Page 34 of 77 FirstFirst ... 2430313233343536373844 ... LastLast
Results 661 to 680 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #661
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Ξέρει κανεις τι γίνεται με τα objectives; Ας πούμε στην πρώτη αποστολή σου λέει να μην δεχτείς damage κτλ. Πως γίνεται να γυρίσω πίσω για να το κάνω από την στιγμή που δεν έχει checkpoint ή κάτι τέτοιο;
    Αν πας στα objectives-mission, εχει επιλογη να κανεις replay οποια αποστολη θες,αν εννοεις αυτο ωστε να παρεις το gold στην καθε αποστολη.


  2. #662
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by mania View Post
    Αν πας στα objectives-mission, εχει επιλογη να κανεις replay οποια αποστολη θες,αν εννοεις αυτο ωστε να παρεις το gold στην καθε αποστολη.
    Α έχει τέτοια επιλογή; Δεν την είδα. Ευχαριστώ.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #663
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    788
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Ρε παιδια απο που παιρνω το καλο αλογο απο το preorder της special edition; Ειναι αυτο που εχω απο την αρχη;

  4. #664
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Ξέρει κανεις τι γίνεται με τα objectives; Ας πούμε στην πρώτη αποστολή σου λέει να μην δεχτείς damage κτλ. Πως γίνεται να γυρίσω πίσω για να το κάνω από την στιγμή που δεν έχει checkpoint ή κάτι τέτοιο;
    Replay έχουν η αποστολές οπότε δεν χρειάζεται τίποτα να κάνεις
    Edit
    Το γράφουν κ ποιο πάνω μετά τα είδα

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 27-10-2018 at 12:26.

    xbox:Christoforo7s

  5. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    WolfRathmA (27-10-2018)

  6. #665
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Ρε παιδια απο που παιρνω το καλο αλογο απο το preorder της special edition; Ειναι αυτο που εχω απο την αρχη;
    Αργότερα μέσα στο παιχνίδι είναι πολύ γρήγορο για να το πάρεις στην αρχή.
    Όπλα μετά το πρώτο κεφάλαιο τα παίρνεις, τώρα εγώ τον θυσαυρο δεν ξέρω αν έχω πάρει γιατί έχω δύο αλλά δεν θυμάμαι ποιος είναι από την προπαραγγελια που είχα κάνει πριν τον Αύγουστο.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  7. #666

  8. The Following 3 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    AlexandrosQV (27-10-2018),Kane (29-10-2018),Sir_Teraflop (27-10-2018)

  9. #667
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Επαιξα 4 ωρες μεχρι τωρα. Προσπερναω τα τεχνικα θεματα στο Pro απλα να σημειωσω οτι μια χαρα διαπιστωνω τα θεματα τα οποια εχουν αναφερθει.

    Σιγουρα ανεπαναληπτη δουλεια στον τομεα της λεπτομερειεας. Φαινεται οτι εχει πεσει διαστημικη δουλεια στο να δημιουργησουν πειστικοτατη ατμοσφαιρα και συμπεριφορα των NPCs.

    Ενταξει τωρα σας παρακαλω μην περασω παλι ιερα εξεταση επειδη θα πω την αποψη μου.

    Επαιξα 4 ωρες. Κρατηστε το αυτο. Ακομα στο tutorial ειμαι οπως καταλαβαινετε ετσι οποτε ολα μπορει να αλλαξουν. Απλα στις 4 αυτες ωρες ενιωσα overwhelmed... και οχι με την καλη εννοια. Το παιχνιδι απαιτει τρελο micromanagement... και δοκιμαζει την υπομονη μου προσωπικα. Περισσοτερο μοιαζει με cowboy simulator παρα παιχνιδι. Φαε πιες χτενισε το αλογο σου ταισε το αλογο σου κοιμησου φροντισε το stamina το dead eye και την υγεια σου. Ξεκουβαλα τα οπλα σου καθε φορα που ανεβαινεις στο αλογο. Αν τοιχον σκονταψει το δε αλογο και ψοφισει τρεχα βρες αλλο αλογο και τραβα εκει που πεθανε το προηγουμενο να παρεις τα πεαγματα σου... και τοσα μα τοσα ακομα.

    Ειλικρινα με μπουχτησε απιστευτα.

    Το δε θεμα του χειρισμου... τι να πω μονο εγω βρισκω κλασσικα δυστροπη την ολη φαση της Rockstar? Ή θα τρεχεις ή θα πηγαινεις πιο αργα και απο σαλιγκαρι. Η στοχευση αργη και unplayable χωρις το φουλ auto aim ανοιχτο... στριβεις αργα σκυβεις αργα δε μπορω νομιζω οτι υπαρχει ενα delay που με κανει να μπαινω καθε λιγο και λιγακι στα stteings μπας και βγαλω ακρη.

    Ειλικρινα ολα αυτα μπορει να λυθουν βελτιωθουν στην συνεχεια. Αλλα οπως παντα απορρω λιγακι που αυτα τα θεματα ειναι ανυπαρκτα για τοσο κοσμο.

    Στα θετικα ολη η ατμοσφαιρα και η δουλεια που εχει γινει στις ομιλιες τους ηθοποιους και τους χαρακτηρες. Περισσοτερα στο μελλον.

  10. The Following 8 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    DJTaurus (27-10-2018),Error Flynn (27-10-2018),jper75 (28-10-2018),Kane (29-10-2018),Lefteris_X (28-10-2018),Slay (03-03-2019),Snk (27-10-2018),WolfRathmA (29-10-2018)

  11. #668

    Default

    Πράγματι. Κι εγώ παλεύω να βγάλω άκρη. Είπαμε αλλά είναι πολύ απαιτητικό και χάνεσαι.
    Είμαι στο 2ο κεφάλαιο κι έχω κάνει κάποια main και side quests.
    Ερώτηση: Μετά από κάποιες τυχαίες βοήθειες στο δρόμο κάποιοι μου έδωσαν στοιχεία για homesteads. Που τα βρίσκω στο μενού αυτά; Μια φορά εμφανίστηκαν δεν επέλεξα κάποιο και τώρα δεν μπορώ να τα βρω.

  12. #669
    Advanced Member Godweeder's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    588
    PSN ID
    Godweeder
    Name
    Nik

    Default

    Παντως ως τωρα παιδια στο metacritic το user score ειναι στο 7,5 !!!
    Μαλλον τα προβληματα που αναφεροντε παραπανω εχουν επηρεασει αρκετα αρντητικα .
    Spoiler!

  13. #670
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Godweeder View Post
    Παντως ως τωρα παιδια στο metacritic το user score ειναι στο 7,5 !!!
    Μαλλον τα προβληματα που αναφεροντε παραπανω εχουν επηρεασει αρκετα αρντητικα .

    Για αυτό ευθύνεται το review bombing των PC users που κάνουν port begging και όχι τα πραγματικά reviews...


  14. The Following 6 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (27-10-2018),Godweeder (28-10-2018),isildur83 (28-10-2018),jk_blue_tiger (28-10-2018),PDS (27-10-2018),Slay (03-03-2019)

  15. #671
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Αυτο ακριβως.
    Εχει παρα πολλα μηδενικα στο user score, οποτε δεν εχει και νοημα να το συζηταμε περισσοτερο.
    .

  16. #672

    Default

    Καλα αυτο δεν ειναι απολυτο.
    Σχεδον αναλογα σκηνικα ειδαμε και στο GTA V το οποιο κυκλοφορησε και στο pc και παρολα αυτα παλι το user score σε μεσο ορο ηταν χαμηλοτερο ακομα και στην εκδοση του pc
    https://www.metacritic.com/game/pc/grand-theft-auto-v

    Προφανως και υπαρχουν και ατομα που κραζουν για το παραπανω αλλα δεν ειναι ολοι.

    Απλα ειναι αλλη μια κλασσικη περιπτωση παιχνιδιου που επειδη το εκθειαζουν τα media,υπαρχει κοσμος που τελικα βλεπει οτι ναι μεν ειναι πολυ καλο παιχνιδι αλλα εχει τα θεματακια του,μερικα απο τα οποια αφορουν και αυτα που αναφερει πιο πανω ο Val,δηλαδη στο ποσο αργο ειναι.

    Γιατι οπως υπαρχουν αυτοι που δινουν κουλουρακια απο πλευρας βαθμολογιας,ετσι υπαρχουν και τα fanboys που βαζουν 10ρια χωρις καν να εχουν τερματισει το παιχνιδι ή μερικες φορες χωρις καν να εχουν παιξει το παιχνιδι.

    Ουτως ή αλλως η τελικη βαθμολογια του Red Dead πιθανως να αλλαξει οταν κυκλοφορησει και το Online του αργοτερα.

  17. #673
    Advanced Member Godweeder's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    588
    PSN ID
    Godweeder
    Name
    Nik

    Default

    Eπισης το RDR 1 στο μακρινο πλεον 2010 εχει user score 8.9 στο ps3 .
    Σιγουρα παιζει ρολο το review bombing απο pc users αλλα πολλες φορες οι αριθμοι δεν λενε ψεματα .
    Εγω πλεον με αυτα που διαβαζω και βλεπω αρχιζω και σκεφτομε σοβαρα το ενδεχομενο να το νοικιασω παρα να δωσω 60 ευρω για να το αγορασω .

    Ακομη περιμενω αντιδρασεις , σχολια και reviews απο εδω απο το φορουμ μηπως και τελικα αλλαξω γνωμη .
    Spoiler!

  18. #674

    Default

    Βροχη 10ρια(και μηδενικα απο users)εχουν παρει και αλλα παιχνιδια οπως το προσφατο god of war(και το uncharted 4),και αυτα τα παιχνιδια σε αρκετους(ακομα και στο forum)δεν ηταν για 10ρια αλλα τους αρεσαν λιγοτερο.
    Δεν ειναι κατι το καινουργιο αυτο.

    Για μενα πχ και τα 9ρια και 10ρια του spiderman ηταν υπερβολικα,μιας και το παιχνιδι για μενα ειναι πιο κατω απο αυτο ή τα 10ρια του god of war/uncharted 4 τα βρισκω υπερβολικα.
    Last edited by Fulgore; 28-10-2018 at 09:57.

  19. #675
    Cool Member jper75's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    249
    PSN ID
    jper75
    Name
    Γιάννης

    Default

    Από πλευράς γραφικών και λεπτομέρειας δεν το συζητάμε ότι είναι απίστευτο το παιχνίδι. Σχεδόν φωτορεαλιστικά γραφικά. Σίγουρα έχουν κάνει τρελή δουλειά. Αλλά ορισμένα πράγματα δεν μπορείς να μην τα δεις. Μέσα σε μεγάλη πόλη στο απλό PS4 έχει θέμα framerate και αρκετά έντονο μάλιστα όπως έχετε αναφέρει ήδη. Αλλά το μεγαλύτερο μου θέμα είναι τα μενού. Και αυτό δεν το καταλαβαίνω. Πραγματικά γιατί τα έχουν κάνει τοσο δύσχρηστα? όπλα που έχεις πάνω, όπλα στο άλογο. φαγητά, materials αλλού, αγοράζεις ένα αντικείμενο και ψάχνεσαι που μπορεί να είναι. Είμαι στο 2ο κεφάλαιο και ακόμη δεν το έχω συνηθίσει. Μου λέει ότι ο χαρακτήρας μου είναι υποσιτισμένος αλλά δεν καταλαβαίνω πως το επηρεάζεις αυτό? πόσο πρέπει να τρώει και κάθε πότε. και φυσικά το θέμα με τις αποστολές. Πραγματικά δεν βγάζεις άκρη τι είναι τι. Ποιες είναι Main missions και ποια είναι τα side. Φυσικά είναι ένα κορυφαίο παιχνίδι. Αλλά έχει προβληματάκια μικρά και μεγαλύτερα. Το περίεργο είναι ότι ποτέ δεν είχα αντίστοιχο θέμα με άλλους τίτλους της rockstar.

  20. The Following User Says Thank You to jper75 For This Useful Post:

    Lefteris_X (28-10-2018)

  21. #676
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    DJTaurus (28-10-2018),Nikoladim (28-10-2018),panos74gr (01-11-2018)

  23. #677
    PS4forums Fanatic jimspy's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    3,547
    PSN ID
    jimspy

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Επαιξα 4 ωρες μεχρι τωρα. Προσπερναω τα τεχνικα θεματα στο Pro απλα να σημειωσω οτι μια χαρα διαπιστωνω τα θεματα τα οποια εχουν αναφερθει.

    Σιγουρα ανεπαναληπτη δουλεια στον τομεα της λεπτομερειεας. Φαινεται οτι εχει πεσει διαστημικη δουλεια στο να δημιουργησουν πειστικοτατη ατμοσφαιρα και συμπεριφορα των NPCs.

    Ενταξει τωρα σας παρακαλω μην περασω παλι ιερα εξεταση επειδη θα πω την αποψη μου.

    Επαιξα 4 ωρες. Κρατηστε το αυτο. Ακομα στο tutorial ειμαι οπως καταλαβαινετε ετσι οποτε ολα μπορει να αλλαξουν. Απλα στις 4 αυτες ωρες ενιωσα overwhelmed... και οχι με την καλη εννοια. Το παιχνιδι απαιτει τρελο micromanagement... και δοκιμαζει την υπομονη μου προσωπικα. Περισσοτερο μοιαζει με cowboy simulator παρα παιχνιδι. Φαε πιες χτενισε το αλογο σου ταισε το αλογο σου κοιμησου φροντισε το stamina το dead eye και την υγεια σου. Ξεκουβαλα τα οπλα σου καθε φορα που ανεβαινεις στο αλογο. Αν τοιχον σκονταψει το δε αλογο και ψοφισει τρεχα βρες αλλο αλογο και τραβα εκει που πεθανε το προηγουμενο να παρεις τα πεαγματα σου... και τοσα μα τοσα ακομα.

    Ειλικρινα με μπουχτησε απιστευτα.

    Το δε θεμα του χειρισμου... τι να πω μονο εγω βρισκω κλασσικα δυστροπη την ολη φαση της Rockstar? Ή θα τρεχεις ή θα πηγαινεις πιο αργα και απο σαλιγκαρι. Η στοχευση αργη και unplayable χωρις το φουλ auto aim ανοιχτο... στριβεις αργα σκυβεις αργα δε μπορω νομιζω οτι υπαρχει ενα delay που με κανει να μπαινω καθε λιγο και λιγακι στα stteings μπας και βγαλω ακρη.

    Ειλικρινα ολα αυτα μπορει να λυθουν βελτιωθουν στην συνεχεια. Αλλα οπως παντα απορρω λιγακι που αυτα τα θεματα ειναι ανυπαρκτα για τοσο κοσμο.

    Στα θετικα ολη η ατμοσφαιρα και η δουλεια που εχει γινει στις ομιλιες τους ηθοποιους και τους χαρακτηρες. Περισσοτερα στο μελλον.
    .....λογω ελλειψης χρονου οι ωρες που παιζω στο πσ4 δεν ξεπερνουν τις 3 4 την εβδομαδα....
    το παιχνιδι αυτο ηταν το μονο που σκεφτομουν σοβαρα να αγορασω φετος κ το ανεμενα με αγωνια...
    μετα απο αυτο το ποστ δυστυχως οι πιθανοτητες αγορας του επεσαν στο 1%....κ φυσικα δεν εννος τα framerate κ αλλα τεχνικα θεματα που με αφηνουν ψιλοαδιαφορο αν το ολο κονσεπτ ενος παιχνιδιου δεν βασιζεται αποκλειστικα σε αυτα....
    αλλα
    να εχω μια ωρα να παιξω κ να την χαραμιζω σε κομμωτικες δεξιοτητες για αλογα κ συναφη παει πολυ....
    ακυρο απο εμενα....κριμα πραγματικα

    τελικα pro k μονο pro...σιγουρα πραγματα
    Last edited by jimspy; 28-10-2018 at 13:22.
    http://asteiakia.gr/anekdota/konan_o_ilithios

  24. #678
    Cool Member jper75's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    249
    PSN ID
    jper75
    Name
    Γιάννης

    Default

    Αν το βρεις θα το ήθελα να το μάθω και εγώ γιατί έπαθα ακριβώς το ίδιο και δεν βρίσκω που μπορεί να είναι τα tips που σου δίνουν. Εκτός και άν δεν τα κρατάει πουθενά αλλά θα πρέπει να τα θυμόμαστε

    (Αναφέρομαι στο post του Conjure7 για τα homesteads)
    Last edited by jper75; 28-10-2018 at 13:21.

  25. The Following User Says Thank You to jper75 For This Useful Post:

    Conjure7 (28-10-2018)

  26. #679
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Βροχη 10ρια(και μηδενικα απο users)εχουν παρει και αλλα παιχνιδια οπως το προσφατο god of war(και το uncharted 4),και αυτα τα παιχνιδια σε αρκετους(ακομα και στο forum)δεν ηταν για 10ρια αλλα τους αρεσαν λιγοτερο.
    Δεν ειναι κατι το καινουργιο αυτο.

    Για μενα πχ και τα 9ρια και 10ρια του spiderman ηταν υπερβολικα,μιας και το παιχνιδι για μενα ειναι πιο κατω απο αυτο ή τα 10ρια του god of war/uncharted 4 τα βρισκω υπερβολικα.
    Σιγα μην παρουμε στα σοβαρα τις τρολοβαθμολογιες(των user score) στο μετακριτικ.Λολ
    Last edited by spartan; 28-10-2018 at 15:08.

  27. #680

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Σιγα μην παρουμε στα σοβαρα τις τρολοβαθμολογιες(των user score) στο μετακριτικ.Λολ
    Κανενας δεν παιρνει στα σοβαρα τις ξεχωριστες βαθμολογιες στο metacritic οπως δεν παιρνει κανενας στα σοβαρα και τα αντιστοιχα ακρα στους κριτικους οπως στην περιπτωση του τελευταιου σε βαθμολογια με αστεια επιχειρηματα.
    Ο μεσος ορος μας ενδιαφερει κατα ποσο πεφτει στον μεσο ορο των κριτικων.
    Γιατι περαν απο το ενα ακρο που ειναι τα μηδενικα απο κοσμο που πιθανως να μην εχει ουτε το παιχνιδι παιξει,ετσι ειναι και το αλλο ακρο που βαζει 10ρι παλι πολυ πιθανο χωρις καν να εχει παιξει ενα παιχνιδι ή αν ειναι ακομα στην αρχη(γιατι ποτε προλαβαν ολοι να το βγαλουν για να το βαθμολογησουν κιολας).

    Φυσικα το ιδιο ισχυει και για τους ιδιους τους κριτικους πως δεν ειναι λιγες οι φορες που τους βλεπουμε να υπερβαλουν στις υψηλες βαθμολογιες τους αρα ολα σχετικα ειναι.

    Το πραγματικα καλο παιχνιδι ομως φαινεται οταν ο μεσος ορος του critic score,ειναι σχεδον ιδιος με αυτο του User score
    https://www.metacritic.com/game/play...-us-remastered
    https://www.metacritic.com/game/play...n-4/bloodborne
    https://www.metacritic.com/game/play...er-3-wild-hunt

    Και το πρωτο Red Dead δεν κυκλοφορησε στο pc,αλλα για δες ο μεσος ορος στο user score ποιος ηταν ολως τυχαιως
    https://www.metacritic.com/game/play...ead-redemption

    Αυτο το αναφερω γιατι θυμαμαι και πιο παλια αρκετοι να ειχαν σαν σημειο αναφορας πχ την βαθμολογια του IGn αν ηταν υψηλη και αποθεωνε το παιχνιδι τους,αλλα αν εβαζε χαμηλοτερη βαθμολογια ξαφνικα να γινοταν αναξιοπιστο.

    Πιο πολυ να φοβαστε τα πληρωμενα reviews των μεγαλων site(που μπορει να δωσουν ευνοικες βαθμολογιες ακριβως για να σπρωξουν τις πωλησεις ενος παιχνιδιου)που μπορουν να εχουν χρηματικο οφελος,παρα τα μεμονομενα μηδενικα ή 10ρια απο τους ιδιους τους χρηστες που ουτως ή αλλως ειναι ακρα και δεν τους παιρνει κανεις στα σοβαρα.

    Και κατι τελευταιο να γραψω απο τα λιγα που εχω δει απο φιλο μου που το επαιζε στο Xbox one x(εγω δεν το εχω αγορασει ακομα).ΤΟ παιχνιδι οντως ειναι παρα πολυ ομορφο και τεραστια λεπτομερεια στον χωρο του και προσωπικα λατρευω περισσοτερο το ολο σκηνικο της αγριας Δυσης απο αυτο των GTA που με εχουν ψιλο κουρασει(δεν ειναι του γουστου μου),αλλα προσωπικα δεν εντυπωσιαστηκα τοσο οσο πολλοι,χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν ειναι πανεμορφο.
    Και ο λογος γιατι ηδη εχω παιξει Witcher 3(στο pc) και Horizon που αν και σε διαφορετικο setting και χρονολογια,ειναι και αυτα πανεμορφα.

    Για τον χειρισμο δεν μπορω να εκφερω αποψη γιατι ακομα δεν το εχω παιξει .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •