Page 17 of 24 FirstFirst ... 7131415161718192021 ... LastLast
Results 321 to 340 of 465

Thread: Beyond: Two Souls

  1. #321
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by woody View Post
    Ενταξει tilemaxx θα φτιαξει ενα παιχνιδι οπως το επιθυμεις εσυ, οχι οπως το οραματιζεται εκεινος. Εγω σταματω εδω γιατι βαρεθηκα.
    Ευτυχώς που δεν τον ρώτησε γιατί το μόνο σίγουρο θα ήταν ότι η Ellen Page θα είχε μεγάλα βυζιά, θα κρατούσε όπλο και θα καθάριζε ότι έβρισκε μπροστά της.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Kkritikos (09-10-2013),Nek_Food (09-10-2013)

  3. #322

    Default

    ^^ Το βρήκες.

  4. #323
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ομολογω οτι ψιλοαπογοητευτηκα απο αυτα που διαβασα στις κριτικες για το παιχνιδι. Περιμενα περισσοτερα. Πολυ mixed views, αλλα δεν μπορω να μην το δοκιμασω κι εγω ο ιδιος απο την στιγμη που το heavy rain το θεωρησα εκπληκτικο. Επισης ακομα και αυτοι που κατακρινουν το παιχνιδι βλεπω οτι λενε καλα λογια για το στορυ οποτε αυτο ειναι το πιο σημαντικο για εμενα. Παντως απο οτι φαινεται δεν κινειται στα επιπεδα Heavy Rain, ισως εδω ο Cage να εκανε καποιες υπερβολλες οσον αφορα το ποσο ο παιχτης ειναι ουσιαστικα συνδεδεμενος με αυτο που παιζει. Θα δουμε. Καποια παραπονα που διαβαζω πρεπει να εχουν οντως δυνατη βαση.

    Τωρα τα περι φανμπου σχολιων απο ατομα που μεσα σε 30 λεπτα (ποια 30 λεπτα? 2 λεπτα ενος τρεηλερ) μπορουν να αποκτησουν σαφη και "ολοκληρωμενη" εικονα για ενα τιτλο 10-15 ωρων, χαιρομαι που τα εχει αντιληφθει πλεον και η κουτση Μαρια εδω μεσα. Μην μας παθεις μονο καταθλιψη Τηλεμαχε τωρα που σου τελειωσε το gta και για τα επομενα 4 gaming χρονια σου θα βασανιζεσαι ψυχικα.

    κρατα γερα...
    Last edited by Valkyre; 09-10-2013 at 10:37.

  5. #324

    Default

    Μπορει να παρει το χ κ το ryse να ασχολειται...

  6. #325
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    val συμφωνω 100% μαζι σου. και γω ψιλοαπογοητευτηκα απτα mixed reviews αλλα υστερα απο λιγη ωριμη σκεψη δεν το μετανιωνω για την προπαραγγελια της special.και ενα λιγο "κατώτερο" heavy rain να ειναι θα ειμαι καλυμμενος(if you know what i mean)...εγω απλα θελω δυνατο στορυ εκει ελπιζω να μην με απογοητευσει,κατα ταλλα ξερω τι να περιμενω...
    Ασε που θα το παιξω και με εναν φιλο που εχει tablet...μπορει να ειναι εξυπνη προσθηκη...

    παντως κριμα που δεν υποστηριζει move...
    Spoiler!

  7. #326
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Θα δουμε. Αν δεν το παιξω δεν μπορω να εκφερω ολοκληρωμενη αποψη σε αντιθεση με αλλους. Θα το δοκιμασω σιγουρα, αλλα σιγουρα οι κριτικες (γιατι ειναι αρκετες) δεν μπορει να ειναι ολες τυχαιες. Πρεπει να εχει θεματακια. Το θεμα ειναι αυτο που ειπες. Το στορυ ειναι engaging? Σε κραταει? Εχει κατι να σου πει? Αν ναι τοτε ειναι θετικο πολυ.

  8. #327
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Εγω παντως μετα απο τα τοσα οχι και τοσο θετικα reviews που διαβασα ακυρωσα το pre order μου,παει για ενοικιαση τωρα.
    Αν τελικα μου αρεσει καποια στιγμη οταν πεσει η τιμη του θα το αγορασω.

  9. #328
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Απο διαρκεια ξερουμε περιπου ποσο ειναι?Να δω αν παει για ενοικιαση τουλαχιστον τωρα που ειναι ακομα ψηλα η τιμη.Αν και τετοια παιχνιδια θελω να τα χω,θα το αγορασω φθηνοτερα αργοτερα για κανα 2ο playthrough αν αξιζει να το ξαναπαιξεις.

  10. #329

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Τωρα τα περι φανμπου σχολιων απο ατομα που μεσα σε 30 λεπτα (ποια 30 λεπτα? 2 λεπτα ενος τρεηλερ) μπορουν να αποκτησουν σαφη και "ολοκληρωμενη" εικονα για ενα τιτλο 10-15 ωρων, χαιρομαι που τα εχει αντιληφθει πλεον και η κουτση Μαρια εδω μεσα. Μην μας παθεις μονο καταθλιψη Τηλεμαχε τωρα που σου τελειωσε το gta και για τα επομενα 4 gaming χρονια σου θα βασανιζεσαι ψυχικα.

    κρατα γερα...
    Μπά... ο μόνος που έχει πάθει κατάθλιψη τούτη την ώρα είναι ο Cage απ' τις βαθμολογίες που βλέπει..

  11. #330
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Σιγουρα θα εχει θεματα το παιχνιδι για να υπαρχουν και αυτες οι βαθμολογιες.
    Ειναι βεβαια ετσι η φυση του παιχνιδιου που πραγματικα θεωρω πολυ δυσκολο να του κανεις ενα review βασιζομενος σε αντικειμενικα κριτηρια. Δεν ειναι sandbox η shooter να το κρινεις με βαση συγκεκριμενα πραγματα, ειναι μια κατηγορια μονο του επομενως αυτο κανει και τα reviews αυτοματως αρκετα πιο υποκειμενικα κατα τη γνωμη μου. Το σιγουρο ειναι οτι τους περισσοτερους reviewers δεν τους ενθουσιασε, για το συγκεκριμενο παιχνιδι αν ημουν hyped (που δεν ειμαι η αληθεια ειναι) δεν θα με απογοητευε παντως, αυτο θελω να πω.
    Θα το παιξω αλλα οχι full price, οταν πεσει η μπορει να κανω κανα rental.


  12. #331
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    [ Οριστε και ενα Unboxing της Ασιατικης ]

    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  13. The Following 2 Users Say Thank You to Stefanos For This Useful Post:

    tonybsg (09-10-2013),tsakali GR (09-10-2013)

  14. #332
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Review από το byteme.gr

    Ξεκινάει με το παρακάτω σχόλιο το οποίο σε προϊδεάζει για το τί θα ακολουθήσει:
    Διαβάζω εδώ και καιρό τα όσα λέει ο Ντέιβιντ Κέιτζ περί του τρόπου με τον οποίο θα όφειλαν να εξελιχθούν και να ωριμάσουν τα βιντεοπαιχνίδια. Έχοντας ασχοληθεί με το Beyond Two Souls σε δύο δόσεις (την πρώτη για τις ανάγκες του preview έπαιξα ένα κομμάτι του) θα ήθελα να μπορούσα να τον ρωτήσω το πώς ακριβώς εκτιμά ότι ο ίδιος, διότι υποθέτω ότι αυτός είναι ο σκοπός ο δικός του και της Quantic Dream, ότι κατορθώνει να βαδίσει στον δρόμο αυτόν; Ναι, πρόκειται για καταφανέστατη μετεξέλιξη της συνταγής του Heavy Rain. Ναι, είναι εντυπωσιακό στον τεχνικό τομέα. Αλλά πώς ακριβώς προσδιορίζει ο ίδιος ο δημιουργός το νεότερο δημιούργημά του ως «βιντεοπαιχνίδι»; Διότι αν δεν είναι, τότε τσάμπα έκατσα και έγραψα το κείμενο που ακολουθεί...
    και κλείνει με τα παρακάτω:
    Τελικά δεν ξέρω πόσες ακριβώς διαφορετικές τροπές μπορεί να πάρει το Beyond Two Souls και σε πόσα διαφορετικά τέλη μπορεί να καταλήξει. Εντόπισα μερικά σημεία στα οποία κατόπιν εορτής αποφάσισα ότι θα ήθελα να έχω κάνει μια διαφορετική επιλογή. Αλλά δεν σκοπεύω να το ξαναπιάσω σύντομα επειδή, πως να το κάνουμε, δεν με τραβάει η ιδέα, παρότι άπαξ και το τελειώσεις σού δίνεται η επιλογή να ξεκινήσεις από όποιο κεφάλαιο επιθυμείς. Οπότε τι γίνεται τώρα; Όπως είχα γράψει στην παρουσίαση του Asura's Wrath – το οποίο εντάσσεται στην ίδια ακριβώς κατηγορία – θεωρώ ότι υπάρχει χώρος για τέτοιου είδους προϊόντα ψυχαγωγίας. Απλώς χρειάζεται να μην ονομάζονται βιντεοπαιχνίδια και να μην τα αξιολογούμε σαν βιντεοπαιχνίδια ακριβώς για να μπορέσουν να ξεφορτωθούν αυτά τα συστατικά που κάνουν το Beyond Two Souls να γίνεται κουραστικό και επαναλαμβανόμενο.

    Και φυσικά να βρούμε ένα μοντέλο τιμολόγησης που να τους ταιριάζει, διότι από άποψης περιέργειας και μόνο εκτιμώ ότι όλοι θα ήθελαν να το δουν, αλλά όχι στα 60 ευρώ...
    ΘΕΤΙΚΑ:
    Εξαιρετικός τεχνικός τομέας. Έχει ελληνικούε υπότιτλους και εξελληνισμένο μενού.
    ΑΡΝΗΤΙΚΑ:
    Μπουκωμένο στόρι το οποίο στερείται φαντασίας. Από πλευράς αισθητικής δεν έχει να μας πει πολλά, αναπαριστά απλώς την πραγματικότητα χωρίς ιδιαίτερη έμπνευση. Το gameplay λάμπει δια της απουσίας του και μερικές ιδέες με αξιόλογες προοπτικές πάνε χαμένες.

    Βαθμολογία: 5/10

    http://www.byteme.gr/game-review/bey...-souls/?page=1


    Να αναφέρω εδώ ότι ο συντάκτης Χάρης Κλάδης είχε κάνει αντίστοιχα review και το Heavy Rain παλαιότερα.


    Για το Heavy Rain προλόγισε:
    Δύσκολο παιχνίδι, δύσκολο review – τρεις φορές ξεκίνησα να γράφω, τρεις φορές άλλαξα γνώμη! Βλέπετε, το Heavy Rain προδιαθέτει τον reviewer να βγάλει τον… Κάφκα που κρύβεται μέσα του. Θα προσπαθήσω, λοιπόν, το review να μην είναι κουραστικό και ατέλειωτο, να επικεντρωθεί στα καίρια σημεία, όχι όμως «ξερά», χωρίς να δίνεται η πρέπουσα σημασία στα ιδιαίτερα στοιχεία που το κάνουν να ξεχωρίζει. Ελπίζω να τα καταφέρω – έχω χρόνια να γράψω κριτική ταινίας ποιότητας…
    Έκλεισε μετά από τρεις σελίδες με το παρακάτω:
    Για εμένα το Heavy Rain είναι ένας άριστος… εξομοιωτής αστυνομικού θρίλερ – ή ακόμη καλύτερα, εξομοιωτής των πρωταγωνιστών σε αστυνομικό θρίλερ. Είναι ωραίο να το παρακολουθείς και ακόμη πιο ιντριγκαδόρικο να παίζεις τον μικρό ρόλο που σου διαθέτει – ακόμη και για παίκτες που έχουν συνηθίσει σε άλλου είδους παιχνίδια.


    Είναι μοναδικό. Κυκλοφορεί στις 26 Φεβρουαρίου - μην το χάσετε για κανένα λόγο!
    ΘΕΤΙΚΑ:
    Το μόνο παιχνίδι στο οποίο θα προβληματιστείτε από τις δυνατότητες που θα… σας στερούν οι επιλογές σας. Αρκετές ψυχολογικά σοκαριστικές σκηνές και στιγμές που θα σας «πιάσουν στον ύπνο». Ότι πιο κοντινό σε «τηλεοπτικό αστυνομικό θρίλερ μαζί με βιντεοπαιχνίδι». Το παιχνίδι προσπαθεί να εκμαιεύσει τα συναισθήματά μας βάζοντας τέσσερις εντελώς διαφορετικούς χαρακτήρες προσδοκώντας ότι θα ταυτιστούμε, με κάποιο τρόπο, τουλάχιστον με τον έναν από αυτούς.

    ΑΡΝΗΤΙΚΑ:
    Υπάρχουν λάθη στα τρισδιάστατα μοντέλα. Εντάξει, η μουντάδα της ατμόσφαιρας είναι κατανοητή, όμως όλοι οι χαρακτήρες μοιάζουν σαν να πάσχουν από… κατάθλιψη!

    Βαθμολογία: 9/10

    Αυτή η όλη φάση μου προκαλεί μία μικρή αμφιβολία για το αν το έπος τελικά δεν είναι έπος αλλά όντως αλλού το πήγαινε και αλλού του βγήκε. Δεν μου αρέσει το ότι οι περισσότεροι προβληματίζονται για το αν είναι παιχνίδι ή όχι, κυρίως όταν στο παρελθόν είχαν αποδεχτεί αυτόν τον ξεχωριστό χαρακτήρα του Heavy Rain. Θέλω να στηρίζω το διαφορετικό, να επενδύω για να υπάρχει εξέλιξη ώστε να μην μείνουμε μόνο στα μπαμ - μπουμ αλλά με όλα αυτά περνάνε διάφορες σκέψεις από το μυαλό μου.

  15. #333
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Έπρεπε να το βάλω στο funny thread αλλά το βάζω εδώ. LoL. Κλαίω...

    Spoiler!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. The Following 9 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    AriStos13 (10-10-2013),Gazof (09-10-2013),geogoku (10-10-2013),Kane (10-10-2013),Kkritikos (09-10-2013),modecris (10-10-2013),Nek_Food (09-10-2013),psx3 (09-10-2013),tsakali GR (09-10-2013)

  17. #334
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Με το παιχνιδι δεν εχω ασχοληθεί καθόλου. Ούτε ξέρω τι πραγματεύεται ούτε τι και πως ούτε τίποτα.

    Ξέρω οτι ειναι παιχνιδι των δημιουργών του HR και του εξαιρετικού Fahrenheit οπότε αγοράστηκε day1.



    Τα reviews και οι γνώμες σεβαστές αλλα κριτής για τα δικά μου γούστα και προτιμήσεις είμαι μόνον εγώ.

    FYI η συσκευασία περιέχει και εναν μήνα psn+ για όσους δεν έχουν υπάρξει ποτε κατα το παρελθόν συνδρομητές της υπηρεσίας.
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  18. #335
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    To μόνο αρνητικό για μένα είναι το συνεχές μπρος-πίσω στην ιστορία, μ'έχει μπερδέψει...

  19. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Deathtrick (09-10-2013)

  20. #336
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Ισχύει Οδυσσέα, είναι λίγο κάπως αυτό. Ειδικά αν αφήσεις ένα κενό ξαναπαίξεις μετά από 2 ημέρες, ας πούμε, ψιλοχάνεσαι. Για την διάρκεια που ρώτησε ο mania, υπολογίζω κοντά στο 10ωρο, εντελώς χοντρικά. 4 ώρες έπαιξα χθες και άλλες 3 μέρες από ένα 2ωρο που είχα παίξει, κάπου στις 10 ώρες πρέπει να είναι το παιχνίδι.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  21. The Following 3 Users Say Thank You to Gazof For This Useful Post:

    mania (09-10-2013),Nek_Food (09-10-2013),Valkyre (09-10-2013)

  22. #337
    Advanced Member Deathtrick's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    ThessalonΓ*ki, Greece
    Posts
    473
    PSN ID
    orion_4
    Name
    Savvas

    Default

    Μετά τη κατακραυγη του παίχνιδιου ο Cage δηλωσε οτι ίσως πρεπει να αναθεωρήσει για τωρα. Και ξευτεται να κανει το επομενο παιχνιδι του studio προς αλλη κατευθυνση απο αυτη που υπολογησε.

    "...I might consider making an FPS game, or a sandbox game... it might look more promising"

    Μια από τα ίδια δηλαδή. Ένα ακόμη FPS της γραμμής από εδώ και πέρα.

    - - - Updated - - -

    Spoiler!
    Spoiler!

  23. The Following User Says Thank You to Deathtrick For This Useful Post:

    psx3 (09-10-2013)

  24. #338
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    Εγω θελω να μου πει καποιος που εχει παιξει και τα 3... παιχνιδια του Cage ποιο του αρεσε περισσοτερο και γιατι.
    Εγω παντως εχοντας παιξει τα 2 πρωτα "Indigo profecy και Heavy rain", θυμαμαι ποσο με ειχε συναρπασει το πρωτο με την ιστορια, το "απλο" αλλα ταυτοχρονα αγωνιωδης gameplay που σε καποια σημεια η αδρεναλινη μου ειχε φτασει στα κοκκινα, σπανιο για εμενα σε παιχνιδι, η ατμοσφαιρα του γενικα, αλλα ειδικοτερα σε καποια μερη, οπως το τρελαδικο, εν αντιθεση με το Heavy rain που με ξενερωσε σχεδον σε ολους τους τομεις και παντα σε σχεση με το πρωτο παιχνιδι ετσι? Περιμενα δηλ. μια πολυ καλη συνεχεια, αλλα δεν με εχει πεισει κανεις εως τωρα οτι το ΗR ξεπερναει το IP σε ολα του (εκτος γραφικων ).
    Και τα λεω ολα αυτα, διοτι μετα το IP, θεωρω πως οτι εβγαλε μετα, φαινετα σαν προχειροτητα να το πω, ελειψη ιδεων, δεν εχω σαφη εικονα που θελει να δειξει ο δημιουργος του.
    Οποταν βλεπω κι εγω να παιζω το παιχνιδι οταν πεσει πολυ η τιμη του.
    Παντως ας πει καποιος και την γνωμη του για το 1ο παιχνιδι της σειρας, αν του εκαναν εντυπωση αυτα που προανεφερα.
    Last edited by euromaster; 09-10-2013 at 22:50.
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  25. #339
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    http://www.gamespot.com/beyond-two-souls/ 9αρι!!!με editor's choice απο το Gamespot... χμ...

  26. #340
    Advanced Member Deathtrick's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    ThessalonΓ*ki, Greece
    Posts
    473
    PSN ID
    orion_4
    Name
    Savvas
    Spoiler!

  27. The Following User Says Thank You to Deathtrick For This Useful Post:

    psx3 (09-10-2013)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •