Page 65 of 77 FirstFirst ... 155561626364656667686975 ... LastLast
Results 1,281 to 1,300 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #1281
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Αν ισχιει αυτο (που δεν εχω λογο να σε αμφισβητησω ουτε εσενα ουτε το λευτερη) πρεπει ολοι οι κατοχοι pro να παιξουν το παιχνιδι σε 1080p downsample κ ας εχουν 4ΚTV με HDR φυσικα κλειστο (κατι που ισχιει για ολους).
    Η 4Κ εκδοση ειναι πραγματικα αθλια. Οταν το ειδα δεν πιστευα στα ματια μου κ απορω πως δεν εχει χαλασει το συμπαν απο το αρνητικο feedback.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mα δεν το λεω μονο εγω και ο λευτερης.Ολοκληρο digital foundry το εχει αναλυσει το θεμα.Δεν είναι θεμα κονσολας


  2. #1282
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Από το GTA 3 στο PS2 η Rockstar εφαρμόζει ένα soft filter σε όλα τα παιχνίδια της.
    Στην πραγματικότητα επί εποχής PS2 το έλεγε "blur" (αν και δεν ήταν τεχνικώς blur, παρά dithering). Μάλιστα είχε την επιλογή να το αφαιρέσεις = τα γραφικά γίνονταν πολύ πιο crisp αλλά έχαναν το "cinematic feeling". Είναι θέμα προσωπικού γούστου.

    Τα παιχνίδια που δεν υπήρχε αυτό το φίλτρο ήταν το Ping Pong στο Xbox 360 όπου ήταν το debut της νέας engine, η οποία με πολλές βελτιώσεις υφίσταται μέχρι σήμερα (και η οποία ήταν derivative της προηγούμενης επί εποχής PS2) και το GTA V σε PS3/X360/PS4-Xbox one remaster. Εξ ου και τα ίδια controls στο joypad, που υπάρχουν μέχρι και στο RDR 2.

    Πληροφοριακά τα παραπάνω, όχι για να αλλάξω κάποιου την άποψη.

    Όπως είχα αναφέρει σε αρκετά προηγούμενο ποστ, η Sony Χ3500 έχει μια δυνατότητα που αφαιρεί αυτό το "φίλτρο" της Rockstar (ισχύει για όλα τα παιχνίδια) = το RDR 2 δείχνει εντελώς κρύσταλλο. Όμως, αυτό το "cinematic feeling" πάει περίπατο.
    Take your pick.

  3. #1283
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τελικα υπάρχει και το Μεξικό στο παιχνιδι




    Μακαρι να γινει πραγματικοτητα η φήμη οτι θα βγει σαν dlc το πρώτο red dead

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    christofergiz97 (06-01-2019),Giannis1979 (06-01-2019)

  5. #1284
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Τέλος και από εμένα.

    Τι να κάτσω να γράψω τώρα... Όλοι έχετε γράψει από κάτι. Μπορούμε να κάτσουμε να γράψουμε πολλές σελίδες για το συγκεκριμένο παιχνίδι.

    Έγραψα 115 ώρες. Και τις θεωρώ λίγες για ένα τέτοιο παιχνίδι. Προσπάθησα να το πάω όσο πιο αργά μπορούσα. Να κάτσω να εξερευνήσω ότι έβρισκα σχεδόν μπροστά μου. Ήμουν αρκετά περίεργος και μόλις έβρισκα κάτι ήθελα να πάω εκεί να δω τι γίνεται. Μόλις έβρισκα ένα σπίτι εγκαταλειμμένο ή κάτι το οποίο ήταν πολύ περίεργο, ήθελα να πάω να το δω. Η περιέργεια σκοτώνει λένε, αλλά από αυτά που βρήκα και είδα, βγήκα κερδισμένος. Σε γέμιζε το παιχνίδι με ερωτηματικά μόλις έβρισκες κάτι περίεργο. Και αυτό με ικανοποιούσε, μου άρεσε πολύ.

    Το παιχνίδι έχει θέματα με τον χειρισμό και απαιτεί τον χρόνο σας. Μόλις μάθεις τους μηχανισμούς του, τότε μπορείς να κάτσεις να το ανακαλύψεις. Στην αρχή όμως ήθελα να σπάσω το χειριστήριο.

    Η συμβουλή η δική μου, είναι να μην βιαστείτε να κάνετε τα main stories missions. Πηγαίνετε σε κάθε ερωτηματικό, σταματήστε μόλις ακούσετε μια φωνή. Μπείτε εκεί που θα σας κινήσει την περιέργεια. Ψάξτε τους τοίχους... Κάντε τα πάντα πριν το τελειώσετε. Μην βιαστείτε. Απολαύστε το. Μέχρι και ο πιο απομακρυσμένος npc του παιχνιδιού, έχει κάτι να σας διηγηθεί και έχει ένα βαθύ story μέσα του.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    tsakali GR (11-01-2019)

  7. #1285
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μέτρησες τις ώρες από μόνος σου ή υπάρχει κάπου ένας μετρητής στα options του παιχνιδιού; Έψαξα μπας και βρω αλλά δεν βρήκα.

  8. #1286
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Μέτρησες τις ώρες από μόνος σου ή υπάρχει κάπου ένας μετρητής στα options του παιχνιδιού; Έψαξα μπας και βρω αλλά δεν βρήκα.
    Στο Xbox παίζω. Εκεί γράφει για όλα τα παιχνίδια. Μαλακία που δεν έχει βάλει η Sony κάτι τέτοιο. Πόσο δύσκολο είναι δηλαδή;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  9. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Lefteris_X (07-01-2019)

  10. #1287

    Default Red Dead Redemption 2

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Στο Xbox παίζω. Εκεί γράφει για όλα τα παιχνίδια. Μαλακία που δεν έχει βάλει η Sony κάτι τέτοιο. Πόσο δύσκολο είναι δηλαδή;
    Και απο το app μπορεις να τα βλεπεις σε περιπτωση που δεν το ξερεις. Εν τω μεταξυ εγω εχω γραψει 95 ωρες κ εχω τελειωσει ολο το story με μολις 2 side quest. Εχω πολυ μελλον ακομα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #1288
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Υπάρχουν αυτές οι στιγμές που το παιχνίδι θα σου σπάσει τα @@ με το έτσι θέλω.

    Spoiler!

  12. #1289
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Πρέπει να είμαι Ο κωλόφαρδος του αιώνα, γιατί δεν μου έχει τύχει ούτε ΜΙΣΟ bug.

    Να προσπαθήσω για λόττο/τζοκερ αυτήν την εβδομάδα; Τι λέτε;

  13. #1290

    Default Red Dead Redemption 2

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Υπάρχουν αυτές οι στιγμές που το παιχνίδι θα σου σπάσει τα @@ με το έτσι θέλω.

    Spoiler!
    Απ οταν το βρηκα απενεργοποιησα αμεσα το autosave ωστε αν μου τυχει κατι παρομοιο να μπορω να γυρισω πισω. Κριμα ρε γαμωτο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #1291
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Απ οταν το βρηκα απενεργοποιησα αμεσα το autosave ωστε αν μου τυχει κατι παρομοιο να μπορω να γυρισω πισω. Κριμα ρε γαμωτο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ασ'το.. Κρίμα δε λες τίποτα. Είχα τόσα νεύρα που το έκλεισα όπως ήταν.

    Έχω και 2ο Save αλλά δυστυχώς είναι πολύ πίσω.

  15. #1292

    Default

    έτσι!!!! μια από τα ίδια!!!!!

    Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. #1293

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Πρέπει να είμαι Ο κωλόφαρδος του αιώνα, γιατί δεν μου έχει τύχει ούτε ΜΙΣΟ bug.

    Να προσπαθήσω για λόττο/τζοκερ αυτήν την εβδομάδα; Τι λέτε;
    έτσι!!!!! μια από τα ίδια!!!!

    Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  17. #1294
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Έβαλαν κ battle Royale με 32 άτομα παίζεις μόνος η με παρέα, έχει δύο.
    Δοκίμασα κ τα δύο πολύ ξύλο αυτό είναι για πολύ νέους, δεν μπορώ να συνηθίσω με τίποτα αντί R3 τρέξιμο με Χ, άσε που στην σκάνε αμέσως κεφάλι

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  18. #1295
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Επειδη το ξεκινησα πριν λιγες ημερες, εχει διορθωθει με patch τo προβλημα που διαβασα παλαιοτερα οτι δεν εμφανιζονται καποιοι χαρακτηρες στο camp;
    Tο HDR εχει ακομα θεμα;
    Το γρηγορο αλογο πως ονομαζεται και που το βρισκω;
    Χρειαζεται να κανω/προσεξω κατι αλλο στην αρχη;

    Thnx
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  19. #1296

    Default Red Dead Redemption 2

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Επειδη το ξεκινησα πριν λιγες ημερες, εχει διορθωθει με patch τo προβλημα που διαβασα παλαιοτερα οτι δεν εμφανιζονται καποιοι χαρακτηρες στο camp;
    Tο HDR εχει ακομα θεμα;
    Το γρηγορο αλογο πως ονομαζεται και που το βρισκω;
    Χρειαζεται να κανω/προσεξω κατι αλλο στην αρχη;

    Thnx
    1) Εχει διορθωθει
    2)Δεν εχει διορθωθει το HDR
    2)Κανε search «how to find white arabian horse on RDR 2” στο google και θα δεις οτι χρειαζεσαι.
    3)Το παιχνιδι θα σε παει απο μονο του αλλα 2 φιλικες συμβουλες.
    Μην αγνοεις τα side quest, και βρες το αλογο που αναφερω πιο πανω.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (11-01-2019)

  21. #1297

    Default

    https://rdr2map.com/

    Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to christofergiz97 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (11-01-2019)

  23. #1298

    Default

    με αυτό το link δεν θα χρειαστείτε να ψάχνεται δεξιά και αριστερά!!

    Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  24. #1299
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Επειδη το ξεκινησα πριν λιγες ημερες, εχει διορθωθει με patch τo προβλημα που διαβασα παλαιοτερα οτι δεν εμφανιζονται καποιοι χαρακτηρες στο camp;
    Tο HDR εχει ακομα θεμα;
    Το γρηγορο αλογο πως ονομαζεται και που το βρισκω;
    Χρειαζεται να κανω/προσεξω κατι αλλο στην αρχη;

    Thnx
    Αυτό που χρειάζεται να ξέρεις είναι να απενεργοποιήσεις το auto save και να κάνεις συχνά manual. Πολύ εύκολα μπορούν τα πράγματα να πάνε κάπου που δεν θέλεις.
    Μετά να κοιτάξεις τα settings (toggle to run οπωσδήποτε) και ότι άλλο σε βολεύει.
    Το arabian είναι γρήγορο και δωρεάν αλλά μετά μάλλον θα το αλλάξεις με κάποιο που δεν θα φοβάται τόσο εύκολα.
    Όσο γρηγορότερα φτιάξεις καινούρια satchels τόσο το καλύτερο.
    Αν σε ενδιαφέρει ψηλό honor δίνε στο ταμείο χρήμα ή αντικείμενα σε εικοσάρικα. Είτε 20$ δώσεις είτε 2000$ το ίδιο honor παίρνεις. Υπάρχει όριο όμως κάπου στο 80% της μπάρας έως και το chapter 4 που είμαι τώρα.
    Όταν δίνεις πράγματα (κολιέ, σκουλαρίκια κλπ) πρόσεχε γιατί μερικά χρησιμοποιούνται και για crafting. Μην τα πουλήσεις αυτά παρά μόνο όταν χρειαστεί.
    Ότι άλλο θέλεις ρώτα

  25. The Following 4 Users Say Thank You to Kane For This Useful Post:

    Dimitris_ (29-01-2019),jk_blue_tiger (15-01-2019),nikosgnr (14-01-2019),spartan (14-01-2019)

  26. #1300
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Δείτε τα δυο τελευταία. LOL

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •