Page 58 of 77 FirstFirst ... 84854555657585960616268 ... LastLast
Results 1,141 to 1,160 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #1141

    Default

    Σε μια αποστολή στη valentine το frame rate μου έπεσε σε σχεδόν unplayable επίπεδο, μετά από μια online περιήγηση είδα ότι και το PS4 slim έχει ανάλογο θέμα εκεί και γενικά η περιοχή έχει πρόβλημα. Λογικά πρέπει να διορθωθεί σε κάποιο patch μαζί με το HDR?




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #1142
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Σε μια αποστολή στη valentine το frame rate μου έπεσε σε σχεδόν unplayable επίπεδο, μετά από μια online περιήγηση είδα ότι και το PS4 slim έχει ανάλογο θέμα εκεί και γενικά η περιοχή έχει πρόβλημα. Λογικά πρέπει να διορθωθεί σε κάποιο patch μαζί με το HDR?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Σε απλο ps4 το παιζεις γιαννη?Η σε pro?

  3. #1143

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Σε απλο ps4 το παιζεις γιαννη?Η σε pro?
    Σε one s, αλλά απ ότι είδα στο Ίντερνετ δεν έχει να κάνει με το σύστημα που παίζεις αλλά με την περιοχή φίλε.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #1144
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Σε one s, αλλά απ ότι είδα στο Ίντερνετ δεν έχει να κάνει με το σύστημα που παίζεις αλλά με την περιοχή φίλε.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Οπωτε είναι καθαρα θεμα οπτιμαιζεσιον.Ας ελπισουμε να διορθωθεί τοτες(μιας και το τελευταιο πατς δεν ηταν και τοσο σημαντικο πανω σε αυτή την πλευρα)

  5. #1145

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Οπωτε είναι καθαρα θεμα οπτιμαιζεσιον.Ας ελπισουμε να διορθωθεί τοτες(μιας και το τελευταιο πατς δεν ηταν και τοσο σημαντικο πανω σε αυτή την πλευρα)
    Ναι αυτό διάβαζα τώρα Κ γω. Ότι το τελευταίο patch δε διόρθωσε σχεδόν τίποτα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    spartan (03-12-2018)

  7. #1146
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Ναι αυτό διάβαζα τώρα Κ γω. Ότι το τελευταίο patch δε διόρθωσε σχεδόν τίποτα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ηταν καθαρα για το online μερος δυστυχως.

  8. #1147
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    PS4 Pro σε 1080p TV: σταθερό, σταθερότατο 30άρι, ΠΑΝΤΟΥ.

    Δεν έχει πέσει ούτε μια φορά στα 28-29 fps.

    Τσεκαρισμένο μέχρι και το 3o chapter, με ποσοστό ολοκλήρωσης 47% λόγω όλων των sidemissions/strangers/κλπ.

  9. #1148
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Σε 1080ρ ειναι ακατεβατο 30αρι πλην ελαχιστων εξαιρεσεων. Κι εγω ετσι παιζω. Αλλα το impact στο image quality προερχομενος απο τις καταπληκτικες 4Κ checkerboarding εφαρμογες των Spiderman God of war και Horizon, ειναι το χαος το ιδιο...

    Οκ soft θελει η Rockstar αλλα αυτο ειναι softex...

  10. #1149

    Default Red Dead Redemption 2

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Σε 1080ρ ειναι ακατεβατο 30αρι πλην ελαχιστων εξαιρεσεων. Κι εγω ετσι παιζω. Αλλα το impact στο image quality προερχομενος απο τις καταπληκτικες 4Κ checkerboarding εφαρμογες των Spiderman God of war και Horizon, ειναι το χαος το ιδιο...

    Οκ soft θελει η Rockstar αλλα αυτο ειναι softex...
    Παντως για να παιζετε σε 1080p αυτο το παιχνιδι ενω διαθετετε 4Κ τηλεορασεις πρεπει να εχει σοβαρο θεμα και το pro στο performance. Αυτο μου δινετε να καταλαβω.

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #1150

    Default

    Ειμαι στο 43% του συνολικού παιχνιδιού σε ps4pro. Το μόνο θέμα που είχα ήταν μια φορά που κρασαρε το παιχνίδι και με πέταξε εκτός (είδα ότι αναφέρθηκε στα fix του πρόσφατου update).... επίσης έξω από ένα saloon μια φορά ένας Npc είχε περάσει το σώμα του μέσα από τις δοκούς του μπαλκονιού και όταν τον πλησίασα μπήκε στη σωστή του θέση. Το πως αντιλαμβάνεται ο καθένας το framerate είναι προσωπικό δεν έχω βιώσει καμία μετάπτωση ΠΟΥΘΕΝΑ..... εξακολουθώ να μένω χαζός με το draw distance (όχι μόνο το ποσό μακριά έχεις εικόνα αλλά και το ποσό ρεαλιστικά και καθαρά φαίνονται αυτά που βλέπεις) και το πραγματικά απειροελάχιστο pop in συγκριτικά με αλλά open world. Το θέμα του HDR έχει απαντηθεί πολλές φορές σε προηγούμενες σελίδες και ήμουν από τους πρώτους που με ξενέρωσε και το ανέφερα. Απλα το απενεργοποιείς στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού και απολαμβάνεις μακραν τους καλύτερους φωτισμούς που έχετε δει ποτέ σας.

  12. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    WolfRathmA (04-12-2018)

  13. #1151
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Παντως για να παιζετε σε 1080p αυτο το παιχνιδι ενω διαθετετε 4Κ τηλεορασεις πρεπει να εχει σοβαρο θεμα και το pro στο performance. Αυτο μου δινετε να καταλαβω.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Αυτο ειναι θεμα ανθρωπου καθαρα σε μεγαλο βαθμο. Ο Λευτερης αν δεν κανω λαθος δεν εχει 4Κ τηλεοραση. Εγω ειμαι παρα πολυ ευαισθητος σε θεματα framerate και framepacing. Και το παιχνιδι εχει αρκετες πτωσεις σε 4Κ mode. Τωρα καποιοι δεν το αντιλαμβανονται καποιοι το αντιλαμβανονται και δεν εχουν θεμα και καποιοι το αντιλαμβανονται περισσοτερο απο οσο θα επρεπε. Εγω οπως ειπα ειμαι στους τελευταιους.

    Γενικα αν εχω την δυνατοτητα για μεγαλυτερο/σταθεροτερο framerate, παντα ειμαι διατεθιμενος να θυσιασω την εικονα για χαρην του. Ευτυχως που μπορεις να κανεις force το 1080ρ στο RDR2 γιατι δεν σου δινει διαφορετικα modes το παιχνιδι αυτο καθεαυτο.

    ΥΓ: Ειμαι στο 89% συνολικης ολοκληρωσης και 95% campaign. Λογικα μεσα στην εβδομαδα θα γραψω και τις τελικες μου εντυπωσεις.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    DJTaurus (03-12-2018),Lefteris_X (04-12-2018)

  15. #1152

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Μάλλον δεν έχεις δει ότι ξεκλείδωνει επιλογές για craft όταν το σκοτώσεις κ σου δίνει perks

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    ναι εχω δει χρηστο αλλα δεν ασχοληθηκα διοτι ειχα παρει αυτα που ηθελα,θηκες ζωνες δλδ που σου δινουν καποια χρησιμα perks που αφορουν τα οπλα.

  16. #1153
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    ναι εχω δει χρηστο αλλα δεν ασχοληθηκα διοτι ειχα παρει αυτα που ηθελα,θηκες ζωνες δλδ που σου δινουν καποια χρησιμα perks που αφορουν τα οπλα.
    Αα οκ, εγώ το έχω τελειώσει κ απλά σιγά σιγά το κάνω 100% είναι πολλά αυτά που ζητάει για να γίνει, ειμαι 88% κ έχω παρά πολλά ακόμα να κάνω ειδικά τα challenges που έχει είναι πολλές ώρες ακόμα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  17. #1154

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Αα οκ, εγώ το έχω τελειώσει κ απλά σιγά σιγά το κάνω 100% είναι πολλά αυτά που ζητάει για να γίνει, ειμαι 88% κ έχω παρά πολλά ακόμα να κάνω ειδικά τα challenges που έχει είναι πολλές ώρες ακόμα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    εγω το εχω τελειωσει καιρο τωρα κ ουτε που θελω να το ξαναδω,μεχρι να βγαλουν κανα expansion story. τοσες ωρες κ τοσες μερες που το επαιζα,φιλε το σιχαθηκα!

  18. #1155
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    εγω το εχω τελειωσει καιρο τωρα κ ουτε που θελω να το ξαναδω,μεχρι να βγαλουν κανα expansion story. τοσες ωρες κ τοσες μερες που το επαιζα,φιλε το σιχαθηκα!
    Έξτρα δεν νομίζω να δεις, μόνο με το online θα ασχοληθούν.
    Εκτός κ αν βγάλουν όπως στο ένα με ζόμπι το παιχνίδι.


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  19. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    christos-sonyboy (03-12-2018)

  20. #1156

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αυτο ειναι θεμα ανθρωπου καθαρα σε μεγαλο βαθμο. Ο Λευτερης αν δεν κανω λαθος δεν εχει 4Κ τηλεοραση. Εγω ειμαι παρα πολυ ευαισθητος σε θεματα framerate και framepacing. Και το παιχνιδι εχει αρκετες πτωσεις σε 4Κ mode. Τωρα καποιοι δεν το αντιλαμβανονται καποιοι το αντιλαμβανονται και δεν εχουν θεμα και καποιοι το αντιλαμβανονται περισσοτερο απο οσο θα επρεπε. Εγω οπως ειπα ειμαι στους τελευταιους.

    Γενικα αν εχω την δυνατοτητα για μεγαλυτερο/σταθεροτερο framerate, παντα ειμαι διατεθιμενος να θυσιασω την εικονα για χαρην του. Ευτυχως που μπορεις να κανεις force το 1080ρ στο RDR2 γιατι δεν σου δινει διαφορετικα modes το παιχνιδι αυτο καθεαυτο.

    ΥΓ: Ειμαι στο 89% συνολικης ολοκληρωσης και 95% campaign. Λογικα μεσα στην εβδομαδα θα γραψω και τις τελικες μου εντυπωσεις.
    Και εγω το ιδιο ειμαι, αν μπορουσα θα το εριχνα και στα 720p στο s για να εχω καρφι 30αρι. Με ζαλιζει και με αποπροσανατολιζει.Αναμενουμε τις συνολικες εντυπωσεις σου .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #1157

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Ειμαι στο 43% του συνολικού παιχνιδιού σε ps4pro. Το μόνο θέμα που είχα ήταν μια φορά που κρασαρε το παιχνίδι και με πέταξε εκτός (είδα ότι αναφέρθηκε στα fix του πρόσφατου update).... επίσης έξω από ένα saloon μια φορά ένας Npc είχε περάσει το σώμα του μέσα από τις δοκούς του μπαλκονιού και όταν τον πλησίασα μπήκε στη σωστή του θέση. Το πως αντιλαμβάνεται ο καθένας το framerate είναι προσωπικό δεν έχω βιώσει καμία μετάπτωση ΠΟΥΘΕΝΑ..... εξακολουθώ να μένω χαζός με το draw distance (όχι μόνο το ποσό μακριά έχεις εικόνα αλλά και το ποσό ρεαλιστικά και καθαρά φαίνονται αυτά που βλέπεις) και το πραγματικά απειροελάχιστο pop in συγκριτικά με αλλά open world. Το θέμα του HDR έχει απαντηθεί πολλές φορές σε προηγούμενες σελίδες και ήμουν από τους πρώτους που με ξενέρωσε και το ανέφερα. Απλα το απενεργοποιείς στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού και απολαμβάνεις μακραν τους καλύτερους φωτισμούς που έχετε δει ποτέ σας.
    Εχει αρκετα dips το frame rate απλα ισως να μην το καταλαβαινεις. Στα υπολοιπα συμφωνω απολυτα και ειδικα για το HDR. Το απενεργοποιησα και πραγματικα ειναι πολυ ανωτερη η οπτικη εμεπειρια. Ειδικα οι φωτισμοι ξεφευγουν.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    DJTaurus (04-12-2018)

  23. #1158
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Εχει αρκετα dips το frame rate απλα ισως να μην το καταλαβαινεις. Στα υπολοιπα συμφωνω απολυτα και ειδικα για το HDR. Το απενεργοποιησα και πραγματικα ειναι πολυ ανωτερη η οπτικη εμεπειρια. Ειδικα οι φωτισμοι ξεφευγουν.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Αν βοηθάει τα είπαμε για το HDR. Το παιχνίδι δεν έχει στην μηχανή του HDR pipeline αλλά αυτό που κάνει σε SDR ξεπερνάει σε ρεαλισμό HDR αποτελέσματα άλλων παιχνιδιών.

    Στο 1Χ είναι πριονοκορδέλα σε frames - δεν πέφτει με τίποτα σε 4Κ (εγώ παίζω downsampled σε FHD - το ίδιο πράγμα είναι).

  24. #1159

    Default Red Dead Redemption 2

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Αν βοηθάει τα είπαμε για το HDR. Το παιχνίδι δεν έχει στην μηχανή του HDR pipeline αλλά αυτό που κάνει σε SDR ξεπερνάει σε ρεαλισμό HDR αποτελέσματα άλλων παιχνιδιών.

    Στο 1Χ είναι πριονοκορδέλα σε frames - δεν πέφτει με τίποτα σε 4Κ (εγώ παίζω downsampled σε FHD - το ίδιο πράγμα είναι).
    Δεν εχω ψαξει αν το αποτελεσμα ειναι ανωτερο απο HDR αλλων παιχνιδιων αλλα σε σχεση με το sdr του ιδιου παιχνιδιου ειναι σαφως κατωτερο. Ειδικα τους φωτισμους τους κανει σουφλε τελειως.
    Γνωριζω πολυ καλα τι ειναι το HDR πως λειτουργει, και το οτι προσθετει ρεαλισμο και λεπτομερεια.
    Αυτο σε καμμια περιπτωση δε συμβαινει στο RDR 2 ακριβως το αντιθετο θα ελεγα.
    Θυμαμαι το Horizon Zero Dawn με HDR και πραγματικα καμμια σχεση. Τραβουσα screenshot με HDR και χωρις και τα ποσταρα εδω και εβλεπες απιστευτη διαφορα στην λεπτομερεια της εικονας. Εδω συμβαινει το ακριβως αναποδο. Τραβας screenshot με HDR και ειναι πολυ πιο λεπτομερες το SDR.
    Ομολογω παντως οτι στην αρχη και εγω ξεγελαστηκα γιατι ειναι ενα imitation του HDR σχεδιασμενο να ξεγελαει το ματι σου.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #1160

    Default Red Dead Redemption 2

    Με λιγο ψαξιμο ξαναβρηκα τις δικες μου φωτο απο το HDR vs SDR του Horizon στην ιδια τηλεοραση που παιζω τωρα και στο απλο playstation 4.

    Με SDR εδω:


    Με HDR εδω:


    Η διαφορα στην λεπτομερεια των Textures και στην ποιοτητα (οχι στην ενταση) των χρωματων και γενικα της εικονας ειναι απιστευτη.
    Αν μπορεις να μου δειξεις κατι αναλογο στο RDR 2 τοτε ΟΚ. Αλλα επειδη το δοκιμασα ειδα οτι γινεται το ακριβως αναποδο. Εχεις την εντυπωση οτι βλεπεις ενα καλο HDR ενω στην πραγματικοτητα βλεπεις μια φρουτοσαλατα που δεν ειναι καν HDR αλλα τροποποιημενο SDR. Μεχρι και στο DF ομολογησαν οτι στην αρχη ξεγελαστηκαν. Ξεγελαει οντως.

    Οριστε ακομα 2:

    SDR:

    HDR:



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 04-12-2018 at 01:38.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •