Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 41 to 60 of 149

Thread: The Official Home Video Thread [Blu-ray (4K | 3D) / DVD / Digital]

  1. #41
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #42
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Με όλο το σεβασμό ούτε ένα ευρώ για αυτή τη σειρά!

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  3. #43
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by dimitrisasp View Post
    Με όλο το σεβασμό ούτε ένα ευρώ για αυτή τη σειρά!
    ;;;;;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #44
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    ^^ Προφανως, ο Δημητρης αναφερεται στο αισχρο τελος της σειρας που μας ξενερωσε (εμενα τουλαχιστον σιγουρα). Αλλιως, οπως και να το κανουμε, ηταν μια σειρα καταπληκτικη που μας "κρατησε" τοσα χρονια και "χυθηκε" απειρο ιντερνετικο "μελανι" προσπαθωντας να καταλαβουμε ολοι τι συμβαινει και να κανουμε εικασιες για τη συνεχεια.

  5. #45
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    ^^ Προφανως, ο Δημητρης αναφερεται στο αισχρο τελος της σειρας που μας ξενερωσε (εμενα τουλαχιστον σιγουρα). Αλλιως, οπως και να το κανουμε, ηταν μια σειρα καταπληκτικη που μας "κρατησε" τοσα χρονια και "χυθηκε" απειρο ιντερνετικο "μελανι" προσπαθωντας να καταλαβουμε ολοι τι συμβαινει και να κανουμε εικασιες για τη συνεχεια.
    εγω την ειδα σχετικα προσφατα και τα λατρεψα. το τελος ηταν αυτο ακριβως που επρεπε να ειναι κατ εμε.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #46
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Το τελος επρεπε να εξηγει ολα αυτα τα "τερατα" που ειδαμε στη σειρα και τα εκαναν γαργαρα. Τουλαχιστον πολλα απο αυτα... Δε θυμαμαι καλα καλα τωρα...

  7. #47
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Το τελος επρεπε να εξηγει ολα αυτα τα "τερατα" που ειδαμε στη σειρα και τα εκαναν γαργαρα. Τουλαχιστον πολλα απο αυτα... Δε θυμαμαι καλα καλα τωρα...
    lol.. ξαναδες το τοτε; σπαστα το ειδες; εγω την ειδα ολη συνεχομενα και δεν μου αφησε αποριες... μονο μερικα που τα αφησανε επιτηδες
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. #48
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Λεωνιδα, πραγματικα βαριεμαι να ψαχνω τωρα για να ξαναθυμηθω. Και δε προκειται να ξανασχοληθω με τη σειρα. Οχι επειδη τη σνομπαρω, απλα δε ξαναβλεπω σειρες (με εξαιρεση φυσικα το BrBa), δε ξαναπαιζω παιχνιδια, δε ξαναδιαβαζω βιβλια, κλπ κλπ.

  9. #49
    Elite karlat89's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Σάμος, Greece, Greece
    Posts
    704
    PSN ID
    karlat89
    Name
    Σακης

    Default

    Δωστε ρε παιδια ενα link και σε μενα που να εξηγει τι στο καλο εγινε στο τελος,γιατι χαμπαρι δεν πηρα

  10. #50
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by karlat89 View Post
    Δωστε ρε παιδια ενα link και σε μενα που να εξηγει τι στο καλο εγινε στο τελος,γιατι χαμπαρι δεν πηρα
    γιατι πηραμε εμεις?φαγανε βρισιδια ολοι οι δημιουργοι ολων των σεζον στο τελος...
    Spoiler!

  11. #51
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @Lnds: Αν την είδες έτσι όπως αναφέρεις λογικό είναι να μην ξενερώσεις τόσο.
    Εμείς που την είδαμε 1 επεισόδιο την εβδομάδα όπου μπαίναμε στα φόρουμ και κάναμε λεπτομερείς ανάλυση του επεισοδίου, κάναμε θεωρίες κτλ κτλ φάγαμε απίστευτη΄ξενέρα.
    Όταν τελείωσε είχα πει δεν ξαναβλέπω επισόδιο Lost ποτέ. Τώρα έχω αρχίσει και το ξανασκέφτομαι γιατί μπορεί ο προορισμός να ήταν τελικά μούφα αλλά το ταξίδι μου άρεσε πραγματικά. Ίσως το αγοράσω (καλή τιμή) και απλά κάψω την τελευταία σεζόν

  12. #52
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    @Lnds: Αν την είδες έτσι όπως αναφέρεις λογικό είναι να μην ξενερώσεις τόσο.
    Εμείς που την είδαμε 1 επεισόδιο την εβδομάδα όπου μπαίναμε στα φόρουμ και κάναμε λεπτομερείς ανάλυση του επεισοδίου, κάναμε θεωρίες κτλ κτλ φάγαμε απίστευτη΄ξενέρα.
    Όταν τελείωσε είχα πει δεν ξαναβλέπω επισόδιο Lost ποτέ. Τώρα έχω αρχίσει και το ξανασκέφτομαι γιατί μπορεί ο προορισμός να ήταν τελικά μούφα αλλά το ταξίδι μου άρεσε πραγματικά. Ίσως το αγοράσω (καλή τιμή) και απλά κάψω την τελευταία σεζόν
    Εκει που εκανε κοιλια η σειρα ειναι στην 5 ( season που ειχανε το story arc
    Spoiler!
    κτλ. εκει με χαλασε λιγο. το τελος ειλικρινα μου αρεσε παααρα πολυ... δεν ξερω πως να το περιγραψω, θα ελεγα οτι ειναι ή "ποιητικη" ή "μεταφορικη" σαν σκηνη η τελευταια. επισης η Giacchino απλα δινει ρεστα!

    τεσπα.. αποψεις

    btw, η προσφορα τελειωσε.. δεν το πηρα και σκυλομετανιωνω τωρα. σκεφτομουν τα τελευταια επεισοδια και ανετα θα εκανα εναν μαραθωνιο σε Blu-ray.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #53
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Titanic Blu-ray Review
    Titanic 3D Blu-ray Review

    εκανε καλη δουλεια ο κερατας ο Cameron απ' ο,τι φαινεται
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. #54
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Ρε παιδια γτ στα blu-ray καποιες ταινιες εχουν κουτακια μαυρα πανω-κατω?Δεν ειναι δλδ full screen? Καποια ειναι ενω άλλα δεν ειναι...ξενερωνω απιστευτα οταν το βλεπω αυτο.Το δε Tron σε καποιες σκηνες γινοταν full screen ενω σε αλλες ειχε τις μαυρες γραμμες πανω-κατω.Εχει καμια επιλογη το play που δεν την εχω δει να το κανει full screen?
    Satan has left his killing floor
    PS4

  15. #55
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Ρε παιδια γτ στα blu-ray καποιες ταινιες εχουν κουτακια μαυρα πανω-κατω?Δεν ειναι δλδ full screen? Καποια ειναι ενω άλλα δεν ειναι...ξενερωνω απιστευτα οταν το βλεπω αυτο.
    εχει να κανει με το film που χρησιμοποιει ο σκηνοθετης, δεν μπορεις να κανεις κατι για αυτο, ακομα και να μπορουσες θα ειχες δυο επιλογες ειτε να κοψεις εικονα απο αριστερα/δεξια για να την κανεις να χωρεσει στο 16:9 καδρο, ειτε να την παραμορφωσεις.
    Το δε Tron σε καποιες σκηνες γινοταν full screen ενω σε αλλες ειχε τις μαυρες γραμμες πανω-κατω.Εχει καμια επιλογη το play που δεν την εχω δει να το κανει full screen?
    αυτο που λες πρωτη φορα το ακουω, εκτος και αν μιλας για τιποτε πειρατικο οποτε δεν ξερω.

  16. #56
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Εχθες μου ηρθε το Avengers σε 3D Blu-ray!
    Πραγματικα,προκειται για Blu-ray αναφορας οσον αφορα την ποιοτητα εικονας και το 3D και ας ειναι converted!
    Εντελως jaw-dropping σε παρα πολλα σημεια!
    Δεν πρεπει να λειπει απο κανενος την ταινιοθηκη αυτο το Blu-ray.
    Last edited by isildur83; 04-09-2012 at 15:34.

  17. #57
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    εχει να κανει με το film που χρησιμοποιει ο σκηνοθετης, δεν μπορεις να κανεις κατι για αυτο, ακομα και να μπορουσες θα ειχες δυο επιλογες ειτε να κοψεις εικονα απο αριστερα/δεξια για να την κανεις να χωρεσει στο 16:9 καδρο, ειτε να την παραμορφωσεις.

    αυτο που λες πρωτη φορα το ακουω, εκτος και αν μιλας για τιποτε πειρατικο οποτε δεν ξερω.
    Ευχαριστω.

    Αρα μ@λ@κιες στο τετραγωνο...που δλδ βασιζεται ο σκηνοθετης για να ...κοψει τη μιση οθονη???αν ειναι δυνατον.Με ενοχλει απιστευτα....

    Ναι πειρατικη εκδοση του Tron ηταν αλλα ξερω γω...δεν παρατηρησα να παραμορφωνεται η εικονα οταν περνουσε σε full screen.Τελοσπαντων ξενερα το ολο θεμα...
    Satan has left his killing floor
    PS4

  18. #58
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Ρε παιδια γτ στα blu-ray καποιες ταινιες εχουν κουτακια μαυρα πανω-κατω?Δεν ειναι δλδ full screen? Καποια ειναι ενω άλλα δεν ειναι...ξενερωνω απιστευτα οταν το βλεπω αυτο.Το δε Tron σε καποιες σκηνες γινοταν full screen ενω σε αλλες ειχε τις μαυρες γραμμες πανω-κατω.Εχει καμια επιλογη το play που δεν την εχω δει να το κανει full screen?


    σε εκλιπαρω μην το κανεις αυτο. αναλογως την ταινια, μπορεις να εχεις αριστερα + δεξια ή πανω + κατω μαυρα κουτακια. ετσι ειναι γυρισμενες οι ταινιες, ετσι ηθελε να τις δεις ο εκαστωτε σκηνοθετης. για να μην εχει, ειναι σαν να παιρνεις φωτογραφιες και να τις κοβεις για να χωρεσουν στο καδρο.

    το Tron το ειχαν ετσι σε μερικες σκηνες γτ αυτες οι σκηνες ειναι 3D + IMAX οποτε οταν το εβλεπες στον κινηματογραφο, ξαφνικα "ανοιγε" το πλανο με το σκεπτικο να σε "βαλει" μεσα στην ταινια. το ιδιο ακριβως εκανε και ο Nolan με τα 2 τελευταια Batman. ο Cameron δε στον Τιτανικο 3D εκανε ακριβως το αντιθετο. θεωρησε οτι το καδρο που ειχε ο Τιτανικος (2,39:1) δεν ηταν το ιδανικο για 3D οποτε το "ανοιξε" και το Blu-ray 3D τωρα ειναι σε 16:9 (1,78:1), γεμιζει δλδ ολη την οθονη
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #59
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Αρα καλα λεω οτι το Tron γινοταν full screen.Πραγματικα ειναι το αμεσως επομενο απο το τελειο αυτη η επιλογη (το τελειο ειναι το full screen).Οπου γουσταρεις να μου το παιξεις καλλιτεχνης κοψε οτι θες αλλα σκηνες δρασης και κατι τελεια πλανα που ειχε εκει το Tron τα εδειχνε ευτυχως σε full screen!

    Αλλα να σου πω ρε συ, τι να μην κανω καi με εκλιπαρεις??χαχα δεν ειπα οτι το κανω , ρωτησα αν εχει καμια επιλογη το play (προφανως δεν εχω δει εγω καμια επιλογη τετοια) οποτε τις βλεπω τις τανιες οπως ειναι, ειτε με καδρο ειτε χωρις.Αλλα δεν ξερω τι λενε οι σκηνοθετες τρελαινομαι με την μιση εικονα κομμενη.Δλδ κανω το σταυρο μου μην πετυχω τετοια ταινια διοτι ξενερωνω.Οκ, τη βλεπω αλλα εχω μεσα μου (και εξω μου μη σου πω) μια φαση "αντε ρε φουστη μου παλι με κουτακια ειναι τουτη εδω η ταινια η γ@μημενη??" LOL Και καλα να βλεπεις ενα κοινωνικο.Αλλα να βλεπεις περιπετειες η θριλλερακια και να ειναι ετσι?? Τεσπα.Σας ευχαριστω για τις απαντησεις!
    Satan has left his killing floor
    PS4

  20. #60
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Ευχαριστω.

    Αρα μ@λ@κιες στο τετραγωνο...που δλδ βασιζεται ο σκηνοθετης για να ...κοψει τη μιση οθονη???αν ειναι δυνατον.Με ενοχλει απιστευτα....
    οι ταινιες φτιαχνονται πρωτιστως για τον κινηματογραφο, και οι κινηματογραφικες αιθουσες εχουν αυτη την αναλογια οθονης, και απλα οταν παιζουν 16:9 ταινιες τραβουν δεξια/αριστερα μαυρες κουρτινες για να μικρυνουν το καδρο.

Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •