σοκ
    Spoiler!


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 18-11-2018 at 04:27.

    xbox:Christoforo7s

  20. #1055
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια οποιαδηποτε κουβεντα για επιλογους προειδεαζει ακρως τους υπολοιπους. Να το ξερετε αυτο. Οι περισσοτεροι αν οχι ολοι απο εμας μπορουν να κανουν συνηρμους 1+1 = 2. Δεν θα επρεπε καν να γινονται σχολια πανω σε τετοια πραγματα.
    Spoiler!

  21. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Dragonpaul (18-11-2018),enstikto (19-11-2018),Sir_Teraflop (19-11-2018),tonybsg (18-11-2018)

  22. #1056

    Default

    απο περιεργεια,σε ποιο σημειο βρισκεσαι δημητρη?πλησιαζεις στα τελειωματα η εχεις?

  23. #1057
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν τολμάω κάποιες φορές να διαβάσω ποστ(ς) γιατί είμαι στο 2ο chapter ακόμα, παρόλο που το ποσοστό ολόκληρης του παιχνιδιού έχει φτάσει στο 32% περίπου! Οπότε έχω πολύ στόρυ ακόμα μπροστά μου.

  24. #1058

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω τωρα περιμενω να σοκαριστω στον επιλογο και ακριβως επειδη το ειπατε αυτο, λιγο πολυ εχω μια καλη ιδεα για τι μαλλον μιλατε και τι να περιμενω...
    Οχι λαθος καταλαβες τι εγραψε ο συμφορουμιτης παραπανω και τα μπερδεψες λιγο ,δεν ειπε οτι ο επιλογος ειναι σοκαριστικος. Ειπε οτι του αρεσει πολυ μια αλλαγη που γινεται στο παιχνιδι προς τον επιλογο(το τονισε κιολας οτι δεν εχει ολοκληρωσει τον επιλογο)και ειναι αυτη που αναφερει σε spoiler.
    Εκτος αν οταν εκανες το σχολιο,δεν ειχε βαλει το επομενο σχολιο του σε spoiler αρα πασο.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Βάλε για τον επίλογο που γράφεις σε Spoiler.
    Όντως πραγματικά το παιχνίδι είναι έπος
    Spoiler!


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Στεκει πολυ ωραια καθαρα αν σκεφτουμε φυσικα οτι το red dead redemption ειναι prequel του πρωτου παιχνιδιου και οχι sequel του. Πολυ ωραια και εξυπνη η ολη υλοποιηση.
    Last edited by Fulgore; 19-11-2018 at 15:31.

  25. #1059
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Fulgore... βρε συ γι αυτες τις "αλλαγες" μιλαω...
    Spoiler!

  26. #1060

    Default

    Εγω παντως το ξαναλεω οτι αλλο πραγμα εχεις καταλαβει απο αυτο που εγραψε ο συμφορουμιτης πιο πανω τουλαχιστον οχι ετσι οπως το νομιζεις
    Να στο θεσω πιο απλα ο συμφορουμιτης λεει παραπανω
    Spoiler!
    Βγαλε ακρη τι ισχυει τελικα
    Βεβαια δεν μπορω να γινω πιο συγκεκριμενος γιατι οντως θα ειναι spoiler.

    Τελος παντως αναμενουμε και γνωμη απο καποιον αλλο που εχει τελειωσει το παιχνιδι να μας πει πως του φανηκε συνολικα και σε ποια πραγματα συμφωνει ή διαφωνει που εχουν γραφτει ως τωρα,γιατι υπαρχουν και αρκετοι για παραδειγμα που δεν τους αρεσε καθολου το παιχνιδι και το πουλησαν οπως το αγορασαν στις αγγελιες.
    Last edited by Fulgore; 19-11-2018 at 17:45.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •