Page 57 of 77 FirstFirst ... 74753545556575859606167 ... LastLast
Results 1,121 to 1,140 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #1121
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Τα απειρα gold bars glitch μολις πατσαριστηκε, δεν υπαρχει πια. Οτι πηραμε πηραμε. Εμεινα με 120.000$....
    Κ να το είχαν αφήσει, ήταν αρχηστο στο παιχνίδι, εκτός κ αν έκανες σπατάλες συνέχεια.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. #1122
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μπα, μπούρδα και περιττό μέχρι εμετού το glitch με τα gold bars.

    Παίζοντας το παιχνίδι σωστά και στρωτά έχω πόσες χιλιάδες δολάρια κι έχω αγοράσει όλες τις αναβαθμίσεις, έχω αγοράσει ένα κάρο φαγητό, tonics, όπλα, πυρομαχικά κλπ.

  3. #1123
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Έπαιξα λίγο την εισάγωγη στο online, βλέπω έχει story, έφτιαξα τον Joe Kidd, δεν ξέρω αν φαίνετε σε αντιπάλους το όνομα που δίνεις στο χαρακτήρα.
    Είχα δει στο twitch λίγο κ ένας είχε δώσει όνομα στο άλογο honda civic

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    DJTaurus (28-11-2018)

  5. #1124

    Default

    Το παιχνίδι όσο άρτιο κι αν είναι το έχω παρατήσει εδώ και πολλές μέρες, κάπου στη μέση του 6 κεφαλαίου. Με μια λέξη βαρέθηκα. Με 2 λέξεις ύπνος.
    To online λίγο που το είδα φαίνεται να έχει προοπτικές.
    Από την άλλη πάει, με τρόπο μεν, αλλά πάει πολύ προς το pay to win. Γιατί τα χρήματα ή ο χρυσός που χρειάζεται για να πάρεις τα καλά όπλα και τις αναβαθμίσεις τους δεν πρόκειται να τα μαζέψεις ποτέ μέσα στο παιχνίδι.
    Ο καιρός θα δείξει.

  6. #1125
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Το παιχνίδι όσο άρτιο κι αν είναι το έχω παρατήσει εδώ και πολλές μέρες, κάπου στη μέση του 6 κεφαλαίου. Με μια λέξη βαρέθηκα. Με 2 λέξεις ύπνος.
    To online λίγο που το είδα φαίνεται να έχει προοπτικές.
    Από την άλλη πάει, με τρόπο μεν, αλλά πάει πολύ προς το pay to win. Γιατί τα χρήματα ή ο χρυσός που χρειάζεται για να πάρεις τα καλά όπλα και τις αναβαθμίσεις τους δεν πρόκειται να τα μαζέψεις ποτέ μέσα στο παιχνίδι.
    Ο καιρός θα δείξει.
    Εντάξει δεν θα είναι ακριβώς έτσι στο online, μαζεύονται αλλά όχι εύκολα.
    Εγώ έχω παίξει 4 ωριτσες χαλαρά κάνοντας 4 αποστολές κ free road κ μαζεψα 1 gold κ 177 δολάρια, βέβαια τυχαία είναι όλα γιατί εκεί που προχώραγε είδα μια συμμορία τους κατέβασα κ ένας πάνω του είχε θυσαυρο που οδηγούσε σε ένα σεντούκι με 60 δολάρια .
    Είναι ακριβούτσικα τα πράγματα στο online σχεδόν 3πλασια τιμή από το offline.
    Εγώ κ οποίος έχει την unlimite παίρνει ένα καλό άλογο κ δύο όπλα που αν τα αγόραζα θα ήθελα πάνω από 2000 δολάρια,δεν έχω ψάξει αν έχω κ κάτι άλλο.



    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 29-11-2018 at 17:18.

    xbox:Christoforo7s

  7. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Conjure7 (29-11-2018)

  8. #1126
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Το παιχνίδι όσο άρτιο κι αν είναι το έχω παρατήσει εδώ και πολλές μέρες, κάπου στη μέση του 6 κεφαλαίου. Με μια λέξη βαρέθηκα. Με 2 λέξεις ύπνος.
    To online λίγο που το είδα φαίνεται να έχει προοπτικές.
    Από την άλλη πάει, με τρόπο μεν, αλλά πάει πολύ προς το pay to win. Γιατί τα χρήματα ή ο χρυσός που χρειάζεται για να πάρεις τα καλά όπλα και τις αναβαθμίσεις τους δεν πρόκειται να τα μαζέψεις ποτέ μέσα στο παιχνίδι.
    Ο καιρός θα δείξει.
    Είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση με σένα. Τρομερά βαρετό δυστυχώς με παντελώς ανούσια ιστορία μέχρι εδώ που είμαι τουλάχιστον.
    Ίσως ο ψυχαναγκασμός μου να με κάνει να το συνεχίσω κάποια στιγμή. Άρτιο το είπες; Δε θα το έλεγα... Τρομερά εντυπωσιακό αλλά και τρομερά προβληματικό.

  9. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Conjure7 (29-11-2018)

  10. #1127

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Το παιχνίδι όσο άρτιο κι αν είναι το έχω παρατήσει εδώ και πολλές μέρες, κάπου στη μέση του 6 κεφαλαίου. Με μια λέξη βαρέθηκα. Με 2 λέξεις ύπνος.
    Το πρωτο παιχνιδι το εχεις παιξει ή κατευθειαν ξεκινησες το δευτερο,καθαρα απο περιεργεια το λεω.

  11. #1128

    Default

    Νομίζω πως αυτό είναι το πρόβλημα. Ότι είχα παίξει πολύ το 1ο. Φίλος που δεν το είχε παίξει έχει πάθει τη πλάκα του και δεν μπορεί να ξεκολλήσει.

  12. #1129
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Για το online πάντως το παιχνίδι φωνάζει πως θέλει ξεχωριστούς server για free aim και auto aim (όπως δηλαδή στο rdr1 και στο GTA online).
    Η συντριπτική πλειοψηφία παίζει με full aim assist οπότε όποιος τολμήσει να παίξει με free ή έστω semi aim assist (το default δηλαδή) σε καταστάσεις PvP θα απογοητευτεί και θα εκνευριστεί. Επειδή είναι beta και επειδή και στα υπόλοιπα παιχνίδια της Rockstar χωρίζονται οι παίκτες ανά aim assist θεωρώ πως μόλις βγει από beta θα διορθωθεί αυτό το τεράστιο πρόβλημα



    Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

  13. #1130
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ξεκίνησα το παιχνίδι πριν λίγες μέρες, προσπαθώ να μπω στο κλίμα και να συνηθίσω τα controls, ένα πράγμα όμως μου έχει κάνει εντύπωση. Η εικόνα γενικά είναι κάπως σκοτεινή και τα χρώματα δεν είναι ζωντανά. Δεν έχω δει κάτι παρόμοιο με αλλά παιχνίδια πχ GOW, Spiderman, AC Odyssey, SoTR κτλ, οπου η εικονα ειναι ζωντανη και φωτεινη, μόνο στο RDR. Δοκίμασα κάποιες αλλαγές στα settings της tv μου αλλά χωρίς καποιο αποτέλεσμα.
    Παίζω στο xbox x αλλά απ' ότι διαβάζω το HDR που έχει βάλει η Rockstar είναι της πλάκας....στην ουσια ειναι SDR. Να το βγάλω τελείως καλυτερα;

  14. #1131
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Κώστα από ότι έχω διαβάσει το hdr δείχνει χειρότερα από το sdr.
    Δεν ξέρω πως το κατάφεραν αυτό...
    Όποτε καλύτερα βγαλτο μέχρι να βγει κάποιο patch και διορθωθεί


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  15. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    kostasb13 (30-11-2018)

  16. #1132

    Default

    Αφήνω αυτό εδώ να υπάρχει.

  17. #1133
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @mihalis13

    Σιγα μην βγει πατς!

    Εδω το GTAV που εχει πουλησει 50 ποσα εκατομμυρια και συνεχιζει να μοσχοπουλαει, δεν εχουν μπει καν στον κοπο να κανουν ενα Pro/X patch για καλυτερη αναλυση...

    Δυστυχως με κατι τετοια ειναι πολυ στα τετοια της η Rockstar...

  18. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Error Flynn (30-11-2018)

  19. #1134
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εχτές είχα την πρώτη μου επαφή με το RDR 2 Online.

    Χωρίς να κουράσω: η οικονομία του παιχνιδιού είναι προσβλητική. Όχι απλώς αισχροκέρδεια, αλλά προσβλητικότατη για τη νοημοσύνη μας. Πληρώνεσαι με τιμές 1899, αγοράζεις με τιμές 2018. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η Rockstar.

    Επίσης ασυζητητί ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το γεγονός ότι δεν μπορείς να φτάξεις closed room/server όπως στο GTA V Online. Θα μου πεις "μα.....είναι beta ακόμα!"......ναι, οκ, είναι beta. Αλλά στον βωμό της beta έκδοσης δεν γίνεται να παραθέσω (στον εν λόγω βωμό) τους όρχεις μου στους άλλους players για να μου τους λιώσουν. Σορρυ, αλλά ΔΕΝ γίνεται. Ασχολήθηκα περίπου 1-1,5 ώρα. Εντάξει, ασυνεννοησία με άλλους παίκτες εντελώς = ο καθένας κάνει ΟΤΙ του κατέβει στο κεφάλι. Αθλιότητα.
    Θα ασχοληθώ ΜΟΝΟ αν φίλοι μου (in real life) μπουν στο online, μπας και κάαααπως συνεννοηθούμε, αλλά και απομακρύνουμε/σκοτώνουμε τον οποιονδήποτε ενοχλητικό κόπανο που μπήκε στο online μόνο και μόνο για σκοτώνει/σπάει τα @@ άλλων νορμάλ ανθρώπων.
    Που και πάλι..............η οικονομία είναι επιεικώς απαράδεκτη.
    Last edited by Lefteris_X; 30-11-2018 at 13:27.

  20. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Conjure7 (30-11-2018),jper75 (02-12-2018),spartan (30-11-2018)

  21. #1135

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Εχτές είχα την πρώτη μου επαφή με το RDR 2 Online.

    Χωρίς να κουράσω: η οικονομία του παιχνιδιού είναι προσβλητική. Όχι απλώς αισχροκέρδεια, αλλά προσβλητικότατη για τη νοημοσύνη μας. Πληρώνεσαι με τιμές 1899, αγοράζεις με τιμές 2018. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η Rockstar.

    Επίσης ασυζητητί ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το γεγονός ότι δεν μπορείς να φτάξεις closed room/server όπως στο GTA V Online. Θα μου πεις "μα.....είναι beta ακόμα!"......ναι, οκ, είναι beta. Αλλά στον βωμό της beta έκδοσης δεν γίνεται να παραθέσω (στον εν λόγω βωμό) τους όρχεις μου στους άλλους players για να μου τους λιώσουν. Σορρυ, αλλά ΔΕΝ γίνεται. Ασχολήθηκα περίπου 1-1,5 ώρα. Εντάξει, ασυνεννοησία με άλλους παίκτες εντελώς = ο καθένας κάνει ΟΤΙ του κατέβει στο κεφάλι. Αθλιότητα.
    Θα ασχοληθώ ΜΟΝΟ αν φίλοι μου (in real life) μπουν στο online, μπας και κάαααπως συνεννοηθούμε, αλλά και απομακρύνουμε/σκοτώνουμε τον οποιονδήποτε ενοχλητικό κόπανο που μπήκε στο online μόνο και μόνο για σκοτώνει/σπάει τα @@ άλλων νορμάλ ανθρώπων.
    Που και πάλι..............η οικονομία είναι επιεικώς απαράδεκτη.
    Μα εδω η gaming κοινοτητα πληρωσε απο 2 χbox, 2 ps, και 2 ζευγαρια τηλεορασεις μεσα σε 2 μιση χρονια και ειπε και ευχαριστω πολυ σε sony και ms αντι να τις στειλει απατες, και περιμενεις να σε λυπηθει η rockstar και η καθε rockstar λευτερη;
    Μπα δε νομιζω. Οσο δινεις εδαφος ο αλλος ερχεται ολο και προς τα σενα.
    Ωραια games βγαινουν με το σταγονομετρο, τα canpaigns κοβονται η ληστεια στο πορτοφολι ειναι εξωφθαλμη και το gaming βαλτωνει γενικως.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #1136
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγώ ασχοληθηκα λίγο με το online τα δολάρια βγαίνουν εύκολα, ο χρυσός με τίποτα από όσο έχω δει στην καλύτερη που έχω βρει από θυσαυρο ήταν 0.5,ουτε για χαρτομάντιλα δεν φτάνει κ λογικά αργότερα θα πουλάνε χρυσό με λεφτά.
    Πιστεύω να βάλουν γρήγορα να παίζεις μόνο με τους φίλους σας γιατί κ εγώ νευριαζω με το κάθε μαλακα που δεν έχει τι να κάνει κ σε χτυπάει στο δρόμο κ δεν έχει να κερδίσει τίποτα από εσένα γιατί από μένα loot δεν παίρνει, ούτε σφαίρες, μόνο από NPC γίνονται αυτά, εδώ βέβαια υπάρχει κ η άλλη μαλάκια σου δίνει ένα άλογο κ θέλει να το ασφαλίσεις άλλιως αν χάσεις το χάνεις κ έρχεται ο άλλος κ στο σκοτώνει για να γελάσει.
    Σήμερα είχε θέματα όλο με πετάει από το παιχνίδι με error το ps4 κ από ότι ακούω το έχουν κ άλλοι οπότε το παιχνίδι φταίει.
    Edit
    Ξέχασα βγήκε κ ένα glitch κ παίρνουν συνέχεια κάποια πράγματα από ένα ντουλάπι κ τα πουλάνε κ όλοι έχουν κάτσει κ κάνουν αυτό όλη μέρα για να βγάλουν 20 δολάρια παραπάνω χάνουν την ώρα τους ήμαρτον.
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 30-11-2018 at 17:00.

    xbox:Christoforo7s

  23. #1137
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ερώτηση για τα legendary animals.

    Όταν σκοτώσεις κάποιο τέτοιο ζώο, το πας και το πουλάς σε αυτόν που φτιάχνει τα ρούχα; Σκότωσα ένα και πήγα και το πούλησα σε αυτόν αλλά δεν βλέπω να μου ξεκλείδωσε κάτι για να μου φτιάξει. Ένα κογιότ σκότωσα που ήταν legendary. Επίσης είναι αλήθεια ότι αυτά τα ζώα εμφανίζονται μόνο μια φορά και όταν τα σκοτώσεις δεν βγαίνουν πάλι;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  24. #1138
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Ερώτηση για τα legendary animals.

    Όταν σκοτώσεις κάποιο τέτοιο ζώο, το πας και το πουλάς σε αυτόν που φτιάχνει τα ρούχα; Σκότωσα ένα και πήγα και το πούλησα σε αυτόν αλλά δεν βλέπω να μου ξεκλείδωσε κάτι για να μου φτιάξει. Ένα κογιότ σκότωσα που ήταν legendary. Επίσης είναι αλήθεια ότι αυτά τα ζώα εμφανίζονται μόνο μια φορά και όταν τα σκοτώσεις δεν βγαίνουν πάλι;
    Κοίτα το skin είναι αρχηστο πουλά αλλά κ να το χάσεις δεν τρέχει τίποτα, επειδή βγαίνουν μια φορά ξεκλείδωνει αμέσως σε αυτον μετά τα δέρματα κ όταν πας στο craft που είναι όλα κλειδωμένα ότι έχεις σκοτώσει ξεκλείδωνει κ φτιάχνεις πράγματα από όσο έχω δει μπαίνουν στα perks σαν έξτρα.
    Νομίζω κ στο camp κάτι έκανες αλλά δεν ασχολήθηκα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  25. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    spartan (01-12-2018)

  26. #1139

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Ερώτηση για τα legendary animals.

    Όταν σκοτώσεις κάποιο τέτοιο ζώο, το πας και το πουλάς σε αυτόν που φτιάχνει τα ρούχα; Σκότωσα ένα και πήγα και το πούλησα σε αυτόν αλλά δεν βλέπω να μου ξεκλείδωσε κάτι για να μου φτιάξει. Ένα κογιότ σκότωσα που ήταν legendary. Επίσης είναι αλήθεια ότι αυτά τα ζώα εμφανίζονται μόνο μια φορά και όταν τα σκοτώσεις δεν βγαίνουν πάλι;
    μια φορα το σκοτωνεις κ τελος ναι. το πουλας στον trapper(αν θυμαμαι καλα,ετσι λεγεται) κ φτιαχνεις απλα ενδυση,τιποτα το σπουδαιο. ειχα σκοτωσει κ γω το κογιοτ κ ψαχνομουν να δω τι φτιαχνω με αυτο.τελικα βαρεθηκα κ δεν ασχοληθηκα περαιτερω.

  27. #1140
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    μια φορα το σκοτωνεις κ τελος ναι. το πουλας στον trapper(αν θυμαμαι καλα,ετσι λεγεται) κ φτιαχνεις απλα ενδυση,τιποτα το σπουδαιο. ειχα σκοτωσει κ γω το κογιοτ κ ψαχνομουν να δω τι φτιαχνω με αυτο.τελικα βαρεθηκα κ δεν ασχοληθηκα περαιτερω.
    Μάλλον δεν έχεις δει ότι ξεκλείδωνει επιλογές για craft όταν το σκοτώσεις κ σου δίνει perks

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •