Page 51 of 77 FirstFirst ... 4147484950515253545561 ... LastLast
Results 1,001 to 1,020 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #1001
    Advanced Member Sutorcen's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Σε μια χώρα που είναι σε δική της κατηγορία.
    Posts
    446
    PSN ID
    Sutorcen
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Ρε Vengance τα λέμε φιλικά πάντα. Γιατί χαλάς το κλίμα; Ακούς εκεί κομπλεξικός;

    "None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free." - Johann Wolfgang von Goethe

  2. #1002
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,684
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Πρώτον: διάβασες πως ήταν τα φόρα και πως έγιναν στην πορεία; Αν άλλαξαν, εμένα θα πρέπει να με νοιάζει ή μήπως θα πρέπει να αλλάξω το είναι μου για να ταιριάζει καλύτερα με τις σύγχρονες τάσεις; Όχι σαφώς.

    Δεύτερον: δεν έγραψα πουθενά, ούτε υπαινίχτηκα "ήταν καλό ο χειρισμός στο RDR1". Θυμάμαι πως ήταν, θυμάμαι ότι με είχε λιγουλάκι δυσκολέψει. Όχι όμως σε σημείο να το κάνω θέμα (άλλοι, που δεν θυμάμαι ποιοι γιατί πάνε χρόνια, το είχαν κάνει).

    Τρίτον: το πως προσεγγίζει ένα τεχνολογικό προϊόν με καλλιτεχνικές προεκτάσεις, είναι καθαρά υποκειμενικό όσο αφορά το κομμάτι της τέχνης, καθόλου όμως όσο αφορά το κομμάτι της τεχνολογίας.

    Τέταρτον: ποιος σου είπε ότι εμένα και λίγους άλλους της τεχνολογίας, δεν έχουμε ΠΑΡΑ πολύ κουραστεί να διαβάζουμε για οποιαδήποτε άλλη προσέγγιση πλην τεχνολογικής; Ναι, θα μπορούσα να αποχωρήσω, αλλά δεν το έχω κάνει, γιατί θέλω -όποιες κι αν είναι αυτές- να διαβάζω τις τάσεις κρίσης και κριτικής. Να "αφουγκράζομαι" κατά κάποιον τρόπο το πως σκέπτεται και αναλύει ο κόσμος στην πάροδο των ετών, είτε συμφωνώ είτε διαφωνώ. Πάντως ότι με έχει κουράσει απίστευτα, αυτό ισχύει αρκετά χρόνια. Άρα είναι κουρασμένες και οι δύο "μεριές".

    Πέμπτον: περί καμβά κλπ (λέω κλπ για συντομία χώρου) δεν θα διαφωνήσω. Γιατί δεν διαφωνώ; Γιατί δεν είμαι άνθρωπος των τεχνών. Άρα; Το δέχομαι "αμάσητα" αυτό που λες. Εμένα δεν με συνάρπαζε ποτέ οποιαδήποτε έκφραση των τεχνών, πέραν της μουσικής.

    Anyway, αχταρμαδέησον όλο το σκηνικό για τον εξής απλό λόγο: όταν τα φόρα δίνουν βήμα σε κάθε λογής ανθρώπους (ορέξεις, διαθέσεις, γνώσεις, τάσεις, επιθυμίες και πολλά άλλα) αυτά συμβαίνουν, σε αντίθεση με το παρελθόν που ήταν πολύ συγκεκριμένα μέρη για πολύ συγκεκριμένους ανθρώπους. Το ξαναέγραψα: έτσι γίνεται ότι κάτι είναι κλειστού γκρουπ και μετά ανοίγει μετατρεπόμενο σε mainstream. Αναπόφευκτα.

    ΥΓ: Κάτι μου λέει ότι την ιστορική αναδρομή που έκανα περί κλειστού γκρουπ / mainstream και της πορείας (saturation το λέω εγώ) στο χρόνο σε προηγούμενο ποστ ή δεν το διάβασες ή το διάβασες εν τάχει ή το διάβασες χωρίς να δώσει σημασία στις ημερομηνίες και την εξέλιξη του πλήθους.

    ΥΓ2: Ρε σεις Vengeance / Sutorcen πανάθεμά σας, έπινα καφέ και παραλίγο να μου βγει από την μύτη να σας βράσω αχαχαχαχαχαχαχαχ. Σιχτήρ!
    Last edited by Lefteris_X; 13-11-2018 at 22:05.

  3. #1003
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Sutorcen View Post
    Ρε Vengance τα λέμε φιλικά πάντα. Γιατί χαλάς το κλίμα; Ακούς εκεί κομπλεξικός;
    Φιλικά τα λέω και εγώ - άλλωστε όπως έγραψα παραπάνω - δέχομαι οποιαδήποτε άποψη - αλλά δεν είμαι και καμία "πισωκούνα" να καβαλάω καλάμια.

    Έχουμε και όρια...


    Τώρα η συζήτηση έγινε ότι να - ναι. Ναι είναι "βαρύς" ο χειρισμός στο RDR2 - αλλά δεν μιλάμε γιατί είναι έτσι να το συζητήσουμε σαν άνθρωποι. Παρά μόνο προσωπικές επιθέσεις βλέπω - συγκρίσεις με παιχνιδάκια και πρόσφατα έμαθα ότι παίζει και η τηλεόραση ρόλο...
    Last edited by Sir_Teraflop; 13-11-2018 at 22:03.

  4. #1004
    Advanced Member Sutorcen's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Σε μια χώρα που είναι σε δική της κατηγορία.
    Posts
    446
    PSN ID
    Sutorcen
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Δεν ξέρω για σένα αλλά εγώ πάω να βάλω παρωπίδες και να παίξω RDR2 στο HDR 4Κ monitor μου, που έδωσα... πόσα έδωσα ο βλάκας;;;;; δεν θυμάμαι, τεσπά. Λε ντισκουσιόν τρε μαλακίκς. Τα λέμοφ κάποια στιγμή στο μέλλον.
    "None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free." - Johann Wolfgang von Goethe

  5. #1005
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Sutorcen View Post
    Δεν ξέρω για σένα αλλά εγώ πάω να βάλω παρωπίδες και να παίξω RDR2 στο HDR 4Κ monitor μου, που έδωσα... πόσα έδωσα ο βλάκας;;;;; δεν θυμάμαι, τεσπά. Λε ντισκουσιόν τρε μαλακίκς. Τα λέμοφ κάποια στιγμή στο μέλλον.
    Η LG oled ξέρει καλύτερα.

  6. #1006
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Quote Originally Posted by Sutorcen View Post
    Ο λόγος που δεν με συμφωνούμε οι μεν με τους δε εδώ μέσα είναι γιατί αρκετοί δεν έχουν ηθική μνήμη. Αυτή η κακιά η Rockstar είναι αρκετές χιλιάδες άτομα των οποίων τους έχει βγει ο πάτος να φτιάξουν αυτό που κράζετε έτσι ελαφρά την καρδία. Οκ έκαναν κάποια λάθη. Την ίδια ώρα αρκετά από τα ίδια άτομα έχουν αγκαλιάσει και παίζουν το Fifa ή τα Destiny 1 και 2 (εδώ κλαίω από τα γέλια) τα οποία αν έκανες το λάθος να τα πάρεις DAY 1 θα σου στοιχίσουν 200+ Ευρώ για να τα έχεις ολοκληρωμένα DLCs and all.
    Αντίστοιχα όμως κράζατε την Ubisoft (δεν ξέρω εσύ προσωπικά) παρόλο που είχαν μοχθήσει για κάποιο αποτέλεσμα έργου 44 studio με 43.000 εργαζομένους.

    Επίσης φίλε Πάρη δεν νομίζουμε οτι ξέρουμε πολλά, ξέρουμε πολλά, δυστυχώς για εσάς.
    Σε ποιό πράγμα όμως ξέρετε πολλά γιατί εγώ πχ ξέρω περισσότερα απο εσένα σε άλλον τομέα.
    ξέρεις να κρίνεις ένα έργο τέχνης ... αμφιβάλλω έντονα!

    εγώ γνωρίζω απο αυτοκίνητα, διαφήμιση ή κάτι άλλο, θα πρέπει να τα αναγώγω όλα στο οτι κάνουν αυτό ή το άλλο ή την τάδε επιλογή οι εταιρείες βλέποντας το πάντα και μόνο απο την πλευρά του marketing?

    Όχι φίλε μου γιατί αυτός είναι στείρος τρόπος σκέψης. Και αυτό κάνετε εσείς που λές πως ξέρετε πολλά, σκέφτεστε στείρα.

    Φιλικά πάντα...

    Και ξαναλέω σε συνέχεια του προηγούμενου Post μου.

    Μπορεί να είσαι ο τέλειος μάστορας και να ξέρεις απο πινέλα.
    Αλλά με ενδιαφέρει περισσότερο πως κρίνει ο κόσμος ένα έργο αλλά και αυτοί που ξέρουν απο τέχνη
    ...
    και όχι ένας που ξέρει απο πινέλα !!!

  7. #1007
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Peteoklis View Post
    Αλλά με ενδιαφέρει περισσότερο πως κρίνει ο κόσμος ένα έργο αλλά και αυτοί που ξέρουν απο τέχνη
    ...
    και όχι ένας που ξέρει απο πινέλα !!!
    Εκεί είναι το πρόβλημα αν θεωρήσουμε ότι ότι το γράφημα και βίντεο που συγκρίνει ανόμοια πράγματα είναι από έναν animator.

    Αυτός μόνο από πινέλα ξέρει.

  8. #1008
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Πρώτον: διάβασες πως ήταν τα φόρα και πως έγιναν στην πορεία; Αν άλλαξαν, εμένα θα πρέπει να με νοιάζει ή μήπως θα πρέπει να αλλάξω το είναι μου για να ταιριάζει καλύτερα με τις σύγχρονες τάσεις; Όχι σαφώς.

    Δεύτερον: δεν έγραψα πουθενά, ούτε υπαινίχτηκα "ήταν καλό ο χειρισμός στο RDR1". Θυμάμαι πως ήταν, θυμάμαι ότι με είχε λιγουλάκι δυσκολέψει. Όχι όμως σε σημείο να το κάνω θέμα (άλλοι, που δεν θυμάμαι ποιοι γιατί πάνε χρόνια, το είχαν κάνει).

    Τρίτον: το πως προσεγγίζει ένα τεχνολογικό προϊόν με καλλιτεχνικές προεκτάσεις, είναι καθαρά υποκειμενικό όσο αφορά το κομμάτι της τέχνης, καθόλου όμως όσο αφορά το κομμάτι της τεχνολογίας.

    Τέταρτον: ποιος σου είπε ότι εμένα και λίγους άλλους της τεχνολογίας, δεν έχουμε ΠΑΡΑ πολύ κουραστεί να διαβάζουμε για οποιαδήποτε άλλη προσέγγιση πλην τεχνολογικής; Ναι, θα μπορούσα να αποχωρήσω, αλλά δεν το έχω κάνει, γιατί θέλω -όποιες κι αν είναι αυτές- να διαβάζω τις τάσεις κρίσης και κριτικής. Να "αφουγκράζομαι" κατά κάποιον τρόπο το πως σκέπτεται και αναλύει ο κόσμος στην πάροδο των ετών, είτε συμφωνώ είτε διαφωνώ. Πάντως ότι με έχει κουράσει απίστευτα, αυτό ισχύει αρκετά χρόνια. Άρα είναι κουρασμένες και οι δύο "μεριές".

    Πέμπτον: περί καμβά κλπ (λέω κλπ για συντομία χώρου) δεν θα διαφωνήσω. Γιατί δεν διαφωνώ; Γιατί δεν είμαι άνθρωπος των τεχνών. Άρα; Το δέχομαι "αμάσητα" αυτό που λες. Εμένα δεν με συνάρπαζε ποτέ οποιαδήποτε έκφραση των τεχνών, πέραν της μουσικής.

    Anyway, αχταρμαδέησον όλο το σκηνικό για τον εξής απλό λόγο: όταν τα φόρα δίνουν βήμα σε κάθε λογής ανθρώπους (ορέξεις, διαθέσεις, γνώσεις, τάσεις, επιθυμίες και πολλά άλλα) αυτά συμβαίνουν, σε αντίθεση με το παρελθόν που ήταν πολύ συγκεκριμένα μέρη για πολύ συγκεκριμένους ανθρώπους. Το ξαναέγραψα: έτσι γίνεται ότι κάτι είναι κλειστού γκρουπ και μετά ανοίγει μετατρεπόμενο σε mainstream. Αναπόφευκτα.

    ΥΓ: Κάτι μου λέει ότι την ιστορική αναδρομή που έκανα περί κλειστού γκρουπ / mainstream και της πορείας (saturation το λέω εγώ) στο χρόνο σε προηγούμενο ποστ ή δεν το διάβασες ή το διάβασες εν τάχει ή το διάβασες χωρίς να δώσει σημασία στις ημερομηνίες και την εξέλιξη του πλήθους.

    ΥΓ2: Ρε σεις Vengeance / Sutorcen πανάθεμά σας, έπινα καφέ και παραλίγο να μου βγει από την μύτη να σας βράσω αχαχαχαχαχαχαχαχ. Σιχτήρ!
    Ναι καμάρι μ το διάβασα. Γι αυτό τέτοιου είδους συζητήσεις ίσως πρέπει να τις κάνετε σε άλλο topic ώστε να μην είστε off (topic).
    Καθώς επίσης να μήν κουράζεται ούτε η μεν πλευρά ούτε η δε.

    Καλό είναι να γίνονται έτσι οι συζητήσεις αλλού για τον πίνακα και αλλού για τα πινέλα.
    Και εδώ με βρίσκεις κάθετο και πιστεύω και άλλους. Δεν είναι τεχνολογικό προιόν με καλλιτεχνικές προεκτάσεις (ίσως ξεκίνησε έτσι).

    Είναι τέχνη με τεχνολογικό υπόβαθρο.

  9. #1009

    Default

    νομιζω οτι ξεχειλωθηκε το θεμα.οι πληροφοριες-πατεντες που ειχαμε δωσει καποιοι επρεπε να φαινονται περισσοτερο.οχι να χανονται μεσα τσακωμους,κριμα ρε 'σεις,να βοηθησουμε λιγο τον κοσμο που ψαχνεται.

  10. #1010
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    νομιζω οτι ξεχειλωθηκε το θεμα.οι πληροφοριες-πατεντες που ειχαμε δωσει καποιοι επρεπε να φαινονται περισσοτερο.οχι να χανονται μεσα τσακωμους,κριμα ρε 'σεις,να βοηθησουμε λιγο τον κοσμο που ψαχνεται.
    Δεν είναι έτσι. Ίσα ίσα. Εγώ απολαμβάνω εξίσου να διαβάζω εμπειρίες hints - όσο και τεχνικά/τεχνολογικά θέματα.

    Δεν θεωρώ ότι τα games είναι Prima Guides (που και αυτή έκλεισε....).

    Δεν μπορώ όμως να βλέπω επιθέσεις προς αυτούς που γράφουν για τεχνολογικά θέματα ενώ το αντίστροφο δεν συμβαίνει.

    Αν είναι να γίνει το forum PS4guides.gr π.χ....

    Spoiler!

  11. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    christos-sonyboy (13-11-2018)

  12. #1011
    Advanced Member Sutorcen's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Σε μια χώρα που είναι σε δική της κατηγορία.
    Posts
    446
    PSN ID
    Sutorcen
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Παναγιώτη (Peteoteklis) το μόνο που κράζω είναι στόκους ή γρόθους ή μινάρες ή όπως θες πες αυτή την ομάδα ανθρώπων. Αν κράξω ή επαινέσω κάτι (παιχνίδι ή κάτι άλλο πλην στόκων) θα το κάνω με λίστα επιχειρημάτων τεχνικών και μη και είμαι συζητήσιμος δεν λέω "ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΟΣ". Την κάνω γιατί το πρωί πιάνω και νωρίς δουλειά στην Rockstar. Μνιέρδα.
    "None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free." - Johann Wolfgang von Goethe

  13. The Following User Says Thank You to Sutorcen For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (13-11-2018)

  14. #1012
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,684
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Πετεοκλις, δυστυχώς γνωρίζω από διαφήμιση, οικονομικά και μάρκετινγκ.
    Το πως λατρεύω την τεχνολογία είναι προσωπικό "κουσούρι" από μικρό παιδί.

    Οι κλίσεις μου όμως είναι οι τρεις πρώτες (και η διοίκηση αλλά αυτό είναι τελείως άσχετο).

    Αν καθόμουν (όπως παλαιότερα) και έγραφα/καυτηρίαζα περί των τριών, καλή σας/μας νύχτα θα έγραφα δοκίμια και θα μας έπαιρνε όλους ο ύπνος.

    Αυτό που προσπαθώ να σου πω, και ίσως οι Veng/Sutor είναι το γνωστό από τα 50ς/60ς psych clinic tests της mass mentality: αν κάποιος πιστεύει κάτι λανθασμένα, αλλά δει ότι υπάρχουν πολλοί που υποστηρίζουν το ίδιο, ενώ απειροελάχιστοι υποστηρίζουν το αντίθετο (και είναι το σωστό), αυτομάτως η μάζα αυτο-ορίζεται σωστή γιατί έχει τα πλήθη μαζί της.

    Το έχω ξαναπεί, τουλάχιστον όσο αφορά εμένα (γιατί δεν είμαι συνήγορος των παιδιών, μπορούν να μιλήσουν από μόνοι τους) : μακάρι αν μπορούσα ότι έχω μέσα στο κεφάλι μου από το 1978-79 είτε γνωσιακά, είτε εμπειρικά (από CES 1985 και ILM έως CES/CTS/E3 1996) να το μετέδιδα αυτούσιο σε όλους. ΟΛΟΥΣ. Ώστε να μπορούν όλοι να περνούν από "ψιλή κρησάρα" τις παπάτζες που (μερικές) εταιρείες σερβίρουν κατ' επανάληψη.

  15. #1013
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Για πειτε ρε παιδια ρυθμισεις χειρισμου να το κανουμε πιο playable
    Αρχικά κάνε 4 απλά βήματα.
    Α) togle to run
    Β) tap assist βάλτο στο χ4 τέρμα
    Γ) στο άλογο βάλε follow cam
    Δ) στο camera follow level βάλε minimum εκεί που στο έχει high by default (βολεύει στο άλογο)

  16. #1014
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    vengeance το ps4 παιζει hdr10 αρα πας για mastering στα 1000 εως 4000 nits. προς το παρον μονο 2 tv ξερω με 10.000 nits (μαλλον) ολες οι αλλες παιζουν κοντα στα 1000. Τωρα κατα ποσο παιζει σωστα το hdr στα 900nits δεν χρειαζεται να μιλησω εγω ουτε εσυ...μιλανε τα διαφορα site απο μονα τους. Το θεμα δεν ειναι μονο τα nits αλλα και το colour gamut αλλα τι ξερω εγω τωρα, εσυ ξερεις καλυτερα μιας και εισαι guru στο ειδος οπως και με τον hdd πριν μερες.

    Καλα εσυ sutorcen πολυ ευκολα κραζεις παιχνιδια που παλιά το "επαιζες" και αρχηγος σε αυτά βλ. destiny 1

    Lefteris X βγηκαν τα καλαμια απο μονα τους δεν χρειαζεται να πω κατι αλλο.

    Λοιπον καθηστε εδω σαν μεγαλοι γκουρου να αναλυσετε τις σκεψεις σας και τις γνωσεις σας που μονο εσεις ξερετε και εμεις δεν μπορουμε να καταλαβουμε (τι κριμα) και ξαναμιλαμε, μαλλον δεν ξαναμιλαμε, ευχομαι να σταματησετε να μιλατε μηπως και μαθουμε ποτε αν τα προβληματα του παιχνιδιου φτιαξουν

    Αντε καληνυχτα και κατεβειτε απο το καλαμι...σας εχει τρυπησει ασχημα και δεν το εχετε παρει πρεφα

  17. #1015
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Πετεοκλις, δυστυχώς γνωρίζω από διαφήμιση, οικονομικά και μάρκετινγκ.
    Το πως λατρεύω την τεχνολογία είναι προσωπικό "κουσούρι" από μικρό παιδί.

    Οι κλίσεις μου όμως είναι οι τρεις πρώτες (και η διοίκηση αλλά αυτό είναι τελείως άσχετο).

    Αν καθόμουν (όπως παλαιότερα) και έγραφα/καυτηρίαζα περί των τριών, καλή σας/μας νύχτα θα έγραφα δοκίμια και θα μας έπαιρνε όλους ο ύπνος.

    Αυτό που προσπαθώ να σου πω, και ίσως οι Veng/Sutor είναι το γνωστό από τα 50ς/60ς psych clinic tests της mass mentality: αν κάποιος πιστεύει κάτι λανθασμένα, αλλά δει ότι υπάρχουν πολλοί που υποστηρίζουν το ίδιο, ενώ απειροελάχιστοι υποστηρίζουν το αντίθετο (και είναι το σωστό), αυτομάτως η μάζα αυτο-ορίζεται σωστή γιατί έχει τα πλήθη μαζί της.

    Το έχω ξαναπεί, τουλάχιστον όσο αφορά εμένα (γιατί δεν είμαι συνήγορος των παιδιών, μπορούν να μιλήσουν από μόνοι τους) : μακάρι αν μπορούσα ότι έχω μέσα στο κεφάλι μου από το 1978-79 είτε γνωσιακά, είτε εμπειρικά (από CES 1985 και ILM έως CES/CTS/E3 1996) να το μετέδιδα αυτούσιο σε όλους. ΟΛΟΥΣ. Ώστε να μπορούν όλοι να περνούν από "ψιλή κρησάρα" τις παπάτζες που (μερικές) εταιρείες σερβίρουν κατ' επανάληψη.
    Δεν αντιλέγω αλλά μπορείς να το κάνεις πιο έυπεπτο αυτό που θες να πεις σε αυτούς δεν το γνωρίζουν χωρις να πετας κινέζικα για θαυμασμό.
    Σου είπα και εμένα με ενδιαφέρει να μάθω κάποια πράγματα και να ξέρεις επείδή έχω διαβάσει post σου αρκετά μόλις έβρισκα κάποια λύση με το χειρισμό (όπως βρήκα) θα ρωτούσα κάποια πράγματα για το πως έγινε αυτό ή τι είναι εκείνο που κάνουν αυτοί και δεν το κάνουν οι άλλοι αλλά με όλο αυτό που γίνεται σήμερα καταλαβαίνεις υπάρχει αρνητισμός και απο μεριάς μου ωστε να ρωτήσω κάτι ίσως όταν τελειώσω το παιχνίδι.

    Πάντως τεχνολογία ετυμολογικά σημαίνει ο λόγος περί τέχνης!

    νομίζω αυτό κάνουμε εδώ και έχε υπόψη σου πως μόλις τελειώσουμε το παιχνίδι συζητάμε για την εξέλιξη του παιχνιδιού των χαρακτήρων, plot twists ή ότι άλλο αλλά σίγουρα όχι για τα frames των τίτλων τέλους ή κάτι τέτοιο.

    Η μετάδση γνώσεων είναι ότι καλύτερο αλλά σε συγκεκριμένο χώρο.
    Δηλαδή σε συγκεκριμένο threat.

    Σκέψου τώρα εσύ έναν καθηγητή πανεπιστημίου να βγεί και να κλείσει την Αλεξάνδρας και να μιλάει αενάως για την επιστήμη του.

    Τραγικό σαν εικόνα ... ε αυτό κάνατε σήμερα εσύ και ο Βαγγελης.
    Εσύ έκλεισες την άνοδο και ο Βαγγέλης την κάθοδο.

  18. #1016
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,684
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τι ωραία που θα ήταν από ευχή να γίνει πραγματικότητα.

    Άλλωστε έγραψα πιο πριν πως προτιμώ να είναι ένα φόρουμ, από πλευράς πλήθους και βλέπω ότι το djpar συμφωνεί μαζί μου!

  19. #1017
    Advanced Member Sutorcen's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Σε μια χώρα που είναι σε δική της κατηγορία.
    Posts
    446
    PSN ID
    Sutorcen
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post

    Καλα εσυ sutorcen πολυ ευκολα κραζεις παιχνιδια που παλιά το "επαιζες" και αρχηγος σε αυτά βλ. destiny 1
    Αν εννοείς εύκολο κράξιμο το ότι έγραψα στην bungie κοντά 3 σελίδες ανάρτηση στο επίσημο φόρουμ ως αρχηγός του guild μου με σχόλια και λύσεις, δεκάδες guild και εκατοντάδες παίχτες πίσω μου τότε ναι και έκραξα και μπήκα μπροστά σαν αρχηγός. Διότι δεν το παίζω αρχηγός είμαι. Όπως δεν νομίζω πως γνωρίζω αλλά γνωρίζω, τι δεν γνωρίζω.
    Last edited by Sutorcen; 13-11-2018 at 22:49.
    "None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free." - Johann Wolfgang von Goethe

  20. #1018
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Τι ωραία που θα ήταν από ευχή να γίνει πραγματικότητα.

    Άλλωστε έγραψα πιο πριν πως προτιμώ να είναι ένα φόρουμ, από πλευράς πλήθους και βλέπω ότι το djpar συμφωνεί μαζί μου!
    Θα μιλάμε στις αγελάδες ακόμα και αν μέσα στη νύχτα φαίνονται όλες μαύρες ......

    Μπορείτε να κάνετε λέμε και άλλο threat ή ακόμα να φτιάξετε και το ps4technicforums.gr ωστε εκεί ναι είστε λίγοι και καλοί γι αυτό που σας ενδιαφέρει να μιλάτε και να ακούτε ή στο τέλος ρε παιδί μου να κάνετε διπλα τα τhreat του κάθε παιχνιδιού ώστε στο ένα να είναι οι 2-3 τεχνικοί τύποι και στο άλλο η μάζα που μιλάει για το παιχνίδι ...


    Ιδέα λέω!

  21. #1019
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,684
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Peteoklis View Post
    Δεν αντιλέγω αλλά μπορείς να το κάνεις πιο έυπεπτο αυτό που θες να πεις σε αυτούς δεν το γνωρίζουν χωρις να πετας κινέζικα για θαυμασμό.
    Σου είπα και εμένα με ενδιαφέρει να μάθω κάποια πράγματα και να ξέρεις επείδή έχω διαβάσει post σου αρκετά μόλις έβρισκα κάποια λύση με το χειρισμό (όπως βρήκα) θα ρωτούσα κάποια πράγματα για το πως έγινε αυτό ή τι είναι εκείνο που κάνουν αυτοί και δεν το κάνουν οι άλλοι αλλά με όλο αυτό που γίνεται σήμερα καταλαβαίνεις υπάρχει αρνητισμός και απο μεριάς μου ωστε να ρωτήσω κάτι ίσως όταν τελειώσω το παιχνίδι.

    Πάντως τεχνολογία ετυμολογικά σημαίνει ο λόγος περί τέχνης!

    νομίζω αυτό κάνουμε εδώ και έχε υπόψη σου πως μόλις τελειώσουμε το παιχνίδι συζητάμε για την εξέλιξη του παιχνιδιού των χαρακτήρων, plot twists ή ότι άλλο αλλά σίγουρα όχι για τα frames των τίτλων τέλους ή κάτι τέτοιο.

    Η μετάδση γνώσεων είναι ότι καλύτερο αλλά σε συγκεκριμένο χώρο.
    Δηλαδή σε συγκεκριμένο threat.

    Σκέψου τώρα εσύ έναν καθηγητή πανεπιστημίου να βγεί και να κλείσει την Αλεξάνδρας και να μιλάει αενάως για την επιστήμη του.

    Τραγικό σαν εικόνα ... ε αυτό κάνατε σήμερα εσύ και ο Βαγγελης.
    Εσύ έκλεισες την άνοδο και ο Βαγγέλης την κάθοδο.
    Επί χρόνια έγραφα με εύπεπτο και κατανοητό τρόπο. ΧΡΟΝΙΑ. Για να μην πω δεκαετίες και φανώ υπερβολικός.

    Ότι βιώθηκε και ίσως συνεχιστεί είναι αγανάκτηση επειδή έφτασε ο κόμπος στο χτένι. Η υπομονή έχει όρια. Τα οποία έχουν ξεπεραστεί προ πολλού.
    Τα παιδιά δεν άντεξαν και άρχισαν το πανηγύρι. Και καλά έκαναν.
    Ε, στην πορεία είπα κι εγώ "ε, δεν γαμιέται, ας το γυρίσω κι εγώ στο πανηγύρι, ώστε να ξέρουμε όλοι πως, που και με ποιους μιλάμε".

    Άλλο το θέλω να μιλάω εκλαικευμένα για να γίνομαι κατανοητός επειδή θέλω να βοηθήσω, άλλο όμως να εξισώνονται κάποιες απόψεις. Εκεί χάθηκαν τα όρια, ακόμα και του σεβασμού.
    Όπως θα βίωσες Πετεοκλις αν θέλουν οι ειδήμονες (δεν λέω καθηγητές) να κλείσουν ΟΛΕΣ τις διόδους, μπορούν να το κάνουν πανεύκολα πίνοντας παράλληλα μπάφους και μπυρίτσες.
    Έλα όμως που εξαρχής έχουν την καλή διάθεση. Όταν όμως παρερμηνεύεται η καλή διάθεση με εξίσωσή έως και υποβιβασμό, ε, είναι ευκολάκι να γαμηθούν όλα. Αρκεί κάποιοι να ανοίξουν το στόμα τους και να πετάνε "κινέζικα" και πάπαλα.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Peteoklis View Post
    Θα μιλάμε στις αγελάδες ακόμα και αν μέσα στη νύχτα φαίνονται όλες μαύρες ......

    Μπορείτε να κάνετε λέμε και άλλο threat ή ακόμα να φτιάξετε και το ps4technicforums.gr ωστε εκεί ναι είστε λίγοι και καλοί γι αυτό που σας ενδιαφέρει να μιλάτε και να ακούτε ή στο τέλος ρε παιδί μου να κάνετε διπλα τα τhreat του κάθε παιχνιδιού ώστε στο ένα να είναι οι 2-3 τεχνικοί τύποι και στο άλλο η μάζα που μιλάει για το παιχνίδι ...


    Ιδέα λέω!
    Σε εμένα την λες (την ιδέα) ; Αφού έχω δηλώσει ότι παρακολουθώ/αφουγκράζομαι το πως σκέπτεται/αναλύει/εκφράζεται ο καθένας ανεξάρτητα προελεύσεως, γνώσης και ηλικίας.

    Αντιθέτως εξέφρασε μια επιθυμία ο djpar και του είπα ότι θα ήταν μια χαρά να συμβεί η επιθυμία του!

  22. #1020

    Default Red Dead Redemption 2

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    τελικα το παιχνιδι θα το παιξουμε με σωστο hdr ή να το σβησω και ΟΤΑΝ θελησουν εκει στην rockstar να κανουν κατι το ξανακατεβαζω?
    Η λύση είναι πολύ απλή. Από τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού βγάζεις το HDR και αντίο θολούρα που ναι υπάρχει με το HDR στο on. Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα αλλά εγώ βιώνω τους πιο ρεαλιστικούς φωτισμούς σε παιχνίδι ever.

    Όσον αφορά το επόμενο GTA, πολιτικά ορθό να μην είναι και ας κάνουν ότι θέλουν. Αλλιώς bye bye gaming. Και αν εξακολουθούν να έχουν @@ υπάρχει πλέον άπλετο υλικό για να "κράξουν" με το μοναδικό τους καυστικό ύφος.... βλέπε South Park.

  23. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Sutorcen (13-11-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •