Page 30 of 77 FirstFirst ... 2026272829303132333440 ... LastLast
Results 581 to 600 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #581
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Λευτερη δεν εχει διαφορετικα modes το παιχνιδι στο Προ. Δεν προσφερει performance και resolution modes.



    Οποτε αν το βαλεις σε 1080ρ τιβι, τα ιδια ακριβως προβληματα θα δεις μιας και rendαρει κανονικα σε "4Κ".

    Επισης, να διορθωσει με πατς η Rockstar framerate? Παιζει και να εβαζα στοιχημα οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ασχοληθουν δευτερολεπτο με το θεμα.

    It runs.
    It sells.
    Fuck it.

    λολ

  2. #582
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Έκατσα και είδα όλο το βίντεο σχεδόν από Digital Foundry και λένε ότι στο X είναι stable as fucked και μέσα στην πόλη γενικότερα. Απειροελάχιστο drop το οποίο δεν είναι αντιληπτό. Πέρα από ένα cutscene που έχει κάποια frame drops και δεν ξέρουν γιατί, και αυτό αφορά όλες τις εκδόσεις. Κάποιο bug θα είναι σε αυτό το cutscene.

    Στο Pro υπάρχουν τα frame drops στην πόλη αλλά είναι stable σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #583
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    @Λεωνίδας

    Έχω ποστάρει με EDIT στην προηγούμενη σελίδα ένα chart που "ανοίγει" μάτια (pun intended) όσο αφορά ανάλυση-ίντσες-απόσταση. Το ανθρώπινο μάτι έχει πολλές δυνατότητες, αλλά έχει και αξεπέραστους περιορισμούς.
    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    @PDS

    Ακριβώς αυτό. Χρόνια τα φωνάζω (με την καλή έννοια) αλλά οι καταναλωτές αρέσκονται.......στην αυθυποβολή όσο αφορά τις τηλεοράσεις-ίντσες-ανάλυση-απόσταση. Πχ. στην 40αάρα 1080p παίζω από 50-70 πόντους απόσταση. Επέλεξα την TV μου γνωρίζοντας ότι θέλω να βιώνω 1080p ανάλυση και γνωρίζοντας από πριν την απόσταση που θα παίζω. Έτσι οι ιδανικές ίντσες ήταν 40. Λιγότερες δεν θα έπαιρνα χαμπάρι διαφορά 720-1080, περισσότερες ίντσες = θα παρατηρούσα pixels.
    Ναι το ξέρω πολλά χρόνια τώρα το συγκεκριμένο chart. Και εγώ στους 60-70 πόντους είμαι με 32" οπότε τα upscale artifacts (edge enhancement, checherboard κτλ) γενικά τα βλέπω, είτε είναι σε ταινίες είτε σε παιχνίδια. Και στο Witcher που έπαιξα είχε halo σε κάποιες φάσεις, και στα Horizon/GoW είχε artifacts κτλ.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #584
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Πιστεύω ότι δεν θα καταφέρουν να "καρφώσουν" εντελώς το 30άρι, ούτε στο Pro.
    Να το βελτιώσουν κάπως, ναι, αυτό γίνεται: παίρνεις τα μυριάαααααδες metrics από τους gamer (εν αγνοία τους φυσικά / άλλη κουβέντα αυτή όμως) και παρατηρείς που βιώνονται τα περισσότερα frame drops. Μετά ραφινάρεις κάπως τον κώδικα και βουαλά: σε μερικές σκηνές εκεί που πέφτει στα 27 fps, ε, τώρα κρατιέται στα 30.

    Αλλά να κάνουν "μαγικά" και από εκεί που υπάρχουν συνεχή fluctuations, να καταφέρουν καρφωτό 30άρι....το βλέπω αδύνατο.

    Επίσης, δεν θα μου κάνει εντύπωση ένα down-scale / downgrade σε κάποιο βαθμό σε επόμενα patch ώστε να βελτιωθεί το frame rate.

    Πχ. όταν πρωτοβγήκε το GTA V σε PS4, χωρίς κανένα ακόμα patch, είχε κάποια θεματάκια στο frame rate. Συνεχή θεματάκια.
    Οπότε τα "τζιμάνια" (my ass) στην Rockstar τι έκαναν; Μετά από 1-2 patches, το 30αρι έγινε κατά 95% σταθερό. Πως όμως; Μειώθηκε εμφανώς η κίνηση (traffic) των αυτοκινήτων + το πλήθος των NPCs στα πεζοδρόμια, όπως και η ποικιλία μοντέλων αυτοκινήτων ανά περιοχή. Δεν αφαίρεσαν μοντέλα αυτ/των, αλλά η ποικιλία μειώθηκε ανά γειτονιά: ανάλογα τη γειτονιά βλέπεις πιο περιορισμένο αριθμό αυτοκινήτων στους δρόμους απ' ότι στην προ-patch έκδοση.

    Είμαι πολύ περίεργος τι θα γίνει στο online. Σα να βλέπω το downscale/grade να έρχεται...

    @Dragonpaul
    Άιντε να το ξαναπώ
    Θέλω να δω την απόδοση του Pro σε 1080p TV. Σε 4ΚΤV ανέμενα τα frame drops (ελλείψει ταχύτατου bandwidth στο Pro). Σε 1080pTV + Pro όμως; Εκεί θέλω να σε δω Καραμητρίαση Rockstar πως αποδίδεις. Αν ακόμη κι εκεί δεν είναι σχεδόν καρφωτό το 30άρι...........ΟΚΕΗΚ. Θα παίξω λίγο, θα σταματήσω επίτηδες και θα αναμένω την έκδοση για PS5.
    Βρε συ, καταλαβαινω τι λες... Ξέρω οτι έχεις προ με 1080 οθόνη. Μιας και με πρόλαβε ο Δημήτρης, δες τι σου γράφει. Δεν υπάρχουν modes.

    Επίσης, αν μου επιτρέπετε παιδιά να πω κάτι. Βλέπετε για τι ποιότητας παιχνιδι μιλάμε... Γιατί δε το χαίρεστε -σε οποία κονσόλα το έχετε- και ψαχνεστε με τα draw distances, αναλύσεις και frames; Πρόκειται, αντικειμενικά, για τοπ τίτλο!!!!! Απλα χαρείτε το!

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (26-10-2018),juliahna12 (25-10-2018),mihalis13 (25-10-2018)

  6. #585
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    @Valkyrie

    Ρε συ δεν έγραψα ούτε υπαινίχτηκα πουθενά ότι υπάρχουν Περφόρμανς/Ανάλυση modes.

    Αντιθέτως, είμαι πολύ συγκεκριμένος: το Pro όταν είναι συνδεδεμένο σε 1080TV και ΧΩΡΙΣ την ύπαρξη modes, προβάλλει 1920x1080=2.073.600 Pixels, που έχουν τεράστια απόσταση (για το frame rate) με τα 4.147.200 Pixels (1920x2160). Μιλάμε για 100% πιο πολλά Pixels! Οπότε.....για να σε δω κυρία Ροκσταρ, τι θα κάνεις;

  7. #586
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    @Valkyrie

    Ρε συ δεν έγραψα ούτε υπαινίχτηκα πουθενά ότι υπάρχουν Περφόρμανς/Ανάλυση modes.

    Αντιθέτως, είμαι πολύ συγκεκριμένος: το Pro όταν είναι συνδεδεμένο σε 1080TV και ΧΩΡΙΣ την ύπαρξη modes, προβάλλει 1920x1080=2.073.600 Pixels, που έχουν τεράστια απόσταση (για το frame rate) με τα 4.147.200 Pixels (1920x2160). Μιλάμε για 100% πιο πολλά Pixels! Οπότε.....για να σε δω κυρία Ροκσταρ, τι θα κάνεις;
    Τώρα κατάλαβα κι εγώ τι λες. Sorry... Σε αυτή την περίπτωση, δε ξέρω τι να σου πω.

  8. #587
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    @Valkyrie

    Ρε συ δεν έγραψα ούτε υπαινίχτηκα πουθενά ότι υπάρχουν Περφόρμανς/Ανάλυση modes.

    Αντιθέτως, είμαι πολύ συγκεκριμένος: το Pro όταν είναι συνδεδεμένο σε 1080TV και ΧΩΡΙΣ την ύπαρξη modes, προβάλλει 1920x1080=2.073.600 Pixels, που έχουν τεράστια απόσταση (για το frame rate) με τα 4.147.200 Pixels (1920x2160). Μιλάμε για 100% πιο πολλά Pixels! Οπότε.....για να σε δω κυρία Ροκσταρ, τι θα κάνεις;
    Aν ζητας 1080ρ mode, πλεον το ζηταω κι εγω μαζι σου. Ετσι σκατα οπως εκαναν το upscale στο Pro, 1000 φορες να παιξω σε 1080ρ... ημαρτον. Τοσο κακο 4k implementation ειχα καιρο να δω... καλυτερα ασε με να παιξω 1080ρ και με καλυτερο framerate...

  9. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    spartan (25-10-2018)

  10. #588
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Εμμμ δεν μπορώ να σκεφτώ πιο όμορφο οpen world παιχνίδι.

    EDIT: Μ*&^Α είναι κάθε σκηνή και φωτογραφία!!!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #589
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εμένα πάντως με χάλασε αρκετά το blur στο Pro.

    Κάθομαι και κοιτάζω με έναν φίλο λεπτομερώς, αηδιαστικά λεπτομερώς σκηνή-προς-σκήνη Pro/Xbox X........και χέσε μέσα. Διαλύεται εντελώς το clarity στο Pro.

    Δεν είναι game breaker, όχι, σαφώς δεν είναι.

    Αλλά συνυπολογίζοντας τα frame drops......δεν αντέχω να περιμένω την έκδοση PS5.

  12. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Leon_DiZ (25-10-2018)

  13. #590
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Kαι εμενα με χαλασε και το blur και το performance. Συνεχιζει την παραδοση η Rockstar με την Σονυ δυστυχως. Κριμα, περιμενα λογω του μαρκετινγκ deal να ειναι πιο προσεκτικοι...

  14. #591

    Default

    valkyre τελικα ο φοβος σου βγηκε αληθινος! θα το ισιωσουν με patch το θεμα ομως. ακομα δεν εχει βγει στην αγορα το παιχνιδι φαντασου. αλλιως παρε x να ησυχασει το κεφαλι σου...(αστειευομαι)

  15. #592
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Άσχετα με ολα τα παραπάνω, παιδιά, λίγο που το ξεκίνησα, φαίνεται εντυπωσιακότατο!!!!!!!!!

  16. #593
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ To πηρες?

  17. #594
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ναι, το εχω απο το πρωί.

  18. #595
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Aν ζητας 1080ρ mode, πλεον το ζηταω κι εγω μαζι σου. Ετσι σκατα οπως εκαναν το upscale στο Pro, 1000 φορες να παιξω σε 1080ρ... ημαρτον. Τοσο κακο 4k implementation ειχα καιρο να δω... καλυτερα ασε με να παιξω 1080ρ και με καλυτερο framerate...
    Αυτό θα το φτιαξουν δημητρη σε μελοντικο πατς.Απορω και εγω για πιο λογο δεν εβαλαν αυτή την επιλογή εξ αρχης.για καλυτερες επιδοσεις.

    - - - Updated - - -

    Επειδη διαβαζω πολυ σωστα να λέτε για το perfomance του παιχνιδιού.Τα γραφικα τα ειδατε?Υπαρχει αυτή την στιγμη πιο ομορφο open world παιχνιδι εκει εξω?

  19. #596
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    valkyre τελικα ο φοβος σου βγηκε αληθινος! θα το ισιωσουν με patch το θεμα ομως. ακομα δεν εχει βγει στην αγορα το παιχνιδι φαντασου. αλλιως παρε x να ησυχασει το κεφαλι σου...(αστειευομαι)
    Γιατί το λες αυτό; Πότε ίσιωσε παιχνίδι της η Ροκσταρ σε θέματα απόδοσης (ανάλυση και fps) σε κονσόλα Sony με patches;
    Δυστυχώς: ΠΟΤΕ.

    Μήπως λοιπόν εκφράζεις (σεβαστό βέβαια) προσωπική επιθυμία-ελπίδα;

    Μωρέ κι εγώ θα ήθελα με patches να ισιώσει, αλλά τεχνικώς μιλώντας δεν το βλέπω. (έχω λιώσει στη τεχνική ανάλυση με τον φίλο εδώ και 1 ώρα περίπου / μιλάμε για τεχν. ανάλυση σε σημείο εμετού, έχει γίνει καζάνι το κεφάλι μου!)

    Τεσπα.........άσε, σε ξέρω κυρία Ροκσταρ, τι θες να μας πεις/πασάρεις: πάρτε τώρα όπως είναι σε PS4, μετά από 1-1,5 χρόνο πάρτε το σε PS5 που το παιχνίδι θα είναι άρτιο και λίγο πιο μετά πάρτε το σε PC όπου εκεί το παιχνίδι θα δώσει τα ρέστα του.

  20. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    spartan (25-10-2018)

  21. #597

    Default

    ^^^
    θελω να πστευω τουλαχιστον.πες το κ προσωπικη επιθυμια γιατι οχι. εγω στο x θα το παρω αλλα θα ηθελα κ ενα καλυτερο αποτελεσμα στο pro.

  22. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Valkyre (25-10-2018)

  23. #598

    Default

    Οδηγος για Platinum(για οποιον ενδιαφερεται).
    http://www.powerpyx.com/red-dead-red...guide-roadmap/

    • Approximate amount of time to platinum: 200 Hours Singleplayer + ??? Hours Multiplayer

  24. #599
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Οδηγος για Platinum(για οποιον ενδιαφερεται).
    http://www.powerpyx.com/red-dead-red...guide-roadmap/

    • Approximate amount of time to platinum: 200 Hours Singleplayer + ??? Hours Multiplayer
    Συγνωμη το 200 ωρες είναι να κανεις τα παντα στο single player κομματι?

  25. #600
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Οδηγος για Platinum(για οποιον ενδιαφερεται).
    http://www.powerpyx.com/red-dead-red...guide-roadmap/

    • Approximate amount of time to platinum: 200 Hours Singleplayer + ??? Hours Multiplayer
    Κλαιω!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •