Page 22 of 77 FirstFirst ... 121819202122232425263272 ... LastLast
Results 421 to 440 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #421

    Default

    60 ωρες μονο το main story διαβασα εγω. δλδ αμα βαλεις τιποτα side missions,activities κτλ ε δε θα σου παρει κανα 80αρι ωρες?! πολυ πραμα ε!


  2. #422
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Και λίγο είπες αν κρίνω από το RDR1.

    Αυτοί οι θησαυροί με είχαν πεθάνει. Για τους πρώτους 2 πρέπει να είχα αφιερώσει ίσα με 3-4 ώρες.....μέχρι που μου έσπασαν τα νεύρα (κουρέλια) και τους επόμενους 2-3 τους βρήκα ακολουθώντας βήμα-βήμα guides στο YTube. Που και πάλι έκαστος μου έπαιρνε αρκετή ώρα. Περιττό να πω ότι οι θησαυροί ήταν γύρω στους 7; (δεν θυμάμαι οκτώ χρόνια πριν)
    Και φυσικά δεν τους έβγαλα όλους.

    Σε γενικές γραμμές στο RDR1 πρέπει να αφιέρωσα πάνω από 50-60 ώρες και ήταν πολλά, ΠΑΡΑ πολλά, που δεν είχα δει/ξεκλειδώσει (όπως φορεσιές για παράδειγμα).
    Επίσης, μόνο στο ποκερ είχα κερδίσει και λίγες φορές στα ζάρια, σε όλα τα άλλα έχανα παταγωδώς, μέχρι που πάλι έγιναν τα νεύρα τσατάλια.

    Ε, για εμένα, μετά από το RDR2......πάω κατευθείαν για PS5.

  3. #423
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Εμένα με έφτιαξε η λεπτομέρεια που σκοτώνεις κάποιον - κάτι και μένει το πτώμα του να το φάνε και τα κοράκια (αν δεν προλάβουν τα σκουλήκια). Αυτά κάνει η RAM. Προσωπικά θα επιβλέπω τα πτώματα παρατηρώντας το επίπεδο αποσύνθεσης τους

  4. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (15-10-2018)

  5. #424
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν είναι υποχρεωτικό ότι αυτά τα κάνει η RAM ρε συ, που ήμαστε στα 90ς;

    Μπορεί κάλλιστα ο κώδικας να καταγράφει σε ένα μινισκριπτ τα attributes (ποιο είναι το 3D μοντέλο μαζί με τα texures του, να "μετράει" το χρόνο που περνά για το decay, να υπολογίζει τη φθορά από τα άλλα ζώα).....και όταν φτάνεις σε ένα τάδε vicinity, να φορτώνεται το μινισκριπτ και εν τέλει να βλέπεις on-camera το τελικό αποτέλεσμα......κι έτσι γλυτώνεις ένα κάρο RAM. Hello, εδώ δεν είναι PC, απαιτείται clever programming! Όχι "ξύνω τα @@ μου και άσε τον καταναλωτή να τα σκάσει για παραπάνω RAM"

  6. #425
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ναι αλλά αυτό το script θέλει RAM να σωθεί - αν υπολογίσεις πόσα τέτοια πτώματα θα υπάρξουν καταλαβαίνεις ότι θα κάνουν add-up.

    Οπότε αν το είχαν σαν σκέψη επί RDR1 με 512/256 RAM καταλαβαίνεις πως γίνεται εφικτό πλέον


    Spoiler!

  7. #426
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όχι δεν θέλει RAM, άνετα σώζεται στο σκληρό (γιατί είναι σε ΚΒ, είπαμε είναι μινισκριπτ) και φορτώνεται στη RAM.

    Τώρα τι κουλό μας είπες ρε συ ;

    ΠΑΝΤΑ ο προγραμματισμός γινόταν σε PC, ακόμα και εποχές Amiga. Με κούφανες.
    Άλλο το "που" προγραμματίζεις και άλλο για "ποιο" μηχάνημα προγραμματίζεις.

    Μην το συνεχίσουμε, γιατί θα ΞΑΝΑγ@μήσουμε και άλλο θρεντ.

    (256 δεν είχε ποτέ το PS3. Είχε 256/256 και μάλιστα και τα δύο τσιπ cpu/gpu είχαν πρόσβαση σε shared 384MB. Άστο σου λέω ντε!)
    Last edited by Lefteris_X; 15-10-2018 at 23:46.

  8. #427
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Όχι γίνεται σε NET yaroze.... τα games τα γράφουν με controller

  9. #428
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Και λίγο είπες αν κρίνω από το RDR1.

    Αυτοί οι θησαυροί με είχαν πεθάνει. Για τους πρώτους 2 πρέπει να είχα αφιερώσει ίσα με 3-4 ώρες.....μέχρι που μου έσπασαν τα νεύρα (κουρέλια) και τους επόμενους 2-3 τους βρήκα ακολουθώντας βήμα-βήμα guides στο YTube. Που και πάλι έκαστος μου έπαιρνε αρκετή ώρα. Περιττό να πω ότι οι θησαυροί ήταν γύρω στους 7; (δεν θυμάμαι οκτώ χρόνια πριν)
    Και φυσικά δεν τους έβγαλα όλους.

    Σε γενικές γραμμές στο RDR1 πρέπει να αφιέρωσα πάνω από 50-60 ώρες και ήταν πολλά, ΠΑΡΑ πολλά, που δεν είχα δει/ξεκλειδώσει (όπως φορεσιές για παράδειγμα).
    Επίσης, μόνο στο ποκερ είχα κερδίσει και λίγες φορές στα ζάρια, σε όλα τα άλλα έχανα παταγωδώς, μέχρι που πάλι έγιναν τα νεύρα τσατάλια.

    Ε, για εμένα, μετά από το RDR2......πάω κατευθείαν για PS5.
    Χάχα τι μου θύμισες
    Εγώ το έπαιξα με το plus, θυμάμαι τα έκανα όλα στο story λουλούδια, αρκούδες κ δεν θύμαμαι εγώ τι άλλο είχε κ έπαιζα χωρίς να παίζω κάτι άλλο ένα μήνα και βάλε πάρα πολλες ώρες.
    Το πόκερ αγαπημένο τους τα έπαιρνα όλα, αλλά το μαχαίρι μου έσπαγε τα νεύρα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  10. #429
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Χάχα τι μου θύμισες
    Εγώ το έπαιξα με το plus, θυμάμαι τα έκανα όλα στο story λουλούδια, αρκούδες κ δεν θύμαμαι εγώ τι άλλο είχε κ έπαιζα χωρίς να παίζω κάτι άλλο ένα μήνα και βάλε πάρα πολλες ώρες.
    Το πόκερ αγαπημένο τους τα έπαιρνα όλα, αλλά το μαχαίρι μου έσπαγε τα νεύρα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Καλά, εντάξει, τα λουλούδια και τα ζωάκια τα είχα ξεσκίσει.

    Την εντελώς Random καλόγρια την είχες πετύχει;

  11. #430
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Καλά, εντάξει, τα λουλούδια και τα ζωάκια τα είχα ξεσκίσει.

    Την εντελώς Random καλόγρια την είχες πετύχει;
    Πάνε τόσα χρόνια, νομίζω την είχα πετύχει σε ένα μοναστήρι η εγκατελειμμενο σπίτι ήταν, δεν θυμάμαι καλά πέρασαν τόσα χρόνια.
    Θυμάμαι κ τοτε κάτι online είχα παίξει λίγο μάλιστα προσπαθούσα να κάνω αυτό με τα δέκα λεπτά αλλά όλο ερχόταν κάποιος κ με χτυπαγε.
    Edit
    Βλεπω από τα τρόπαια είχα κάνει το 81% κ μάλιστα αρκετά είναι σπάνια (εννοώ λίγη τα έχουν 1,5%).

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 16-10-2018 at 00:07.

    xbox:Christoforo7s

  12. #431

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Εμένα με έφτιαξε η λεπτομέρεια που σκοτώνεις κάποιον - κάτι και μένει το πτώμα του να το φάνε και τα κοράκια (αν δεν προλάβουν τα σκουλήκια). Αυτά κάνει η RAM. Προσωπικά θα επιβλέπω τα πτώματα παρατηρώντας το επίπεδο αποσύνθεσης τους
    ελα ρε,τι λεπτομερεια ειν'αυτη!!! πρωτη φορα το ακουω,ισχυει?

  13. #432
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    ελα ρε,τι λεπτομερεια ειν'αυτη!!! πρωτη φορα το ακουω,ισχυει?
    Κανονικά.... Τέρμα τα πτώματα που εξαφανίζονται!

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    christos-sonyboy (16-10-2018),DJTaurus (16-10-2018)

  15. #433

    Default

    απιστευτη λεπτομερεια!!! θα το παρακολουθησω κ γω αυτο...

  16. #434
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Έχει πολλα, άκουσα ότι μεγαλώνει το μούσι κ τα μαλλιά κ μάλιστα ακόμα κ αν δεν παίζεις αν περάσουν μέρες.


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  17. #435

  18. #436
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    65 μόνο το main story.


    Σε άλλο τόνο, θάνατος και σαπίλα στα μεγαλοστελέχη της Rockstar (namely: Sam & Dan Houser + όλους τους "αρχιστράτηγούς" τους) για τις 100 ώρες εργασίας την εβδομάδα.
    Μιλάμε για 14,5 ώρες ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ, ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ.


    Ούτε για 10.000 ευρώ το μήνα δεν θα εργαζόμουν έτσι.



    Σχετικά με αυτό δεν ισχύει.


    Ορίστε και η δήλωση:


    Update: Statement from Dan Houser:


    There seems to be some confusion arising from my interview with Harold Goldberg. The point I was trying to make in the article was related to how the narrative and dialogue in the game was crafted, which was mostly what we talked about, not about the different processes of the wider team. After working on the game for seven years, the senior writing team, which consists of four people, Mike Unsworth, Rupert Humphries, Lazlow and myself, had, as we always do, three weeks of intense work when we wrapped everything up. Three weeks, not years. We have all worked together for at least 12 years now, and feel we need this to get everything finished. After so many years of getting things organized and ready on this project, we needed this to check and finalize everything.


    More importantly, we obviously don’t expect anyone else to work this way. Across the whole company, we have some senior people who work very hard purely because they’re passionate about a project, or their particular work, and we believe that passion shows in the games we release. But that additional effort is a choice, and we don’t ask or expect anyone to work anything like this. Lots of other senior people work in an entirely different way and are just as productive – I’m just not one of them! No one, senior or junior, is ever forced to work hard. I believe we go to great lengths to run a business that cares about its people, and to make the company a great place for them to work.



    Ήθελαν και δούλεψαν αυτές τις παραπάνω ώρες και φυσικά πληρώθηκαν για αυτές. 3 εβδομάδες δούλεψαν και όχι 3 χρόνια όπου έγραψαν κάπου αλλού.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. #437
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Βεβαια το οτι το λενε τα μεγαλα κεφαλια αυτο, δεν σημαινει οτι ειναι ολα μελι-γαλα δεν ξερω αν θυμαστε τι ειχε συμβει με την ομαδα αναπτυξης του RDR1 και που εφτασαν στο σημειο οι γυναικες των υπαλληλων να στειλουν χεστηριο στην Rockstar για τις αθλιες συνθηκες στις οποιες δουλευαν οι υπαλληλοι... βροχη ειχαν πεσει τα διαζυγια και πολλες οικογενειες ειχαν καταστραφει.

    Και αυτο ειναι κατι που ισχυε κανονικα. Οποτε διολου εντυπωση δεν θα μου κανει να γινονται τα ιδια και σε αυτο οπως και σε πολλα αλλα ΑΑΑ παιχνιδια μεγαλων εταιρειων. Γενικα οι developers χρειαζονται ενα σωματειο γιατι εχει ξεφυγει το θεμα με το crunch.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    DJTaurus (16-10-2018),panos74gr (16-10-2018)

  21. #438
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Red Dead Redemption 2

    Πραγματικά σε μια χώρα που το να είσαι ταλαντούχος software engineer πληρώνεται αδρά, είναι αδιανόητο οι game developers να πέφτουν θύμα της αγάπης τους και της θέλησής τους να δημιουργήσουν και να πληρώνονται χαμηλά δουλεύοντας άπειρες ώρες την εβδομάδα σε τόσο κακές συνθήκες.

    Είναι λογικό ότι όταν αγαπάς την δουλειά σου και θέλεις να δημιουργήσεις θα δώσεις κάτι παραπάνω για να δεις το έργο σου όπως το θες, από την άλλη όμως πρέπει να υπάρχουν όρια και ειδικά σε εταιρίες αυτού του βεληνεκούς που βγάζουν άπειρα λεφτά.

    Όσο διαβάζω για το θέμα νομίζω η ύπαρξη ενός σωματείου για τους game developers θα βοηθούσε.

  22. #439
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Άντε να πεις τη λέξη συνδικαλισμός και Union στα Αμερικανάκια, ιδιαίτερα επί Τραμπ και μέτρα τα δευτερόλεπτα μέχρι να μπεις στην black list...

  23. #440
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Παιδια να το παρω digital ή σε δισκακι τι προτεινετε;

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •