Page 24 of 77 FirstFirst ... 142021222324252627283474 ... LastLast
Results 461 to 480 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #461

    Default

    δεν ειμαι φαν των special editions αλλα εχε χαρη που εχω πιστωτικο 55 ευρω απο παμπλικ κ μου βγαινει το παιχνιδι στα 30 ευρω.μεσα σε ολα, δινει δωρο κ εναν χαρτη(οχι digital).καλη φαση!

  2. #462

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    δεν ειμαι φαν των special editions αλλα εχε χαρη που εχω πιστωτικο 55 ευρω απο παμπλικ κ μου βγαινει το παιχνιδι στα 30 ευρω.μεσα σε ολα, δινει δωρο κ εναν χαρτη(οχι digital).καλη φαση!
    Απο την στιγμη που σε περιοριζε λογω πιστωτικου η αγορα μονο απο τα public τα οποια δεν εχουν ουτως ή αλλως την ultimate και η απλη εκδοση τους κοστιζει 70ευρω,ναι η Special edition αξιζει περισσοτερο σε αυτη την περιπτωση.

  3. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    christos-sonyboy (17-10-2018)

  4. #463
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    105 gb διαβαζω στα αρθρα και αναρωτιεμαι, αυτο υπολογιζει και το online που θα μπει στο μελλον? Δηλαδη δεν ξερω μπορει -τεχνικα- να δεσμευτει χωρος στον σκληρο για επερχομενο και απαραιτητο υλικο (online) για την λειτουργεια του παιχνιδιου? Γιατι αν πλεον μιλαμε για 105 gb το single και βαλε αλλα 50 το multi, ε το τερματησαμε!

  5. #464
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Ισως να στον δεσμευει με καποιον εικονικο τροπο. Γιατι αν δεν εχεις χωρο αργοτερα για την εγκατασταση του online, ενδεχομενως να μην σε αφηνει να παιξεις.

    Spoiler!

  6. #465
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Aκριβως γι αυτο ρωταω. Η λογικη μου μου λεει οτι πρεπει να δεσμευεται ο χωρος.

  7. #466
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τεχνικά αυτό γίνεται άνετα. Ανετότατα!

  8. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Valkyre (17-10-2018)

  9. #467
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Δεν ξέρω γιατί είναι τα 105gb, το παιχνίδι είναι 50gb από ότι φαίνεται κ θα έχει update day one 3gb.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  10. #468
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ξερω οτι ολα τα σημαδια απο τα τρεηλερ ειναι ενθαρρυντικα. Eιδα και την αναλυση των τρεηλερ απο το DF. Ξερω και οτι η Sony εχει συμφωνια στο τραπεζι με την Rockstar για promotional/marketing λογους.

    Τα ξερω ολα αυτα.

    Ομως η ιστορια με την Rockstar και το performance (framerate) των παιχνιδιων της, ειναι αποκαρδιωτικη. Ειτε μιλαμε για GTA4 ειτε για GTA5 ειτε για Red Dead, ολα τα παιχνιδια τους ειναι λιγο δραμα στην κατηγορια αυτη.

    Δεδομενου του ποσο καλο δειχνει το παιχνιδι, δεν μπορω (για μια ακομη φορα οπως ειχα κανει σε προηγουμενα παιχνιδια της εταιρειας, και ειχα επιβεβαιωθει btw) παρα να ανησυχω για το framerate του τιτλου.

    Εχουμε κανενα νεο στο θεμα αυτο απο αυτους που εκαναν preview το παιχνιδι στο PS4 Pro προσφατα? Γιατι λιγο που εψαξα δεν βρηκα κατι. Το οποιο βεβαια μπορει να ειναι και θετικο. Αλλα μεσα σε ολο αυτο τον πανζουρλισμο τους και το hype φοβαμαι οτι απλα δεν εδωσαν την δεουσα προσοχη εκει.

  11. #469
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    To GTA V στο PS4 Pro με ενεργοποιημένο το "Boost" δεν έχει κανένα θέμα με το frame rate, είναι σταθερό 30άρι. (το Boost λειτουργεί κανονικά, καθώς το GTA δεν έχει λάβει Pro patch. Ως γνωστό, αν ένα παιχνίδι δεν έχει λάβει Pro Patch, τότε το Boost λειτουργεί).

    Ελπίζω το RDR2 να κρατάει σταθερό 30άρι, και άντε πες σε πολύ απαιτητικές καταστάσεις να παρουσιάσει στιγμιαία ένα μικρό "λόξιγκα".

    Το DF σε γενικές γραμμές δεν είναι τόσο αξιόπιστο όπως παλαιότερα, γιατί είναι θέμα "ποιος μας έχει λαδώσει προσφάτως". Μια το Xbox γαμεί και δέρνει, μια το Pro και γενικά.......with a pinch of salt.

  12. #470
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ To GTAV αν δεν καταφερναν ακομα και αυτο να τρεχει καλα σε next gen Μηχανημα, ε ρε Λευτερη για σφαλιαρες θα ηταν! Last gen παιχνιδι σε next gen hardware και παρολαυτα στην αρχη αν θυμαμαι καλα ειχε κανονικοτατα drops αλλα με patch το φτιαξανε...

    Γενικα δεν τους εμπιστευομαι καθολου στον τομεα αυτο.

  13. #471
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εντάξει ρε συ, το engine στο PS3 ήταν περιορισμένο, ενώ στο PS4 έβγαλε απέδωσε τα κέρατά του (textures πολύ πιο βαριά, ενώ ιδιαίτερα ο φωτισμός έδωσε τα ρέστα του).
    Μην ξεχνάμε και το τεράστιο distance draw που δεν υπήρχε σε τέτοιο βαθμό στο PS3

    Δεν το λες "last gen" σε καμία περίπτωση. (το λέω με τέτοιο απόλυτο ύφος γιατί ακόμα παίζω με μια παρέα....και εντάξει, η rockstar έχει δώσει τα ρέστα της)

    Πάντως ναι, σε γενικές γραμμές το frame rate δεν είναι το "δυνατό" σημείο της Rockstar. Όχι όμως ότι είναι στα επίπεδα PS2/PS3 πλέον, τα παιχνίδια της (διόρθωση: το 1 παιχνίδι της σε PS4 / GTA V) δεν είναι στα παλιά επίπεδα. Ξαναλέω είναι αξιοπρεπές 30άρι, ένα tech marvel με όλα αυτά που rend-άρονται!

  14. #472
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν ξερω. Ειλικρινα προτιμω να ρενταρονται λιγοτερα πραγματα και να ειναι σταθερο, απο το να προσπαθει ντε και καλα να ειναι statement.

    Δεν θα με πειραξει να εχει μερικα drops εδω και εκει σε taxing καταστασεις, αλλα το να ριχνει 1-2 frames καθε λιγο και λιγακι δεν το παλευω πλεον. Το Assassins Creed Odyssey ειναι πανεμορφο και εχει ακριβως αυτο το θεμα. Ριχνει 1-2 frames καθε λιγο και λιγακι. Δεν παλευεται ωρες ωρες. Και κανενας δεν διαμαρτυρεται γιατι το θεωρουν "minor" issue.

  15. #473
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όχι, όχι σε καμία περίπτωση δεν ρίχνει το GTA κάθε λίγο και λιγάκι 1-2 frames. Αλήθεια σου λέω, έχω κιόλας ευαίσθητο μάτι και τα "πιάνει" αυτά απευθείας.

    Νεράκι τρέχει κατά το 99% των καταστάσεων. (και αναφέρομαι στο online μάλιστα που είναι πιο επίφοβο, στο δε single είναι 100% νερό)

    Ελπίζω να έχει ακολουθηθεί η ίδια συνταγή και στο RDR2.

  16. #474
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ To ξερω για το GTAV. Το 1-2 frames πηγαινε στο Assassins Creed Odyssey που το κανει αυτο.

    Μακαρι να ειναι νορμαλ η φαση. Με αυτο το κωλοεμπαργκο δεν θα ξερουμε τιποτα μεχρι να βαλουμε το δισκακι στο Playstation μας....

  17. #475
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αυτό με το Odyssey επειδή το έχω παρατηρήσει κι εγώ σε φίλους που το παίζουν, δεν είναι frame drop per se, αλλά κακό sequencing στην αλληλουχία των frames.

    Ανάλογα την TV, αν ενεργοποιήσεις κάποιες από τις "βελτιώσεις" που παρέχει εξαλείφεται το φαινόμενο (όχι εντελώς, αλλά μειώνεται αρκετά, πχ το παρατηρείς φευγαλέα μόνο κατά την πανοραμική περιστροφή της κάμερας όταν κάνεις sync σε υψηλό σημείο μιας περιοχής).

    Ευτυχώς bad sequencing ποτέ δεν είχε η Rockstar.

  18. #476
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Έχετε δει Ελλάδα πουθενά την Ultimate Edition, με εξαίρεση το Γερμανό που δεν τον πολύ-εμπιστεύομαι για τις προπαραγγελίες;

  19. #477

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Έχετε δει Ελλάδα πουθενά την Ultimate Edition, με εξαίρεση το Γερμανό που δεν τον πολύ-εμπιστεύομαι για τις προπαραγγελίες;
    Δυστηχως οχι οπως εχει συμβει και με αλλες συλλεκτικες εκδοσεις. Αυτες ειναι συμφωνιες των καταστηματων με τους προμηθευτες που εχουν,γιαυτο πχ και ουτε η Special edition δεν υπαρχει στα σκρουτζομαγαζα.

  20. #478
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    2 δισκάκια apparently.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #479
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post


    2 δισκάκια apparently.
    Ξεκάθαρα!



    Που το λέει Λεωνίδα; Χάθηκα

    Edit: Α τώρα είδα το σηματάκι με τα 2 δισκάκια.

  22. #480
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Ξεκάθαρα!

    Που το λέει Λεωνίδα; Χάθηκα

    Έχει 2 δισκάκια στα specs (μπλε κουτάκια), δίπλα από το PS4 Pro Enhanced.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •