Page 5 of 77 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast
Results 81 to 100 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #81
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    ^^Παρων!
    Καλα θυμασαι, εγω ειμαι αυτος ο ξεδιαντροπος. Η αληθεια ειναι οτι δεν το χω με τα παιχνιδια της Rockstar (απανωτα τα χτυπηματα στον ανυποψιαστο αναγνωστη) κυριως λογω χειρισμου. Αυτος ο βαρυς και ασηκωτος χειρισμος με κουραζει απιστευτα, εβαλα το Read Dead, επαθα την πλακα μου με τον ανοιχτο κοσμο (τοτε ακομα δεν ειχαμε την λαιλαπα των open world games) αλλα δυστυχως γρηγορα με κουρασε.
    Παρολα αυτα περιμενω τα νεα με ενδιαφερον, μακαρι να ειναι οπως το περιμενουν οσοι αγαπησαν το πρωτο και γιατι οχι να με κερδισει και μενα αν δω βελτιωση σε αυτα που θεωρω προβλημα στα παιχνιδια της Rockstar.



  2. #82

    Default

    Να είστε καλά ρε παιδιά δεν ξέρετε τι χαρά μου δώσατε, cocous και εγώ μια από τα ίδια τα γουέστερν ποτέ δεν τα γούσταρα.
    Πάντως το 2ο δείχνει πολύ καλύτερο οπτικά τουλάχιστον οπότε μπορεί να μας αλλάξει γνώμη και μακάρι δηλαδή.


  3. #83
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εμ γι' αυτό κι εγώ εξεπλάγην με τον εαυτό μου, καθώς απεχθάνομαι τα γουέστερν.

    Αν ακολουθήσετε το λινκ για το θρεντ, στο προηγούμενο ποστ, θα δείτε ότι λίγο πιο πριν αναφέρω ότι δεν μου αρέσουν τα γουέστερν. Εντούτοις, λάτρεψα το RDR, εξ' ου και η έκπληξη!

  4. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    nikon (20-10-2016)

  5. #84
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eγω θα την σπασω στους τελευταιους "ρεμπελους" ( ) του θρεντ και θα επαναφερω -περιπου- την ταξη.

    Λατρευω το Red Dead
    Εχω σκυλοβαρεθει το GTA... ειδικα για το GTA βγαζω πλεον πολλη χολη, διοτι θεωρω οτι η Rockstar εχει αρμεξει το ιδιο πανω κατω σκηνικο πολλες φορες και μαλιστα χωρις να εχει επουσιωδεις βελτιωσεις σε πολυ σημαντικα τμηματα του gameplay/design οπως ο χειρισμος κλπ. Οι χαρακτηρες ειναι πανω κατω οι ιδιοι, το concept απαραλλαχτο... καλος ο σαρκασμος του GTA αλλα εμενα προσωπικα με κουρασε... το τερματησαν αν εχουν τα κοτσια ας κανουν κατι καινουργιο, οπως ας πουμε να φερουν το παιχνιδι στην Ευρωπη, ξερω γω Λονδινο. Κατι φρεσκο τελωσπαντων. 2 φορες Liberty City, 2 φορες Los Santos... *yawn*.

    Ελπιζω το Red Dead 2 να προσφερει καινοτομιες, αν και απο μονο του ηταν πολυ πιο καινοτομο και ευχαριστο απο το gameplay του GTA, καθως πρακτικα σε ολα ηταν καλυτερο (χειρισμος/shooting/ποικιλια gameplay).

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    AlexandrosQV (20-10-2016),jimspy (20-10-2016)

  7. #85
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Και σας ειχα και σε εκτιμησει nikon και hakoo!!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. The Following 2 Users Say Thank You to AriStos13 For This Useful Post:

    hakoo (20-10-2016),nikon (20-10-2016)

  9. #86
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Εμ γι' αυτό κι εγώ εξεπλάγην με τον εαυτό μου, καθώς απεχθάνομαι τα γουέστερν.

    Αν ακολουθήσετε το λινκ για το θρεντ, στο προηγούμενο ποστ, θα δείτε ότι λίγο πιο πριν αναφέρω ότι δεν μου αρέσουν τα γουέστερν. Εντούτοις, λάτρεψα το RDR, εξ' ου και η έκπληξη!
    Μία από τα ίδια και εγώ. Το είχα αγοράσει θυμάμαι επειδή το βρήκα φτηνά από Amazon. Το βάζω και μετά από 2 ώρες το άφησα.. Δεν μου έκανε κλικ επειδή ήταν Γουέστερν.
    Μετά από μήνες είπα να του δώσω άλλη μία ευκαιρία. Και τότε το έλιωσα, το απόλαυσα και το ευχαριστήθηκα σε όλους τους τομείς.
    Απίστευτο παιχνίδι και περιμένω πως και πως το 2 πλέον
    Last edited by mihalis13; 20-10-2016 at 15:12.
    Spoiler!

  10. #87

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Eγω θα την σπασω στους τελευταιους "ρεμπελους" ( ) του θρεντ και θα επαναφερω -περιπου- την ταξη.

    Λατρευω το Red Dead
    Εχω σκυλοβαρεθει το GTA... ειδικα για το GTA βγαζω πλεον πολλη χολη, διοτι θεωρω οτι η Rockstar εχει αρμεξει το ιδιο πανω κατω σκηνικο πολλες φορες και μαλιστα χωρις να εχει επουσιωδεις βελτιωσεις σε πολυ σημαντικα τμηματα του gameplay/design οπως ο χειρισμος κλπ. Οι χαρακτηρες ειναι πανω κατω οι ιδιοι, το concept απαραλλαχτο... καλος ο σαρκασμος του GTA αλλα εμενα προσωπικα με κουρασε... το τερματησαν αν εχουν τα κοτσια ας κανουν κατι καινουργιο, οπως ας πουμε να φερουν το παιχνιδι στην Ευρωπη, ξερω γω Λονδινο. Κατι φρεσκο τελωσπαντων. 2 φορες Liberty City, 2 φορες Los Santos... *yawn*.

    Ελπιζω το Red Dead 2 να προσφερει καινοτομιες, αν και απο μονο του ηταν πολυ πιο καινοτομο και ευχαριστο απο το gameplay του GTA, καθως πρακτικα σε ολα ηταν καλυτερο (χειρισμος/shooting/ποικιλια gameplay).
    Eγώ πάλι χωρίς να είμαι κανένας τρελός φαν του GTA μου κάθεται καλύτερα και στο shooting και στη ποικιλία από πλευράς gameplay, ειδικά στο τελευταίο GTA που είχες και την επιλογή του fps το shooting γινόταν απολαυστικό.

    Y.Γ.: "Ρέμπελους" εννοείς επαναστάτες (rebel) και όχι τεμπέληδες υποθέτω ε;;;;;;;;


  11. #88
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Eγώ πάλι χωρίς να είμαι κανένας τρελός φαν του GTA μου κάθεται καλύτερα και στο shooting και στη ποικιλία από πλευράς gameplay, ειδικά στο τελευταίο GTA που είχες και την επιλογή του fps το shooting γινόταν απολαυστικό.

    Y.Γ.: "Ρέμπελους" εννοείς επαναστάτες (rebel) και όχι τεμπέληδες υποθέτω ε;;;;;;;;
    Προφανως εννοω επαναστατες! Εγω το εχω πει πολλες φορες, αν κατσει καποιος και το σκεφτει καλα, το GTA δεν ειναι open world game... επουδενι ομως. Ολα τα missions του GTA ειναι linear εντελως. Μιλαμε οτι ειναι κυριολεκτικα σε ραγες. Ο παικτης πρεπει να ακολουθησει μια συγκεκριμενη πορεια μεσα στην αποστολη του (οκ στην αρχη μπορει να διαλεξει 2 διαφορετικες linear επιλογες) και δεν του επιτρεπεται να αυτοσχεδιασει καθολου. Ειναι ενας ολοκληρος κοσμος και το gameplay ειναι τοσο ρηχο που δεν επιτρεπει να ολοκληρωσει ο παικτης τα objectives του με διαφορετικο τροπο καθε φορα. Το μονο κομματι που ειναι open world στο GTA ειναι το sandbox, τουτεστην ο χαβαλες οταν εισαι εκτος αποστολης. Απο την στιγμη που ξεκινας μια αποστολη, τι παιζεις GTA τι Gears/Uncharted/random X action linear game ειναι το ιδιο και το αυτο...

    αλλα οκ βγαινω οφφτοπικ τωρα και ζητω συγνωμη.

  12. #89

    Default

    Γιατί στο RDR πας από όπου θες και όπως θες στις αποστολές;;;.....ή δεν κατάλαβα τι θες να πεις;;


  13. #90
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Γιατί στο RDR πας από όπου θες και όπως θες στις αποστολές;;;.....ή δεν κατάλαβα τι θες να πεις;;
    Oχι ουτε το Red Dead ειναι καθαροαιμο open world με αυτην την εννοια επισης. Απλα το Red Dead εχει καποια πολυ ενδιαφεροντα mechanics που επιτρεπουν στον παικτη να κανει αρκετα πραγματα που δεν υπαρχουν σαν επιλογες στο GTA, οπως για πχ το λασο και το γεγονος οτι μπορεις να αιχμαλωτησεις τους εχθρους σου. Επισης το shooting ενω εισαι με το αλογο ειναι απολαυση σε αντιθεση με το shooting του gta οταν εισαι σε αμαξι που ειναι για κλωτσιες εντελως, οπως και τα side activities που εχουν μια Α ουσια παραπανω.

    Και γενικα ειναι πολυ πιο σοβαρο και ρεαλιστικο σαν concept. Αυτο ειναι το βασικο για εμενα. Οτι ο κοσμος του Red Dead εχει λογικη με βαση την εποχη και το πως διαδραματιζονται/απεικονιζονται τα γεγονοτα. Η ιστορια του ειναι ενηλικη και οι χαρακτηρες του πολυ πιο ανθρωπινοι με οτι συνεπαγεται αυτο. Γενικα ο κοσμος του ειναι πιο "δεμενος".

    Γουστα βεβαια ειναι αυτα απλα εμενα η συνταγη GTA με εχει κουρασει. Το ιδιο φαγητο ξαναζεσταμενο προσφερουν (οχι οτι ειναι ανοστο, απλα ειναι ξαναζεσταμενο σε μεγαλο βαθμο χωρις αρκετα εξτρα υλικα για να με ενθουσιασει).

  14. #91
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή Open world που να μην είναι λίγο "linear" στις αποστολές του. Και το Witcher που παίζω αυτή τη στιγμή που έχει εκπληκτικό κόσμο στα quest του πας από ένα συγκεκριμένο μονοπάτι.
    Δεν ξέρω πως το εννοείς Val και θα ήθελα αν μπορούσες να μου φέρεις παραδείγματα από Open world games που δεν είναι "linear"

    GTAV είχα παίξει πριν 3 χρόνια και ήταν το μοναδικό GTA που απόλαυσα τόσο πολύ και κατάφερα να το τερματίσω.
    Spoiler!

  15. #92
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Δεν μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή Open world που να μην είναι λίγο "linear" στις αποστολές του. Και το Witcher που παίζω αυτή τη στιγμή που έχει εκπληκτικό κόσμο στα quest του πας από ένα συγκεκριμένο μονοπάτι.
    Δεν ξέρω πως το εννοείς Val και θα ήθελα αν μπορούσες να μου φέρεις παραδείγματα από Open world games που δεν είναι "linear"

    GTAV είχα παίξει πριν 3 χρόνια και ήταν το μοναδικό GTA που απόλαυσα τόσο πολύ και κατάφερα να το τερματίσω.
    Eιναι λιγο offtopic η κουβεντα αυτη μηπως να την μεταφεραμε αλλου, γιατι θα χαλασουμε το θρεντ και ειναι αμαρτια.

  16. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (20-10-2016)

  17. #93
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Eιναι λιγο offtopic η κουβεντα αυτη μηπως να την μεταφεραμε αλλου, γιατι θα χαλασουμε το θρεντ και ειναι αμαρτια.
    Συμφωνώ, αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο κατάλληλο thread για τέτοια κουβέντα.
    Spoiler!

  18. #94
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ειμαι στην ιδια κατηγορια με τον απο πανω, μονο που τελικα το επαιξα και μου φανηκε πολυ καλο.

  19. #95
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Το τρειλερ ποτε θα βγει ρε παιδια???

  20. #96

  21. The Following 8 Users Say Thank You to Pavlos Laganas For This Useful Post:

    BillyFlo81 (22-10-2016),Christos33 (20-10-2016),jk_blue_tiger (20-10-2016),Leon_DiZ (20-10-2016),nikosgnr (21-10-2016),Slay (20-10-2016),spartan (20-10-2016),toninio (21-10-2016)

  22. #97
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Υπέροχο οπτικά αλλά γιατί δεν προειδοποίησαν ότι θα ήταν teaser;;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. #98
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Υπέροχο οπτικά αλλά γιατί δεν προειδοποίησαν ότι θα ήταν teaser;;
    Τι μας εκαναν τωρα μωρε??????Αλλα αυτο το πραγμα που περασε απο τα ματια μου αυτην την στιγμη του 1 λεπτου!!!!με εκανε να νιωσω ενας ριγος σε ολλο μου το σωμα.

  24. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    DJTaurus (20-10-2016)

  25. #99
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πανέμορφο!
    Περίμενα να βλέπαμε λίγο περισσότερα πράγματα (όχι gameplay) αλλά και με αυτό που είδα αρρώστησα.
    Βέβαια δεν περιμένω να δούμε τέτοια γραφικά στο κανονικό παιχνίδι, αλλά είμαι βέβαιος πως θα είναι εντυπωσιακά.
    Άντε, ένας χρόνος μόνο έμεινε


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Spoiler!

  26. #100
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Παρακαλώ κάποιος να καλέσει το 166, πάω για έμφραγμα!!!!!

    Έχω ΧΕΣΕΙ!

  27. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (20-10-2016),spartan (21-10-2016)

Page 5 of 77 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •