Page 3 of 19 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 41 to 60 of 373

Thread: E3 2012 June 5-7 |Los Angeles Convention Center

  1. #41
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μα ναι αφου cloud saving υπαρχει ηδη για τους plus users ετσι δεν ειναι? Αλλα οτι και να ειναι... αναρωτιεμαι... τι ειναι τοσο πια φοβερο που αξιζει τετοιο hype? Τι δηλαδη φανταζεστε εσεις? Εμενα πραγματικα δεν μου παει καπου ο νους μου...


  2. #42
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Μα ναι αφου cloud saving υπαρχει ηδη για τους plus users ετσι δεν ειναι? Αλλα οτι και να ειναι... αναρωτιεμαι... τι ειναι τοσο πια φοβερο που αξιζει τετοιο hype? Τι δηλαδη φανταζεστε εσεις? Εμενα πραγματικα δεν μου παει καπου ο νους μου...
    Aπο το ποστ του Darkuss
    Apart from the partnership deal between PlayStation and a leading cloud gaming service, obviously.

    Onlive?


    Ενα σεναριο ειναι αυτο.Υπαρχουν πολλα.
    .

  3. #43
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Aπο το ποστ του Darkuss



    Onlive?


    Ενα σεναριο ειναι αυτο.Υπαρχουν πολλα.
    Aντιλαμβανεσαι βεβαια οτι αν ειναι Onlive θα σημανει και την αρχη του τελους αυτου που ξεραμε μεχρι σημερα ως κονσολα ετσι? Εγω προσωπικα το απευχομαι αυτο το πραγμα...

  4. #44
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Aντιλαμβανεσαι βεβαια οτι αν ειναι Onlive θα σημανει και την αρχη του τελους αυτου που ξεραμε μεχρι σημερα ως κονσολα ετσι? Εγω προσωπικα το απευχομαι αυτο το πραγμα...
    Μπoρει να μην ειναι onlive,αλλα κατι παρομοιο απο την sony για να παιζεις τα ps2 games.Θα δειξει.

    Τωρα για το onlive,σιγουρα αν επικρατουσε θα αλλαζε τo gaming,αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι για ειναι για κακο αυτο.

    Πιο πολυ ανησυχω για τα smartphones/tablets που λεγαμε στο αλλο thread,που αυτοματα θα εχουμε.
    Μικρη διαρκεια ζωης μιας γενιας,last gen specs,casual gaming ως βαση τους.

    Παρα για το καθε onlive(ακομα και για tablets,smartphones),με το οποιο θα εχουμε γραφικα στο τερμα,χωρις περιορισμους(βεβαια το θεμα ειναι αν ειναι εφικτο κατι τετοιο σε μεγαλες αναλυσεις).

    Σιγουρα προτιμω το δευτερο απο το πρωτο.Απο κει και περα θα δειξει.Περιμενουμε Ε3.
    .

  5. #45
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Kαταλαβαινω τι λες, αλλα διαφωνω ως προς το τι ειναι χειροτερο. Κατα την γνωμη μου το onlive ειναι ΘΑΝΑΤΟΣ με κεφαλαια γραμματα. Καταστρεφει την εννοια της συλλογης. Καταστρεφει την εννοια και την ουσια υπαρξης της κονσολας. Καταστρεφει την εννοια του offline gaming, ητοι ειμαι στο εξοχικο μου στον Θεο μακρια χωρις 5mbps συνδεση (τοσο ειναι το recommended του onlive) και εχω παρει την κονσολα μου και λιωνω με τα φιλαρακια μου σε παιχνιδια. Καταστρεφει την εννοια ανταλλαγης παιχνιδιων (κατι βεβαια που μαλλον ουτως ή αλλως θα συμβει) και φυσικα ερχεται πακετο με ολα τα προβληματα μιας online εμπειριας ακομα και σε offline παιχνιδι. Δηλαδη αμα η συνδεση σου εχει προβλημα τοτε φιλε μου, θα παιζεις uncharted 4 campaign και θα εχεις LAG... ή ακομα χειροτερα , φανταζεσαι να μην μπορεις να μπεις καν να παιξεις το campaign γιατι ο "server is full"?

    δηλαδη, δεν ξερω, αλλα ειδικα αυτο ειναι -για εμενα παντα- το αισχος το ιδιο...το πιο τραγικο πραγμα ολων των εποχων...

    Αποψη μου, αλλα το onlive ειναι μεγαλη μαλακια κι ελπιζω να μην γινει η βασικη πλατφορμα gaming, τουλαχιστον οχι για 1-2 γενιες ακομα, οσο οι συνδεσεις μας (εχει κανεις στην Ελλαδα 5mbps συνδεση?) ακομα ειναι τοσο χαλια και γενικα η τεχνολογια δεν επιτρεπει σε ολον τον κοσμο μια απροβληματιστη εμπειρια.

  6. #46
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Kαταλαβαινω τι λες, αλλα διαφωνω ως προς το τι ειναι χειροτερο. Κατα την γνωμη μου το onlive ειναι ΘΑΝΑΤΟΣ με κεφαλαια γραμματα. Καταστρεφει την εννοια της συλλογης. Καταστρεφει την εννοια και την ουσια υπαρξης της κονσολας. Καταστρεφει την εννοια του offline gaming, ητοι ειμαι στο εξοχικο μου στον Θεο μακρια χωρις 5mbps συνδεση (τοσο ειναι το recommended του onlive) και εχω παρει την κονσολα μου και λιωνω με τα φιλαρακια μου σε παιχνιδια. Καταστρεφει την εννοια ανταλλαγης παιχνιδιων (κατι βεβαια που μαλλον ουτως ή αλλως θα συμβει) και φυσικα ερχεται πακετο με ολα τα προβληματα μιας online εμπειριας ακομα και σε offline παιχνιδι. Δηλαδη αμα η συνδεση σου εχει προβλημα τοτε φιλε μου, θα παιζεις uncharted 4 campaign και θα εχεις LAG... ή ακομα χειροτερα , φανταζεσαι να μην μπορεις να μπεις καν να παιξεις το campaign γιατι ο "server is full"?
    Η εννοια της συλλογης και οι ανταλλαγες,ετσι και αλλιως θα σταματησουν να υπαρχουν καποια στιγμη.

    Το σημαντικοτερο αρνητικο ειναι αυτο για μενα.
    Καταστρεφει την εννοια του offline gaming, ητοι ειμαι στο εξοχικο μου στον Θεο μακρια χωρις 5mbps συνδεση (τοσο ειναι το recommended του onlive) και εχω παρει την κονσολα μου και λιωνω με τα φιλαρακια μου σε παιχνιδια.
    Δεν υπαρχει ομως περιπτωση η sony να δωσει το ταδε ''onlive'' ως βασικο gaming.Θα δουμε.
    .

  7. #47
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Το gaming γινεται ολο και πιο απροσωπο.Θα φτασουμε σε σημειο να ειμαστε κλεισμενοι στο σπιτι ουτε καν στο βιντεοκλαμπ της γειτονιας δεν θα πηγαινουμε, ολα τα ηλεκτρονικα θα ειναι σε ιντερνετικη μορφη και αντιο...Μπορει να ηταν καποτε περιθωριακος οποιος επαιζε videogames αλλα η μικρη αυτη "κλικα" των "nerds" ηταν ακρως κοινωνικη μεταξυ της.Ειτε στο ουφαδικο ειτε στο σπιτι μαζευομασταν, υπηρχε αλληλεπιδραση και επικοινωνια ανθρωπινη.Τωρα σαν τα μουσκαρια θα καθομαστε στους καναπεδες και θα μπλιμπλικιαζουμε και το παλιο offline versus δεν θα υπαρχει ουτε σαν απολιθωμα.5 ωρα (στην καλυτερη) campaing modes και ενα online και ζησαμε εμεις "καλα" και αυτοι πολυ καλυτερα.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  8. #48
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Εκπληκτικο ποστ πραγματικα, εχεις +ρεπ ολοψυχα.

    Παιδια δεν ξερω εμενα με "τρομοκρατουν" τετοιες κινησεις. Απεχθανομαι οτιδηποτε εχει σχεση με Οnline που αυτοματως μου θετει περιορισμους και προυποθεσεις για το πως θα ευχαριστηθω gaming. Δεν αντεχω τις προυποθεσεις " να εχεις μια καλη συνδεση (τι καλη δηλαδη... 5 mbps θα την χρυσοπληρωνεις), να ειναι οι servers απο εκει κατω ετοιμοι να δεχτουν τον φορτο, να εχεις... αυτο, να εχεις εκεινο , να εχεις το αλλο....

    Ξερω οτι ακομα ειναι νωρις, θα μαθουμε τι ειναι αυτο τελικα, αλλα δεν μπορω να μην εκφρασω τον προβληματισμο μου και την αγωνια μου για κατι τετοιο αν τελικα υλοποιηθει.

    Το ειχα πει και οταν ειχε ανακοινωθει το onlive στο θρεντ που ειχαμε ανοιξει. Αυτο το πραγμα θα καταστρεψει ολοκληρωτικα την εννοια offline gaming και gaming γενικοτερα κατα την αποψη μου. Τουλαχιστον οπως εγω αντιλαμβανομαι και θεωρω οτι υφισταται ο ορος gaming, οπως τον εμαθα και οπως θα ηθελα να τον ζω.

  9. #49
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default Gaikai teasing a big E3 announcement

    Ολο και πιο πιθανο φαινεται αυτο το σεναριο....

    Gaikai has major announcements for E3, which has the potential to change the future of video game, the game consoles and the way in which we play.
    http://www.gameblog.fr/news/29082-e3...eo-chez-gaikai

  10. #50
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Χαιρομαι που καποιος συμφωνει και το βλεπει οπως και εγω.Ωραιες οι νεες τεχνολογιες, σιγουρα ολοι γουσταρουμε τις φουτουριστικες καταστασεις που φανταζομασταν στις ταινιες αλλα στην πραξη ολα ειναι πολυ διαφορετικα.Νεα ταξη πραγματων και στο gaming.Ποσο τραγικο μπορει να ειναι ρε γμτ? Τι τους πειραζει να φτιαχνουν την κονσολιτσα τους, να φτιαχνουν το παιχνιδακι τους και εμεις να το αγοραζουμε? Απλα πραματα.
    Οσο για το φορτο στους σερβερς...βλεπουμε τι γινεται με το diablo.Δλδ μιλαμε για εξωφρενικα πραγματα, οσο καλο και να ειναι το παιχνιδι.Φαντασου τωρα να ειναι ολα τα παιχνιδια σε καποια φαση συνεχεια συνδεδεμενα σε σερβερ...Κακογουστια πανω απολα.Eurovision φαση (τουλαχιστον εκει βλεπουμε και καμια χορευτρια ). Σε 5 χρονακια απο τωρα, με γυαλι 3D , ντυσιμο αλα βραβεια MAD , χειριστηριο ταμπλετα, φωνητικες εντολες σε ενα αψυχο πραμα, μονιμως συνδεδεμενο στο ιντερνετ.Κακογουστια πανω απολα ρε σεις.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  11. #51
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Kαι φαντασου οτι τωρα αντιμετωπιζουν προβληματα με τους σερβερ του diablo που τι κανουν στην ουσια οι παιχτες εκει? Απλα host και join games....

    Το onlive στην ουσια θα κανει stream -απο οτι καταλαβα- ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, δηλαδη ΟΛΑ τα data του παιχνιδιου, στην συσκευη της επιλογης σου. Γι αυτο και λενε οτι θα μπορεις να παιζεις crysis 3 στο tablet σου με τα ιδια ακριβως γραφικα οπως στο καλυτερο PC της αγορας.

    λολ.... με την υπαρχουσα τεχνολογια στο 99.99% του πλανητη εχουν πραγματικα την εντυπωση οτι κατι τετοιο ειναι εφικτο απροβληματιστα, οταν δεν μπορουν να συντονισουν τους σερβερ για απλες host/join διαδικασιες στα περισσοτερα online παιχνιδια?Ειναι σοβαροι?

    ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ... ΑΠΛΑ ΠΟΤΕ!

  12. #52
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Ακριβως.Θα πεφτουν συνεχεια,σερβερ φουλ,errors απειρα.Δεν γινεται και μεχρι να γινει σωστα θα μας εχει κοπει και η ορεξη.Μονο που το σκεφτομαι ξερναω.
    Μοδα ειναι θα περασει, μπορει να πει καποιος.Γιατι ομως μας δινουν την εντυπωση οτι αυτη η μοδα ηρθε για να μεινει?

    Υ.Γ. Μερικες μερες εμειναν για να τα χωσουμε και επισημα.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  13. #53
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by aris13 View Post
    Ολο και πιο πιθανο φαινεται αυτο το σεναριο....



    http://www.gameblog.fr/news/29082-e3...eo-chez-gaikai

    Το Gaikai btw ειναι ανωτερο απο το Onlive.
    Last edited by PDS; 25-05-2012 at 20:43.
    .

  14. #54
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    https://twitter.com/geoffkeighley/st...40805373632512

    Originally Posted by Geoff Keighley:


    The next-generation of gaming is coming exclusively to Spike at E3. More details soon.


    Αν εννοει το WiiU θα προκειται για απιστευτη τρολια οποτε μαλλον για κατι απο Epic και Unreal Engine 4 προκειται.



  15. #55
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Αρκει να μην ειναι το onlive related...

  16. #56
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Συμφωνα με new tweets και updates ειναι unreal engine 4 footage στο gametrailers. τωρα που, ποτε κτλ δεν ξερω, υποθετω κατα τη διαρκεια της E3. Αυτο που μας ειχαν πει και οι υπευθυνοι της Epic δλδ, οτι θα δειξουν στο κοινο αυτο που εδειξαν κατι μηνες πριν, δεν ειναι κατι καινουριο.


  17. #57
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Αρκει να μην ειναι το onlive related...
    Iσως ειναι μονο για ps2 games.

    Πραγματικα δεν εχω ιδεα τι μπορει να παρουσιασουν.
    .

  18. #58
    PS3forums Fanatic DarkUSS's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    2,535

    Default



    Ας μπει στο OP αν σας διευκολύνει.

  19. #59
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δηλαδή στην ουσία MS και SONY έχουν την ίδια ημέρα το conference τους έτσι;

  20. #60
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Aν αυτο που εχω βαλει στο OP ισχυει νομιζω δεν υπαρχει λογος να μπλεξουμε με timezones και να μπερδευτουμε περαιτερω.
    Απο ελληνικο site το πηρα και νομιζω οτι οι ωρες ειναι σωστες.

    Microsoft Δευτέρα 4 Ιουνίου 20:00 ώρα Ελλάδας


    Sony Τρίτη 5 Ιουνίου, 04:00 ώρα Ελλάδας


    Nintendo Τρίτη 5 Ιουνίου
    19:00 ώρα Ελλάδας



Page 3 of 19 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •