Page 13 of 13 FirstFirst ... 3910111213
Results 241 to 246 of 246

Thread: PS3 Super Slim

  1. #241
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    Quote Originally Posted by botzos View Post
    Ο σκληρος απο το fat ταιρειαζει?
    Ναί κάνει ,

    απλά να ξέρεις πως :

    1) ότι έχει μέσα χάνεται , θα σου ζητήσει να ξανα περάσει το OS (λειτουργικό) από την αρχή , δλδ δεν το βγάζεις από το ένα ps3 το βάζεις σε ένα άλλο και παίζει , δεν είναι PC. (για αυτό καλό είναι να έχεις σε ένα USB flash το τελευταίο firmware με τη γνωστή διαδικασία που αναφέρει η Sony)
    2) θα χρειαστείς το bracket για να βάλεις τον δίσκο
    3) Όταν βάλεις τον δίσκο , θα σε ρωτήσει αν θες να μεταφέρεις ότι έχει στον 12gb στον νέο δίσκο
    4) Γενικώς επειδή είχες ρωτήσει και πιο πριν , ο δίσκος που θα μπει θα πρέπει να είναι 2,5" Sata , 9,5mm ύψος , και πολλοί προτείνουν να είναι και 5400rpm παρόλο που μπορείς να βάλεις και 7200rpm αλλά εκτός ότι δεν είδανε διαφορά παρατηρήσανε άλλα θέματα (π.χ. θερμοκρασία). Επίσης δεν ξέρω αν λειτουργεί απροβλημάτιστα δίσκος πάνω από 1TB , υπήρχανε στις αρχές κάποια θέμα , δεν ξέρω αν λύθηκανε με κάποιο νεότερο firmware , αν θες να πάρεις πάνω από 1TB ψάξτο στο net ή ρώτα απ'ευθείας την Sony




    Γενικά η διαδικασία είναι πολύ απλή και πλέον υπάρχουνε πολλά βιντεάκια στο youtube που τα λένε πολύ αναλυτικά , δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

  2. #242

    Default

    Ok thanks για τις απαντησεις.
    Οποτε εαν βαλω το hdd απο το fat που εχω θα σβηστουν ολα αλλα θα μπορω λογικα να τα κανω restore αφου τα εχω παρει back up σε εξωτερικο σκληρο

  3. #243
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Μπερδευτηκα λιγο με τα bracket μπορειτε να μου πειτε τις διαφορες?
    http://www.dualshop.gr/e-shop/origin...-slim-ps3.html

    και

    http://www.public.gr/product/gaming/...prod3110256pp/

    τα ιδια ειναι? του phat του slim με του super slim ειναι το ιδιο??
    Last edited by Ixor24; 13-03-2015 at 13:48.

  4. #244
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    ^^ τα ίδια είναι αυτά τα 2 που ποσταρες , προφανώς και από το public μιας και είναι στα 10€ ,

    του phat & slim δεν ξέρω αν το πουλάγανε σαν έξτρα πάντως , επίσης του phat το bracket είναι διαφορετικό από του super slim μιας και τα έχω δει (για το slim δεν το έχω ανοίξει ποτέ να το δω)

  5. #245
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Αυτα ειναι για super slim που δεν ειχαν δισκο 12GB,στα phat και slim δεν νομιζω να υπαρχουν γιατι ολα ειχαν δισκο μεσα.
    Παντος δεν εχουν σχεση κανενα μεταξυ τους κανενα ολα ειναι διαφορετικα.

    xbox:Christoforo7s

  6. #246
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Ναι εχετε δικιο το τσίμπησα απο public (εκανα βεβαια μια βολτα απο ολοιτην αθηνα για να το βρω) και ολα μια χαρα ! εβαλα τον παλιο σκληρο δεν χρειαστηκα flashακι για update το εκανε μονο του, κατεβασα και τα save απο το cloud και ολα super. Μονο θεμα ειναιοτι δεν μου κανει full sync τα τροπαια. τα δειχνει ποια εχω αλλα δεν κανει synq

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3910111213

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •