Page 23 of 24 FirstFirst ... 13192021222324 LastLast
Results 441 to 460 of 465

Thread: Beyond: Two Souls

  1. #441
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Μόλις το τελείωσα, τεχνικά το παιχνίδι ειναι πάρα πολυ καλο, σε σημεία τα γραφικά ειναι εξερετικά, κατά τα άλλα η ιστορία σε κάποιες φάσεις ειναι πολυ καλη και σε βάζει πολυ στο πετσί της ηρωίδας αλλά σε άλλες ειναι πολυ, μα παρα πολυ κλισέ.

    Spoiler!


    Για μένα ειναι αρκετα κατώτερο του heavy rain. Πιστεύω ότι ο cage θα πρέπει να προσέξει πιο πολυ τα σενάρια του στο μέλλον, αλλά κατα τα άλλα μπράβο του που συνεχίζει να κάνει τέτοια διαφορετικά παιχνίδια και μπράβο και στην Sony που του τα σκάει.

  2. #442
    Cool Member jay_D's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    PSN ID
    pixel_drops

    Default

    Μολις το τελείωσα!!!! Μιλάμε για ένα απο τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει! Πολύ ωραίο στορυ, τρομερό feeling σε διάφορα σημεία του παιχνιδιού, μουσικάρα κ γραμμένη απο Hans Zimmer , απίστευτοι κ H page κ ο Dafoe, ωραίο κ μοναδικό gameplay...τι άλλο να πω???????....Απλά τέλειο!

  3. The Following 3 Users Say Thank You to jay_D For This Useful Post:

    chronohill (08-04-2014),Nek_Food (08-04-2014)

  4. #443
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Προσωπικά θα προτιμούσα το Heavy Rain χωρίς δεύτερη σκέψη.

    PS4 Version of Beyond: Two Souls Possibly Ousted by DualShock 4 Input Code






    If The Last of Us: Remastered is any indication Sony seems fond of the idea of re-publishing the latest PS3 games on PS4, and something possibly ousting a PS4 version of Beyond: Two Souls has emerged thanks to NeoGAF user Dragonbane.

    The screenshot that you can see at the bottom of the post was, according to Dragonbane, posted in one of the game’s programmers portfolios, but was almost immediately removed, but not before it was noticed and saved by the watchful eye of the internet.

    What is it? Basically it’s the input code of the game for a DualShock 4 controller, which is a very plausible hint for an upcoming PS4 version of the game.

    In addition to that Dragonbane’s detective work also exposed a reference to possibly reintegrating cut scenes in a “Director’s Cut” edition.

    The port probably wouldn’t be too difficult, considering that the development pipeline behind Beyond: Two Souls already runs on PS4. It was used by Quantic Dream to create the impressive The Dark Sorcerer tech demo showcased at last year’s E3.

    Of course we can’t be sure that the port will really happen, as the code could be just a test, or even part of a canceled project, but it surely is a good indication.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #444
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το ξεκίνησα το σαββατο και πραγματικά το παιχνιδάκι τα σπάει!!
    Πολυ ωραία ιστορία και το ευχαριστιέμαι φουλ!!
    Τρομερά γραφικά και πολυ ωραίες ερμηνείες!
    Μάλλον θα δοκιμάσω και καποια στιγμή το Heavy Rain(που το θέλω καιρο αλλα το αμελησα)
    Spoiler!

  6. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Nek_Food (07-05-2014)

  7. #445
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Το ξεκίνησα το σαββατο και πραγματικά το παιχνιδάκι τα σπάει!!
    Πολυ ωραία ιστορία και το ευχαριστιέμαι φουλ!!
    Τρομερά γραφικά και πολυ ωραίες ερμηνείες!
    Μάλλον θα δοκιμάσω και καποια στιγμή το Heavy Rain(που το θέλω καιρο αλλα το αμελησα)
    Aν σαρεσει το Beyond τοσο το heavy rain θα σε ξετρελλανει!ειναι παιχνιδι απτα λιγα...
    Spoiler!

  8. The Following 4 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    AriStos13 (05-05-2014),mihalis13 (05-05-2014),Nek_Food (07-05-2014),panos74gr (05-05-2014)

  9. #446
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Το ξεκίνησα το σαββατο και πραγματικά το παιχνιδάκι τα σπάει!!
    Πολυ ωραία ιστορία και το ευχαριστιέμαι φουλ!!
    Τρομερά γραφικά και πολυ ωραίες ερμηνείες!
    Μάλλον θα δοκιμάσω και καποια στιγμή το Heavy Rain(που το θέλω καιρο αλλα το αμελησα)
    Το Heavy Rain είναι απείρως πιο "μεστό" και σαν παιχνίδι και σαν ιστορία. Μην το χάσεις για κανένα λόγο.

    Στο δανείζω εγώ στην τελική (μένεις στου διαόλου τη μάνα βέβαια).
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    mihalis13 (06-05-2014),Nek_Food (07-05-2014),panos74gr (06-05-2014)

  11. #447
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Το Heavy Rain είναι απείρως πιο "μεστό" και σαν παιχνίδι και σαν ιστορία. Μην το χάσεις για κανένα λόγο.

    Στο δανείζω εγώ στην τελική (μένεις στου διαόλου τη μάνα βέβαια).

    χαχαχαχα!!!Το έχω καιρό στα υπόψην, αλλά μια με τα παιχνίδια του Plus,μια με καμια νέα κυκλοφορία πλέον και με το ps4-ps vita ελεγα σιγά μην βρω χρόνο.Και το beyond μου το δάνεισε φίλος που του το είχα κάνει δώρο στη γιορτή του!!
    Spoiler!

  12. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Nek_Food (07-05-2014)

  13. #448
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μόλις το τερμάτισα!!
    Πολυ ωραιο παιχνίδι οποτε σειρα εχει το heavy rain.
    Πραγματικά σε αυτη τη γενιά έπαιξα παιχνίδια που ειπα στον εαυτό μου:πραγματικά, τι να κλάσουνε οι ταινίες μπροστά τους (με πρωτο και καλυτερο το The Last Of Us)
    Spoiler!

  14. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Nek_Food (07-05-2014)

  15. #449
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Μόλις το τερμάτισα!!
    Πολυ ωραιο παιχνίδι οποτε σειρα εχει το heavy rain.
    Πραγματικά σε αυτη τη γενιά έπαιξα παιχνίδια που ειπα στον εαυτό μου:πραγματικά, τι να κλάσουνε οι ταινίες μπροστά τους (με πρωτο και καλυτερο το The Last Of Us)
    παιρνει που τα πανω του το beyond προς το τελος...
    Μην το αφησεις το Heavy Rain και οταν το παιξεις θελω να μας κανεις updates!ειναι απτα λιγα παιχνιδια που αγαπησα να βαζω φιλους να παιζουν και να βλεπω τις επιλογες τους/αντιδρασεις/ εικασιες τους...
    Spoiler!

  16. The Following 2 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    mihalis13 (07-05-2014),Nek_Food (07-05-2014)

  17. #450
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  18. #451
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #452
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Κλασικά καθυστερημένος, στο πλαίσιο του catching up σε πολλά παιχνίδια που δεν έχω παίξει τον τελευταίο χρόνο, ασχολήθηκα με το Beyond τις τελευταίες μέρες (δυο - τρεις μέρες υπόθεση είναι η πρώτη φορά βέβαια)

    Έμεινα ικανοποιημένος, θυμόμουν τις ανάμεικτες κριτικές αλλά δεν καταλαβαίνω τον λόγο για 5άρια ή 6αριά ξέρω γω. Το παιχνίδι μπορεί να μην αγγίξει κάποιον όσο το Heavy Rain (και για μένα παραμένει το Heavy Rain πιο ψηλά στην προτίμησή μου), αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν αξίζει (και με το παραπάνω) να ασχοληθεί κάποιος - λες και έχουμε πολλές επιλογές σε αυτήν την ιδιαίτερη κατηγορία (αποκλειστική του Cage δηλαδή).

    Εν συντομία, τα γραφικά ήταν εκπληκτικά, ενώ και ο τρόπος που ξεδιπλώνεται η ιστορία με τα ανακατεμένα chapters θεωρώ πως προσέφερε στην εμπειρία, δεν μπερδευόσουν άλλωστε καθόλου. Το σενάριο αυτό καθ' εαυτό ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέρον, προσωπικά με κρατούσε και ήθελα να δω τι θα γίνει παρακάτω και που θα με στείλει το επόμενο chapter. Μετά το πρώτο playthrough (το οποίο και έπαιξα χωρίς να γνωρίζω κάτι φυσικά) μου δόθηκε η εντύπωση ότι ήταν λιγάκι πιο γραμμικό από το HR, ίσως επειδή εδώ δεν ελέγχεις πολλούς χαρακτήρες. Πάντως σεναριακά, σε αυτό που έπαιξα εγώ, δεν πρόσεξα κάποια χτυπητή ασυνέχεια. Οι δύο εξαιρετικοί ηθοποιοί πάντως προσέφεραν το κάτι παραπάνω στο παιχνίδι!


  20. The Following 2 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Desmond (28-08-2014),Nek_Food (28-08-2014)

  21. #453
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Κλασικά καθυστερημένος, στο πλαίσιο του catching up σε πολλά παιχνίδια που δεν έχω παίξει τον τελευταίο χρόνο, ασχολήθηκα με το Beyond τις τελευταίες μέρες (δυο - τρεις μέρες υπόθεση είναι η πρώτη φορά βέβαια)

    Έμεινα ικανοποιημένος, θυμόμουν τις ανάμεικτες κριτικές αλλά δεν καταλαβαίνω τον λόγο για 5άρια ή 6αριά ξέρω γω. Το παιχνίδι μπορεί να μην αγγίξει κάποιον όσο το Heavy Rain (και για μένα παραμένει το Heavy Rain πιο ψηλά στην προτίμησή μου), αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν αξίζει (και με το παραπάνω) να ασχοληθεί κάποιος - λες και έχουμε πολλές επιλογές σε αυτήν την ιδιαίτερη κατηγορία (αποκλειστική του Cage δηλαδή).

    Εν συντομία, τα γραφικά ήταν εκπληκτικά, ενώ και ο τρόπος που ξεδιπλώνεται η ιστορία με τα ανακατεμένα chapters θεωρώ πως προσέφερε στην εμπειρία, δεν μπερδευόσουν άλλωστε καθόλου. Το σενάριο αυτό καθ' εαυτό ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέρον, προσωπικά με κρατούσε και ήθελα να δω τι θα γίνει παρακάτω και που θα με στείλει το επόμενο chapter. Μετά το πρώτο playthrough (το οποίο και έπαιξα χωρίς να γνωρίζω κάτι φυσικά) μου δόθηκε η εντύπωση ότι ήταν λιγάκι πιο γραμμικό από το HR, ίσως επειδή εδώ δεν ελέγχεις πολλούς χαρακτήρες. Πάντως σεναριακά, σε αυτό που έπαιξα εγώ, δεν πρόσεξα κάποια χτυπητή ασυνέχεια. Οι δύο εξαιρετικοί ηθοποιοί πάντως προσέφεραν το κάτι παραπάνω στο παιχνίδι!
    Έλα παραδέξου το... Δεν παραείχε κλάμμα; Ούτε ο Βασιλάκης Καϊλας τόσο κλάμα...

  22. #454
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    ^^^Και στο κλίμα του παιχνιδιού...

    Spoiler!


    Νομίζω πιο καταθλιπτικό το HR πάντως!


  23. #455
    Elite bouzk77's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Pylos
    Posts
    804
    PSN ID
    mortimer_

    Default

    Το θέμα είναι πως πρόκειται για ωραία "διαδραστική ταινία", γιατί παιχνίδι δεν είναι. Τα Fahrenheit και Heavy Rain ήταν παιχνίδια. Στο Beyond μπορεί να πέρναγε 30λεπτο χωρίς να αγγίξεις το joypad. Ενώ στις σκηνές που είσαι ο Aiden και παρακολουθείς τις συζητήσεις της Τζόντυ, είναι απίθανο να κάτσεις "στ' αυγά" σου και να μην κάνεις τίποτα(!!!). Όποιος κατάφερε να κάνει υπομονή και να μην τα σπάσει όλα (βλέποντας στην συνέχεια τις αντίστοιχες εκδοχές της ιστορίας) έχει ένα παιχνίδι δώρο! Οι σκηνές δράσεις όχι πάνω από 3-4 (ομολογώ αρκετά καλές όμως).
    Τα Fahrenheit και Heavy Rain τα τερμάτισα 3 φορές. Αυτό με το που τέλειωσα το... έστειλα...
    Υ.Γ. Στο Fahrenheit είχε μια σκηνή που έπρεπε να παίξεις κιθάρα. Υπήρχε ολόκληρο μοτίβο που έπρεπε να αποστηθίσεις για να τα καταφέρεις... Εδώ απλά κουνούσες για λίγο πάνω κάτω το joypad...
    Στο Heavy Rain έπρεπε να κάνεις έρευνα στον τόπο του εγκλήματος και να πάρεις σημαντικές αποφάσεις που άλλαζαν την πορεία της ιστορίας... Εδώ τα στοιχεία έπεφταν επάνω σου... Ενώ οι αποφάσεις σου δεν επηρεάζουν την κύρια ιστορία. Τα εναλλακτικά τέλη τα βλέπει απλά επαναλαβάνοντας το τελευταίο κεφάλαιο (άντε και το προτελευταίο αν θες να τραγουδήσεις το "στον άλλο κόσμο που θα πας".
    Εξαίρεση:
    Spoiler!

  24. #456
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    ^^Εγώ προσωπικά ήμουν προετοιμασμένος ως έναν βαθμό, οπότε δεν με πείραξε ιδιαίτερα. Ναι, ήταν λιγότερο διαδραστικό από το HR εκ των πραγμάτων (το Fahrenheit δεν το είχα παίξει) - είπαμε, και για μένα το HR είναι πιο πάνω άλλωστε.

    Για την εξαίρεση που λες:

    Spoiler!


  25. #457
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  26. #458
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Aπορίας άξιο ότι δεν υπάρχει κάτι στον τίτλο που να διαχωρίζει την PS4 έκδοση.
    http://psnprofiles.com/trophies/2856-Beyond-Two-Souls

  27. #459
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Aπορίας άξιο ότι δεν υπάρχει κάτι στον τίτλο που να διαχωρίζει την PS4 έκδοση.
    http://psnprofiles.com/trophies/2856-Beyond-Two-Souls
    Πάντως δεν θυμάμαι να έχουμε ψεύτικες λίστες με τρόπαια παλιότερα. Και ντάξει, νμζ ότι πλέον είναι βέβαιο ότι θα βγει το παιχνίδι.

    Evidence mounts for Beyond: Two Souls PlayStation 4 release

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  28. #460
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Hλπιζα ότι θα δούμε κάτι εξτρα, μια κομμένη σκηνή έστω.
    Από τον τίτλο και από τα trophies φαίνεται πως από 720p θα παίζει σε 1080p και τέλος.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •