Page 2 of 18 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 21 to 40 of 348

Thread: Japanese/Asian Games Fan Club

  1. #21

    Default

    Quote Originally Posted by geogoku View Post
    και τα σκυλακια στην υπογραφη σου ροζουλινια ειναι αλλα μια χαρα σου αρεσουν....LOL
    κι ομως ειναι τα πιο αιμοβορικα σκυλια που υπαρχουν, μην τα βλεπεις ετσι


  2. #22
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Ένα άρθρο πάνω στο οποίο έπεσα πρόσφατα σχετικά με ένα ιαπωνικό studio που δεν είχα ακούσει πουθενά, μάλλον γιατί δεν μου αρέσουν τα strategy jrpg και τόσο.

    http://www.joystiq.com/2012/05/23/am...ietly-thrives/

  3. #23

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    αλλα εξακολουθω να πιστευω οτι ειναι πολυ ροζουλινι για τα γουστα μου
    Σε νοιώθω πάρα πολύ. Αβάσταχτα φωτεινό, αισιόδοξο και μελό. Για κάποιο λόγο στους Ιάπωνες πρέπει να μπήκε η ιδέα πως εκτός από την δυσκολία δεν μας αρέσουν τα πολύπλοκα δράματα ή οι ενήλικες ιστορίες.
    Χαρακτηριστικά του ύφους των ΧΙΙΙ και του ΧΙΙΙ-2 τα theme songs τους. Πήγαμε από σε...

    Spoiler!
    Last edited by MetalGearFan; 25-05-2012 at 03:25.

  4. #24
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by MetalGearFan View Post
    Σε νοιώθω πάρα πολύ. Αβάσταχτα φωτεινό, αισιόδοξο και μελό. Για κάποιο λόγο στους Ιάπωνες πρέπει να μπήκε η ιδέα πως εκτός από την δυσκολία δεν μας αρέσουν τα πολύπλοκα δράματα ή οι ενήλικες ιστορίες.
    Χαρακτηριστικά του ύφους των ΧΙΙΙ και του ΧΙΙΙ-2 τα theme songs τους. Πήγαμε από σε...

    Spoiler!

    Ο Nobuo Uematsu εχει αφησει εποχη..δεν ξερω πραγματικα τι να πρωτοθυμηθω κ αν το καλοσκεφτουμε το theatrerythm η οπως στο καλο λεγεται εχει πουλησει χαρη σε αυτον μονο κ μονο για την μουσικη του.

    ας ποσταρω κ καποια νεα


    βγαζουν Srpg για android smartphones με το Universe του Tales of...αν κ δεν νομιζω να το δουμε στα μερη μας ας παρουμε μια γευση...

    http://andriasang.com/con15y/tales_tactics_union/

    επισης το Jet Set Radio βγαινει κ για ps vita!not bad.....

    http://www.siliconera.com/2012/05/25...tion-vita-too/
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  5. #25
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Ποιο jrpg θα μου προτεινατε στο ps3 για να μπω λιγο στο κλιμα?

  6. #26
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by tnf50 View Post
    Ποιο jrpg θα μου προτεινατε στο ps3 για να μπω λιγο στο κλιμα?
    Final Fantasy XIII
    Eternal Sonata
    Resonance Of Fate
    Star Ocean 4

    ειναι μια χαρα για αρχη και επειδη ειναι παλια θα τα βρεις κ φτηνα.Αν σου αρεσει η στρατιγικη το Valkyria Chronicles ειναι τελειο.για Disgea ρωτα τον AgentPrinny...

    επισης αν δεν εχεις θεμα με τα γραφικα μπορεις να δοκιμασεις καποιο απο τα Final Fantasy του ps1 απο το PSN τα οποια ειναι πραγματικα 1 & 1...
    Last edited by geogoku; 25-05-2012 at 21:57.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  7. #27

    Default

    To FF13 δεν ήταν και τόσο καλό αλλά να μου πεις το PS3 δεν έχει και πάρα πολλά καλά jRPG όπως το PS1 & PS2.
    +1 στο Star Ocean.

    Το Resonance of Fate ενδιαφέρον είναι, έχει ωραίο σύστημα μάχης αλλά η ιστορία του είναι αδιάφορη.
    Quote Originally Posted by Rob Bricken
    And then there's Hope -- oh, Hope, shown below, the 13-year-old boy who could give Evangelion's Shinji a run for mopiness.

  8. #28
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    H αληθεια εναι οτι δε με ψηνει καποιο απο αυτα(ειμαι λιγο περιεργος) και το ffxiii το εχω τερματισει. Τεσπα, κατι θα βρω...

    Απο ιαπωνικα μη-rpg παιχνιδια τι θα μου προτεινατε? Οταν τελειωσουν οι Πανελλαδικες θελω να παρω 2-3 καλα games αλλα θελω να ειναι ιαπωνικα γιατι τωρα τελευταια μονο δυτικης προελευσης παιζω και ψιλοβαρεθηκα...

  9. #29

    Default

    Yakuza 3/4 (θα βγει και το 5 σε λίγους μήνες).
    Way of the Samurai (άμα είσαι fan, το παιχνίδι μπορεί να είναι μικρό αλλά το replay value είναι που το κάνει καλό).
    Quote Originally Posted by Rob Bricken
    And then there's Hope -- oh, Hope, shown below, the 13-year-old boy who could give Evangelion's Shinji a run for mopiness.

  10. #30
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by tnf50 View Post
    (ειμαι λιγο περιεργος)
    Μην νομιζεις οτι εγω δεν ειμαι αλλα στους τυφλους κυριαρχει ο μονοφθαλμος....

    γενικοτερα Japanese games εκτος RPG θα σου προτεινα κ γω Yakuza σαν στανταρακι κ απο εκει κ περα για τελειως japanese φαση bayonetta, El Shaddai.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  11. #31
    Advanced Member bozo's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Εδεσσα
    Posts
    530
    Name
    Γιαννης

    Default

    καλημερα παιδια και εγω ειμαι φαν το rpg και γενικα τον ιαπωνικων παιχνιδιων.λοιπον θελω να ρωτησω το Tales of Graces F ειναι καλο αξιζει για αγορα και κατι αλλο το yakuza 3 με ενδιαφερει αυτο το καιρο ειναι καλο.απο οτι ειδα βιντεο μου αρεσε.

  12. #32
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Ευχαριστω για τις προτασεις! Το yakuza φαινεται πολυ ενδιαφερον αλλα δεν εχω παιξει τα προηγουμενα στο ps2 οποτε λογικα θα εχω πολλα κενα.

  13. #33
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by tnf50 View Post
    Ευχαριστω για τις προτασεις! Το yakuza φαινεται πολυ ενδιαφερον αλλα δεν εχω παιξει τα προηγουμενα στο ps2 οποτε λογικα θα εχω πολλα κενα.
    Καθε yakuza εχει εξαιρετικα, μεγαλα recap videos απο τα προηγουμενα που μπορεις να δεις πριν ξεκινησεις.Sure ισως ειναι too much info να δεις τοσα japanese names κτλ σε διαστημα λιγων λεπτων και δεν θα εχεις δεθει με χαρακτηρες αμα δεν εχεις παιξει τα παλια παιχνιδια ωστε η εμφανιση καποιων στα νεα να σε ενθουσιασει ,αλλα ειναι καλυτερο απο το τιποτα .In fact θα σε βοηθησουν αριστα στο να κανεις catch up χωρις προβλημα.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  14. #34
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Eγω περιμενω πως και πως το Ni no Kuni.

    Ενα j - RPG που δεν βλεπω προτινατε στον φιλο τνφ, ειναι το White Knight Chronicles... τουλαχιστον το πρώτο που ειχα παιξει εγω, ηταν πολυ ωραιο.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  15. #35
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    και αν δεν κανω λαθος το White Knight Chronicles 2 συμπεριλαμβανει κ το πρωτο μερος σωστα???

    Ενα ωραιο αρθρο για το τρομερο Xenogears....ααααα ρε αυτες ηταν εποχες...

    http://kotaku.com/5911139/gears-gods...best-rpgs-ever

    επισης κατι που ολοι λιγο πολυ ξεραμε...Εχει αρχισει η παραγωγη για το sequel του Zone Of Enders

    http://andriasang.com/con166/zoe_sequel/

    Μηπως εχει δοκιμασει κανεις το παρακατω rpg???θα ηθελα να παιξω ενα χαζοζαρουμενο rpg σε αυτο το στυλ.

    http://www.zavvi.com/games/platforms.../10611997.html
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  16. #36

    Default

    Κανά jRPG - Action RPG έχετε να μου προτείνεται με καλό story/adventure? Κάτι σαν το Xenoblade ή την σειρά Suikoden.

    Quote Originally Posted by tnf50 View Post
    Ευχαριστω για τις προτασεις! Το yakuza φαινεται πολυ ενδιαφερον αλλα δεν εχω παιξει τα προηγουμενα στο ps2 οποτε λογικα θα εχω πολλα κενα.
    Όπως είπε ο nikolaszax, υπάρχει επιλογή στα Yakuza 3 & 4 να δεις τι έγιναν στα προηγούμενα Yakuza. Επίσης στο 4, υπάρχει trophy που πρέπει να το κάνεις αυτό για να πάρεις το trophy. Lol.
    Quote Originally Posted by Rob Bricken
    And then there's Hope -- oh, Hope, shown below, the 13-year-old boy who could give Evangelion's Shinji a run for mopiness.

  17. #37
    Cool Member fistikis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    226
    PSN ID
    John_Fistikis2

    Default

    Πολυ δυνατα παιχνιδια ηταν και τα onimusha τα οποια για καποιο λογο τα σκοτωσαν σε αυτην την γενια.

  18. #38
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Rikimaru View Post
    Κανά jRPG - Action RPG έχετε να μου προτείνεται με καλό story/adventure? Κάτι σαν το Xenoblade ή την σειρά Suikoden.

    Suikoden απορω γιατι δεν εβγαλαν σε αυτη την γενια...μονο ενα strategy στο psp εβγαλαν νομιζω κ στο ds...
    D
    αν δεν κανω λαθος το Nier θεωρητε action rpg οπως κ τα Demon's-Dark souls

    μετα υπαρχει κ το Trinity: Souls of Zill O'll αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο...
    βαζω ενα review ετσι για το μπουγιο

    [YOUTUBE]UY8sJPpv9R0&ob[/YOUTUBE]

    αν εχει δοκιμασει κανεις το Ar tornelico Qoga ας μην πει καμια γνωμη.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  19. #39
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Σκεφτομαι να παρω το zone of the enders collection οταν βγει. Καλο ειναι? Θυμιζει ανιμε η ιστορια του?

  20. #40

    Default



    Ανακοινώθηκε: Shin Megami Tensei IV στο 3DS

    http://www.nintendolife.com/news/201...4_is_3ds_bound

    Το τελευταίο numbered game ήταν το 3 Nocturne (από τα καλύτερα rpg που έχω παίξει ποτέ) που βγήκε πριν κάπου 10 χρόνια ! Η Altus το μόνο παιχνίδι που έκανε για το PS3 είναι το Catherine. Σίγουρα λόγος απόκτησης του 3DS για μένα.

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=IXqkRu1aKcE"]Shin Megami Tensei : Nocturne Intro 2 - YouTube[/ame]
    Last edited by MetalGearFan; 30-05-2012 at 14:34.

Page 2 of 18 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •