Page 4 of 77 FirstFirst 123456781454 ... LastLast
Results 61 to 80 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #61
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Αυτό τι σημασία έχει;;; 6 χρονια, και;;;; Εγώ δε το εχω παίξει και προτίθεμαι να το κάνω εφόσον βγει κάποιο remaster. Πρέπει να τα μάθω ολα εδώ μέσα;;;;;;
    Καλα ρε παιδια πλακιτσα κανουμε δεν καταλαβα γιατι αρπαζεστε μερικοι με αυτο που εγραψα. Οσο για την ριμαστερ εκδοση που αναφερεις ειναι αρκετο δυσκολο να βγει πια. Θα σου συνιστουσα αν μπορεις να το παιξεις σε ps3 αν εχεις ευκαιρη ακομα την κονσολα.

    Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


  2. #62
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Δε την εχω...Την εχω πουλήσει.
    Γιατί λες, όμως, οτι δε θα βγει κάποιο remaster; Ανακοινώθηκε κάτι και το έχασα;

  3. #63
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Δε την εχω...Την εχω πουλήσει.
    Γιατί λες, όμως, οτι δε θα βγει κάποιο remaster; Ανακοινώθηκε κάτι και το έχασα;
    Δεν ξερω κατι επισημο!!!(μακαρι να εβγαινε)αλλα το καλοκαιρι αν θυμασαι!!! το εβγαλε σε xbox one backwards compatibility το παιχνιδι.Αν ηταν να το βγαλει ριμαστερ θα εκανε αυτην την κινηση η ροκσταρ πιστευεις?

  4. #64
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!
    Ο μοναδικος λογος να παρω το ps4 pro αν χρειαστει!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #65
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Προσωπικά δεν θεωρω κατι spoiler σε θέμα του sequel και να μιλάμε για το πρώτο παιχνίδι.
    Λογικό είναι να πούμε και κάτι από το πρώτο παιχνίδι...
    Προσωπικά αν δεν ειχα παίξει το πρώτο θα απέφευγα να μπω σε thread που συζητάνε για το δεύτερο μέρος.
    Πάντως εφόσον τα παιδιά το επιθυμούν και εγω θα φροντίσω να βάζω σε spoilers αν ξαναγράψω κατι σε σχέση με το πρώτο παιχνιδι. Επίσης καλο ειναι να μην δείτε το trailer είναι πολυ πιθανόν να εχει spoilers απο το πρώτο game.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  6. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Leon_DiZ (18-10-2016),spartan (19-10-2016)

  7. #66
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Αυτά είναι νέα!

    Πίσω στο 2012, θυμάμαι ότι από το Plus το πρώτο παιχνίδι που κατέβασα ever ήταν το RDR και το καταευχαριστήθηκα, κυρίως γιατί δεν ήξερα τίποτα για αυτό, τίποτα όμως. Τώρα σκοπεύω να κάνω το ίδιο, θα αποφεύγω το οτιδήποτε σχετικό με το RDR 2.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  8. #67
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Ίσως ο Λεωνίδας το ζήτησε επειδή πρέπει να κάνει moderating κιόλας...

    Κατά τ' άλλα ναι, αν δεν κάνω λάθος, στα sequel μιλάμε ελεύθερα σε άλλα threads.

    Όπως και να έχει, καιρός ήταν! Ας αφήσω και αυτό εδώ:



  9. The Following 2 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Kane (19-10-2016),mihalis13 (18-10-2016)

  10. #68
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    1 χρόνο μετά..? βλέπω 7 τύπους, καμία ομοιότητα με την ταινία για το story?
    Λοιπον... εχουμε και λεμε (πρωσωπικη εκτιμηση):

    1) ο 1ος απο αριστερα ειναι ο John
    2) o 2ος απο αριστερα ειναι o Edgar Ross
    3) ο 3ος απο αριστερα ειναι o Dutch van der Linde
    4) o 5ος απο αριστερα ειναι ο Bill Williamson

    Οσοι δεν εχουν παιξει/τελιωσει το RDR μην ανοιξουν το spoiler:
    Spoiler!


    Ε ρε τι εχει να γινει!
    Μια συλλεκτικη μονο θελω με τον John πανω σε αλογο, γιατι ηταν πολυ δυσκολο να τον φτιαξω σαν φιγουρα σε κλιμακα 1/6.
    Ξηλωνομαι οσο και να κοστιζει!
    Α και αυτο το game εαν ειναι εστω ιδιας ποιοτητας με το προηγουμενο, αξιζει και με το παραπανω ενα preorder μετα απο χρονια που εκανα το τελευταιο.
    Last edited by jk_blue_tiger; 18-10-2016 at 22:17.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  11. #69
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Λοιπον... εχουμε και λεμε (πρωσωπικη εκτιμηση):

    1) ο 1ος απο αριστερα ειναι ο John
    2) o 2ος απο αριστερα ειναι o Edgar Ross
    3) ο 3ος απο αριστερα ειναι o Dutch van der Linde
    4) o 5ος απο αριστερα ειναι ο Bill Williamson

    Οσοι δεν εχουν παιξει/τελιωσει το RDR μην ανοιξουν το spoiler:
    Spoiler!




    Ε ρε τι εχει να γινει!
    Μια συλλεκτικη μονο θελω με τον John πανω σε αλογο, γιατι ηταν πολυ δυσκολο να τον φτιαξω σαν φιγουρα σε κλιμακα 1/6.
    Ξηλωνομαι οσο και να κοστιζει!
    Α και αυτο το game εαν ειναι εστω ιδιας ποιοτητας με το προηγουμενο, αξιζει και με το παραπανω ενα preorder μετα απο χρονια που εκανα το τελευταιο.
    Οσον αφορά το spoiler και εγώ το ίδιο πιστεύω. Το έγραψα και σε ένα ποστ παραπάνω.
    Ενδιαφέρον θα έχει πάντως αν γίνει έτσι
    Spoiler!

  12. #70
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Οσον αφορά το spoiler και εγώ το ίδιο πιστεύω. Το έγραψα και σε ένα ποστ παραπάνω.
    Ενδιαφέρον θα έχει πάντως αν γίνει έτσι
    Απλα το πηγα ενα βημα παραπερα και εγραψα τη γνωμη μου για τους χαρακτηρες στη φωτο.


    Το leak με τον χαρτη που ειχα ποσταρει παλαιοτερα μιλουσε για prequel, αρα μαλλον και ο χαρτης ειναι αληθινος.
    Εαν διαβασετε το αρθρο δεν υπαρχουν σιδηροδρομοι, ενω υπαρχει και σαν τοποθεσια το New Bordeaux (Mafia III crossover ισως?)

    Τελος καπου διαβασα οτι ο αριθμος των χαρακτηρων στη φωτο (7), ισως εχει σχεση/επιρροες απο το κλασσικο γουεστερν "The Magnificent Seven".
    Ειχε τοση επιτυχια που εχουν βγει αλλες 3 συνεχειες, ενω τωρα παιζεται στο σινεμα το remake με πρωταγωνιστες μεταξυ αλλων τους Denzel Washington, Chris Pratt, Ethan Hawke κ.α.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  13. The Following 2 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    mihalis13 (18-10-2016),spartan (19-10-2016)

  14. #71
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Δεν ξερω κατι επισημο!!!(μακαρι να εβγαινε)αλλα το καλοκαιρι αν θυμασαι!!! το εβγαλε σε xbox one backwards compatibility το παιχνιδι.Αν ηταν να το βγαλει ριμαστερ θα εκανε αυτην την κινηση η ροκσταρ πιστευεις?
    Εσυ το έχεις στο xbox να σε παιξω κανένα online

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  15. #72
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Εσυ το έχεις στο xbox να σε παιξω κανένα online

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το ξαναεπαιξα το καλοκαιρι ολλο απο την αρχη και το ελιωσα χριστοφορε(το ειχα τερματισει σε 360)το ξανατερματισα ξανα και στο one.Το online του δεν ειναι τοσο καλο και επιπλεον εχει ακομα τα γνωστα προβληματα του απο τοτε.

  16. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    Christos33 (19-10-2016)

  17. #73
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Το είχα παίξει στο ps3 όταν είχε πρωτοβγεί και είχα "πάθει"
    Απίστευτο κόλλημα και πολλές ώρες που δεν καταλάβαινα πως περνούσαν..
    Εξαιρετικά νέα αν και αργεί..
    Εννοείται για εμένα ότι αν βγει κάτι συλλεκτικό το έχω πάρει πάραυτα.

  18. #74

    Default

    Απο τα καλυτερα games που επαιξα ποτε,εννοειται must και day one.

    Στάλθηκε από το iQ1510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  19. #75

    Default

    Πολύ ωραία νέα! Πραγματικά παιχνίδι από τα λίγα το RDR, χανόσουν στον κόσμο του, και ωραίο στόρι+χαρακτήρες. Θα ήθελα να το ξαναπαίξω (πάντα μας έρχεται η όρεξη να ξαναπαίζουμε καλούς τίτλους, όταν ανακοινώνεται η συνέχειά τους), ίσως το κάνω κάποια στιγμή, αν και το κάνω σε πολύ λίγες περιπτώσεις, γιατί είναι μεγάλη η "to-play" list, από καινούρια που δεν έχουν παιχθεί.
    Για το στόρι, θα ήθελα κάτι διαφορετικό. Νομίζω η ιστορία του John Marston ήταν ολοκληρωμένη, είπε αυτά που ήθελε να πει. Ούτε και με το γιο του νομίζω θα ήθελα να δω σενάριο, αν και εξαρτάται από το πόσο καλογραμμένο θα είναι. Γενικώς, θα προτιμούσα το setting να είναι πιο πίσω χρονικά (γιατί η εποχή του RDR είναι προς το τέλος της wild west φάσης, όπως σωστά προαναφέρθηκε), με άλλους πρωταγωνιστές, κι αν σεναριακά έχει κάποια σχέση με το προηγούμενο, κανένα πρόβλημα.
    Θα τα δούμε στην πορεία.

  20. #76
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Αυτο που θελαμε και περιμεναμε....Το πρωτο ηταν το καλυτερο παιχνίδι της προηγούμενης γενιάς και ένα απο τα καλύτερα παιχνιδια ολων των εποχών.
    Πραγματικά αξέχαστο σε όλα του, το είχα παίξει στο 360, από τις καλύτερες εμπειριες gaming που είχα ποτέ.
    Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι και πάλι θα σπέρνει το παιχνίδι, το ερώτημα είναι αν το RDR2 θα φτάσει ή θα ξεπεράσει το μεγαλείο του πρώτου.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    DJTaurus (20-10-2016),spartan (20-10-2016)

  22. #77
    Member Sparrow71993's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Καλαμπάκα
    Posts
    80
    PSN ID
    GhostFirefly_
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ένα βίντεο με λεπτομέρειες που βοηθάει.

    Spoiler!


    Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Sparrow71993; 20-10-2016 at 10:12.

  23. #78
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλημέρα! Παραθέτω ένα ποστ μου για το Read Dead Redemption για Ps3, από το μακρινό παρελθόν.......18-10-2012 (λολ 4 χρόνια πριν). ΤΟΣΟ μεγάλο "impact" βίωσα.

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    αυτά τα ηλιοβασιλέματα, που πλημμυρίζουν με παστέλ χρώματα το τοπίο...

    μερικά βράδια με φεγγάρι, μόνος πάνω στο άλογο, με αργό ρυθμό, κλοπ-κλοπ μέσα στην αφιλόξενη νύχτα της φύσης, μέσα σε ένα ακίνητο σχεδόν τοπίο της νυχτερινής ανάπαυσης...

    και μερικά βράδια, να πέφτουν καταιγίδες ασύστολες, ο ήχος της βροχής επιβλητικός, αυξάνει την αίσθηση της μοναξιάς μέσα στο απέραντο τοπίο....και οι ξαφνικές βροντές να φωτίζουν στιγμιαία το περιβάλλον και να σε κάνουν να αισθάνεσαι κυριολεκτικά μόνος, καθώς για μισό δευτερόλεπτο λόγω κεραυνού, βλέπεις κιόλας ότι για πολλάαααααα χιλιόμετρα δεν κινείται τίποτα....

    η ξαφνική στιγμή μέσα στο βράδυ, που έχεις κατέβει να μαζέψεις ένα λουλούδι και από το πουθενά, μουλωχτά σου επιτίθεται 2-3 τσακάλια ή κούγκαρ...

    τα ρυάκια (πολύ αργότερα), που σιγοτραγουδούν, ανάμεσα στα χιονισμένα βουνά, με την πυκνή βλάστηση και τα ζωάκια που κατοικούν εκεί (και τις ζωάρες, όπως οι αρκούδες που δύσκολα τις σταματάς)...

    οι άθλιες συνθήκες διαβίωσης που υφίσταντο στην Άγρια Δύση, τις οποίες καταλαβαίνεις όταν μιλάς με τους διάφορους χαρακτήρες (κυρίως τους off-σενάριο).....και καταλαβαίνεις από τα ταλαιπωρημένα ρούχα, τα λεκιασμένα πρόσωπα, τα λιγδιασμένα μαλλιά και τα κιτρινισμένα (πρώην λευκά) πουκάμισα....ότι το νερό και το μπάνιο ήταν πολυτέλειες.

    άγριες καταστάσεις.

    και όσο αφορά το σενάριο, σε αρκετές περιπτώσεις είναι μια γερή γροθιά στο στομάχι του κατασκευασμένου-από-το-Χόλυγουντ Far West, καθώς τα πράματα ήταν πολύ πιο άθλια, άδικα, διεφθαρμένα, οπορτουντιστικά, ενώ η Κυβέρνηση ήταν η νέα version των προγενέστερων outlaws (ίδιες τακτικές σχεδόν, απλά με την προστασία του νόμου πλέον)..........

    ...επικίνδυνα κοντινή ομοιότητα δηλαδή, με το τι επικρατεί έως και σήμερα...

    ε, για τα παραπάνω και την ατμόσφαιρα, το RDR αξίζει...ένα vgames οσκαρ. (ξέχασα να πω, ότι οι "ερμηνείες" των χαρακτήρων, αγγίζουν τα όρια των ηθοποιών)

    το πιστολίδι, είναι απλά το icing on the cake, δεν είναι της απολύτου σημασίας (το λέω, καθώς έριξα πολύ λίγες πιστολιές σε όλο το παιχνίδι). Απλά μπήκε για να δέσει πιο άρτια, όλο το western σκηνικό. Το παιχνίδι ΔΕΝ είναι shooter. Απλά έχει μια "shouter" μπέρτα, για να εκλύσει και τους νεότερους μπαμ-μπουμ παίκτες (που έλκονται από τέτοιο gameplay), ενώ παράλληλα το ιδιαίτερο βάθος είναι αλλού (για όσους δεν γουστάρουν μπαμ-μπουμ).
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...ead+Redemption

  24. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Christos33 (20-10-2016),hakoo (20-10-2016),kostasb13 (20-10-2016)

  25. #79

    Default

    Tόσο καλά λόγια από όλους που φοβάμαι να γράψω ότι το 1ο το είχα βρει βαρετό και το παράτησα νωρίς, θυμάμαι πάντως τότε υπήρχε και άλλος που δεν του άρεσε (ένας ή κανένας δεν θυμάμαι καλά)......φίλε αν διαβάσεις αυτό το γράμμα πες και εσύ κάτι μη τις φάω μόνος μου.


  26. #80
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Tόσο καλά λόγια από όλους που φοβάμαι να γράψω ότι το 1ο το είχα βρει βαρετό και το παράτησα νωρίς, θυμάμαι πάντως τότε υπήρχε και άλλος που δεν του άρεσε (ένας ή κανένας δεν θυμάμαι καλά)......φίλε αν διαβάσεις αυτό το γράμμα πες και εσύ κάτι μη τις φάω μόνος μου.
    Φίλε μου δεν σε παρεξηγει κανείς. Ο καθένας έχει την άποψή του και τα γούστα του. Προσωπικά το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν θελω ούτε να το βλέπω. Και ο λόγος. Ποτέ μα ποτέ δεν μου άρεσε το στυλ γουεστερν και τέτοια.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  27. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    nikon (20-10-2016)

Page 4 of 77 FirstFirst 123456781454 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •