Page 75 of 77 FirstFirst ... 256571727374757677 LastLast
Results 1,481 to 1,500 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #1481
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μόνο που δεν θα είναι f2p αλλά θα το χρεώνουν 20¤


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Spoiler!

  2. #1482

    Default

    Παιδια επειδη σκοπεύω να του ρίξω ενα replay σύντομα το θεμα με το HDR εχει λυθεί;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #1483
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Έχουν βγάλει «σωστό» hdr patch με 2 διαφορετικές επιλογές.

    Ως HDR είναι σωστά σύμφωνα με τους ειδικούς αλλά εγώ επέλεξα να το παίξω χωρίς HDR γιατί και τα 2 hdr modes δεν μου άρεσαν χρωματικά. Πάνε πιο πολύ να πετύχουν οπτική ταινίας και μου ξένιζε σε σχέση με αυτό που είχα πριν.

  4. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Giannis1979 (25-11-2020)

  5. #1484
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Μόνο που δεν θα είναι f2p αλλά θα το χρεώνουν 20¤
    Πριν λίγο μπήκα στο store και τελικά έχει ¤5 (PS+ discount). Εντελώς χώμα τιμή για buy2play.

    Κατά την γνώμη μου το πάνε καρφί για F2P business model... ό,τι αρπάξουν τώρα στις αρχές και μετά μόνο MTX.

  6. #1485
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Πριν λίγο μπήκα στο store και τελικά έχει ¤5 (PS+ discount). Εντελώς χώμα τιμή για buy2play.

    Κατά την γνώμη μου το πάνε καρφί για F2P business model... ό,τι αρπάξουν τώρα στις αρχές και μετά μόνο MTX.
    Ναι 5¤ ειναι "τιμή γνωριμίας" μετά θα πάει 20¤.
    Και εγώ προσωπικά πιστεύω πως θα το γυρίσουν γρήγορα σε F2P
    Spoiler!

  7. #1486
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Εδώ και το λινκ:

    https://store.playstation.com/en-gr/...DEMPTION000002

    Γενικά στα MP πλέον είναι τεράστιος ο ανταγωνισμός.

    Ή πας σε F2P μοντέλο να μαζέψεις όσο περισσότερο κόσμο μπορείς (low barrier to entry -> καμία πληρωμή μπροστά, ούτε PS+ συνδρομή) ή βλέπεις το player pool να ψοφάει σιγά-σιγά (ελάχιστες οι εξαιρέσεις που κρατάνε ακόμα).

  8. #1487
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Εδώ και το λινκ:

    https://store.playstation.com/en-gr/...DEMPTION000002

    Γενικά στα MP πλέον είναι τεράστιος ο ανταγωνισμός.

    Ή πας σε F2P μοντέλο να μαζέψεις όσο περισσότερο κόσμο μπορείς (low barrier to entry -> καμία πληρωμή μπροστά, ούτε PS+ συνδρομή) ή βλέπεις το player pool να ψοφάει σιγά-σιγά (ελάχιστες οι εξαιρέσεις που κρατάνε ακόμα).
    20¤ μου το βγάζει, όπως είχα διαβάσει όταν το ανακοίνωσαν...

    Click image for larger version. 

Name:	Στιγμιότυπο οθόνης (4).jpg 
Views:	119 
Size:	16.9 KB 
ID:	12628
    Spoiler!

  9. #1488
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    20¤ μου το βγάζει, όπως είχα διαβάσει όταν το ανακοίνωσαν...

    Click image for larger version. 

Name:	Στιγμιότυπο οθόνης (4).jpg 
Views:	119 
Size:	16.9 KB 
ID:	12628
    Δεν έχεις PS+;



    Έτσι κι αλλιώς είναι υποχρεωτική η συνδρομή για buy2play online MP, οπότε δεν νομίζω να πληρώσει κανείς ¤20.

    Εκτός αν το αγοράσει όσο δεν έχει PS+ και βάλει μετά συνδρομή, που φυσικά δεν συμφέρει να χάσει ¤15 άνευ λόγου και αιτίας.

  10. #1489
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Δεν έχεις PS+;



    Έτσι κι αλλιώς είναι υποχρεωτική η συνδρομή για buy2play online MP, οπότε δεν νομίζω να πληρώσει κανείς ¤20.

    Εκτός αν το αγοράσει όσο δεν έχει PS+ και βάλει μετά συνδρομή, που φυσικά δεν συμφέρει να χάσει ¤15 άνευ λόγου και αιτίας.
    Έχω αλλά δεν έβγαλε αυτή την τιμή.
    Τεσπα χάνουμε το νόημα πίστευω.
    Και εγώ συμφωνώ ξαναλέω πως θα πάει σύντομα σε F2P το συγκεκριμένο, αλλά όταν το ανακοίνωσαν είχαν πει 20¤ η τιμή του και στην αρχή θα το έχουν "προσφορά" στα 5¤.
    Spoiler!

  11. #1490
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Τι 20 ευρώ;
    20 κάνει όλο το παιχνίδι

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. #1491
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  13. #1492
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Δεν έχεις PS+;



    Έτσι κι αλλιώς είναι υποχρεωτική η συνδρομή για buy2play online MP, οπότε δεν νομίζω να πληρώσει κανείς ¤20.

    Εκτός αν το αγοράσει όσο δεν έχει PS+ και βάλει μετά συνδρομή, που φυσικά δεν συμφέρει να χάσει ¤15 άνευ λόγου και αιτίας.
    Δεν σε καταλαβα γιατί λες buy2play η f2p επειδή χώρισε το online, ήθελα να μπω να δω κ έχει update οπότε το άφησα.
    Οποίος έχει το παιχνίδι δεν εξακολουθεί να έχει δωρεάν το online γιαυτο γράφω κ ποιο πάνω ποιος φτηνά είναι να πάρεις όλο το παιχνίδι από ότι το online.
    Edit
    Λίγο που το έψαξα γιατί δεν έχω ασχοληθεί τελευταία είναι για αυτούς που δεν έχουν το παιχνίδι κ υπάρχει προσφορά μέχρι τον Φεβρουάριο 5 ευρώ.
    Red Dead Online is*now available to purchase as a standalone game*for new players who do not already own Red Dead Redemption 2. The standalone version of Red Dead Online is available from the PlayStation Store, Microsoft Store, Rockstar Games Launcher, Epic Games Store and Steam for an*introductory offer of $4.99*– which is 75% off the regular price – until February 15, 2021*. Please note that PlayStation Plus and/or Xbox Live Gold are required to play.

    The PlayStation 4 and Xbox One versions of Red Dead Online are also playable on the brand-new PlayStation 5 and Xbox Series hardware via backward compatibility.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 03-12-2020 at 01:44.

    xbox:Christoforo7s

  14. #1493
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Δεν σε καταλαβα γιατί λες buy2play η f2p επειδή χώρισε το online, ήθελα να μπω να δω κ έχει update οπότε το άφησα.
    Οποίος έχει το παιχνίδι δεν εξακολουθεί να έχει δωρεάν το online γιαυτο γράφω κ ποιο πάνω ποιος φτηνά είναι να πάρεις όλο το παιχνίδι από ότι το online.
    Γιατί το μέλλον στα MP καλώς ή κακώς είναι F2P.

    Δεν είναι πρόβλημα τα ¤5 που ζητάει (ούτε τα ¤20 που έβρισκες το RDR2 retail/physical disc σε προσφορά), αλλά τα ¤60 της PS+... δεν υπάρχει δωρεάν online στα buy2play MP.

    Το online MP πρέπει να χωριστεί από το SP.

    Αφενός έτσι δίνει την δυνατότητα στον MP παίκτη να κατεβάσει σκέτο το MP, αφετέρου δεν πρήζει τον SP παίκτη με άχρηστα (MP-focused) updates.

    Έτσι πρέπει να είναι όλα τα παιχνίδια που έχουν SP + MP. Έτσι πιστεύω θα είναι και το TLOU2 MP.

  15. #1494
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Γιατί το μέλλον στα MP καλώς ή κακώς είναι F2P.

    Δεν είναι πρόβλημα τα ¤5 που ζητάει (ούτε τα ¤20 που έβρισκες το RDR2 retail/physical disc σε προσφορά), αλλά τα ¤60 της PS+... δεν υπάρχει δωρεάν online στα buy2play MP.

    Το online MP πρέπει να χωριστεί από το SP.

    Αφενός έτσι δίνει την δυνατότητα στον MP παίκτη να κατεβάσει σκέτο το MP, αφετέρου δεν πρήζει τον SP παίκτη με άχρηστα (MP-focused) updates.

    Έτσι πρέπει να είναι όλα τα παιχνίδια που έχουν SP + MP. Έτσι πιστεύω θα είναι και το TLOU2 MP.
    Δεν μπορει να το βάλει F2p όπως είναι τώρα, γιατί θα παίζεις τσάμπα εντελώς το pass που βάζει είναι γιαυτους που δεν θέλουν να παίξουν κ τα θέλουν έτοιμα στην ουσία πληρώνεις το χρυσό για να το αγορασεις αν παίζεις μπορείς να μαζέψεις χρυσό κ να αγοράσεις έτσι το pass απλά είναι ποιο χρονοβόρο αλλά τσάμπα.
    Βέβαια δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι θα μπω σε λίγο να δω, οπότε αν το δώσουν F2p θα μπαίνουν θα μαζεύουν χρυσό θα παίρνουν το pass χωρίς να έχουν δώσει ένα ευρώ .

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. #1495
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Δεν μπορει να το βάλει F2p όπως είναι τώρα, γιατί θα παίζεις τσάμπα εντελώς το pass που βάζει είναι γιαυτους που δεν θέλουν να παίξουν κ τα θέλουν έτοιμα στην ουσία πληρώνεις το χρυσό για να το αγορασεις αν παίζεις μπορείς να μαζέψεις χρυσό κ να αγοράσεις έτσι το pass απλά είναι ποιο χρονοβόρο αλλά τσάμπα.
    Βέβαια δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι θα μπω σε λίγο να δω, οπότε αν το δώσουν F2p θα μπαίνουν θα μαζεύουν χρυσό θα παίρνουν το pass χωρίς να έχουν δώσει ένα ευρώ .
    Είναι σαν να μου λες ότι μπορείς να παίζεις τσάμπα Fortnite χωρίς να δώσεις cent, αρκεί να κάνεις συνέχεια grind για unlocks. Σωστά;

    Έλα όμως που υπάρχει κόσμος (whales) που τα σκάει χοντρά σε microtransactions...

    Οι υπόλοιποι (freeloaders) δεν είναι βάρος, αφού εμπλουτίζουν και ενδυναμώνουν το player pool.

  17. #1496
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Είναι σαν να μου λες ότι μπορείς να παίζεις τσάμπα Fortnite χωρίς να δώσεις cent, αρκεί να κάνεις συνέχεια grind για unlocks. Σωστά;

    Έλα όμως που υπάρχει κόσμος (whales) που τα σκάει χοντρά σε microtransactions...

    Οι υπόλοιποι (freeloaders) δεν είναι βάρος, αφού εμπλουτίζουν και ενδυναμώνουν το player pool.
    Δεν αντιλέγω ότι πολλοί τα σκάνε κ ας τα έχουν τσάμπα. Αν το λες έτσι έχεις δίκιο αλλά δεν είναι κ τίποτα τα 5 η 20 ευρώ για αρχή κ μετά παίζεις όσο θες αυτό που είναι λάθος όντως είναι το υποχρεωτικό plus κ Gold αντίστοιχα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  18. #1497
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Είχα καιρό να μπω ο κόπρος που είχα αγοράσει 1000 δολάρια ζει ακόμα
    Μου άρεσε τόσο πολύ το παιχνίδι αλλά το online δεν μπόρεσα ποτέ να κάτσω να παίξω, να λιώσω όπως λιώνω σε άλλα δεν μου αρέσει αυτό το gameplay που εχει η Rockstar κ το GTAV για τον ίδιο λόγο δεν έκατσα πολύ.
    Edit
    Από ότι βλέπω 40 Gold το καινούργιο μέχρι τον Μάρτιο, μέσα στο season υπάρχουν 30 gold οπότε παίρνεις το 70% πίσω.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 03-12-2020 at 02:41.

    xbox:Christoforo7s

  19. #1498
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Κι εμένα δεν με τράβηξε, αλλά ίσως το ξαναδοκιμάσω αν δώσουν 60 fps mode.

  20. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    spartan (03-12-2020)

  21. #1499
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Κι εμένα δεν με τράβηξε, αλλά ίσως το ξαναδοκιμάσω αν δώσουν 60 fps mode.
    Εγω αυτο περιμενω για δευτερο playthrough απο την αρχη


  22. #1500
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Other Places is a series of short films celebrating beautiful videogame worlds.

    Music: Woody Jackson - New Hanover/West Elizabeth Theme
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    tonybsg (17-09-2021),Valkyre (17-09-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •