Page 16 of 77 FirstFirst ... 61213141516171819202666 ... LastLast
Results 301 to 320 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #301
    Member Sparrow71993's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Καλαμπάκα
    Posts
    80
    PSN ID
    GhostFirefly_
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδιά γνωρίζει κανείς πότε θα έρθουν οι συλλεκτικές εκδόσεις στην Ελλάδα? Δεν θα έπρεπε να έχουν εμφανιστεί για προπαραγγελίες?

    Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


  2. #302
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Sparrow71993 View Post
    Παιδιά γνωρίζει κανείς πότε θα έρθουν οι συλλεκτικές εκδόσεις στην Ελλάδα? Δεν θα έπρεπε να έχουν εμφανιστεί για προπαραγγελίες?

    Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Καλημέρα, νομίζω μόνο ο Γερμανός έχει φέρει την collector’s από μεγάλες αλυσίδες.
    Δεν ξέρω αν είναι ακόμα σε διαθεσιμότητα.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Spoiler!

  3. #303

    Default

    https://www.germanos.gr/product/red-...-ps4/20374035/

    100ευρω για ενα steelbook και ενα χαρτη?Τι πινεις και δεν μας δινεις ρε Rockstar?

  4. #304
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    https://www.germanos.gr/product/red-...-ps4/20374035/

    100ευρω για ενα steelbook και ενα χαρτη?Τι πινεις και δεν μας δινεις ρε Rockstar?
    Για αυτό ακριβώς τον λόγο και ότι βγάλανε συλλεκτική χωρίς το game μέσα έχω αποφασίσει να μην αγοράσω τώρα το RDR2. Ίσως αργότερα μεταχειρισμένο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  5. #305

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    https://www.germanos.gr/product/red-...-ps4/20374035/

    100ευρω για ενα steelbook και ενα χαρτη?Τι πινεις και δεν μας δινεις ρε Rockstar?
    μα ειναι η rockstar ντε! α δε το 'ξερες,τα εχει μεγαλυτερα απ'ολους λεει κ κανει οτι γουσταρει. κ για να μιλησω σοβαρα,
    δε φταιει αυτη αλλα βρισκει κ τα κανει κ οσο θα βρισκει τοσο θα τα κανει.

  6. #306
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Θέλετε να γελάσετε;

    Μίλησα με γνωστό επί του θέματος, μεγάλος σε ηλικία και βετεράνος στο gaming - ενεργός full ακόμα μέχρι σήμερα, και ξέρετε τι μου είπε; (θα κουφαθείτε)

    "Ίσα ίσα αυτό που κάνει η Rockstar είναι το πιο σωστό από όλες τις εταιρείες. Διότι κάποιος που θέλει να αγοράσει το σούπερ-uber-πακέτο αλλά δεν έχει τα χρήματα, μπορεί να αγοράσει σκέτο το παιχνίδι και μετά να αγοράσει αυτή τη σούπερ έκδοση που δεν εμπεριέχει το παιχνίδι. Αν ήταν μέσα το παιχνίδι θα το είχε δύο φορές. Επίσης αν είχε μέσα το παιχνίδι θα κόστιζε περισσότερο. Οπότε πληρώνεις 60 ευρώ για αρχή και μετά που μαζεύεις τα χρήματα, πληρώνεις άλλα 100 ευρώ και τα έχεις όλα. Στην αντίθετη όμως περίπτωση θα έπρεπε να πληρώσεις 160 ευρώ για όλο το πακέτο / χρήματα που όμως δεν έχεις να δώσεις με την μια".

    Και κάπου εκεί είπα από μέσα μου "Εμ, δεν είναι μαλακισμένες οι εταιρείες! Ξέρουν τι κάνουν και γιατί το κάνουν. Γιατί μπορούν! Και γιατί μπορούν; Γιατί αρκετοί αγοράζουν".

    Και τα μυαλά στα κάγκελα.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (08-09-2018),mihalis13 (08-09-2018)

  8. #307
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το έχω ακούσει και εγώ Λευτέρη από κόσμο αυτό και τραβάω τα μαλλιά μου.
    Βέβαια κανενας τους δεν υπολογίζει ότι την σούπερ ντουπερ έκδοση δεν θα την βρίσκει μετά ή θα την βρίσκει σε αγγελίες 150€.
    Όποτε θα αγοράσει την σούπερ ντουπερ έκδοση 100€ χωρίς το παιχνίδι και θα περιμένει μετά από κανα 2 μήνες να δώσει αλλά 70€ για το παιχνίδι.
    Δεν ξέρω κατά ποσό θα του άρεσε να έχει δώσει 100€ για ένα παιχνίδι αλλά να μην μπορεί να το παίξει γιατί πολύ απλά δεν έχει το παιχνίδι....


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  9. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dragonpaul (08-09-2018),jk_blue_tiger (08-09-2018)

  10. #308

    Default

    αν εβγαζε εκδοση η rockstar,το παιχνιδι με ενα κομματι βρακι του john marston,μισο season pass κ μια φαπα στο κεφαλι απο τον sam houser,ειμαι σιγουρος οτι θα μοσχοπουλαγε σα ζεστη βουτυρωμενη τυροπιτα,γιατι ο κοσμος δε παιρνει χαμπαρι χριστο!

  11. #309

    Default

    Την collector δεν την ανεφερα γιατι ειναι στα ιδια χρηματα με τις υπολοιπες των εταιρειων που κυκλοφορουν,δηλαδη 150-160ευρω πανω κατω αν βαλουμε μεσα και το παιχνιδι.

    Την παραπανω εκδοση την ανεφερα γιατι το περιεχομενο που δινει το βρισκουμε στις special edition αλλων γνωστων τιτλων που αντι για χαρτη εχουν mini artbook αλλα κοστιζουν 20ευρω φθηνοτερα.

    Επισης εννοειται οτι σε καμια περιπτωση δεν εκανα κριτικη για να αποτρεψω καποιον απο το να αγορασει οποια εκδοση θελει.

    Απλα ειδικα στην Ultimate edition μου εκανε χοντρη εντυπωση καθως ισως να ειναι η ακριβοτερη Steelbook εκδοση που εχω πετυχει .

    Περαν τουτου μπορω να σκεφτω μονο 1 κατηγορια ατομων που πραγματικα τους ενδιαφερει η collectors edition χωρις το παιχνιδι,και αυτη ειναι οσοι αγοραζουν μονο ψηφιακα.
    Κατι τετοιο ειχαν απαντησει αν δεν κανω λαθος και οι αλλοι εξυπνοι της ΕΑ στην αντιστοιχη περιπτωση του Battlefield 1 που εκει η collectors ηταν και ακριβοτερη.

  12. #310
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Κατά την γνώμη μου η collectors φτάνει 200€.
    Το 90% των συλλεκτικών εκδόσεων έχουν και steelbook μέσα.
    Όποτε αν θες την πλήρη έκδοση του RDR2 θα σκάσεις 200€-210€.
    Προσωπικά εμένα βάρεσε κόκκινο όλο αυτό με τις τιμές και τις εκδόσεις, όποτε αποφάσισα να ψηφίσω με το πορτοφόλι μου.
    Σαφώς και θα είναι παιχνιδάρα και είναι ένα από τα παιχνίδια που είχα σκοπό να πάρω day one και collectors edition. Αλλά θα προτιμήσω άλλου να επενδύσω τα χρήματα μου.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  13. #311

    Default

    Ετσι οπως το θετεις δηλαδη collectors edition+ultimate edition οντως βγαινει αρκετα παραπανω και εχεις απολυτο δικιο.

  14. #312

    Default

    editor confirms RDR2 in next week preview
    μετάφραση :'' ναι έχουμε παίξει το παιχνίδι ''

    Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. #313
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Red Dead Online Will Launch in November First as a Public Beta

    Rockstar has finally revealed the first details of Red Dead Redemption 2's multiplayer component which will be called Red Dead Online.
    Red Dead Online will be the name of the multiplayer portion of Red Dead Redemption 2 and will be set in the game’s massive open world. Rockstar says that this will be an evolution of the multiplayer experience found in the original Red Dead Redemption and will offer both narrative and competitive elements. Much like Grand Theft Auto Online, Rockstar also promises that this online component will be updated frequently and will continue to grow.

    What’s perhaps most interesting about Red Dead Online is that it won’t be available at first when Red Dead Redemption 2 launches. Red Dead Online is set to begin in November at first as a public beta. Rockstar says they expect there to be some β€œturbulence” as they get this mode off of the ground which is likely why they plan to release it in this beta format at first. Their statement also promises that they’ll reveal more details about this aspect of RDR2 soon.

    Of course, if you purchase Red Dead Redemption 2 you’ll automatically have access to Red Dead Online, so don’t worry about there being another package or transaction to make to gain access to the multiplayer content. Red Dead Redemption 2 is slated to release next month on PS4 and Xbox One on October 26.
    source: Dualshockers

  16. #314
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    "I played Red Dead Redemption 2 for the first time this week"

    https://kotaku.com/two-hours-with-th...pti-1829187487

    Σίγουρα αυτό θα αρέσει πολύ στον Valkyrie, θα το λατρέψει πιστεύω: με το γρήγορο πάτημα του Χ τρέχεις πιο γρήγορα!

    Πέραν αυτού το πανάρχαιου στυλ τρεξίματος.........βλέπω ΤΕΡΑΣΤΙΑ πολυπλοκότητα, η οποία με βάζει σε αμφιβολίες για το αν χρειάζεται σε τέτοιο βαθμό.

    Για παράδειγμα αν φας πολύ παχαίνεις (με συνέπειες), αν φας λίγο αδυνατίζεις και έχεις λιγότερη stamina.

    Ρούχα λερώνονται, γένια μεγαλώνουν.

    Και πολλά άλλα.


  17. The Following 4 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    christofergiz97 (20-09-2018),Dimitris_ (21-09-2018),Nek_Food (21-09-2018),Sir_Teraflop (20-09-2018)

  18. #315
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    "I played Red Dead Redemption 2 for the first time this week"

    https://kotaku.com/two-hours-with-th...pti-1829187487

    Σίγουρα αυτό θα αρέσει πολύ στον Valkyrie, θα το λατρέψει πιστεύω: με το γρήγορο πάτημα του Χ τρέχεις πιο γρήγορα!

    Πέραν αυτού το πανάρχαιου στυλ τρεξίματος.........βλέπω ΤΕΡΑΣΤΙΑ πολυπλοκότητα, η οποία με βάζει σε αμφιβολίες για το αν χρειάζεται σε τέτοιο βαθμό.

    Για παράδειγμα αν φας πολύ παχαίνεις (με συνέπειες), αν φας λίγο αδυνατίζεις και έχεις λιγότερη stamina.

    Ρούχα λερώνονται, γένια μεγαλώνουν.

    Και πολλά άλλα.

    Υπέροχα - θέλω περισσότερα παιχνίδια με τέτοια πολυπλοκότητα στυλ Breath of the Wild! Με έφτιαξες.

  19. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    christofergiz97 (20-09-2018)

  20. #316
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ανεβαίνεις στο άλογο, κατεβαίνεις από το άλογο. Αν πατάς κατεβαίνοντας το τρίγωνο, το δένεις σε έναν πάσαλο.
    Αν είσαι δίπλα στο άλογο και πατήσεις το ανάλογο κουμπί = ΔΕΝ καβαλάς το άλογο αλλά παίρνεις τα γκέμια του στο χέρι, περπατάς και το άλογο σε ακολουθεί.

    Το γέμισμα του όπλου γίνεται αληθοφανώς = μια-μια οι σφαίρες στο εξάσφαιρο. Αν μάλιστα πατήσεις (double-tap) ένα κουμπί = κάνεις περιστροφή-μαγκίτσα στο όπλο και το βάζεις στην θήκη του.

    Το R2 = Aim. Με μια τεράστια διαφορά πλέον:

    Αν κρατάς στο χέρι σου το όπλο, τότε μπορείς να πυροβολήσεις. Αν έχεις μπροστά σου άνθρωπο μπορείς να τον πυροβολήσεις ή να τον απειλήσεις.
    Αν όμως (εδώ είναι η διαφορά) ΔΕΝ κρατάς το όπλο, τότε αλλάζουν τα πράγματα.
    Για παράδειγμα, γυρνάς την κάμερα και κοιτά το άλογό σου. Αν πατήσεις (χωρίς να κρατάς όπλο) το Aim/R2 = σου προσφέρονται οι επιλογές να χαιδέψεις ή ακόμα και να ταΐσεις το άλογο!

    Η δυνατότητα να κοιτάς μέσω Aim/R2 χωρίς να κρατάς το όπλο σου, προσφέρεται σχεδόν στα πάντα: πχ. αν έχεις άνθρωπο μπροστά σου έχεις τις επιλογές να τον χαιρετήσεις, να του μιλήσεις ή ακόμα και να τον φοβερίσεις/προκαλέσεις.

    Επίσης, οι σφαίρες και τα όπλα παίζουν πολύ μεγάλο ρόλο. Αν πυροβολήσεις ένα κοράκι (το πτηνό εννοώ), πολύ απλά το διέλυσες = δεν έχει καμία αξία γιατί έγινε λιώμα = δεν μαζεύεις ούτε σάρκα, ούτε φτερά.

    Και πολλάαααααααα πολλάάάάάάάάάά άλλα.

    EDIT: Έχω πάθει την πλάκα μου. Μέχρι και τρένο μπορείς να κλέψεις, κανονικά πας στη μηχανή και οδηγείς.
    Last edited by Lefteris_X; 20-09-2018 at 20:23.

  21. The Following 6 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    christofergiz97 (20-09-2018),DJTaurus (20-09-2018),Nek_Food (21-09-2018),Sir_Teraflop (20-09-2018),Valkyre (21-09-2018)

  22. #317
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Πολύ καλά μου ακούγονται όλα αυτά (και πιστεύω οι διάφορες εντολές θα γίνουν συνήθεια πολύ γρήγορα), αλλά το πιο επαναστατικό για μένα είναι η αλληλεπίδραση με τους NPC. Αυτό και το the last of us part 2 πήγαν το κομμάτι αυτό πολύ πέρα (σε σχέση με το τώρα, στο μέλλον ίσως δούμε και πολύ πιο πολυπλοκότητα στις αλληλεπιδράσεις, αν μπει και AI από το studio κάποτε).

  23. #318
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    RED DEAD REDEMPTION 2 WILL FEATURE A FULL FIRST-PERSON MODE AT LAUNCH

    http://m.ign.com/articles/2018/09/20...mode-at-launch

    Spoiler!

  24. The Following User Says Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    christofergiz97 (20-09-2018)

  25. #319
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Στο άρθρο που παρέθεσα πιο πάνω, αναφέρεται κανονικά περί 1st person. (εμφανώς δεν μπήκες στον κόπο να το διαβάσεις, γι' αυτό και πόσταρες την μικρούλα και ανούσια αναφορά του ign)

    Το "άρθρο" του ign είναι τόσο πολύ φτωχό, που είναι αγγίζει τα όρια του "περιττού". (δεν το λέω προς εσένα ilias78, αλλά για το πτωχότατο εδώ και χρόνια περιεχόμενο του ign).

    Υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που επισκέπτονται το ign; (καλά εντάξει, για το ελληνικό ign μην πω καλύτερα τίποτα, γιατί θα γίνω οχετός)

    Τεσπα, κάντε τον κόπο να διαβάσετε ΟΛΟ το άρθρο του Kotaku που πόσταρα και μάλιστα λεπτομερώς. Παρόλο που δεν συμπαθώ το Kotaku, στην προκείμενη περίπτωση ο αρθρογράφος περιγράφει όμορφα, με λεκτική και νοηματική ροή τι έζησε επί 2 ώρες στον κόσμο του RDR2.

  26. #320
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Ακριβως. Ηταν πολυ μικροτερο το αρθρο του ign σε σχεση με του kotaku, που οντως δεν μπηκα στον κοπο να το διαβασω. Διαβασα μονο το σχολιο σου κ δεν αναφεροταν κατι τετοιο οποτε κ το παρεθεσα. Ενδεχομενως μαλιστα, να υπαρξουν κ αλλοι που δεν θα μπουν στον κοπο να το διαβασουν, οποτε μια μικρη ειδηση χωριστα ισως φανει χρησιμη.

    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •