Page 54 of 77 FirstFirst ... 44450515253545556575864 ... LastLast
Results 1,061 to 1,080 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #1061

    Default

    Golden Joystick awards 2018
    https://www.gamesradar.com/golden-jo...-2018-winners/


    • Critics Choice Award - Red Dead Redemption 2

  2. #1062
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Θέλω να πω το εξής.
    Το παιχνίδι είναι πάρα πολύ καλό τελικά. Για κάποιον λόγο όμως οι πρώτες 30 - 40 ώρες του σε συνδιασμο με το τραγικό σύστημα χειρισμού του , το αδικούν υπερβολικά.
    Το παιχνίδι αυτοαδικειται. Είναι μια πάρα πολύ καλή έως αξιέπαινη προσπάθεια της εταιρείας να σε βάλει μέσα (το κάνει αρκετά βίαια στην αρχή) στον κόσμο της άγριας δύσης.
    Οι πρώτες 40 ώρες πάντως θα μπορούσαν άνετα να είναι 10. Για πλάκα. Γιατί στα μισά είναι λες και αλλάζεις παιχνίδι - δισκάκι ....
    Στην αρχή είναι simulation oriented (απίστευτα κουραστικό) και μετά story related και με καλό pace μπορώ να πω....

    Στα βραβεία εγώ το ψήφισα για τη μουσική του (soundtrack) παντως
    Last edited by Peteoklis; 19-11-2018 at 23:58.

  3. The Following User Says Thank You to Peteoklis For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (21-11-2018)

  4. #1063
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Δεν ξέρω για πόσους μπορεί να είναι χρήσιμο.

    Εδώ ένας χάρτης με όλες τις τοποθεσίες κτλ

    Πολύ χρήσιμο για όποιον πάει για 100% completion.



    https://rdr2map.com
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. #1064

    Default Red Dead Redemption 2

    Λέω δεν πάω για πλάκα να δω καμία θεατρική παράσταση. Ξεκινάει και δεν έλεγε να σταματήσει.... στη συνέχεια έγινε και interactive. Όποτε τσεκάρω YouTube και voila... υλικό ΜΟΝΟ για θεατρικές παραστάσεις. Only rockstar!

    Spoiler!
    Last edited by DJTaurus; 21-11-2018 at 22:28.

  6. #1065
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Λέω δεν πάω για πλάκα να δω καμία θεατρική παράσταση. Ξεκινάει και δεν έλεγε να σταματήσει.... στη συνέχεια έγινε και interactive. Όποτε τσεκάρω YouTube και voila... υλικό ΜΟΝΟ για θεατρικές παραστάσεις. Only rockstar!

    Spoiler!
    Εμένα με είχε πάρει ο ύπνος που δεν τελειώνε

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  7. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    DJTaurus (22-11-2018)

  8. #1066

    Default Red Dead Redemption 2

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Εμένα με είχε πάρει ο ύπνος που δεν τελειώνε

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Λολ έχει και Leave.... Sony και καλα να το δεις ολο .... εγώ θα κόψω εισιτήριο και για τις άλλες 2 παραστάσεις.

  9. #1067
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Red Dead Redemption 2

    Ρε γαμωτο έφαγα τρελό spoiler από προτεινόμενο βίντεο στο YouTube. ο παπαρας που το έφτιαξε είχε βάλει το spoiler στην εικόνα του βίντεο.

    Πρέπει να βάλουν στο YouTube ένα σύστημα να σε προειδοποιεί για spoilers


  10. #1068
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Ρε γαμωτο έφαγα τρελό spoiler από προτεινόμενο βίντεο στο YouTube. ο παπαρας που το έφτιαξε είχε βάλει το spoiler στην εικόνα του βίντεο.

    Πρέπει να βάλουν στο YouTube ένα σύστημα να σε προειδοποιεί για spoilers

    Σώθηκες...

    Βάλε αυτό ή κάτι παρόμοιο και μπλόκαρε tags. Και αυτό σε σώζει μόνο για desktop.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    panos74gr (22-11-2018)

  12. #1069
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Μια ερώτηση βρε παιδιά.

    Κάποιος που έχει φτάσει chapter 3 και το έχει προχωρήσει λιγάκι με side missions κτλ. Μπορείτε να μου πείτε πόσα λεφτά έχετε; Περίπου δηλαδή... Απλά για να έχω μια εικόνα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  13. #1070
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Μια ερώτηση βρε παιδιά.

    Κάποιος που έχει φτάσει chapter 3 και το έχει προχωρήσει λιγάκι με side missions κτλ. Μπορείτε να μου πείτε πόσα λεφτά έχετε; Περίπου δηλαδή... Απλά για να έχω μια εικόνα.
    Δεν χρειάζονται λεφτά στο παιχνίδι, αν θες να το παίξεις με χρώματα να παίρνεις κ άλογα κ έτσι έχει ένα glitch για άπειρα αλλά σου λέω δεν χρειάζεται.
    Γενικά δεν χρειάζεται ούτε να αγοράσεις κάτι τα βρίσκεις.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  14. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    WolfRathmA (24-11-2018)

  15. #1071
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τα λεφτα επαψα να κοιταω πραγματικα εδω και πολυ καιρο ποσα εχω... βασικα δεν υπαρχει ουσιωδες economy στο παιχνιδι, εκτος και αν θες να αγορασεις ολα τα ρουχα και τις σελες που υπαρχουν

    Αυτη τη στιγμη εγω εχω αγορασει τα παντα (εκτος απο ρουχα/σελες και τετοια cosmetics) απο τα μαγαζια και εχω κοντα 8 χιλιαρικα και δεν ξερω τι να τα κανω (Chapter 6).

  16. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    WolfRathmA (24-11-2018)

  17. #1072
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Λοιπόν, θα σας περιγράψω τον Γολγοθά μου από τότε που πήρα το παιχνίδι σχετικά με το θέμα που είχα με τον πολυκάναλο ήχο 5.1.

    Είχα αναφέρει ότι το κεντρικό ηχείο δεν παίζει γενικότερα και ότι παίζει μόνο 4.1. Κάτι το οποίο μου κίνησε την περιέργεια και προσπαθούσα στην αρχή να δω τι έχω κάνει εγώ λάθος και δεν παίζει. Μετά αφού συνειδητοποίησα ότι δεν είναι δικό μου θέμα, επικεντρώθηκα στο παιχνίδι. Αφού έκανα, απεγκατάσταση, εγκατάσταση πάλι κτλ, άκρη δεν μπορούσα να βρω και απευθύνθηκα στο support της Rockstar για να μου λύσουν το πρόβλημα.

    Στην αρχή απλά παίρνεις απαντήσεις "κονσέρβες" του τύπου απλά copy/paste, γιατί τα έχουν έτοιμα, σβήσε κονσόλα, βγάλ'την από το ρεύμα κτλ...

    Αφού φυσικά δεν δούλεψε κάτι τέτοιο, άρχισαν μετά να μου ζητάνε screenshot με την έκδοση λογισμικού και το version του παιχνιδιού κτλ. Μου είπαν επίσης κάποια άλλα βήματα να ακολουθήσω τα οποία έκανα και πάλι τίποτα.

    Έψαξα και μόνος μου από εδώ και από εκεί. Άνοιξα και ένα thread στο reddit, που και κάποια άλλα παιδιά (λίγα) είχαν παρατηρήσει το ίδιο πρόβλημα. Προφανώς δεν παίζουν πολύ να υποθέσω με home cinema και προτιμούν ίσως headset η απλά τα ηχεία της τηλεόρασης.
    Μετά την τελευταία επικοινωνία που είχα πάλι μαζί με το support μου λέει ένας της Rockstar σε μια φράση του , "[..]and test, if you hear it during cut-scene". Και λέω WTF??

    Ψάχνοντας πάλι εχθές με βάση αυτό στο μυαλό μου, έπεσα πάνω σε αυτό https://www.neogaf.com/threads/no-5-...-rdr2.1467891/ (δόξα το θεό δηλαδή!!!)

    Δηλαδή τόσο καιρό, δεν μπορούσα να μου το πουν από το support;;;

    Και περιγράφω για κάποιον που δε θέλει να διαβάσει ολόκληρο κατεβατό στο thread του neogaf.


    Το κεντρικό ηχείο παίζει μόνο όταν ξεκινάει cut-scene! Όταν είσαι σε 3rd person view και παίζεις είναι απλά βουβό. Είτε έχει, είτε δεν έχει διάλογο! Το κεντρικό ηχείο επίσης ενεργοποιείται όταν μπαίνεις σε first person view.

    Επίσης αυτό δεν είναι και standard γενικότερα. Από μόνο του το παιχνίδι διαλέγει πότε και αν παίξει το κεντρικό ηχείο.

    Αυτά...
    Πιστεύω να μην κούρασα!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  18. #1073
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εμένα αφού το τελείωσα άρχισε να κάνει κάτι κουλά που δεν έκανε πριν τελειωσω το story.
    Εκεί που περπατάς στα σκοτεινά αλλάζει απότομα κ γίνετε φωτεινό λες κ άνοιξες λάμπα

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  19. #1074
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Σχετικά με τα λεφτά ξέχασα να απάντηση.

    Και εγώ αυτό κατάλαβα γενικότερα. Ότι λεφτά δεν χρειάζονται στο παιχνίδι. Πέρα από τις αναβαθμίσεις που κανεις στο camp και πέρα από το fast travel που ξεκλειδώνεις , τα αλλά δεν τα βλέπω χρήσιμα.

    Είχα κάνει το glitch και πραγματικά μετά απορούσα που στο καλό θα χαλάσει κάποιος τόσα χρήματα. Δεν έχω χαλάσει σχεδόν τίποτα. Άσε που και τα cosmetics που βάζεις στο camp πρέπει να βρεις ζώα δέρματα κτλ για να τα κανεις, όποτε και εκεί τα λεφτά δεν χρειάζονται.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  20. #1075
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ρε παιδιά με το ψάρεμα πως τα πάτε;

    Μου έχει βγάλει τη Παναγία. Εντελώς.

    Δεν αναφέρομαι σε μικρά ψαράκια σαν γαύρο ή άντε κάτι πιο μεγάλο του 1-1,5 κιλού....αλλά για πραγματικά μεγάλα ψάρια. Βρε δώστου με το καλάμι κόντρα, δώστου να μαζεύω τη πετονιά.....όταν κάνει rumble η δόνηση και δεν πρέπει να στριφογυρίζω το R3 (γιατί θα σπάσει η πετονιά).......τσακ το μαλακισμένο απομακρύνεται. Κάνω κόντρα αντίθετα προς τα πίσω το L joystick, αλλά τζίφος. Όσο τραβάω τη πετονιά (όταν μου επιτρέπει το ψάρι) στριφογυρίζοντας το R3, άλλο τόσο απομακρύνεται όταν "κλωτσάει". Το αποτέλεσμα είναι να κουράζονται τα δάχτυλά μου και να στριφογυρίζω κάπως πιο απότομα το R3 (γιατί δεν αντέχω άλλο) και η πετονιά σπάει. ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ.

    Έχετε να προτείνετε κάτι ή τζίφος η υπόθεση με τα μεγάλα ψάρια; (έχω βρει και έναν τύπο που θέλει να του ταχυδρομήσω μεγάλα ψάρια, γι' αυτό θέλω να ασχοληθώ)

    Από δολώματα έχω αγοράσει ότι προσφέρει το παιχνίδι (μικρά, μεσαία, μεγάλα ψάρια).

  21. #1076
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Ρε παιδιά με το ψάρεμα πως τα πάτε;

    Μου έχει βγάλει τη Παναγία. Εντελώς.

    Δεν αναφέρομαι σε μικρά ψαράκια σαν γαύρο ή άντε κάτι πιο μεγάλο του 1-1,5 κιλού....αλλά για πραγματικά μεγάλα ψάρια. Βρε δώστου με το καλάμι κόντρα, δώστου να μαζεύω τη πετονιά.....όταν κάνει rumble η δόνηση και δεν πρέπει να στριφογυρίζω το R3 (γιατί θα σπάσει η πετονιά).......τσακ το μαλακισμένο απομακρύνεται. Κάνω κόντρα αντίθετα προς τα πίσω το L joystick, αλλά τζίφος. Όσο τραβάω τη πετονιά (όταν μου επιτρέπει το ψάρι) στριφογυρίζοντας το R3, άλλο τόσο απομακρύνεται όταν "κλωτσάει". Το αποτέλεσμα είναι να κουράζονται τα δάχτυλά μου και να στριφογυρίζω κάπως πιο απότομα το R3 (γιατί δεν αντέχω άλλο) και η πετονιά σπάει. ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ.

    Έχετε να προτείνετε κάτι ή τζίφος η υπόθεση με τα μεγάλα ψάρια; (έχω βρει και έναν τύπο που θέλει να του ταχυδρομήσω μεγάλα ψάρια, γι' αυτό θέλω να ασχοληθώ)

    Από δολώματα έχω αγοράσει ότι προσφέρει το παιχνίδι (μικρά, μεσαία, μεγάλα ψάρια).
    Λοιπόν έχεις ότι χρειάζεται κ από όσο έχω καταλάβει δεν έπιασες κανένα
    Λοιπόν άκου πως γίνεται δλδ έτσι κάνω εγώ, βάζεις το κατάλληλο για την περιοχή έχει 3 αν ποτάμι, βαλτο κ λίμνη βάζεις το μεγάλο γιατί θες legendary.
    Λοιπόν πως το κάνω ρίχνω κ μαζεύω σιγά σιγά μόλις τσιμπήσει, μαζεύω με R2 όταν δεις να χτυπάει τα νερά το αφήνεις πας δεξιά αριστερά το καλάμι κ αμέσως μόλις σταματήσει μαζεύεις.
    Αυτό είναι εύκολο απλά θέλει λίγο ώρα να το μαζέψεις κ υπομονή.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  22. #1077
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ρε συ με δουλεύεις; αχαχαχαχαχαχ

    Δεν είμαι καθυστερημένος! Όλα αυτά τα κάνω κανονικά - το έγραψα κιόλας.

    Αλλά έγραψα επίσης, ότι κουράζονται τα δάχτυλά μου (ο δεξιός αντίχειρας) όταν στριφογυρίζω το R3 για να μαζέψω τη πετονιά, με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να σπάει. Και φτου κ' απ' την αρχή. Μικρά και μεσαία ψάρια πιάνω άνετα. Μεγάλα με καμία Παναγία. (τις "κόντρες" με το καλάμι στο L3 πίσω, δεξιά, αριστερά τις κάνω κανονικά. Κι όμως! Όταν πρέπει να σταματήσω το στριφογύρισμα γιατί κλωτσάει το μεγάλο ψάρι, επειδή έχω κουραστεί - ιδρώσει και γλιστράνε οι μοχλοί, το μαλακόψαρο ξαναπαίρνει απόσταση)

    Και αναρωτιόμουν αν υπάρχουν πιο ισχυρές πετονιές.

    Κουρέλια έχουν γίνει τα νεύρα μου!

  23. #1078
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Ρε συ με δουλεύεις; αχαχαχαχαχαχ

    Δεν είμαι καθυστερημένος! Όλα αυτά τα κάνω κανονικά - το έγραψα κιόλας.

    Αλλά έγραψα επίσης, ότι κουράζονται τα δάχτυλά μου (ο δεξιός αντίχειρας) όταν στριφογυρίζω το R3 για να μαζέψω τη πετονιά, με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να σπάει. Και φτου κ' απ' την αρχή. Μικρά και μεσαία ψάρια πιάνω άνετα. Μεγάλα με καμία Παναγία. (τις "κόντρες" με το καλάμι στο L3 πίσω, δεξιά, αριστερά τις κάνω κανονικά. Κι όμως! Όταν πρέπει να σταματήσω το στριφογύρισμα γιατί κλωτσάει το μεγάλο ψάρι, επειδή έχω κουραστεί - ιδρώσει και γλιστράνε οι μοχλοί, το μαλακόψαρο ξαναπαίρνει απόσταση)

    Και αναρωτιόμουν αν υπάρχουν πιο ισχυρές πετονιές.

    Κουρέλια έχουν γίνει τα νεύρα μου!
    Όχι ρε έτσι βγαίνει απλά σπάει αν δεν προλάβεις να το αφήσεις.
    Δεν χρειάζεται να κρατάς L2 όταν τσιμπήσει οπότε είναι δύο πράγματα η δεξιά κ αριστερά ή R3 μάζεμα.
    Είναι όντως κουραστικό με το R3 εγώ το βάζω με όλο το χέρι γιατί το δάκτυλο με κουράζει.


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 24-11-2018 at 11:21.

    xbox:Christoforo7s

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Lefteris_X (24-11-2018),sndev (24-11-2018)

  25. #1079
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εσύ ρε φίλε έχεις γίνει πρωταθλητής στο ψάρεμα! χααχχαααχαχαχ

  26. #1080
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Εσύ ρε φίλε έχεις γίνει πρωταθλητής στο ψάρεμα! χααχχαααχαχαχ
    Εύκολο είναι απλά να πάρεις γραμμή ακριβώς πως πάει, επειδή κ εσύ κουράζεσαι κάνε αυτό που κάνω, όταν τσιμπήσει βάλε το χειριστήριο στο γόνατο κ με το ένα χέρι δεξιά - αριστερά κ το άλλο χέρι με την παλάμη γύρνα το R3 κ θα δεις πως βγαίνει, απλά προσοχή στο νερό μόλις δεις να χτυπάει νερό αφήνεις το R3 κ είσαι έτοιμος να το πιάσεις όταν σταματήσει.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •