Page 22 of 24 FirstFirst ... 1218192021222324 LastLast
Results 421 to 440 of 465

Thread: Beyond: Two Souls

  1. #421
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by Drake23 View Post
    ποση διαρκεια εχει το παιχνιδι? (στο περιπου)
    8 ωρες περιπου

    Spoiler!

  2. #422
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Έχτές ξαναέπαιξα λίγο και το έφτασα στο chapter... (Ανοίξτε όσοι το έχετε τερματίσει)
    Spoiler!

  3. #423

    Default

    ^^
    Spoiler!


  4. #424
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Spoiler!

  5. #425

    Default

    E όχι και πριν 20 χρόνια μη με βάζεις να ψάχνω ταινίες ειδικά Αμερικανιές.....
    Spoiler!


  6. #426
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εννοούσα γιατί δεν το έδειξε....

    Και το να γίνετε και να μην το δείχνουν αλλά να
    Spoiler!

  7. #427

    Default

    A sorry τότε με μπέρδεψες γιατί στην αρχή ρώτησες
    Spoiler!
    και υπέθεσα ότι δεν κατάλαβες το πως.....το ότι δεν το έδειξε ναι ήταν κάπως περίεργο.


  8. #428
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    Ρεεεεε, τι θα γινει με τα σποιλερ? αντε και μας αφηνετε σε αγωνια, εμας που δεν το εχομεν τερματισει ακομα το παιχνιδι...
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  9. #429
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Το τερματισα πριν λιγο, δεν θα μπω σε αναλυσεις για gameplay, τεχνικο τομεα, story απλα απο την πλευρα μου θα πω οτι πραγματικα χαιρομαι που δεν επηρεαστηκα απο τα reviews και τις παπαριες που εχουν γραφτει σε αυτα και επαιξα το παιχνιδι...δινοντας μου μια απο τις πιο ιδιαιτερες, μαγευτικες εμπειριες που ειχα σε αυτη τη γενια και οχι μονο.
    Ενα απολυτα καθηλωτικο, γεματο συναισθηματα και εικονες ταξιδι απο την αρχη μεχρι το ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ τελος.
    Και αυτη η μικρη θεα η Ellen Page...η ερμηνεια, το προσωπο της σε καθε σκηνη...το ομολογω, i'm in love...

  10. The Following 6 Users Say Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    chronohill (13-11-2013),FotisGRC (25-11-2013),geogoku (14-11-2013),Nikoladim (25-11-2013),psx3 (13-11-2013),SQP_GR (28-11-2013)

  11. #430
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Παιδια το παιχνιδι το ξεκινησα και εγω επιτελους, μιλαμε ειναι οτι πιο ομορφο εχω δει μεχρι στιγμης στο PS3. Πιστευω πως ανετα περνουσε και για launch next gen. Επειδη εχουν ακουστει διαφορα θα σας πω αντικειμενικα πως μεχρι στιγμης μου εχει αρεσει περισσοτερο απο το Heavy Rain. Σιγουρα υπαρχουν καποια προβληματακια στο γραψιμο, αλλα μην τρελαθουμε. Μιλαμε για ενα ακομη διαμαντι exclusive του PS3. Προφανως σε καποιους τους χαλασε που ειδαν απο την 2η θεση να πηγαινουν καρφι στην 3 (σε αυτη τη γεννια).

  12. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    chronohill (25-11-2013)

  13. #431
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Διαβαζω οτι το παιχνιδι ειναι 8 ωρες περιπου... Ειναι ευκολο σχετικα; Δηλαδη αν το ενοικιασω θα το τελειωσω σε 2 μερες λιωσιματος;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  14. #432
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Διαβαζω οτι το παιχνιδι ειναι 8 ωρες περιπου... Ειναι ευκολο σχετικα; Δηλαδη αν το ενοικιασω θα το τελειωσω σε 2 μερες λιωσιματος;
    Nαι καπου στο 8ωρο ειναι και δεν θα δυσκολευτεις...
    Spoiler!

  15. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    WolfRathmA (28-11-2013)

  16. #433
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Από τα πιο δύσκολα προς κριτική πονήματα αυτής της γενιάς.

    Οπτικός τομέας χάρμα (έστω και με αυτό το άτιμο το aliasing που σιχαίνομαι), ακουστικός τομέας αδιάφορος (μετά τον Santaolalla στο LoU εξάλλου....τι να μας πει και ο Gladiator Zimmer), gameplay ή μάλλον "gameplay" που δεν θα ήθελα να ξαναδώ. Δεν έχω τίποτα ενάντια στην QTE λογική αλλά το beyond με την τελεία υπέφερε πολύ, ενώ αρκετές φορές δεν ήξερα ούτε που πήγαινα ούτε ποια ήταν η σωστή κίνηση με τον δεξί μοχλό......

    Η ακανόνιστην ακολουθία στο story telling μου άρεσε αρκετά όμως το ίδιο το story δεν με έπεισε και δεν συγκίνησε.....εξαιρετικά κακό δεδομένου ότι πλασαρίστηκε ως interactive drama και δυστυχώς βρήκα απείρως πιο συγκινητικούς τους τίτλους τέλους παρά το ίδιο το παιχνίδι. Γενικότερα δένομαι εξαιρετικά εύκολα με τους πρωταγωνιστές τόσο σε ταινίες όσο και σε games πράγμα που φανερώνει σε μένα πως το παιχνίδι κάπου έπασχε. Οι ηθοποιοί δεν επιτέλεσαν σωστά τον ρόλο τους, το story δεν ήταν αρκούντως καλό, συγκερασμός και των δυο; Ίσως καταλήξω σε επόμενο walkthrough......

    Το συγκεκριμένο είδος παιχνιδιών μου αρέσει πάρα πολύ, γι'αυτό και δεδομένα θα τιμήσω και τον επόμενο τίτλο της QD (το footage από το ps4 έριξε σαγόνια) ωστόσο νομίζω ότι το studio βρίσκεται σε πτώση. Προσωπικά τοποθετώ στο like meter μου 1)Fahrenheit, 2)HR, 3)B2S γεγονός που με προβληματίζει για το μελλον.
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  17. #434
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    Quote Originally Posted by Chill View Post
    νομίζω ότι το studio βρίσκεται σε πτώση. Προσωπικά τοποθετώ στο like meter μου 1)Fahrenheit, 2)HR, 3)B2S γεγονός που με προβληματίζει για το μελλον.
    Μπραβο ρε Πανο, συμφωνω απολυτα σε ολα οσα γραφεις και ειδικα σε αυτο που παραθετω ποιο πανω.
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  18. #435

    Default

    Παιδια το νοικιασα και εγω και το τερματησα σε μια μερα!!!Μου πηρε δεκα ωρες περιπου.Αρκετα καλο!Το Heavy rain μου αρεσε περισσοτερο προσωπικα.Το στορυ του ηταν πιο ωραιο.Και να πω πως το επαιξα με ελληνικους υποτιλους και ηταν αριστοι ειδικα σε σχεση με αλλα games(βλ.Last of us)

  19. #436
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    http://www.ign.com/articles/2014/01/...pass-1-million

    1.000.000 πωλησεις, οχι και ασχημα θα ελεγα.

    Δυσκολα βεβαια θα φτασει τα 3 του Heavy Rain http://www.computerandvideogames.com...million-sales/

    Aλλα 4εκ πωλησεις δεν ειναι και λιγες για αυτη τη γεννια και ειδικα ενα genre που δεν θεωρειται εμπορικο.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    chronohill (12-01-2014),Conjure7 (13-01-2014)

  21. #437
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Το παιξα επιτελους κι εγω μετα απο καιρο.Ειχα διαβασει καποια reviews,πολλα αρνητικα,μαλλον οι τυποι δεν ειχαν καταλαβει οτι υπαρχουν και διαφορετικα παιχνιδια,δεν ειναι ολα uncharted και πιστολιδι,αλλα δυστυχως το θεμα της κριτικης και της βαθμολογιας επηρεαζει συνηθως αρνητικα οπως συζητησαμε και σε αλλο thread ενα προιον μονο και μονο απ την διαφορετικοτητα του.

    Απ την μια συμφωνω οτι λιγο gameplay παραπανω θα ηταν ωραιο κι ελειπε απ το παιχνιδι,απ την αλλη ομως με κρατουσε πολυ η ιστορια του,χωρις να θελω να ψαξω το παραμικρο σε καθε χωρο,απλα να με τραβηξει η ροη χωρις να με κανει να βαρεθω.Αυτο το πετυχε για μενα.Σαν βιβλιο που το διαβαζω νερο,χωρις να σταματησω να ερευνησω κατι και να με βγαζει απ την ατμοσφαιρα.

    Επισης το παιξα χωρις καθολου επαναληψη,με οτι επιλογες εκανα με την πρωτη,οτι μου ταιριαζε δηλαδη και το ευχαριστηθηκα χωρις να σκεφτομαι πως θα ηταν αν εκανα καποιες αλλες επιλογες.Η ιστορια οπως ΕΓΩ την ηθελα δηλαδη.

    Επισης συμφωνω με την δηλωση του Cage οτι τετοια παιχνιδια δεν τα παιζεις δευτερη φορα και αυτο κανω,οπως και στα heavy rain,Fahrenheit και πολλα αλλα του ιδιου ειδους.Μια φορα και τα θυμασαι οπως θυμασαι και μια ταινια πχ,ποιος ο λογος να δεις αλλες επιλογες,αφου εσυ κινεις κατα μεγαλο βαθμο την ιστορια?

    Σαν ιστορια με κρατησε παρα πολυ,ωραιο το ολο σκηνικο με τις ανακατεμενες στιγμες της ζωης της Jodie,δεν θα το θελα σε σωστη χρονολογικη σειρα,ειχε καποια cheesy σημεια που τα σιχαινομαι οπως και σε ολα τα παιχνιδια σχεδον,αλλα στο συνολο του μου εμεινε στα καλυτερα που εχω παιξει τοσα χρονια.

    Αν και ειμαι απ αυτους που τα γραφικα δεν με επηρεαζουν,ποτε δεν ψαχνω αναλυσεις κτλ,ειναι η πρωτη φορα που λεω wow σε παιχνιδι.Εδω ομως μιλαμε για ανθρωποκεντρικο παιχνιδι,χωρις πολυ gameplay αλλα λιγο και ουσιαστικο,οποτε ειναι το μονο ειδος για μενα που βοηθανε τα γραφικα.Μην παρεξηγηθω,πανεμορφα τα γραφικα του uncharted πχ και πολλων αλλων παιχνιδιων,αλλα οχι για να μου βγαλουν συναισθημα,οπως πχ παιχνιδια του Cage,του Ueda και αλλων.Για παραδειγμα δειτε το πλασμα στο trailer του Last Guardian(αν βγει ποτε βεβαια).Ειναι τρομερο το τι συναισθημα σου βγαζει το προσωπο και οι κινησεις του πουλιου-σκυλου οτι κι αν ειναι αυτο,μεσα σε ενα trailer 2 λεπτων.Ιδιως οσοι εχουν επαφη με ζωο κτλ,θα καταλαβουν.
    Πιο πολυ με νοιαζει η ατμοσφαιρα.Πχ το half life ακομα και σημερα,οσα χρονια κι αν εχουν περασει κι τα γραφικα του δεν βλεπονται πια σε σχεση με τα τωρινα παιχνιδια,τετοια ατμοσφαιρα δεν εχω ξανασυναντησει ποτε.Ειναι το μονο αρνητικο που βρηκα στο beyond.Ναι μεν προσπαθει να φτιαξει ατμοσφαιρα,αλλα μου φαινεται λιγο πιο ψυχρη.Πιο χολυγουντ ας πουμε.Ισως να φταιει κι ο ηχος για μενα.Δεν ξερω.Πχ το Ico δεν εχει παρα μονο ενα θεμα μουσικο αν δεν κανω λαθος,την βουη του αερα που εχεις συνεχεια στα αυτια σου οταν εισαι εξω και τις ακαταλαβιστικες φωνες των πρωταγωνιστων μια στο τοσο.Κι ομως ειναι υπεραρκετα για να χτισουν το ολο παιχνιδι.Στο beyond εχουμε πιο χολυγουντιανο ηχο που ειναι το μονο στοιχειο του που δεν με πειθει.Μονο 2-3 σκηνες τις οποιες δεν σχολιαζω γιατι θα σποιλεριασω.

    Κατα τ αλλα στα top παιχνιδια για μενα,οχι μονο της γενιας αλλα στο συνολο.

  22. The Following 4 Users Say Thank You to mania For This Useful Post:

    chronohill (23-02-2014),Kkritikos (23-02-2014),Nek_Food (23-02-2014),panos74gr (23-02-2014)

  23. #438
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Πηγα και εγω σημερα να το παιξω, τσακ Bug.. δε μου κανει Install (μενει στην Install Screen) το Game! τα 'σβησα ολα και τα ξανακατεβασα (Update) παλι τιποτα!
    Any Solutions?
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  24. #439
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Φόρτωσε άλλο game πρώτα να καθαρίσει η cache και μετά ξαναδοκίμασε το Beyond.

  25. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Stefanos (10-03-2014)

  26. #440
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Τα ιδια PSX3 (απο της 12 το πρωι εχω παιδεύομαι)
    Edit : Μετα απο 300ια RR εγινε , ευχαριστω :')

    Y.Γ. : Θαυμα ειναι που ζει ακομα η κονσολα/Drive μετα το σημερινο!
    Last edited by Stefanos; 10-03-2014 at 19:52.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •