Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 41 to 60 of 184

Thread: Dead Space 3

  1. #41
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Κρίμα γιατί θα ήταν πολύ "λογικό" και θα αποκτούσε ένα ιδιαίτερο ενδιαφέρον για την εξέλιξη του story.


  2. #42
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Εγώ δεν είχα ψηθεί ιδιαίτερα με κάτι τέτοιο πάντως, ειδικά αν ήθελαν να παρουσιαστεί σαν twist (θα ήταν πολύ ατυχής επιλογή τώρα πια). Αν πάλι το δείχναν εξ' αρχής, και πάμε παρακάτω να πούμε την ιστορία μας, δεν θα είχα κανένα πρόβλημα.


  3. #43
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Έστειλα στον Papoutsis στο twitter χθες μετά την παρουσίαση (!) αν ισχύει το spoiler που έγραψα στην προηγούμενη σελίδα (που το είχα διαβάσει σε διάφορα sites όταν είχαν βγει τα πρώτα νέα) και μου απάντησε σήμερα:
    Spoiler!


    Για στειλτου αλλο ενα μηνυμα και ρωτησε τον, platforming elements θα εχει το παιχνιδι? Τυπου uncharted? Κανα σκηνικο τυπου Caravan level? Γιατι μειναμε λιγο μαλακες με αυτα που μας εδειξε στο Dead Space 3 και τα θελουμε ολα μεσα τωρα!

  4. #44
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Εμένα προσωπικά δεν μου έκαναν και τόσο εντύπωση αυτά που είδαμε, αν είναι ΟΛΟ το παιχνίδι έτσι αλλάζει η κουβέντα γιατί σίγουρα θα μιλάμε με άλλες βάσεις. Μεμονωμένα και στα προηγούμενα DS είδαμε πολλούς εχθρούς, huge bosses κ.λπ. χωρίς να χαλάσουν την εμπειρία.

    Αυτά για το demo που είδαμε. Στην Ε3 2010 μας είχαν δείξει ένα - όπως αποδείχθηκε μετέπειτα - καταπληκτικό level, με φοβερή ατμόσφαιρα, όμως στα λίγα λεπτά εκείνα είχαμε δει έναν νέο εχθρό που ερχόταν κατά δεκάδες (The Pack) και ένα τεράστιο creature πάλι.

    Γενικά για το τι θα περιέχει το παιχνίδι πάντως, ξέρουμε κάποια συγκεκριμένα πράγματα που αδιαμφισβήτητα είναι αλλαγές σε σχέση με αυτά που είχαμε συνηθίσει. Τα ψιλοσυζητήσαμε ξανά άλλωστε στην προηγούμενη σελίδα. Σε πρώτη φάση το ότι δεν μένει στάσιμο ένα παιχνίδι καλό είναι, αλλιώς θα φωνάζαμε ότι επαναλαμβάνεται και δεν προοδεύει όπως άλλα. Την αλλαγή του setting την βρίσκω πολύ καλή για το είδος (τον χιονισμένο πλανήτη δηλαδή, παρ' όλο που θα επιστρέψουν και γνωστά settings), το γεγονός ότι θα είναι πιο ανοικτό σε εξερεύνηση αλίμονο αν το θεωρήσω αρνητικό, το προαιρετικό co-op σίγουρα θα το τιμήσω γιατί γουστάρω να παίζω sp co-op (απόλαυσα Dead Nation, R3 και δεν θυμάμαι πιο άλλο), ειδικά σε ένα από τα αγαπημένα μου παιχνίδια με την συγκεκριμένη ατμόσφαιρα σίγουρα θα το απολαύσω ακόμη πιο πολύ. Το cover system μένει να το δούμε (παραπέμπω στο preview) ενώ και για τους human enemies το ίδιο (χθες είδαμε το καταπληκτικό Last of Us διάολε!). Στο twitter έγραψαν ότι τις επόμενες εβδομάδες θα πούνε περισσότερα και για το weapon system, όπου το universal ammo και το more ammo drops αν ισχύει είναι κάτι που με χαλάει (για τον προφανή λόγω του survival κομματιού).

    Προσωπικά διαβάζοντας και το πολυσέλιδο preview της προηγούμενης σελίδας, καταλήγω ότι δεν χρειάζεται να βγάζω βιαστικά συμπεράσματα, απλά θα περιμένω και θα δω.
    Last edited by tonybsg; 06-06-2012 at 01:04.


  5. #45
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Εμένα προσωπικά δεν μου έκαναν και τόσο εντύπωση αυτά που είδαμε, αν είναι ΟΛΟ το παιχνίδι έτσι αλλάζει η κουβέντα γιατί σίγουρα θα μιλάμε με άλλες βάσεις. Μεμονωμένα και στα προηγούμενα DS είδαμε πολλούς εχθρούς, huge bosses κ.λπ. χωρίς να χαλάσουν την εμπειρία.

    Αυτά για το demo που είδαμε. Στην Ε3 2010 μας είχαν δείξει ένα - όπως αποδείχθηκε μετέπειτα - καταπληκτικό level, με φοβερή ατμόσφαιρα, όμως στα λίγα λεπτά εκείνα είχαμε δει έναν νέο εχθρό που ερχόταν κατά δεκάδες (The Pack) και ένα τεράστιο creature πάλι.

    Γενικά για το τι θα περιέχει το παιχνίδι πάντως, ξέρουμε κάποια συγκεκριμένα πράγματα που αδιαμφισβήτητα είναι αλλαγές σε σχέση με αυτά που είχαμε συνηθίσει. Τα ψιλοσυζητήσαμε ξανά άλλωστε στην προηγούμενη σελίδα. Σε πρώτη φάση το ότι δεν μένει στάσιμο ένα παιχνίδι καλό είναι, αλλιώς θα φωνάζαμε ότι επαναλαμβάνεται και δεν προοδεύει όπως άλλα. Την αλλαγή του setting την βρίσκω πολύ καλή για το είδος (τον χιονισμένο πλανήτη δηλαδή, παρ' όλο που θα επιστρέψουν και γνωστά settings), το γεγονός ότι θα είναι πιο ανοικτό σε εξερεύνηση αλίμονο αν το θεωρήσω αρνητικό, το προαιρετικό co-op σίγουρα θα το τιμήσω γιατί γουστάρω να παίζω sp co-op (απόλαυσα Dead Nation, R3 και δεν θυμάμαι πιο άλλο), ειδικά σε ένα από τα αγαπημένα μου παιχνίδια με την συγκεκριμένη ατμόσφαιρα σίγουρα θα το απολαύσω ακόμη πιο πολύ. Το cover system μένει να το δούμε (παραπέμπω στο preview) ενώ και για τους human enemies το ίδιο (χθες είδαμε το καταπληκτικό Last of Us διάολε!). Στο twitter έγραψαν ότι τις επόμενες εβδομάδες θα πούνε περισσότερα και για το weapon system, όπου το universal ammo και το more ammo drops αν ισχύει είναι κάτι που με χαλάει (για τον προφανή λόγω του survival κομματιού).

    Προσωπικά διαβάζοντας και το πολυσέλιδο preview της προηγούμενης σελίδας, καταλήγω ότι δεν χρειάζεται να βγάζω βιαστικά συμπεράσματα, απλά θα περιμένω και θα δω.
    Στην Ε3 του 2010 δεχόμασταν επίθεση σε έναν στριμωγμένο χώρο (church), χωρίς δυνατότητα διαφυγής αν το θυμάμαι καλά.

    Από μόνο του δεν είναι αρνητικό.Αν αυτό όμως σημαίνει οτι bye-bye κλειστοφοβικοί χώροι και το τι παραμονεύει στο τέλος κάθε corridor, τότε για μένα είναι αρνητικό.
    Με το co-op δεν θα ασχοληθώ καθόλου όχι γιατί δεν μου αρέσει, αλλά γιατί κατά την γνώμη μου αφαιρεί από το survival horror feeling (αν έχει απομείνει καθόλου, ίδωμεν).

    Συμφωνώ με το koμμάτι για το universal ammo και τα drops, όπως φυσικά και με το οτι πρέπει να περιμένουμε.Εξάλλου κανένα demo δεν θα μπορούσε να αποδώσει σωστά το feeling του DS.

    Αν πάντως επιβεβαιωθούν οι φόβοι μου και έχει μετατραπεί σε ένα generic TPS, θα το προσπεράσω.Πάντως πιστεύω οτι θα πιάσουν τις πωλήσεις που θέλουν.

  6. #46
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Στην Ε3 του 2010 δεχόμασταν επίθεση σε έναν στριμωγμένο χώρο (church), χωρίς δυνατότητα διαφυγής αν το θυμάμαι καλά.

    Από μόνο του δεν είναι αρνητικό.Αν αυτό όμως σημαίνει οτι bye-bye κλειστοφοβικοί χώροι και το τι παραμονεύει στο τέλος κάθε corridor, τότε για μένα είναι αρνητικό.
    Με το co-op δεν θα ασχοληθώ καθόλου όχι γιατί δεν μου αρέσει, αλλά γιατί κατά την γνώμη μου αφαιρεί από το survival horror feeling (αν έχει απομείνει καθόλου, ίδωμεν).

    Συμφωνώ με το koμμάτι για το universal ammo και τα drops, όπως φυσικά και με το οτι πρέπει να περιμένουμε.Εξάλλου κανένα demo δεν θα μπορούσε να αποδώσει σωστά το feeling του DS.

    Αν πάντως επιβεβαιωθούν οι φόβοι μου και έχει μετατραπεί σε ένα generic TPS, θα το προσπεράσω.Πάντως πιστεύω οτι θα πιάσουν τις πωλήσεις που θέλουν.
    Συμφωνώ με το bold γενικά! Ούτε γω θέλω να χάσει κάτι το παιχνίδι από αυτά που έχουμε αγαπήσει, και διαβάζοντας το preview του opsm βλέπω ότι ίσως όλα είναι ακόμη εκεί, απλά εξελιγμένα, σε νέο setting. Δεν ξέρω αν ισχύει, μακάρι να καταφέρει και να κρατήσει αυτή την ταυτότητα που έχει τέλος πάντων σαν παιχνίδι, και μετά από αυτές τις αλλαγές (που ξαναλέω θεωρώ θετικό ότι δεν θα ξαναδούμε πάλι μια από τα ίδια, γιατί τότε ίσως να κούραζε, ίσως - σίγουρα θα ακούγαμε διαμαρτυρίες πάντως για την μην εξέλιξή του, εγώ από την άλλη δεν διαμαρτύρομαι έτσι κι αλλιώς, απλά δεν ασχολούμαι με κάτι).


  7. #47
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Kαι μονο απο την στιγμη που μπορεις να κανεις roll να μπεις σε cover το παιχνιδι ψιλοπαυει να σε απειλει οπως σε απειλουσε στο παρελθον. Εαν μια κατηγορια παιχνιδιων θεωρω οτι πρεπει να εχει λιγο "περιεργο" και βαρυ χειρισμο, αυτη ειναι η survival horror κατηγορια. Εαν ο χαρακτηρας σου ειναι τσιτα, ε τοτε δεν νιωθεις αγωνια, εχεις μονιμως τον απολυτο ελεγχο και εχεις πολλους τροπους να ξεφυγεις.

    Ολα τα υπολοιπα universal ammo, human enemies ειναι πραγματα που επισης δεν εχουν καμμια σχεση με survival horror. Εαν τωρα επελεξαν να δειξουν ενα Gears of Wars level μονο και μονο για να μπερδεψουν τον κοσμο και να προσελκυσουν νεο κοινο, οκ, αλλα εγω δεν θα approve-αρω.

  8. #48
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Kαι μονο απο την στιγμη που μπορεις να κανεις roll να μπεις σε cover το παιχνιδι ψιλοπαυει να σε απειλει οπως σε απειλουσε στο παρελθον. Εαν μια κατηγορια παιχνιδιων θεωρω οτι πρεπει να εχει λιγο "περιεργο" και βαρυ χειρισμο, αυτη ειναι η survival horror κατηγορια. Εαν ο χαρακτηρας σου ειναι τσιτα, ε τοτε δεν νιωθεις αγωνια, εχεις μονιμως τον απολυτο ελεγχο και εχεις πολλους τροπους να ξεφυγεις.

    Ολα τα υπολοιπα universal ammo, human enemies ειναι πραγματα που επισης δεν εχουν καμμια σχεση με survival horror. Εαν τωρα επελεξαν να δειξουν ενα Gears of Wars level μονο και μονο για να μπερδεψουν τον κοσμο και να προσελκυσουν νεο κοινο, οκ, αλλα εγω δεν θα approve-αρω.
    Ρε συ όλα όσα λες εκτός από το universal ammo τα είδαμε και στο trailer του Last of Us, για το οποίο είπες μεταξύ άλλων "αυστηρά survival"!


  9. #49
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Νομιζω αν ειδες το Last of Us και ειδες το demo του dead space 3 θα ειδες διαφορα ρε συ... δεν μπορει δηλαδη! Στο ενα μιλαμε για φουλ πιστολιδι και δραση και στο αλλο μιλαμε για 6 σφαιρες εκ των οποιων οι μισες δεν βρηκαν τον στοχο, το cover πιο πολυ χρησιμοποιηθηκε για να κρυβεσαι απο τους εχθρους και να μην σε αντιληφθουν και οχι για να αποφευγεις τα πυρα, το inventory και τα εφοδια σου εινΑι ελαχιστα, health bar που δεν αναπληρωνεται, ασυγχωρητο και εξυπνο Α.Ι.

    Νομιζω δεν εχουν καμμια επαφη τα παιχνιδια απο οσα εχουμε δει μεχρι τωρα. Οπως ειπα ναι το Last of Us εχει cover (οχι roll) αλλα ο λογος που το εχει ειναι κυριως για να κρυβεσαι. Και το Metal Gear Solid ειχε cover , δεν το λες gears of wars ομως γιατι το ειχε για αλλο σκοπο. Στο dead space 3 ειναι ξεκαθαρο οτι ειναι εκει μοναχα για να σε προστατευσει απο τα πυρα, οχι για να κρυφτεις και να αιφνιδιασεις τον εχθρο ή να τον αποφυγεις.

    κατα την γνωμη μου παντα.

  10. #50
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Δεν είπα ότι είναι τα ίδια, δεν σύγκρινα καν τα δύο παιχνίδια (και ούτε θα το κάνω βασιζόμενος σε ολιγόλεπτα demos, το πιο πιθανό είναι να μην το κάνω έτσι κι αλλιώς βέβαια), συμμερίζομαι πλήρως τον ενθουσιασμό γενικότερα για το Last of Us, ξετρελλάθηκα και γω! Θα δούμε τώρα κατά πόσο θα δώσει αυτό το feeling που ελπίζουμε βέβαια.

    Αυτό που τόνισα είναι η αντίθεση των δύο σου ποστ στα σημεία που έκανα bold και μόνο, λες ακριβώς το αντίθετο για τα δύο παιχνίδια αναφερόμενος στα ίδια στοιχεία: cover, human enemies, καθόλου περίεργος και βαρύς χειρισμός (όπου θα συμφωνήσω ότι τα προηγούμενα DS το είχαν), τσίτα χαρακτήρας, ενώ καταλήγεις απόλυτα ότι δεν έχεις αγωνία εξαιτίας αυτών και ότι όλα αυτά δεν έχουν καμία σχέση με το survival horror. Thats all.


  11. #51
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    σου εξηγησα την διαφορα του cover. Αλλος ο ρολος του στο ενα παιχνιδι , τελειως διαφορετικος στο αλλο. Ισως θα επρεπε να το ειχα ξεκαθαρισει εξαρχης αυτο το πραγμα αλλα ειλικρινα το θεωρησα αυτονοητο. Τωρα roll δεν εχει ο πρωταγωνιστης του LoU απο οσο εχουμε δει, εχει ελαχιστα ammo και εφοδια, εχει health bar και πολυ πιο αργη εξελιξη/δραση. Στον χρονο που στο ντεμο του LoU ο παικτης εξουδετερωνει 5 εχθρους στο Dead Space εγινε σφαγη και επεσαν καμμια 300αρια σφαιρες.

    Ισως δεν ημουν τοσο σαφης σε αυτο που εγραψα στο πρωτο μου ποστ, νομιζω τωρα να το ξεκαθαρισα καλυτερα. Ολα αυτα τα στοιχεια του LoU ειναι στοιχεια survival horror. Αντιθετα στο dead space 3 ειδικα στην περιπτωση του που εχουμε και τους προκατοχους του σαν σημειο αναφορας, ο χειρισμος φαινεται πολυ μα παρα πολυ διαφορερικος και πιο γρηγορος. Οσο ναναι σκεπτομενος και αυτο μεσα στο μυαλο του καποιος, το αντιμετωπιζει πιο εντονα... θα δουμε την εξελιξη των πραγματων.

    Εντιτ: Και για να ειμαι πιο σωστος, κακως εγραψα για το Last of Us survival horror. Ακομα το στοιχειο "horror" δεν το εχουμε δει. Στο πρωτο τρεηλερ ειδαμε ενα πολυ μικρο δειγμα. Απο τοτε τιποτα. Το ντεμο της Ε3 εστιασε κυριως στο "survival" aspect του παιχνιδιου, οποτε ξαναλεω, δεν επρεπε να το χαρακτηρισω ετσι. Ξερουμε οτι υπαρχει το στοιχειο αυτο, αλλα οχι στον βαθμο που υπαρχει.
    Last edited by Valkyre; 07-06-2012 at 00:35.

  12. #52
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=JvTE629WOk0"]Dead Space 3: Offiicial Announcement Trailer [HD] - YouTube[/ame]

  13. #53
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Λιγο ακομα footage,αυτην την φορα μονο SP χωρις τον Carver ή οπως τον λενε μαζι σου.

    http://videos.videogameszone.de/vide...ay-und-Meinung

    In case you are wondering γιατι δεν γυρνα το cutter σε οριζοντιο/κατακορυφο ειναι γιατι σε αυτο το build δεν το εχουν υπολοιησει.....τωρα αυτο μου ακουγεται καπως εμενα(και με κανε να αναρωτιεμαι κατα ποσο θα υπαρχει στο τελος,θα ναι lol αμα δεν υπαρχει) αλλα το δικαιολογουν στο νεο συστημα modding(το cutter πχ που εχουν τωρα ειναι αναμιξη cutter+forcegun) και οτι θελουν να βρουν ενα τροπο για να εχει και την παλια λειτουργια το cutter (αφου πλεον το κουμπι που αλλαζε την στοχευση του θα ειναι το secondary fire του mod,εδω το force push του force fun)
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  14. #54
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    Λιγο ακομα footage,αυτην την φορα μονο SP χωρις τον Carver ή οπως τον λενε μαζι σου.

    http://videos.videogameszone.de/vide...ay-und-Meinung

    In case you are wondering γιατι δεν γυρνα το cutter σε οριζοντιο/κατακορυφο ειναι γιατι σε αυτο το build δεν το εχουν υπολοιησει.....τωρα αυτο μου ακουγεται καπως εμενα(και με κανε να αναρωτιεμαι κατα ποσο θα υπαρχει στο τελος,θα ναι lol αμα δεν υπαρχει) αλλα το δικαιολογουν στο νεο συστημα modding(το cutter πχ που εχουν τωρα ειναι αναμιξη cutter+forcegun) και οτι θελουν να βρουν ενα τροπο για να εχει και την παλια λειτουργια το cutter (αφου πλεον το κουμπι που αλλαζε την στοχευση του θα ειναι το secondary fire του mod,εδω το force push του force fun)
    καπου μ φαινεται ειχα διαβασει οτι θα τα καταργησουν τα secandaries και θα κανουν συνδυαζουν τα οπλα μεταξυ τους..κατι τετοιο....
    α ρε dead space θελεις να γινεις resi5 +...
    Spoiler!

  15. #55
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Άλλο ένα άρθρο για όσα συζητάμε, τις αλλαγές, κ.λπ. Ο αρθρογράφος λάτρεψε τα προηγούμενα (άλλος ένας που απόλαυσε το Hardcore mode ), και με βάση αυτό γράφει.

    Dead Space 3: it's not what we wanted, but we still want it


  16. #56
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    καπου μ φαινεται ειχα διαβασει οτι θα τα καταργησουν τα secandaries και θα κανουν συνδυαζουν τα οπλα μεταξυ τους..κατι τετοιο....
    α ρε dead space θελεις να γινεις resi5 +...
    Χριστε μου τι εγραψα παλι το μπαζο!ελπιζω να καταλατε απτα συμφραζομενα!
    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Άλλο ένα άρθρο για όσα συζητάμε, τις αλλαγές, κ.λπ. Ο αρθρογράφος λάτρεψε τα προηγούμενα (άλλος ένας που απόλαυσε το Hardcore mode ), και με βάση αυτό γράφει.

    Dead Space 3: it's not what we wanted, but we still want it
    παντως απτα πρωτα δειγματα φαινεται να στρεφεται στην συγχρονη λογικη του resi...επισης το DS2 πουλησε αρκετα η στα επιπεδα του 1?το λεω γιατι σκεφτομαι μηπως θελουν να αυξησουν τις πωλησεις αφου βλεπουν οτι τα resi και gears πουλανε τρελα που ειναι περισσοτερο πολεμοχαρη...
    Last edited by chronohill; 12-06-2012 at 11:59.
    Spoiler!

  17. #57
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    .επισης το DS2 πουλησε αρκετα η στα επιπεδα του 1?το λεω γιατι σκεφτομαι μηπως θελουν να αυξησουν τις πωλησεις αφου βλεπουν οτι τα resi και gears πουλανε τρελα που ειναι περισσοτερο πολεμοχαρη...
    Γυρω στα 3εκ το πρωτο Dead Space σε ολες τις πλατφορμες, λιγο πιο κατω το δευτερο μερος, γυρω στα 2,5 εκ.
    Οι πωλησεις αυτες ειναι μια χαρα, πολυ καλες.
    Το οτι επεσαν λιγο εχει 2 αναγνωσεις. Η μια ειναι οτι δεν ηταν αρκετα action/shooter/μπαμπουμονλαινκοαπ/λετς κατ σαμ νεκρομορφς ντουντ, η αλλη οτι το δευτερος μερος δεν εκτιμηθηκε αρκετα απο το κοινο που λατρεψε το πρωτο παιχνιδι και θεωρηθηκε στροφη σε πιο action θεματα.
    Η EA προφανως πιστευει το πρωτο, εγω μαλλον το δευτερο.


  18. #58
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Dead Space needs “around five million” fans to survive, according to EA

    http://www.pcgamer.com/2012/06/15/de...cording-to-ea/

    “In general, we’re thinking about how we make this a more broadly appealing franchise, because ultimately you need to get to audience sizes of around five million to really continue to invest in an IP like Dead Space,”

    τωρα εξηγουνται ολα...bye bye dead space...Gears of Dead Space anyone???
    Spoiler!

  19. #59
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Αντι να κατσει στα αυγα του η να πει την αληθεια στον κοσμο, οτι δλδ αποφασισαν αλλαγη στο direction γιατι πανε να πιασουν αλλα κοινα και να χεστουν στο ταλιρο, καθεται και λεει παραμυθια οτι αν δεν πουλησει το dead space 3 5 εκ. αντιτυπα δεν μπορει να συνεχισει το franchise. Προσπαθει δλδ να δικαιολογησει την αλλαγη αυτη συνδεοντας την με την βιωσιμοτητα της σειρας. Με 5 εκ. αντιτυπα (5!) δεν εξασφαλιζεις βιωσιμοτητα, χεζεσαι στο ταλιρο. Εκτος πια αν το κοστος παραγωγης και το marketing του dead space κοστιζει κανα δις δολλαρια. Θελετε να κανετε το Dead Space Gears of War και Lost Planet? Νo probs, δικη σας αποφαση. Μην κοροιδευετε τον κοσμο ομως.
    Ελεος πια με τους επαγγελματιες ψευτες.


  20. #60
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Νιωθω λιγο νεκρος μεσα μου με τις μλκιες που ακουω τελευταια...

    "θελει τωρα και καλα τουλαχιστον (!!!) 4 εκατομ... πωλησεις το Dead Space για να -προσεχτε- "επιβιωσει"... δηλαδη ΛΟΛ...

    Αν κυριοι της ΕΑ χρειαζονται τα ΙΡ σας τουλαχιστον 5 εκατομμυρια πωλησεις το καθενα για να επιβιωσει, τοτε κανετε κατι παρα πολυ σκατα με τα λογιστικα σας...

    Λοιπον ας σταματησουν το δουλεμα λεω εγω και ας μιλησουν ντομπρα: "Θελουμε περισσοτερα φραγκα και δεν θα μας εμποδισει το genre του παιχνιδιου γι αυτον τον σκοπο".

    Απλα ομορφα και σταρατα.

Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •