Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678
Results 141 to 149 of 149

Thread: The Official Home Video Thread [Blu-ray (4K | 3D) / DVD / Digital]

  1. #141
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Δεν το έχω ψάξει καθόλου για τα 4K δισκάκια να είμαι ειλικρινής... ίσως πάντως σε Τσεχία (filmarena.cz) ή Ιταλία να υπάρχει κάτι.

    Tα descriptions των e-shops (πχ των amazon) δεν αναφέρουν πάντα πλήρως audio/subs. Εγώ αν θέλω να επιβεβαιώσω υπότιτλους ρωτάω στο hidefninja (και στο blu-ray.com λογικά θα βρει κάποιος την πληροφορία).

    Ψιλοάσχετο, αλλά πρόσφατη αγορά ήταν από amazon.it το Justice League σε digibook και το Last Jedi σε steelbook με ελληνικούς υπότιτλους (αλλά όχι 4K).
    Ποιος είναι αυτός; hidefninja; Εδώ σε εμάς;

    Εγώ κοιτάω το οπισθόφυλλο που έχουν στις φωτογραφίες και για Ελληνικά δεν λένε πάντως. Υπάρχει περίπτωση να έχει και να μην το αναγράφει από πίσω δηλαδή;

    Το κοίταξα και στο amazon.it και γράφει Ιταλικά και Αγγλικά subs.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. #142
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Ποιος είναι αυτός; hidefninja; Εδώ σε εμάς;

    Εγώ κοιτάω το οπισθόφυλλο που έχουν στις φωτογραφίες και για Ελληνικά δεν λένε πάντως. Υπάρχει περίπτωση να έχει και να μην το αναγράφει από πίσω δηλαδή;

    Το κοίταξα και στο amazon.it και γράφει Ιταλικά και Αγγλικά subs.
    Όχι άμα έχουν το οπισθόφυλλο νομίζω αρκεί.

    Το hidefninja είναι μια τεράστια κοινότητα με τύπους απ' όλο τον κόσμο (και έχει τα πάντα για κυκλοφορίες, τι βγαίνει που, υπότιτλους, group buys κάνουν κ.λπ.).

    http://www.hidefninja.com/community/


  3. #143
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Που ήσουνα αγόρι μου τόσο καιρό; LOL

    Thanks για το info παιδιά!

    Ίσως δοκιμάσω σαν τελευταία λύση το bluray rip αν δε βρω άκρη.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    tonybsg (07-05-2018)

  5. #144
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Που ήσουνα αγόρι μου τόσο καιρό; LOL

    Thanks για το info παιδιά!

    Ίσως δοκιμάσω σαν τελευταία λύση το bluray rip αν δε βρω άκρη.
    Απλά να ξέρεις Αποστόλη εγώ περιόρισα τις επισκέψεις μου τα τελευταία χρόνια στο hidefninja για να περιορίσω και τα έξοδα μου


  6. #145
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Απλά να ξέρεις Αποστόλη εγώ περιόρισα τις επισκέψεις μου τα τελευταία χρόνια στο hidefninja για να περιορίσω και τα έξοδα μου

    Το κατάλαβα. Για αυτό δεν βλέπω τόσα ποστς στο instagram πλέον
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. #146
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Το κατάλαβα. Για αυτό δεν βλέπω τόσα ποστς στο instagram πλέον
    Χαχαχαχαχ

    Ναι ναι αυτό το έκοψα εντελώς

    Αλλά όλο και κάτι παίρνω που και που


  8. #147
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Guys το οπισθοφυλλο δεν γραφει παντα τι υποτιτλους περιεχει το δισκακι.
    Παραδειγμα πχ το Bridge of Spies οπου η αγγλικη εκδοση ενω εχει ελληνικους υποτιτλους,
    στo οπισθοφυλλο του blue-ray αναγραφεται οτι εχει μονο αγγλικους υποτιτλους οταν μαλλιστα εχει ενα σωρο σε αλλες γλωσσες.

    Click image for larger version. 

Name:	bridge.jpg 
Views:	75 
Size:	541.7 KB 
ID:	10819

    Προσωπικα επειδη αγοραζω εδω κ πολλα χρονια απο εξω ταινιες, ψαχνω πρωτα για ελληνικους υποτιτλους εδω κ εδω (κυριως στο 1ο link).
    Σε περιπτωση που δεν μπορω να βρω την πληροφορια, το ψαχνω πρωτα στο google βλεποντας εικονες απο οπισθοφυλλα,
    κ μετα στο ebay οπου συνηθως ειτε εχουν φωτο απο οπισθοφυλλα, ειτε καποιοι γραφουν στην περιγραφη τι υποτιλοι υπαρχουν.
    Τελος κοιταζω κ τα διαφορα καταστηματα amazon (αμερικανικο, αγγλικο, γερμανικο, γαλλικο, ιταλικο, ισπανικο).
    Εγραψα αμερικανικο διοτι την τελευταια ταινια του Hitman καθως κ για το Victor Frankenstein αγοραστηκαν οι αμερικανικες εκδοσεις,
    μια κ αυτες ειχαν ελληνικους υποτιτλους, ενω οι π.χ αντιστοιχες αγγλικες οχι.
    Το filmarena.cz που αναφερθηκε εχει πολλες φορες ελληνικους υποτιτλους στις ταινιες του, απλα ειναι πανακριβο (για εμενα τλχ).



    Δεν ασχολουμαι (ακομα) με 4Κ ταινιες, η λυση που εχω επιλεξει μεχρι στιγμης ειναι αγορα ταινιας blue-ray απο εξω συνηθως με αγγλικους μονο υποτιτλους,
    κ "αντιγραφο απο τον θειο" η ιδια ταινια σε 720p-1080p, dts ηχο με ελληνικους υποτιτλους σε περιπτωση που καποιος στην παρεα δεν ξερει καλα αγγλικα.
    Καποτε αγοραζα 20€-30€ το dvd απο ελλαδα (ή 40€-50€ τις region 1 εκδοσεις), τωρα μεχρι 8€ για ταινια blueray κ εας μην εχει ελληνικα,
    δεν πληρωνω πια τις ληστρικες τιμες που επιβαλλει η καθε feelgood, odeon κλπ.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  9. #148
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ξέθαψα θεμα!
    Σκέφτομαι να πάρω το everything everywhere all at once σε bluray..εχω να πάρω χρονια ποσο πανε οι τιμες τους; έχουμε κανενα καλο φθηνο ελληνικο κατάστημα;σε δυο βδομάδες βγαίνει αν είναι ακριβό θα περιμένω να πέσει τιμουλα

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  10. #149
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Ξέθαψα θεμα!
    Σκέφτομαι να πάρω το everything everywhere all at once σε bluray..εχω να πάρω χρονια ποσο πανε οι τιμες τους; έχουμε κανενα καλο φθηνο ελληνικο κατάστημα;σε δυο βδομάδες βγαίνει αν είναι ακριβό θα περιμένω να πέσει τιμουλα

    Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν ήξερα καν αν θα βγει Ελλάδα αλλά διανομή έκανε η Tanweer άρα μάλλον θα βγει. Προσωπικά με βλέπω να το παίρνω απευθείας από κανένα εξωτερικό. Το μόνο που θα ήθελα θα ήταν να βρω κάποια έκδοση που να έχει για cover το poster.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    chronohill (20-06-2022)

Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •