Page 66 of 77 FirstFirst ... 165662636465666768697076 ... LastLast
Results 1,301 to 1,320 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #1301
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Να ρωτήσω κάτι. Όταν δίνω δέρματα στον Pearson μου έχει τύχει να γράφει donate for crafting ενώ στις συνταγές του δεν φαίνεται ότι χρειάζεται το συγκεκριμένο. Πχ σε rabbit pelt μου γράφει donate for crafting ενώ όταν βλέπω τι λείπει από το camp δεν αναγράφεται πουθενά. Θα υπάρξουν καινούργια πράγματα αργότερα ή είναι κάποιο bug; Να τα δίνω στον trapper διαφορετικά. Είμαι chapter 4

  2. #1302
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Να ρωτήσω κάτι. Όταν δίνω δέρματα στον Pearson μου έχει τύχει να γράφει donate for crafting ενώ στις συνταγές του δεν φαίνεται ότι χρειάζεται το συγκεκριμένο. Πχ σε rabbit pelt μου γράφει donate for crafting ενώ όταν βλέπω τι λείπει από το camp δεν αναγράφεται πουθενά. Θα υπάρξουν καινούργια πράγματα αργότερα ή είναι κάποιο bug; Να τα δίνω στον trapper διαφορετικά. Είμαι chapter 4
    Όταν γράφει donate for crafting, αυτά τα παίρνει ο Pearson και τα "αποθηκεύει" για να τα κάνεις crafting αργότερα. Όταν πας στο μενού του crafting μετά σου δείχνει ΠΧ στα satchel κάτω "Rabbit Pelt x1", και αναλόγως αν του δώσεις και άλλα πάει x2,x3 κτλ. Επίσης τα δίνεις και για αναβαθμίσεις "cosmetics" στο camp σου.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #1303
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Όταν γράφει donate for crafting, αυτά τα παίρνει ο Pearson και τα "αποθηκεύει" για να τα κάνεις crafting αργότερα. Όταν πας στο μενού του crafting μετά σου δείχνει ΠΧ στα satchel κάτω "Rabbit Pelt x1", και αναλόγως αν του δώσεις και άλλα πάει x2,x3 κτλ. Επίσης τα δίνεις και για αναβαθμίσεις "cosmetics" στο camp σου.
    Καλημέρα Αποστόλη. Ίσως δεν ήμουν ξεκάθαρος. Δεν υπάρχει satchel (τα έχω φτιάξει όλα) ή cosmetic που να ζητάει rabbit pelt. Παρ'όλα αυτά μου βγάζει μήνυμα Donate for crafting. Παρουσιάζονται καινούργια πράγματα να φτιάξω όταν προχωρήσει η ιστορία;

  4. #1304
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Καλημέρα Αποστόλη. Ίσως δεν ήμουν ξεκάθαρος. Δεν υπάρχει satchel (τα έχω φτιάξει όλα) ή cosmetic που να ζητάει rabbit pelt. Παρ'όλα αυτά μου βγάζει μήνυμα Donate for crafting. Παρουσιάζονται καινούργια πράγματα να φτιάξω όταν προχωρήσει η ιστορία;
    Καλημέρα!

    Μπορεί και να είναι bug όπως λες τότε. Αλλά θυμάμαι πως και να τα έχεις φτιάξει όλα (τα satchel) και του πας πάλι τα ίδια υλικά για κάποιο, πάλι donate for crafting γράφει. Ένα satchel "Valuables Satchel" θέλει rabbit pelt.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Kane (17-01-2019)

  6. #1305
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Γενικα το παιχνιδι εχει bug-ακια με βαση παντα την δικη μου εμπειρια. Και δεν ειναι λιγα. Μου εκανε εντυπωση για Ροκσταρ game μιας και τα περισσοτερα παιχνιδια τους ειναι απροβληματιστα. Μην παρεξηγηθω, δεν ειναι τιποτα unplayable σκηνικα, απλα ενοχλητικες βλακειες κυριως. Πχ το draw bug μου ειχε σπασει τα νευρα. Μετα απο ψαξιμο, διαπιστωσα οτι εφταιγαν συγκεκριμενοι τυποι χειριστηριων και με ενα αλλο χειρηστηριο δεν μου το κανει ποτε. Μετα στο καμπ πολλες φορες εχω τυχει να δω τους χαρακτηρες να bug-αρουν και να βγαινουν αποτομα απο την μια συζητηση ή να μπαινουν στην επομενη ασχετη, και φαινεται οτι ειναι bug γιατι το βλεπεις στο animation οτι ενεργοποιειται το επομενο scripted σκηνικο.



    Με το αλογο επισης αρκετες φορες το βλεπεις να αιωρειται, μου ετυχς ακομα και να βρεθω 100 μετρα ψηλα στον αερα μαζι του.

    Γενικα καντε ενα youtube search και θα βρειτε απειρα ξεκαρδιστικα βιντεακια με glitches και bugs.

    Κοντολογοις, απλα προσπερασε το το θεμα σου Kane, δεν ξερω αν ειναι bug ή οχι το συγκεκριμενο, αλλα μην το ψαχνεις και πολυ

  7. #1306

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Γενικα το παιχνιδι εχει bug-ακια με βαση παντα την δικη μου εμπειρια. Και δεν ειναι λιγα. Μου εκανε εντυπωση για Ροκσταρ game μιας και τα περισσοτερα παιχνιδια τους ειναι απροβληματιστα. Μην παρεξηγηθω, δεν ειναι τιποτα unplayable σκηνικα, απλα ενοχλητικες βλακειες κυριως. Πχ το draw bug μου ειχε σπασει τα νευρα. Μετα απο ψαξιμο, διαπιστωσα οτι εφταιγαν συγκεκριμενοι τυποι χειριστηριων και με ενα αλλο χειρηστηριο δεν μου το κανει ποτε. Μετα στο καμπ πολλες φορες εχω τυχει να δω τους χαρακτηρες να bug-αρουν και να βγαινουν αποτομα απο την μια συζητηση ή να μπαινουν στην επομενη ασχετη, και φαινεται οτι ειναι bug γιατι το βλεπεις στο animation οτι ενεργοποιειται το επομενο scripted σκηνικο.

    Με το αλογο επισης αρκετες φορες το βλεπεις να αιωρειται, μου ετυχς ακομα και να βρεθω 100 μετρα ψηλα στον αερα μαζι του.

    Γενικα καντε ενα youtube search και θα βρειτε απειρα ξεκαρδιστικα βιντεακια με glitches και bugs.

    Κοντολογοις, απλα προσπερασε το το θεμα σου Kane, δεν ξερω αν ειναι bug ή οχι το συγκεκριμενο, αλλα μην το ψαχνεις και πολυ
    Προσωπικα δεν συναντησα τιποτα απο ολα αυτα. Δεν τα αμφισβητω ομως γιατι εχω δει και γω αναριθμητα βιντεο στο youtube.
    Αυτο που πραγματικα με ενοχλησε στο παιχνιδι ειναι οταν ειτε περπατωντας με το αλογο ειτε οταν τρεχεις με τα ποδια και ισα ακουμπησεις καποιον πεφτει κατω νεκρος και μετα σε κυνηγανε για εγκλημα.
    Ειλικρινα σπαστικο.
    Αν δε την βγαλει και δεν πεθανει σου επιτιθεται κ αν δεν τον βγαλεις νοκ αουτ θα σε σκοτωσει αυτος.
    Οποτε η θα πεθανεις η θα τον σκοτωσεις και θα σε κυνηγανε παλι.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #1307

    Default

    Το ξεκίνησα κι εγώ προχθές και έχω παίξει ίσα ίσα μέχρι την εγκατάσταση στο Camp. Έριξα κι ένα τριμάρισμα στο γένι κι έγινε τρέντουλας ο Άρθουρ. Δεν μπορώ να πω ακόμα πολλά, μιας και είναι ακόμα σαν tutorial η όλη φάση και νομίζω από τώρα ξεκινάει το κανονικό παιχνίδι, με ελευθερία δράσης κλπ. Αυτό που είναι ξεκάθαρο είναι τα εξαιρετικά γραφικά, κόσμος, ατμόσφαιρα παιχνιδιού, και φαντάζομαι στη συνέχεια, που θα δω τον κόσμο σε πλήρη έκταση, θα μου αρέσει περισσότερο. Μου αρέσει το gunfighting, όσο έχω κάνει ως τώρα δηλαδή. Ο χειρισμός, οκ, έχει πολλά, αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει αλλιώς, εφόσον επέλεξαν να βάλουν τόση λεπτομέρεια στις κινήσεις και την διάδραση. Το αν χρειάζεται τόση διάδραση (σε σημείο να είναι life sim σε μερικά σημεία), είναι ξεκάθαρα επιλογή των developers. Λάθος ή σωστή, δεν ξέρω, θα δείξει, αλλά νομίζω έχουν κάνει καλη δουλειά σε αυτό που ήθελαν να δώσουν. Μου αρέσει πολύ επίσης η μουσική και τρομερά το voice acting. Νομίζεις ότι βλέπεις ταινία Sergio Leone α λα παλαιά. Κι οι διάλογοι, πολύ φάση, άψογη δουλειά.
    Είναι νωρίς, δεν ξέρω ακόμα αν θα μου αρέσει τόσο ή απλά θα είναι άλλο ένα Οκ παιχνίδι που έπαιξα (το πρώτο Red Dead μου άρεσε πολύ μεν, δεν ήταν παιχνίδι-έρωτας για εμένα δε, δεν ξέρω γιατί, αλλά σίγουρα από τα καλύτερα που έχω παίξει γενικώς). Σε ένα τέτοιο παιχνίδι, είναι και πολύ υποκειμενικό αυτό. Ότι είναι όμως κάτι πολυ καλοδουλεμένο και μία σοβαρή δουλειά, αυτό κάνει μπαμ.......

  9. #1308
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Το ξεκίνησα κι εγώ προχθές και έχω παίξει ίσα ίσα μέχρι την εγκατάσταση στο Camp. Έριξα κι ένα τριμάρισμα στο γένι κι έγινε τρέντουλας ο Άρθουρ. Δεν μπορώ να πω ακόμα πολλά, μιας και είναι ακόμα σαν tutorial η όλη φάση και νομίζω από τώρα ξεκινάει το κανονικό παιχνίδι, με ελευθερία δράσης κλπ.
    4-8 πρώτες ώρες θα έλεγα ότι είναι το tutorial
    Μην πω όλο το παιχνίδι. χαχαχα
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    toninio (22-01-2019)

  11. #1309
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Τελείωσα σήμερα την βασική ιστορία και η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν μπορώ να συνέλθω. Είχα γράψει πριν από αρκετό καιρό τους προβληματισμούς μου σχετικά με το παιχνίδι στα ξεκινήματα, τώρα όμως μπορώ να πω οτι όλα αυτά που έλεγα τότε ελάχιστη έως καθόλου σημασία δεν είχαν....Η κλιμάκωση που υπάρχει στη διάρκεια έως και το συγκλονιστικό τέλος έφτιαξαν τελικα στα μάτια μου ένα ΈΠΟΣ.....
    Ναι στην αρχή υπάρχουν δυσκολίες μέχρι να μάθεις τους μηχανισμούς του gameplay αλλά στη συνέχεια όλα γίνονται πολύ πιο απλά και ξεκάθαρα.
    Το πιο σημαντικό όμως για μένα είναι ο βασικός χαρακτήρας, ο Arthur....αδιάφορος όπως μου φαινόταν στην αρχή, στο τέλος δάκρυσα....Ένας ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ χαρακτήρας, η πορεία της ιστορίας σε κάνει να δεθείς μαζί του όλο και περισσότερο μέχρι και τις τελευταίες στιγμές της ιστοριας και του 6ου chapter. Ένας από τους χαρακτήρες όλα αυτά τα χρόνια που παίζω videogames, που πραγματικά θα μου μείνει αξεχαστος. Ίσως ο πιο δυνατός, καλύτερος πρωταγωνιστής που έφτιαξε ποτέ η Rockstar, καλύτερος ίσως και από τον John στο πρώτο RDR.
    Για τα υπόλοιπα, γραφικά, μουσική, production values δεν υπάρχει λόγος να αναφερθώ, τα έχετε δει όλοι.

    Τώρα μένουν κάμποσα πράγματα ακόμα να κάνω
    Spoiler!


    Ναι, κάποια θέματα υπάρχουν, δεν είναι όλα τελεια, αλλά εν τέλει το παιχνίδι είναι μια συγκλονιστική, γεμάτη συναισθήματα εμπειρία, που προσωπικα θα μου μείνει αξέχαστη όπως συνέβη και με το πρώτο πριν αρκετά χρόνια.
    Last edited by kostasb13; 27-01-2019 at 02:11.

  12. The Following 4 Users Say Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    BillyFlo81 (27-01-2019),Giannis1979 (27-01-2019),Sir_Teraflop (31-01-2019),Snk (27-01-2019)

  13. #1310
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Χεχ, και ακόμα δεν έχεις δει το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ τέλος.

    Που κάνει απόλυτη σύνδεση με το RDR1...

    ΥΓ: Όταν αρχίσουν τα Credits, άφησε τα όλα να παίξουν μέχρι να τελειώσουν.

  14. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    kostasb13 (27-01-2019),mihalis13 (30-01-2019),Sir_Teraflop (31-01-2019)

  15. #1311
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εχθές μπήκα στο chapter 5 και πραγματικά το παιχνίδι έχει πάρει φωτιά και από πλευράς story.
    Εμένα βέβαια το story από την αρχή μου αρέσει και το πως εξελίσσονται τα πράγματα με την συμμορία, αλλά όντως είναι αργό και κάποιους ίσως τους αποθαρρύνει.
    Πάντως προσωπικά έχω εντυπωσιαστεί με RDR2.
    Χάνεσαι στον κόσμο του και μπορείς να πας όπως θες το παιχνίδι. Είτε παίζοντας μόνο main missions είτε να ψάξεις κάθε γωνιά του χάρτη το παιχνίδι θα σε ανταμείψει.
    Πάντως σε όσους το έχουν παρατήσει λόγω "αργής" ιστορίας για μένα δώστε μια ευκαιρία ακόμα και συνεχίστε για να δείτε την ιστορία. Από το 4ο κεφάλαιο και μετά γίνεται πολύ ενδιαφέρουσα.
    Spoiler!

  16. #1312
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Εγώ πάντως κοντεύω να γραφτώ σε υπηρεσία υποστήριξης κατά του εθισμού. Έχω πάθει μεγάλο κακό

  17. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    mihalis13 (30-01-2019)

  18. #1313
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εχθές μπήκα στο chapter 5 και πραγματικά το παιχνίδι έχει πάρει φωτιά και από πλευράς story.
    Εμένα βέβαια το story από την αρχή μου αρέσει και το πως εξελίσσονται τα πράγματα με την συμμορία, αλλά όντως είναι αργό και κάποιους ίσως τους αποθαρρύνει.
    Πάντως προσωπικά έχω εντυπωσιαστεί με RDR2.
    Χάνεσαι στον κόσμο του και μπορείς να πας όπως θες το παιχνίδι. Είτε παίζοντας μόνο main missions είτε να ψάξεις κάθε γωνιά του χάρτη το παιχνίδι θα σε ανταμείψει.
    Πάντως σε όσους το έχουν παρατήσει λόγω "αργής" ιστορίας για μένα δώστε μια ευκαιρία ακόμα και συνεχίστε για να δείτε την ιστορία. Από το 4ο κεφάλαιο και μετά γίνεται πολύ ενδιαφέρουσα.
    Ακόμα εκεί βρε θηρίο, εσύ το πας πραγματικά αργά
    Αντε να βρω χρόνο να κάνω κ τα τελευταία που μου έχουν μείνει κ μετά μένουν μόνο τα κυνήγια που θέλει, αν θυμάμαι καλά είμαι στο 88%

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  19. #1314
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Το έχω τερματίσει περίπου 2-3 εβδομάδες με ποσοστό ολοκλήρωσης γύρω στο 89%.

    Αυτά που μου έχουν μείνει είναι κάποια collectibles, που ακόμα δεν έχω κέφι να τα κάνω (ίσως και ποτέ), διότι έτσι κι αλλιώς θα χρησιμοποιήσω youtube guides για να τα καταφέρω = είναι βαρετή διαδικασία (χωρίς guides, είναι ανέφικτο).

    Το "θέμα" με το παιχνίδι, είναι ότι άπαξ το τερματίσεις, παρόλο που συνεχίζει ως παιχνίδι (σου δίνει τον έλεγχο του χαρακτήρα εννοώ), ουσιαστικά δεν έχει ιδιαίτερο νόημα πέραν των collectibles και του λιγοστού στόρυ με τους χαρακτήρες που εμπλέκονται με αυτά (τρίχες στόρυ δηλαδή, κάποιοι αδιάφοροι διάλογοι).

    Βέβαια, δεν είναι "θέμα" per se, καθώς όταν τερματιστεί το παιχνίδι (και μάλιστα με όλα τα side quests όπως εγώ) = ε, τερματίστηκε! Τι άλλο να σου δώσει; Οι 140 ώρες καλές δεν ήταν; Πόσο πια να ζητήσω από αυτόν τον τίτλο;
    Έπος. Το καλύτερο (για εμένα) της γενιάς.

    ΥΓ: Ξέχασα: μου έχουν απομείνει αρκετά challenges, περί κυνηγιού, ανακάλυψης φυτών - ζώων - ψαριών, τυχερά παιχνίδια. Σκυλοβαριέμαι απίστευτα τέτοια πράματα.
    Last edited by Lefteris_X; 30-01-2019 at 15:06.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Giannis1979 (31-01-2019),spartan (30-01-2019)

  21. #1315

    Default

    Ρε παιδιά,
    Χωρίς διάθεση για κόντρα πού ακριβώς είναι το εκπληκτικό στόρι, που αναφέρει η πλειοψηφία;
    Μήπως μπλέκετε το στόρι με τον καταπληκτικό κόσμο που έχουν δημιουργήσει;
    Εγώ το είχα παρατήσει από βαρεμάρα στο 6ο ή 7ο κεφάλαιο, κάνα 3μηνο. Οκ. Το έβαλα χθες ξανά, το τελείωσα σήμερα.
    Δεν λέω ότι το παιχνίδι δεν είναι καλό ή δεν με κράτησε ώρες. Η ιστορία που μου είπε όμως μου φάνηκε απλώς διεκπεραιωτική.
    Τέλος πάντων. Κρατώ πίσω το τελευταίο μου σχόλιο που δικαιολογεί τα παραπάνω, γιατί δεν μπορώ να βρω το spoiler στο κινητό.
    Last edited by Conjure7; 31-01-2019 at 00:07.

  22. The Following 4 Users Say Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    Error Flynn (31-01-2019),nikosgnr (08-02-2019),ScaryTerry (31-01-2019),Sir_Teraflop (31-01-2019)

  23. #1316
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    παιδες καλημερα.
    Ξεκινησα και γω χθες το παιχνιδι και επειδη εχω αγχος με ολα αυτα που εχω διαβασει και φοβαμαι μην κανω πολλες λαλακιες ηθελα να μου πειτε μερικα beginner tips αν δεν βαριεστε...
    Τι να αλλαξω απο τις ρυθμισεις?ηδη αλλαξα το τρεξιμο και την στοχευση..Επισης Με το HDR τι να κανω να το εχω απενεργοποιημενο?Ειναι πανεμορφο παναθεμα το και ειμαι ακομα στην αρχη...
    Spoiler!

  24. #1317
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    παιδες καλημερα.
    Ξεκινησα και γω χθες το παιχνιδι και επειδη εχω αγχος με ολα αυτα που εχω διαβασει και φοβαμαι μην κανω πολλες λαλακιες ηθελα να μου πειτε μερικα beginner tips αν δεν βαριεστε...
    Τι να αλλαξω απο τις ρυθμισεις?ηδη αλλαξα το τρεξιμο και την στοχευση..Επισης Με το HDR τι να κανω να το εχω απενεργοποιημενο?Ειναι πανεμορφο παναθεμα το και ειμαι ακομα στην αρχη...
    Καλημέρα,

    Προσωπικά δεν άλλαξα τίποτα στις ρύθμισεις μιας και με βόλεψε από την αρχή ο χειρισμός.
    Τώρα για το hdr εννοείται το απενεργοποιείς με την μια. Το παιχνίδι δείχνει πολύ χειρότερο με ενεργοποιημένο hdr.
    Τώρα υπόλοιπες συμβουλές για το παιχνίδι δεν έχω να δώσω ιδιαίτερες..
    Γενικά απόλαυσε το και εξερεύνησε τον κόσμο.
    Με τα λεφτά μην αγχώνεσαι μιας και μόνο λίγο στην αρχή θα έχεις λίγα. Το ίδιο ισχύει και για πυρομαχικά, items κλπ.
    Κάνε upgrade στο camp σου.
    Γενικά δεν έχω δει κάποιο οδηγό ούτε κάποιο tip και το παιχνίδι προχωράει μια χαρά. Ασχολούμαι κυρίως με side και main missions αλλά αρκετές φορές απλά κόβω βόλτες μπας και ανακαλύψω κάτι.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  25. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (05-02-2019)

  26. #1318
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    παιδες καλημερα.
    Ξεκινησα και γω χθες το παιχνιδι και επειδη εχω αγχος με ολα αυτα που εχω διαβασει και φοβαμαι μην κανω πολλες λαλακιες ηθελα να μου πειτε μερικα beginner tips αν δεν βαριεστε...
    Τι να αλλαξω απο τις ρυθμισεις?ηδη αλλαξα το τρεξιμο και την στοχευση..Επισης Με το HDR τι να κανω να το εχω απενεργοποιημενο?Ειναι πανεμορφο παναθεμα το και ειμαι ακομα στην αρχη...
    οτι σου λεει ο Μιχαλης φιλε! μην πολυ σκας και ξεχνα οτι εχεις διαβασει απλα απολαυσε το και παιξε το με τον δικο σου τροπο

  27. The Following User Says Thank You to AriStos13 For This Useful Post:

    chronohill (13-02-2019)

  28. #1319
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Θα το απολαύσεις με οποιεσδήποτε ρυθμίσεις. Εγώ έβαλα hdr στο 300 και μου φάνηκε μια χαρά. Έπαιξα μόνο το main story μέσα σε 3 μέρες και το τελείωσα(αυτά έχει η ενοικίαση). Το απόλαυσα αλλά με κούρασε το epilogue 1 και 2.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  29. #1320

    Default

    To θέμα για εμένα με το RDR2 είναι ότι, ναι μεν φωνάζει από χιλιόμετρα ότι έχει γίνει φοβερή δουλειά στη λεπτομέρεια, τον κόσμο και τη διάδραση, αλλά.....βαριέμαι να το βάλω να παίξω. Το χω ξεκινήσει, οκ, το προχωράω αργά, θα το παίξω και θα το τελειώσω σίγουρα, αλλά εάν δεν λεγόταν RDR2 και δεν υπήρχε όλος ο ντόρος και η αναμονή, μπορεί και να λεγα "έλα μωρέ, σιγά το παιχνίδι". Όσο και να ...παίρνει φωτιά παρακάτω, σε ιστορία, χαρακτήρες και ό,τι άλλο, θεωρώ πολύ αρνητικό και φάουλ το ότι τις πρώτες.....20 ώρες είναι βαρετό. Εντάξει, μπορεί ο στόχος των developers να ήταν ένας φουλ interactive κόσμος ας πούμε, έστω κι αν αυτό σημαίνει κάπως βαρετό ξεκίνημα ή δράση. Απλά, αναρωτιέμαι αν έχει νόημα όλο αυτό, σε ένα videogame.
    Tεσπά, προφανώς είναι νωρίς ακόμα για εμένα για να το κρίνω. Ελπίζω να μου αλλάξει γνώμη το ίδιο το παιχνίδι. Όμως, το ότι έχω καθίσει 4-5 φορές ως τώρα, κι ακόμα δεν με έχει κάνει να θέλω να παίζω (όπως έχουν κάνει τόσα και τόσα άλλα παιχνίδια, από τα πρώτα λεπτά τους), είναι κάτι αδιαμφισβήτητα αρνητικό.......

  30. The Following 4 Users Say Thank You to toninio For This Useful Post:

    djpar (05-02-2019),nikosgnr (07-02-2019),ntsmrtz (05-02-2019),ScaryTerry (05-02-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •