Page 21 of 77 FirstFirst ... 111718192021222324253171 ... LastLast
Results 401 to 420 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #401
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Καλα δεν απευθυνεται στην Ροκσταρ αποκλειστικα το μηνυμα μου, νομιζω κατα παντως υπευθυνου. Οποιος και να φταιει, με ξεπερναει....



    Βεβαια αν το multiplayer ειναι 50 gb και το παιχνιδι αλλα 50 gb = συνολο 100 gb, ε σφαλιαρες στην Ροκσταρ.
    Βγάζεις λίγο χολή. Just saying.

  2. #402
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εμ, με το δίκιο του την βγάζει!

    Για όποιον δεν ενδιαφέρεται καθόλου περί online, γιατί να φάει στην μάπα έξτρα 50GB download;

    Σκέψου ότι αγοράζει το παιχνίδι, πάει σπίτι να παίξει και κάθεται και περιμένει με τις ΩΡΕΣ ώστε να του επιτρέψει το παιχνίδι να boot-άρει.
    Ύψιστη μαλακία.

    Βέβαια, όλα αυτά τα συζητάμε υπό την προϋπόθεση ότι όντως έτσι θα γίνει, χωρίς όμως να γνωρίζουμε ΤΙΠΟΤΑ concrete.

    Τα περαιτέρω 50GB θα είναι για το unpacking των data στον σκληρό δίσκο και εν τέλει το τελικό νούμερο θα είναι 55 GB;

    Ή μήπως θα είναι έξτρα 50GB κάποια στιγμή εντός του Νοεμβρίου (αόριστα) που θα προσφερθεί η beta;

    Κατ' εμέ, τα παιχνίδια που έχουν Single και Online εντελώς ξεχωριστά τμήματα, θα πρέπει να σου δίνουν την επιλογή να εγκαταστήσεις το ένα, το άλλο ή και τα δύο.

    Δεν γίνεται ένας single-gamer να τρώει στη μάπα τόσα GigaByte download για το online (και τούμπαλιν ένας online-gamer να τρώει στη μάπα το install του single).

    it's just........nuts. Stupid logic.

  3. The Following 4 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    BillyFlo81 (15-10-2018),Dragonpaul (15-10-2018),teza (15-10-2018),Valkyre (15-10-2018)

  4. #403
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Είναι τραγικό όντως το να θες τόσα GB παίξεις δεν παίξεις το multi κομμάτι και το να σου δίνει επιλογή του τι θες να κατεβάσεις (έξτρα πακέτα γλώσσας/multi/ 4K texture pack κτλ κτλ) είναι κάτι που πρέπει να φροντίσουν να υπάρχει στην επόμενη γενιά. Η Microsoft.το ξεκίνησε ήδη στη MCC.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #404
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Εμ, με το δίκιο του την βγάζει!

    Για όποιον δεν ενδιαφέρεται καθόλου περί online, γιατί να φάει στην μάπα έξτρα 50GB download;

    Σκέψου ότι αγοράζει το παιχνίδι, πάει σπίτι να παίξει και κάθεται και περιμένει με τις ΩΡΕΣ ώστε να του επιτρέψει το παιχνίδι να boot-άρει.
    Ύψιστη μαλακία.

    Βέβαια, όλα αυτά τα συζητάμε υπό την προϋπόθεση ότι όντως έτσι θα γίνει, χωρίς όμως να γνωρίζουμε ΤΙΠΟΤΑ concrete.

    Τα περαιτέρω 50GB θα είναι για το unpacking των data στον σκληρό δίσκο και εν τέλει το τελικό νούμερο θα είναι 55 GB;

    Ή μήπως θα είναι έξτρα 50GB κάποια στιγμή εντός του Νοεμβρίου (αόριστα) που θα προσφερθεί η beta;

    Κατ' εμέ, τα παιχνίδια που έχουν Single και Online εντελώς ξεχωριστά τμήματα, θα πρέπει να σου δίνουν την επιλογή να εγκαταστήσεις το ένα, το άλλο ή και τα δύο.

    Δεν γίνεται ένας single-gamer να τρώει στη μάπα τόσα GigaByte download για το online (και τούμπαλιν ένας online-gamer να τρώει στη μάπα το install του single).

    it's just........nuts. Stupid logic.
    Υπήρξε παρανόηση. Το βγάζει χολή δεν πήγενε στο οτι αυτό που γράφει δεν είναι σωστό.
    Δεν θέλω να τραβήξω το θέμα όμως παραπάνω θα μιλήσω στο Δημήτρη private.

  6. #405
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    A, OK, σόρρυ τότε και από μεριάς μου για την παρερμηνεία.

  7. #406
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Γιατι ρε παιδια?
    1ον υπαρχει αλλο παιχνιδι που να σου ξεχωριζει single και multi στο κατεβασμα?
    και 2ον υπαρχει περιπτωση η R* και η καθε εταιρεια να μην σου εχει ΤΟ επιπλεον προιον στην μαπα για να σε δελεασει να το παιξεις?και να βγαλει κιαλλο παραδακι απτο online?
    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (16-10-2018)

  9. #407
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Μήπως τα 105GB είναι απλά η φόλα που τρώμε πλέον σε όλα τα παιχνίδια με τα updates + patches, ήτοι ότι χρειάζονται το διπλάσιο μέγεθος για να γίνει install και update; Οπότε επειδή πλέον έχουμε από τις εταιρείας τα day1 updates αναγράφουν το συνολικό ελεύθερο χώρο που απαιτείται για να γίνει αυτό.

    Όπως έχω ζήσει τα πράγματα και τα αντιλαμβάνομαι πλέον μετά από τόσα installations + updates είναι ότι οι κονσόλα μου απαιτεί τον διπλάσιο τελικό ελεύθερο χώρο από αυτόν που τελικώς θα χρειαστεί το παιχνίδι όντας εγκατεστημένο. Άρα για παιχνίδι με τελικό μέγεθος 55GB απαιτείται δυστυχώς χώρος 110GB για να γίνει εγκατάσταση του παιχνιδιού (όχι από τον οπτικό δίσκο) από digital αγορά ή μετέπειτα για το κάθε update που θα χρειαστεί.

    Το χαζό δυστυχώς με τα updates όπως το έχω βιώσει τα τελευταία χρόνια (από κάποιο FW update και μετά) είναι ότι μπορεί το μέγεθος τους να είναι π.χ. 200ΜΒ ή 1GB αλλά στον δίσκο απαιτείται ελεύθερος χώρος μεγέθους ίσος με το τελικό μέγεθος παιχνιδιού στον δίσκο ήτοι αν το παιχνίδι είναι 50GB + 1GB update ο ελεύθερος χώρος για να κατέβει το 1GB του update θα πρέπει να είναι τουλάχιστον 51GB (μετά θα παραμείνουν ελεύθερα τα 50GB). Επιπλέον θα δείτε σε παιχνίδια με πολλά updates ότι ο συνολικός χρόνος κατεβάσματος και εγκατάστασης του κάθε update δεν είναι ανάλογος του μεγέθους του ιδίου, αλλά του τελικού μεγέθους του παιχνιδιού. Οπότε έχει τύχει να κατεβάσω update 200MB σε χρόνο DT, αλλά να χρειαστεί μετά 45 λεπτά η "εγκατάσταση" του update αυτού γιατί λειτουργεί σαν να γίνεται εγκατάσταση από την αρχή όλου του παιχνιδιού.

  10. #408
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω δεν πιστευω οτι υπαρχει περιπτωση να ζητησουν απο τον κοσμο να κατεβασει υποχρεωτικο multiplayer update της ταξεως των 50GB. Δεν ξερω αν εχει ξανασυμβει κατι τετοιο προσωπικα θα εκπλαγω μιας και δεν το εχω συναντησει πουθενα.

    Θελω να πιστευω οτι θα ειναι μικροτερο το μεγεθος (συμπιεσμενο) και δεν θα ειναι τοσο τραγικο.

    Βεβαια το να ειναι 100gb ενα παιχνιδι χωρις DLCs , expansions κλπ ειναι λιγο υπερβολη. Ποσο μαλλον οταν δεν θελεις ενα μεγαλο μερος αυτου.

  11. #409
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Δεν υπάρχει παιχνίδι με χωριστά το online, οπότε όλοι θα το κατεβάσουν, τώρα δεν νομίζω να είναι κ 50gb,καμία 15-20gb θα είναι.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. #410
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    60 ωρες διαρκεια μονο το στορυ του παιχνιδιού για να το τελιωσεις.Φανταζομαι ποσες ωρες θα χρειαστουν για να κανεις και όλα τα υπολοιπα μεσα στο παιχνιδι.

  13. #411
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ To διαβασες καπου αυτο? Ειναι επισημο?

  14. #412
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Υπερβολή μου φαίνεται το 60 ώρες μόνο το story , βέβαια αυτό είναι κ σχετικό ανάλογα πως παίζει ο καθένας.
    Edit
    Βέβαια έχουν κάνει πολλά στο παιχνίδι από ότι έχω διαβάσει έχει πάρα πολύ πράμα μέσα αλλά θα είναι όλα στο story η οποία α έχει πολλά εκτός.
    Edit 1
    Τελικά ισχύει αυτό με τις 60 ώρες το διάβασα κ αλλού κ μάλιστα λένε για γεμάτες 60 με πολύ καλό story.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 15-10-2018 at 20:56.

    xbox:Christoforo7s

  15. #413
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Μήπως τα 105GB είναι απλά η φόλα που τρώμε πλέον σε όλα τα παιχνίδια με τα updates + patches, ήτοι ότι χρειάζονται το διπλάσιο μέγεθος για να γίνει install και update; Οπότε επειδή πλέον έχουμε από τις εταιρείας τα day1 updates αναγράφουν το συνολικό ελεύθερο χώρο που απαιτείται για να γίνει αυτό.

    Όπως έχω ζήσει τα πράγματα και τα αντιλαμβάνομαι πλέον μετά από τόσα installations + updates είναι ότι οι κονσόλα μου απαιτεί τον διπλάσιο τελικό ελεύθερο χώρο από αυτόν που τελικώς θα χρειαστεί το παιχνίδι όντας εγκατεστημένο. Άρα για παιχνίδι με τελικό μέγεθος 55GB απαιτείται δυστυχώς χώρος 110GB για να γίνει εγκατάσταση του παιχνιδιού (όχι από τον οπτικό δίσκο) από digital αγορά ή μετέπειτα για το κάθε update που θα χρειαστεί.

    Το χαζό δυστυχώς με τα updates όπως το έχω βιώσει τα τελευταία χρόνια (από κάποιο FW update και μετά) είναι ότι μπορεί το μέγεθος τους να είναι π.χ. 200ΜΒ ή 1GB αλλά στον δίσκο απαιτείται ελεύθερος χώρος μεγέθους ίσος με το τελικό μέγεθος παιχνιδιού στον δίσκο ήτοι αν το παιχνίδι είναι 50GB + 1GB update ο ελεύθερος χώρος για να κατέβει το 1GB του update θα πρέπει να είναι τουλάχιστον 51GB (μετά θα παραμείνουν ελεύθερα τα 50GB). Επιπλέον θα δείτε σε παιχνίδια με πολλά updates ότι ο συνολικός χρόνος κατεβάσματος και εγκατάστασης του κάθε update δεν είναι ανάλογος του μεγέθους του ιδίου, αλλά του τελικού μεγέθους του παιχνιδιού. Οπότε έχει τύχει να κατεβάσω update 200MB σε χρόνο DT, αλλά να χρειαστεί μετά 45 λεπτά η "εγκατάσταση" του update αυτού γιατί λειτουργεί σαν να γίνεται εγκατάσταση από την αρχή όλου του παιχνιδιού.
    Έτσι είναι όπως το λες είναι γιατί τα updates κάνουν unpack τα original αρχεία πριν τα updates, πατσάρουν τα αρχεία που πρέπει και γίνεται repack μετά σβήνοντας το update. Έτσι δουλεύει και το Steam π.χ. και σε εμάς στις κονσόλες μας φαίνεται πολύ μεγάλη η διάρκεια λόγω δίσκου/cpu.

    Επίσης γενικώς μιλώντας στο xbox store (ως ότι πιο επίσημο υπάρχει σχετικά με το θέμα της χωρητικότητας που θα απαιτείται) γράφει για απαίτηση 88~89 gigabyte. Οπότε το 105 μπορεί και να μην είναι τόσο εξωπραγματικό νούμερο.


    Τέλος θεωρώ ότι λύσεις υπάρχουν στο να σου δίνεται η επιλογή να κατεβάσεις όποιο κομμάτι θες - online ή offline και είναι υπό ανάπτυξη.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Υπερβολή μου φαίνεται το 60 ώρες μόνο το story , βέβαια αυτό είναι κ σχετικό ανάλογα πως παίζει ο καθένας.
    Edit
    Βέβαια έχουν κάνει πολλά στο παιχνίδι από ότι έχω διαβάσει έχει πάρα πολύ πράμα μέσα αλλά θα είναι όλα στο story η οποία α έχει πολλά εκτός.
    Edit 1
    Τελικά ισχύει αυτό με τις 60 ώρες το διάβασα κ αλλού κ μάλιστα λένε για γεμάτες 60 με πολύ καλό story.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    65 για την ακρίβεια

    https://www.destructoid.com/red-dead...t-527162.phtml

  16. #414
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    65 μόνο το main story.

    Σε άλλο τόνο, θάνατος και σαπίλα στα μεγαλοστελέχη της Rockstar (namely: Sam & Dan Houser + όλους τους "αρχιστράτηγούς" τους) για τις 100 ώρες εργασίας την εβδομάδα.
    Μιλάμε για 14,5 ώρες ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ, ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ.

    Ούτε για 10.000 ευρώ το μήνα δεν θα εργαζόμουν έτσι.

  17. The Following 4 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (16-10-2018),Christos33 (15-10-2018),PDS (15-10-2018),Sir_Teraflop (15-10-2018)

  18. #415
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Όλη η ΑΑΑ βιομηχανία έτσι δεν είναι Λευτέρη? Τον είδες και τον Balrog σε 5 μόλις χρόνια πως έγινε. Και όλα αυτά για gamers της ξεπέτας - το βγάλαμε - πήραμε πλατίνες/όλα τα achievements το πουλήσαμε - δανείσαμε κάναμε φρισμπυ....

  19. #416
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Θυμάμαι πριν 800 χιλιάδες χρόνια, γύρω στο 1982-1983 που ο Στηβ Τζομπς είχε τυπώσει t-shirts "Doing 80 hours per week and I'm proud of it" για να φορούν τα μέλη της ομάδας του υπό-ανάπτυξη Macintosh.

    Το τι κράξιμο του έριξαν μόλις μαθεύτηκε στη βιομηχανία δεν περιγράφεται.

    Μάλιστα ήταν ένας από τους λόγους (όχι ο μοναδικός) που τον έστειλαν από την Apple.

    Απαράδεκτες οι 100 ώρες.
    Και οι μισθοί;
    Επίσης απαράδεκτοι:
    .........ο μεγαλύτερος μισθός είναι του chief-programmer και κυμαίνεται στα 90-100.000 δολάρια ετησίως (που για ΗΠΑ, είναι σαν 30-45.000 ευρώ το χρόνο στην Ελλάδα ως ποιότητα ζωής).

    Χέσε μέσα Πολυχρόνη.

    Τέτοιες καταστάσεις με χαλάνε ΠΑΡΑ πολύ ιδεολογικά, σε σημείο να μετανιώσω την αγορά του τίτλου (γιατί αγορά = έμμεση θετική ψήφος προς τέτοιες τακτικές).

  20. #417
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Στο μεταξύ με το αναπόφευκτο 95+ Metacritic τα bonus θα τα πάρει ο κάθε άσχετος υποθέτω παρά ο animator των horses κλπ. έτσι?

  21. #418

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Όλη η ΑΑΑ βιομηχανία έτσι δεν είναι Λευτέρη? Τον είδες και τον Balrog σε 5 μόλις χρόνια πως έγινε. Και όλα αυτά για gamers της ξεπέτας - το βγάλαμε - πήραμε πλατίνες/όλα τα achievements το πουλήσαμε - δανείσαμε κάναμε φρισμπυ....
    Gamers της ξεπετας γιναμε τωρα επειδη παιξαμε ενα single player παιχνιδι,ειδαμε οτι ειχε να προσφερει(πλατινα)και μετα προχωρησαμε σε επομενο παιχνιδι??

    Βρε τι αλλο θα διαβασουμε στα Ελληνικα forum
    Last edited by Fulgore; 15-10-2018 at 22:41.

  22. #419
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Gamers της ξεπετας γιναμε τωρα επειδη παιξαμε ενα single player παιχνιδι,ειδαμε οτι ειχε να προσφερει(πλατινα)και μετα προχωρησαμε σε επομενο παιχνιδι??

    Τι επρεπε δηλαδη να κανουμε?Να παιζουμε 5000 ωρες ?

    Τι ασχετο σχολιο/συμπερασμα ειναι παλι αυτο,και μαλιστα το γραφεις γενικα και αοριστα που εν μερη πιανει μπαλα και ολους μεσα στο forum.

    Ελεος.....
    Αμ έλα ντε που αυτά τα λένε developers και όχι εγώ... Ο άλλος είχε να δει στο CoD δεν θυμάμαι animator ήταν την οικογένεια του μήνες ή ο άλλος έδωσε τόση λεπτομέρεια σε μια καλύβα (αυτό νομίζω είχε σχολιαστεί και εδώ) και όλη την περάσαν χωρίς καμία σημασία και μου λες εσύ ότι δεν υπάρχουν gamers της ξεπέτας?

    Επιπλέον άσε το κάλεσμα για κυνήγι μαγισσών εκεί που ξέρεις : αναφέρθηκα σε ΟΛΩΝ των ειδών τα achievements συνεννοηθήκαμε?


    Σου ξέφυγε μια τελεία στο edit.
    Last edited by Sir_Teraflop; 15-10-2018 at 22:52.

  23. #420
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ο lead animator του Κοτζίμα επί εποχές MGS4 που ετοιμαζόταν για PS3, έφυγε από το σπίτι του όταν είχε τη σύζυγο έγκυο......πέρασε ο καιρός......εκείνη γέννησε, εκείνος άφαντος...........πέρασε ο καιρός, τα πρώτα βήματα του παιδιού, ο πατέρας άφαντος..........τα πρώτα δόντια, ο πατέρας άφαντος........τα πρώτα βήματα, άφαντος......γενέθλια 2 ετών, ο πατέρας άφαντος....

    Ρε, δεν πάμε να γ@μηθούμε λέω εγώ;
    Τι είναι αυτά; Και τα "δικαιολογούμε";
    Μην σώσει και επιβιώσει η βιομηχανία των videogames.
    Διότι όλα τα λεφτά πήγαν στην Κονάμι, στην ΕΑ, στην Ubisoft κ.ο.κ.
    Στα μεγαλοστελέχη, που αρκετές φορές δεν έχουν ούτε μισή υπερωρία, hell, δεν ασχολούνται καν με την παραγωγή του παιχνιδιού.

    Again: ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ;

    Την ίδια στιγμή ο Ρόμπερτ Ντάουνι Τζούνιορ για το Avengers 4 πληρώθηκε 50.000.000 δολάρια.

    Π-Α-Μ-Ε Κ-Α-Λ-Α;

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (16-10-2018),Sir_Teraflop (16-10-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •