Page 71 of 77 FirstFirst ... 2161676869707172737475 ... LastLast
Results 1,401 to 1,420 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #1401
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Οκ με πεισατε, κυριως επειδη στο GTA V ηταν απο τα αγαπημενα μου activities.

  2. #1402
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Το παιζω και εγω το red ded 2 το τελευταιο διάστημα.Το παω πολυ αργα διοτι θελω να απολαυσω αυτο το αριστουργημα μεχρι τελευταια σπιθαμη. Δεν ξερω αν το εχετε αναφερει και μου εκανε τρομερη εντυπωση.Ειναι στο ποσο ζωντανη ειναι η φυση γυρω απο το παιχνιδι.Πραγματικα οι τυποι θα επρεπε να να ειχαν παρει βραβειο απο το ιδιο το national geographic.Εχω παθε τοσο μεγαλη πλακα,με αποτέλεσμα
    να ανακαλύπτω νεα ειδη ζωων και να προσπαθω να τα πιασω όλα..

    Γενικα το κυνηγι δεν είναι ευκολο,θελει στρατηγικη και καταλληλα οπλα.Και κατι επιπλέον οντως
    ο χειρισμος του χαρακτηρα
    στην αρχη μπορει να σου φανει βουνο και να σε ξενισει λιγο.Αλλα με το που συνηθισεις.Μετα δεν σε ενοχλεί καθολου

  3. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    christofergiz97 (07-03-2019)

  4. #1403
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Γενικα το κυνηγι δεν είναι ευκολο,θελει στρατηγικη και καταλληλα οπλα.
    Έβγαλα τα μάτια μου με τα μικρά πουλιά. Δεν φαίνονται με τίποτα (παίζω σε 55"tv στα 1,5m). Επίσης είχα μια δυσκολία με τα small game arrows. Ευτυχώς δεν ήταν πολλά ζώα που έπρεπε να σκοτώσω με αυτά.

  5. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    spartan (08-03-2019)

  6. #1404
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Έβγαλα τα μάτια μου με τα μικρά πουλιά. Δεν φαίνονται με τίποτα (παίζω σε 55"tv στα 1,5m). Επίσης είχα μια δυσκολία με τα small game arrows. Ευτυχώς δεν ήταν πολλά ζώα που έπρεπε να σκοτώσω με αυτά.
    Ναι δεν δινει πολλα τοξα.Η μονη λυση ειναι να σκοτωνεις συνεχεια πουλια και να μαζεύεις τα φτερα τους

  7. #1405
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Δεν χρειάζεσαι τόξα πάρε το varmint rifle...όλα πολύ πιο ευκολα

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  8. #1406
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Επανερχομαι αφου το προχωρησα αρκετα απο την προηγουμενη φορα. Βασικα πηγα στο επομενο camp και εκει η περιοχη ειναι πολυ ποιο ομορφη. Πριν φυγω απο την προηγουμενη περιοχη πετυχα εναν τυπο που εδινε εναν χαρτη, ο οποιος με βοηθεια απο youtube με οδηγησε τελικα σε δυο μπαρες χρυσου για 1000$, και ετσι πηρα το fast travel ενω εκανα και τις περισσοτερες αναβαθμισεις στο camp. Οσο το παιζω τοσο μου αρεσει, αλλα τα θεματακια του τα εχει ακομα. Πλεον μου δινει side missions τις οποιες διαβασα οτι πρεπει να κανω πρωτα. Σε μια απο αυτες με καποιους λαθροκυνηγους βισωνα, στο τελος που πηγα στην φωτια τους πατησα κατα λαθος το craft. Το ειχα δει στο tutorial αλλα δεν ειχα δωσει σημασια, εκει λοιπον ειδα οτι μπορω να φτιαξω και χαραγμενες σφαιρες για μεγαλυτερο damage, ΜΙΑ ΜΙΑ!!!!!! Σοβαρα τωρα τι προσφερει το παραπανω στο παιχνιδι?

    Οπως ειπα και πριν με κυνηγι δεν ασχολουμαι εκτος και εαν ειναι σε καποια αποστολη, και μεχρι στιγμης δεν εχω βρει και τον λογο για κατι τετοιο. Οπλα δεν εχω αγορασει, μονο οτι εχω παρει απο αποστολες, αλλα το μονο που πηρα ηταν (μετα απο υποδειξη του παιχνιδιου) μεγαλυτερες φυσιγκιοθηκες. Επισης εαν ειναι να πας καπου μακρια (strawberry στην περιπτωση μου) πας εκει με fast travel, και γυρνας με αμαξα ή τραίνο.

    Υ.Γ. διαβασα οτι με πατημενο options σε παει απευθειας στον χαρτη , και με πατημενο κυκλο σε βγαζει εντελως απο το μενου οπου και να εισαι.

  9. #1407
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Πλεον μου δινει side missions τις οποιες διαβασα οτι πρεπει να κανω πρωτα. Σε μια απο αυτες με καποιους λαθροκυνηγους βισωνα, στο τελος που πηγα στην φωτια τους πατησα κατα λαθος το craft. Το ειχα δει στο tutorial αλλα δεν ειχα δωσει σημασια, εκει λοιπον ειδα οτι μπορω να φτιαξω και χαραγμενες σφαιρες για μεγαλυτερο damage, ΜΙΑ ΜΙΑ!!!!!! Σοβαρα τωρα τι προσφερει το παραπανω στο παιχνιδι?

    Οπως ειπα και πριν με κυνηγι δεν ασχολουμαι εκτος και εαν ειναι σε καποια αποστολη, και μεχρι στιγμης δεν εχω βρει και τον λογο για κατι τετοιο. Οπλα δεν εχω αγορασει, μονο οτι εχω παρει απο αποστολες, αλλα το μονο που πηρα ηταν (μετα απο υποδειξη του παιχνιδιου) μεγαλυτερες φυσιγκιοθηκες. Επισης εαν ειναι να πας καπου μακρια (strawberry στην περιπτωση μου) πας εκει με fast travel, και γυρνας με αμαξα ή τραίνο.

    Υ.Γ. διαβασα οτι με πατημενο options σε παει απευθειας στον χαρτη , και με πατημενο κυκλο σε βγαζει εντελως απο το μενου οπου και να εισαι.
    Τα side missions στο camp αν τα κάνεις, θα έχεις και διάφορες ανατροπές στην ιστορία παρακάτω. Αν δεν τις κάνεις τις αποστολές αυτές πριν φύγεις από το συγκεκριμένο camp, δεν μπορείς να τις ξανακάνεις και πρέπει να ξεκινήσεις το παιχνίδι από την αρχή. Και εγώ δεν τις έκανα όλες. Δεν το ήξερα. Πάντως κάποιες από αυτές που ολοκλήρωσα μέχρι το τέλος είχε και διαφορετική ανατροπή.

    Για τις σφαίρες που κάνεις craft (που χαράζεις), άχρηστο είναι. Πήγαινε και πάρε απλά άλλες σφαίρες με μεγαλύτερο damage και είσαι κομπλέ.

    Εγώ με κυνήγι είχα λιώσει. Μου άρεσε πάρα πολύ. Πέρα από crafting για ρούχα, τσάντες κτλ, μερικά ζώα σου δίνουν και κάποια αντικείμενα που αν πας σε κάποιο fetch μπορείς να πάρεις κάποια "buffs" για τον χαρακτήρα σου και τα έχεις μόνιμα. ΠΧ παραπάνω στάμινα, health κτλ.

    Για τα κουμπιά που λες για τον χάρτη κτλ ισχύει.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #1408
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Kαλα το crafting των σφαιρων ειναι πραγματικα οτι πιο αχρηστο εχει το παιχνιδι. Κυριολεκτικα καμμια σημασια. Λες και ειναι δυσκολο να σκοτωσεις καποιον. Ολοι 1 headshot ειναι, ιδιως με το φουλ auto aim του παιχνιδιου.


  11. #1409
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Kαλα το crafting των σφαιρων ειναι πραγματικα οτι πιο αχρηστο εχει το παιχνιδι. Κυριολεκτικα καμμια σημασια. Λες και ειναι δυσκολο να σκοτωσεις καποιον. Ολοι 1 headshot ειναι, ιδιως με το φουλ auto aim του παιχνιδιου.
    ναι εχεις ενα δικιο, εγω ειμαι

    While (enemies are alive)
    L2
    δυο σφαιρες OR dead eye ->headshot
    enemy--
    end While

  12. #1410
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όπλα δεν χρειάζεται να αγοράσεις. Όποιο όπλο βρίσκεις, αρκεί μια φορά να το "φορέσεις" και καπάκι να το πετάξεις = θα το έχεις για πάντα διαθέσιμο στο inventory σου όταν είσαι καβάλα στ' άλογο.

  13. #1411
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Σας λενε καπου για fast travel?Αυτο ειναι οι αμαξες?Γιατι τα χω παρει ολα οσα ελεγε στο βιβλιο του camp

  14. #1412
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Fast travel κάνεις απο τον χάρτη που ειναι κοντα στο κρεβάτι σου.

  15. #1413
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αμαξες, τρενα και το camp ειναι fast travel. Εχε το νου σου οτι για να χρησιμοποιησεις αμαξα δεν πρεπει να εχεις bounty στην περιοχη που πας να την παρεις.

  16. #1414
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    Αυτο στο κρεβατι δεν το ειχα προσεξει τα αλλα ναι.Ευχαριστω παιδια!!

  17. #1415
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Μποτει να μου εξηγησει καποιος γιατι το save ειναι κλειδωμενο?????

    Spoiler!

  18. #1416
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    ειναι κλειδωμενο οταν εισαι σε mission η μπορει να εχεις ξεκινησει interaction με καποιον stranger
    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    ilias78 (08-03-2019)

  20. #1417
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Καποια εικονιδια στο camp μου βγαζουν θαυματικο στο πλαι. Τι ειναι αυτο? Πηγαινω προς τα εκει αλλα δεν βλεπω κατι. Δεν μου δινει καποια επιλογη

    Spoiler!

  21. #1418
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Έχεις να δώσεις κάτι σε αυτόν που σου βγάζει το θαυμαστικό..κράτα λίγο το L2 k θα στο βγαλει

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  22. The Following 2 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    ilias78 (11-03-2019)

  23. #1419
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Προχωρησα και αλλο και εφτασα στο saint denis, και οι αποστολες , κυριες και δευτερευοντες γινονται ολοενα και καλυτερες. Βεβαια το στορυ χαλαει λιγο απο την πραγματικοτητα μου. Υποτιθεται οτι ο αρθουρ μαζευει φραγκα για να φυγει, και εγω εχω αναβαθμισει πληρως το camp, εχω αγορασει ολα τα οπλα που δεν ειναι κλειδωμενα, εχω πληρωσει και καμποσες επικυρηξεις, και εχω στην ακρη πανω απο 2000, οταν επικυρηξη υποτιθεται εγκληματιων παιζει κατω απο 100$.

    Επισης βρηκα και εναν τυπο που αγοραζει pelts, φυσικα ΜΟΝΟ αγοραζει, γιατι ειναι εντελως παραλογο να τα πουλαει ας πουμε. Πηγα και θεατρο με την Μαιρη, μεγαλη η παρασταση.

  24. The Following 3 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    easybizi (11-03-2019),Sir_Teraflop (11-03-2019),sndev (11-03-2019)

  25. #1420
    Advanced Member easybizi's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Xanthi
    Posts
    540
    PSN ID
    easybizi81
    Name
    jordan

    Default Red Dead Redemption 2

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Προχωρησα και αλλο και εφτασα στο saint denis, και οι αποστολες , κυριες και δευτερευοντες γινονται ολοενα και καλυτερες. Βεβαια το στορυ χαλαει λιγο απο την πραγματικοτητα μου. Υποτιθεται οτι ο αρθουρ μαζευει φραγκα για να φυγει, και εγω εχω αναβαθμισει πληρως το camp, εχω αγορασει ολα τα οπλα που δεν ειναι κλειδωμενα, εχω πληρωσει και καμποσες επικυρηξεις, και εχω στην ακρη πανω απο 2000, οταν επικυρηξη υποτιθεται εγκληματιων παιζει κατω απο 100$.

    Επισης βρηκα και εναν τυπο που αγοραζει pelts, φυσικα ΜΟΝΟ αγοραζει, γιατι ειναι εντελως παραλογο να τα πουλαει ας πουμε. Πηγα και θεατρο με την Μαιρη, μεγαλη η παρασταση.

    Είμαι στο 88% του story και προσπαθώ να το παω όσο πιο αργά γίνετε .

    Ένα πράγμα έχω να σου πω , οτι σε ζηλεύω γιατί έχεις πολλά να δεις ακόμα


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Last edited by easybizi; 11-03-2019 at 20:38.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •