Page 62 of 77 FirstFirst ... 125258596061626364656672 ... LastLast
Results 1,221 to 1,240 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #1221
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Δεν είναι remaster, backwards compatible τίτλος είναι και είναι Enhanced. Αλλά.εινσι οντωε τόσο καλό που θα μπορούσε να ήταν remaster

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #1222

    Default Red Dead Redemption 2

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Δεν είναι remaster, backwards compatible τίτλος είναι και είναι Enhanced. Αλλά.εινσι οντωε τόσο καλό που θα μπορούσε να ήταν remaster
    Ειναι κανονικο remaster φιλε. Εχει ΧΑΩΔΗ διαφορα με το απλο. Εχουν αλλαξει τα παντα, εκτος απο τα texrures που απλα εχουν γυαλιστει.
    Το digital foundry απορει πως δοθηκε δωρεαν μεσω του BC και δεν πουληθηκε εκ νεου ως remaster αφου τετοιο ειναι.
    Ξερω τι σου λεω γιατι πριν με ψησουν να παρω το x επαιζα το παιχνιδι στο S και τα ειχα διπλα διπλα (με το one s).Μερα με νυχτα.
    Κλειδωμενο frame rate, zero aliasing, μηδεν tearing, γυαλισμενα textures και native 4K αναλυση.
    Ενδεικτικα σου λεω οτι οπτικα ηταν ανωτερο το 1 στο X απ οτι το 2 στο απλο Xbox 1 το οποιο λογω χαμηλης αναλυσης (864p) blur, και προβληματων στο frame rate δεν το ελεγες και οπτικο παραδεισο.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 15-12-2018 at 12:50.

  3. #1223

    Default Red Dead Redemption 2

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Το παιχνίδι δεν με αφήνει αδιάφορο σε καμια περίπτωση και λόγω του πρώτου αλλά και γιατί το περίμενα όσο λίγα παιχνίδια σε αυτή τη γενιά όπως έγραψα πιο πάνω.
    Θα το παίξω και θα θελήσω να βρω ότι υπάρχει στο χάρτη, collectibles κτλ όπως είχα κάνει και με το πρώτο. Ελπίζω να με αποζημιώσει.
    Απλα εξέφρασα τον προβληματισμό μου για κάποια στοιχεία του gameplay που αυτή τη στιγμή τουλάχιστον δεν με ικανοποιούν.
    Πρέπει να είμαι στα τέλη του 2ου chapter, οπότε γνωριζω οτι εχω πολύ δρόμο ακόμα μπροστά μου και πολλά να δω, δεν υπάρχει περίπτωση να το παρατήσω.
    Ασχετο αλλα γρηγορο αλογο εχεις βρει για να μεταφερεσαι γρηγορα απο τη μια περιοχη στην αλλη;
    Ξεχασα να στο πω χθες, για μενα ενα καλο αλογο ειναι το Α και το Ω για να ευχαριστηθεις το παιχνιδι. Με τα ψοφιμια που σου δινει που σκανε καθε εκατο μετρα ειναι πραγματικα απελπισια. Και για να αγορασεις καλο αλογο απο σταβλο πρεπει να φτασεις σχεδον στο τελος του παιχνιδιου.
    Προσωπικα μολις μπηκα στον κανονικο κοσμο αφοσιωθηκα στο να βρω αλογο κατηγοριας elite, το βρηκα σχετικα ευκολα το πηγα σ ενα σταβλο και του εβαλα τα καλυτερα αξεσουαρ και αλλαξε ολο το game.
    Στο youtube θα δεις που ειναι η τοποθεσια που συχναζει ενα Arabian κατηγοριας Elite αλογο. Αν δεν το χεις βρει θα σου προτεινα να το κανεις κατεπειγοντως. Θα τρεχεις ανελεητα... Αλλο πραμα.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 15-12-2018 at 13:52.

  4. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    kostasb13 (15-12-2018)

  5. #1224
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Ασχετο αλλα γρηγορο αλογο εχεις βρει για να μεταφερεσαι γρηγορα απο τη μια περιοχη στην αλλη;
    Ξεχασα να στο πω χθες, για μενα ενα καλο αλογο ειναι το Α και το Ω για να ευχαριστηθεις το παιχνιδι. Με τα ψοφιμια που σου δινει που σκανε καθε εκατο μετρα ειναι πραγματικα απελπισια. Και για να αγορασεις καλο αλογο απο σταβλο πρεπει να φτασεις σχεδον στο τελος του παιχνιδιου.
    Προσωπικα μολις μπηκα στον κανονικο κοσμο αφοσιωθηκα στο να βρω αλογο κατηγοριας elite, το βρηκα σχετικα ευκολα το πηγα σ ενα σταβλο και του εβαλα τα καλυτερα αξεσουαρ και αλλαξε ολο το game.
    Στο youtube θα δεις που ειναι η τοποθεσια που συχναζει ενα Arabian κατηγοριας Elite αλογο. Αν δεν το χεις βρει θα σου προτεινα να το κανεις κατεπειγοντως. Θα τρεχεις ανελεητα... Αλλο πραμα.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Αυτό ακριβώς θα κάνω, thanks!

  6. #1225

    Default Red Dead Redemption 2

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Αυτό ακριβώς θα κάνω, thanks!
    Εγω μολις το βρηκα απενεργοποιησα το auto save γιατι αν τρεχοντας πεσεις σε κανενα γκρεμο και σου σκοτωθει δεν ξερω αν μπορεις να ξαναβρεις κατι αναλογο μετα.
    Το σωνω manually μετα απο καθε αποστολη.
    Ειναι λευκο και θα χρειαστει να το εξημερωσεις (κρατημενο προς τα σενα το αριστερο stick, και παιζεις αναλογα τις κινησεις του με το δεξι).
    Καλη τυχη bro!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 15-12-2018 at 14:15.

  7. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    kostasb13 (15-12-2018)

  8. #1226
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Ειναι κανονικο remaster φιλε. Εχει ΧΑΩΔΗ διαφορα με το απλο. Εχουν αλλαξει τα παντα, εκτος απο τα texrures που απλα εχουν γυαλιστει.
    Το digital foundry απορει πως δοθηκε δωρεαν μεσω του BC και δεν πουληθηκε εκ νεου ως remaster αφου τετοιο ειναι.
    Ξερω τι σου λεω γιατι πριν με ψησουν να παρω το x επαιζα το παιχνιδι στο S και τα ειχα διπλα διπλα (με το one s).Μερα με νυχτα.
    Κλειδωμενο frame rate, zero aliasing, μηδεν tearing, γυαλισμενα textures και native 4K αναλυση.
    Ενδεικτικα σου λεω οτι οπτικα ηταν ανωτερο το 1 στο X απ οτι το 2 στο απλο Xbox 1 το οποιο λογω χαμηλης αναλυσης (864p) blur, και προβληματων στο frame rate δεν το ελεγες και οπτικο παραδεισο.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Όταν λες "remaster" ο άλλος καταλαβαίνει ότι έχει ξανακυκλοφορήσει το παιχνίδι για τις νέες κονσόλες και μπορεί να το βρει να το αγοράσει σε εκδόσεις PS4/X1. Δεν διαφωνώ ότι έχουν και συνεχίζουν να κάνουν καταπληκτική δουλειά με τους Xbox Enhanced τίτλους τους (το έχω γράψει ουκ ολίγες φορές εξάλλου), δεν αναιρεί όμως ότι μιλάμε για backwards compatible τίτλους.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. #1227

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Όταν λες "remaster" ο άλλος καταλαβαίνει ότι έχει ξανακυκλοφορήσει το παιχνίδι για τις νέες κονσόλες και μπορεί να το βρει να το αγοράσει σε εκδόσεις PS4/X1. Δεν διαφωνώ ότι έχουν και συνεχίζουν να κάνουν καταπληκτική δουλειά με τους Xbox Enhanced τίτλους τους (το έχω γράψει ουκ ολίγες φορές εξάλλου), δεν αναιρεί όμως ότι μιλάμε για backwards compatible τίτλους.
    Μερικως εχεις δικιο στο κομματι που λες οτι ο αλλος μπορει να καταλαβαινει αλλιως.
    Απο την αλλη ομως η συγκεκριμενη ειναι δουλεια της rockstar με patch του παιχνιδιου για ολα οσα ανεφερα παραπανω και οχι της microsoft οπως κανει σε αλλα BC παιχνιδια για να τρεξουν οσο γινεται καλυτερα στο x. Αρα ορθως αποκαλειται remaster.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #1228
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Έντονες φήμες τελευταία για κανονικό remake του RDR που θα προστεθεί στο RDR2 σαν DLC.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. The Following 3 Users Say Thank You to balabanis For This Useful Post:

    AlexandrosQV (16-12-2018),christofergiz97 (16-12-2018),DJTaurus (16-12-2018)

  12. #1229

    Default Red Dead Redemption 2

    Quote Originally Posted by balabanis View Post
    Έντονες φήμες τελευταία για κανονικό remake του RDR που θα προστεθεί στο RDR2 σαν DLC.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Το να ενωθουν οι κοσμοι των 2 παιχνιδιων και να εχουμε και τα 2 παιχνιδια σε ΕΝΑΝ χαρτη και κατ επεκταση μια ολοκληρωμενη ιστορια σε ενα game, και μαλιστα με τα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ visuals του 2 το θεωρω ΟΝΕΙΡΙΚΟ.
    Κ ας εχω πληρωσει 30 ευρω για να ξαναπαιξω το 1 στη remastered μορφη του στο X αφου δισκακι ειτε καινουριο ειτε μεταχειρισμενο δεν υπαρχει ουτε για δειγμα.
    Θα ξαναπληρωσω για remake και θα ξαναπαιξω.
    Shut up and take my money R*.
    Δινε μου εσυ τετοια ΕΠΙΚΑ games και κρεμα με αναποδα και οτι πεσει παρτο!
    Χαλαλι!
    Το θεωρω ομως πολυ δυσκολο εως αδυνατον να συμβει. Ειδομεν.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #1230
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μετα απο παρα πολυ καθυστέρηση το ξεκινησα κι εγω κανονικα αυτη την φορα. Ο χειρισμος την πρωτη φορα που ειχα παιξει λιγο μου είχε φανεί σπάσιμο νεύρων και οτι δεν θα το συνήθιζα εύκολα
    Τελικα και το συνήθισα αμεσως και με βόλεψε χωρίς να μου σπάει τα νεύρα. Ειναι λιγο αργοκίνητος αλλά σιγά το πράγμα, ούτε με ενοχλεί εμένα και ούτε μπερδεύομαι να πατάω οτι να ναι κουμπιά


    Αυτο που βρισκω οτι δεν έχει κανένα λόγο ύπαρξης και το θεωρώ παντελώς άχρηστο είναι οι μετρητές για φαγητό, ύπνο κλπ. Δεν βλέπω δηλαδή το λόγο που εξυπηρετούν.
    Κοιμάσαι λιγο την ημερα, τρως και απο το τσουκαλι μια φορα και δεν εχεις κανενα πρόβλημα, τώρα στην αρχή τουλαχιστον. Οποτε ποιο το νόημα ύπαρξης τους ; Ετσι να πουν να βάλαμε και αυτό ;

  14. #1231

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Κοιμάσαι λιγο την ημερα, τρως και απο το τσουκαλι μια φορα και δεν εχεις κανενα πρόβλημα, τώρα στην αρχή τουλαχιστον. Οποτε ποιο το νόημα ύπαρξης τους ; Ετσι να πουν να βάλαμε και αυτό ;
    Για να σε γλυτώσουν από το κάψιμο γιατί από τα τέλη του 3ο chapter και μετά δεν θα θες να κλείσεις την κονσόλα

  15. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Giannis1979 (16-12-2018)

  16. #1232

    Default Red Dead Redemption 2

    Τελος για μενα μετα απο ενα απολαυστικο 80αωρο.
    Το RDR 2 «ωριμασε» πολυ τη σειρα, εμεινε ΟΡΘΟΤΑΤΑ στην ιστορια του πρωτου game εστω και ως prequel και μας εδωσε την ευκαιρια να «εισχωρισουμε» στην Van der linde gang, να εξερευνησουμε το παρελθον γνωστων χαρακτηρων (αγαπημενων και μη), να γνωρισουμε νεους αγαπημενους χαρακτηρες και να βιωσουμε μια πολυ σπανια εμπειρια «σινεματικου» αλλα ταυτοχρονα και ακρως εντυπωσιακου gaming.
    Τεχνικα δεν χρειαζεται να αναλυσουμε πολλα, το game ειναι «επιτευγμα» στην κυριολεξια, ειδικα στις enhanced κονσολες. Οι φωτισμοι ειναι κατι που προσωπικα δεν εχω ξαναδει μεχρι τωρα. Η λεξη «εντυπωσιακοι» δεν φτανει με τιποτα για να τους περιγραψει.
    Η λεπτομερεια στα περιβαλλοντα, το πολυ σταθερο frame rate, και τα high res textures σε συνδιασμο με τη native 4K αναλυση στο xbox one x που επαιξα το παιχνιδι δημιουργησαν εναν κοσμο με ασυλληπτη λεπτομερεια, βαθος και sharpness που σε συνδιασμο με τα απιστευτα ομορφα φαινομενα καιρου, δημιουργουν μια απιστευτα ρεαλιστικη εικονα (πρεπει να ηταν πανω απο 100 οι φορες που σταματησα το gameplay για να παρω screenshot απο τα πανεμορφα περιβαλλοντα) που νομιζω πανευκολα κερδιζει τον τιτλο του πιο «εντυπωσιακου» και τεχνικα αρτιοτερου τιτλου της γενιας και κατ επεκταση ολων των εποχων.
    Η ιστορια πολυ καλη και σε οδηγει με απιστευτα ομορφο, σινεματικο αλλα και συγκινητικο τροπο στα γεγονοτα του πρωτου game, ενω το gameplay ενω σαφως σε ξεκιναει με πολυ αργους ρυθμους απο το chapter 2 και μετα σαφως ισσοροπει σε απολυτα ικανοποιητικο επιπεδο, αν αφιερωσεις μιση ωρα να βρεις ενα ΚΑΛΟ αλογο που για μενα ειναι must για να απολαυσεις το παιχνιδι.
    Στο θεμα του χειρισμου οπως ειπωθηκε και απο αλλους το παιχνιδι ειναι μεν οπως το περιμεναμε, αλλα σιγουρα τα χειριστηρια θα μπορουσαν να ειναι σαφως πιο «εκσυγχρονισμενα».
    Ας ελπισουμε να γινει στο μελλον στα παιχνιδια της R* γιατι πραγματικα ο χειρισμος ηταν η μονοδικη ατελεια σε μια απιστευτα τελεια εμπειρια.
    Συνολικα θα πω για το συγκεκριμενο game οτι καθε ενα απο τα 8 χρονια που περασαν απο το πρωτο (χωρις να ξερω ποτε ξεκινησε το development φυσικα) φαινεται πανω του σε ποιοτητα, ειναι μια απιστευτα σπανια gaming εμπειρια που ειχαμε χρονια να δουμε (και μαλλον θα κανουμε χρονια να ξαναδουμε) και πραγματικα λυπαμαι που τελειωσε.
    Θα δωσω λιγο καιρο στην Rockstar να φτιαξει αυτη την αθλιοτητα που αποκαλει HDR, (για ονομα του Χριστου και της Παναγιας, ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΟ και καντε καλο calibrate τις τηλεορασεις σας)και κατοπιν σιγουρα εχω ακομα ενα 80αωρο. Ισως και 160αωρο. Ποιος ξερει..
    Τωρα παμε να συνεχισουμε τη μαχη στο 1.... I m coming for u bitches!!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 17-12-2018 at 00:56.

  17. The Following 4 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    AlexandrosQV (17-12-2018),christofergiz97 (16-12-2018),DJTaurus (16-12-2018),spartan (17-12-2018)

  18. #1233

    Default Red Dead Redemption 2

    Και χωρίς multiplayer οι κριτικές.
    Spoiler!
    και βαλε απολαυστικοτατες αποστολές χωρίς τα γύρω γύρω που στις περισσότερες των περιπτώσεων είναι main σε αλλά παιχνίδια. Τόσο απλα a hail to the King. Καθολική αποδοχή. Τα ξαναλέμε στο επόμενο GTA.

    Last edited by DJTaurus; 18-12-2018 at 16:37.

  19. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Giannis1979 (18-12-2018)

  20. #1234

    Default Red Dead Redemption 2

    Πραγματικο κλαμα... θα μου βγουν τα μακαρονια απο τα ματια...Χαχαχα...Δεν προσεξα καποιο spoil αλλα ας μην το δουν οσοι δεν εχουν παιξει το παιχνιδι για καλο και για κακο.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 19-12-2018 at 14:35.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Christos33 (19-12-2018),DJTaurus (19-12-2018)

  22. #1235
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Από αυτά δεν είδα τίποτα στο παιχνίδι γιατί δεν έβλεπα τον μικρό κ τους άλλους στο camp.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  23. #1236

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Από αυτά δεν είδα τίποτα στο παιχνίδι γιατί δεν έβλεπα τον μικρό κ τους άλλους στο camp.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εκεί είναι όλοι συνήθως απλά πρέπει να τους "την πεις" για να κανείς τέτοια συζήτηση. Να πατήσεις "antagonize".
    Εκεί που λέει του μικρού "Δεν μου φαίνεσαι για marston μικρέ τζακ. Μάλλον για Williamson, η escuella" έλιωσα πραγματικα. Κλάμα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    christofergiz97 (19-12-2018),Christos33 (19-12-2018)

  25. #1237
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^ο υπηρχε bug που δεν ειχες την abigail τον jack και τον marston στο καμπ. Τωρα το φτιαξανε με πατς. Κι εγω την ειχα πατησει και επρεπε να ξαναπαιξω κομματι του παιχνιδιου.

  26. #1238

    Default

    Τελικά υπάρχει κ άλλη επιλογή

    Spoiler!

  27. #1239
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Το ξεκίνησα και 'γω λοιπόν.. Οι πρώτες εντυπώσεις δεν είναι αυτές που φανταζόμουν οτι θα έγραφα.

    Καταρχάς ΠΟΣΟ ΑΡΓΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ στο Story πχια. Καταλαβαίνω πως πρέπει να σε εγκληματίσουν, αλλά καταντάει πολύ κουραστικό.

    Επίσης όλες αυτές τις επιλογές που πραγματικά είναι αδύνατον να θυμάσαι και μιλάω κυρίως για τα πλήκτρα. Και πάτα L1 και μετά Χ και μετά το ένα και το άλλο.

    Είμαι στο 2ο Chapter και συνεχίζει να μου βγάζει πάνω αριστερά Tutorials τι κάνει το κάθε ένα. ΟΚ Rockstar, λυπήσου με.

    Μετά είναι αυτός ο προβληματικός χειρισμός που συναντάμε και στο GTA, αλλά εδώ είναι πολύ άσχημος.

    Ειδικά αυτό το απότομο τρέξιμο που κάνεις πατώντας το Χ ενω περπατάς, δεν είναι καθόλου βολικό.

    Απο 'κει και πέρα για το περιβάλλον τα λόγια είναι περιττά, τα 'χουμε δει όλοι. Πέφουν σαγόνια. Οι NPCs πολύ δουλειά απ' όσο μπορώ να καταλάβω με τα Stories τους..

  28. #1240
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Μας έδωσαν κ gold κι άλλα για της γιορτές;
    Μπήκα εχτές είχα κάμποσες μέρες κ βλέπω έχω 33 gold ενώ είχα 16.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •