Page 10 of 15 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 181 to 200 of 282

Thread: Τhe Evil Within

  1. #181
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    θα συμφωνησω με τα γραφικα που ειπε πιο πανω ο φιλος.επισης πρεπει να εχει ενα θεμα με τα framerates......αν λεγεται ετσι (δεν τα παω καλα με τις gaming ορολογιες)
    για να καταλαβετε τι εννοω,οταν περιφερω αργα το rs που ειναι για την καμερα κανει καποιου ειδους τρεμοπαιγμα κατι που μου τη δινει να το βλεπω στο ps4.
    εχω τελειωσει το πρωτο chapter. ακομα δε θα βγαλω συμπερασματα αυτο που μπορω να πω ειναι οτι δεν ειναι αυτο που περιμενα.
    αλλα ας μη βιαστω,θα τα πουμε σε κανα 2ωρο....να εχω μια πιο γεματη αποψη!

    Και μετα σε πειραξε που το Alien ειχε προβλημα σε μερικα cutscenes και περιμενεις τωρα να πεσει η τιμη του για να το παρεις, ενω στο υπολοιπο παιχνιδι δεν εχει το παραμικρο framedrop... Γιατι δε περιμενες να πεσει και εδω η τιμη του και βιαστηκες;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. #182
    Advanced Member opozit's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    511
    PSN ID
    receiver21

    Default

    το game το πηρα απο χθες και σημερα ξεκινησα το 1 chapter,εχει πολυ τρομακτικο και ανχοδες περιβαλλον με τις μπαρες οπως λενε τα παιδια να δινουν ακομα πιο τρομακτικο old school horror που εμενα με φτιαχνει πολυ αντιθετα μετα παιδια...σιγουρα στα 60 frames το παιχνιδι θα ετρεχε καλυτερα παρολα αυτα εμενα με εβαλε γρηγορα στο κλιμα και μου εδωσε αυτα που πρεπει..HORROR!

  3. The Following User Says Thank You to opozit For This Useful Post:

    Desmond (12-10-2014)

  4. #183

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Και μετα σε πειραξε που το Alien ειχε προβλημα σε μερικα cutscenes και περιμενεις τωρα να πεσει η τιμη του για να το παρεις, ενω στο υπολοιπο παιχνιδι δεν εχει το παραμικρο framedrop... Γιατι δε περιμενες να πεσει και εδω η τιμη του και βιαστηκες;
    δε νομιζω να θες ιδιαιτερες συστασεις οταν βγαινει ενα παιχνιδι του ειδους ακριβως που γουσταρεις! ε?


    προχωραω στο mini review
    λοιπον σχετικα με τα frames ξενερωσα,δε θελω να βλεπω τετοια πραματα στο ps4 αλλα μετα απο καμποσο gameplay το συνηθιζεις....
    ειναι οντως τρομακτικο,το κλιμα του ειναι καταθλιπτικο αιματηρο κ σκοτεινο....βασικα οπου πας εισαι ψιλοχεσμενος κ ψαχνεις να δεις απο που θα στη πεσουνε.
    πρεπει να παιξεις κ αρκετο stealth για να επιβιωσεις.ειναι γαμωδυσκολο κ εχω πεθανει αρκετες φορες.
    οσο παιζεις τοσο γουσταρεις κ σιγα σιγα πιανεις στα χερια σου ωραια οπλακια που θες να τα χρησιμοποιησεις πανω στους ανατριχιαστικους φουστηδες που στη πεφτουν.
    σε γενικες γραμμες ωραιο ειναι απλα δεν ειναι οπως ακριβως το περιμενα.οσο προχωρας τοσο σ'αρεσει ομως,ειναι μεχρι να συνηθισεις το gameplay του....
    αυτα τα λιγα,ενταξει δεν ειμαι κ valkyre!
    Last edited by christos-sonyboy; 11-10-2014 at 22:04.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Nerven (14-10-2014),opozit (12-10-2014),teras1 (11-10-2014)

  6. #184

    Default

    ρε 'σεις το 'χει προχωρησει κανεις απ'αυτους που το εχουν?
    Spoiler!

    anyway αν το'χει προχωρησει κανεις πολυ,ας απαντησει να του στειλω μηνυμα.θελω
    να μαθω τι κανω σ'ενα σημειο.

  7. #185
    Member Απαραδεκτος's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Κοζανη (tefra city)
    Posts
    55
    PSN ID
    sakis88
    Name
    Σακης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    θελω
    να μαθω τι κανω σ'ενα σημειο.

    Πω πω..χρονια έχω να το ακούσω και να το νιώσω αυτό σε video game... μακάρι να έχει αρκετές τέτοιες στιγμές το παιχνίδι γρίφους κτλ

    Και κάτι άλλο θέλω να ρωτήσω.. έτσι όπως παρακολουθώ το παιχνίδι τόσο καιρό από τα trailers μου θυμίζει ένα μίγμα silent hill με gameplay resident evil και the last of us και επίσης θυμίζει πολύ το shadows of the damned (ειδικά στα γραφικά και στο φίλτρο που χρησιμοποιεί)

    που μου άρεσε αλλα δεν ήταν κάτι το αξιομνημόνευτο... θα προτιμούσα κάτι με πιο σοβαρό ύφος...

    μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως περίπου είναι το παιχνίδι?

  8. #186
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    The Evil Within was 'so terrifying he had to turn it off!' says Sony

    Here’s some early buzz from a fellow co-worker. The game was so terrifying he had to turn it off after 20 minutes!

  9. #187

    Default

    απαντησαν τοσα πολλα ατομα που τελικα το βρηκα μονος μου. εχω προχωρησει αρκετα.....
    σχετικα με το τελευταιο λινκ....ενταξει ειναι τρομακτικο αλλα οχι κ ετσι!

  10. #188
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Από stream που βλέπω τώρα μου φαίνεται μια μίξη RE και Silent Hill "των φτωχών"!
    Ο τρόπος κίνησης της κάμερας φαίνεται απίστευτα ενοχλητικός και με κουράζει.
    Το όλο πράγμα μου θυμίζει beta για να είμαι ειλικρινής..

  11. #189

    Default

    beta δε θα το 'λεγα αλλα ενταξει θα μπορουσε να ειναι καλυτερο.νομιζω οτι σε κλειστους χωρους το 30fps φαινεται πολυ.

  12. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    teras1 (13-10-2014)

  13. #190
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δεν νομιζω οτι τα 30fps χαλανε κανεναν σε τετοια παιχνιδια, αν δεν υπαρχουν drops ειναι μια χαρουλα, αλλα απο αυτα που διαβαζω εχει πτωσεις δυστυχως. Το θεμα με τα γραφικα ειναι (απο αυτα τα λιγα που εχω δει τουλαχιστον) οτι ειναι μετριοτατα, αν εξαιρεσουμε δλδ την καθαρη εικονα που πρεπει να εχει λογω 1080p, τα textures ειναι last gen quality, τα μοντελα μετρια κτλ. Επισης αυτο που με απασχολει εμενα ειναι οτι το παιχνιδι απο οσα εχω δει εγω τελος παντων βασιζεται περισσοτερο σε tension κυνηγητου παρα σε actual horror. Δλδ οκ, μας κυνηγησε αυτος ο τυπος με το πριονι 1,2, δεκαδυο. Aλλη ενσταση που εχω ειναι το stealth, δεν ειμαι εναντιον του stealth per se αλλα σε αυτο το παιχνιδι καπως μου φαινεται. Τελος, μου φαινεται δινει πιο πολυ εμφαση στο σπλατερ παρα στο ψυχολογικο κομματι...
    Θα το παιξω βεβαια μιας και δεν επιτρεπω στον εαυτο μου να αγνοησει παιχνιδι του mikami αλλα δεν περιμενω και τιποτα φοβερο.
    Το isolation με εχει ψησει πολυ περισσοτερο...


  14. The Following 3 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Nerven (14-10-2014),teras1 (13-10-2014),WolfRathmA (13-10-2014)

  15. #191
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Αυτό που σιχαίνομαι σε τέτοια παιχνίδια είναι το ανελέητο κυνηγητό από υπεράριθμους εχθρούς και τα bosses με τα αλυσοπρίονα. Επίσης βλέπω απαρχαιωμένο game design από έναν απαρχαιωμένο δημιουργό. Μισό λεπτό να ανοίξω την ομπρέλλα να προφυλαχτώ από τις ντομάτες ο βλάσφημος
    Αυτό το μπες σε ένα χώρο και σκότωσε κύματα εχθρών για να προχωρήσεις ήταν ο λόγος που δεν τελείωσα ποτέ το Killzone SF!

  16. #192

    Default

    αλλο ενα μικρο review.
    το παιχνιδι ειναι δυσκολο,εχει easy και medium. κ φυσικα ολοι μας θα το βαλουμε στο medium.
    ε λοιπον το medium ειναι δυσκολο,θα σας βγει λιγο η παναγια με τα headshots.σφαιρες βρισκεις με το κυαλι.
    τα 30fps φαινονται στο συγκεκριμενο παιχνιδι.τα γραφικα οντως θα μπορουσαν να ειναι καλυτερα.
    εχει horror στοιχεια αλλα κ action οπως κ stealth.ειναι αναλογα με το chapter.
    καθως περνατε chapter κ κανετε καποια update στα skills σας οπως κ στα οπλα σας θα αρχιζει σιγα σιγα το game να σας
    φαινεται πιο ενδιαφερον.ξαναλεω ειναι μεχρι να το συνηθισεις το gameplay του κ προχωροντας θα αρχισεις να γουσταρεις σιγα σιγα ολο
    κ πιο πολυ.
    παντως θα ξαναπω οτι περιμενα πολλα περισσοτερα.... αλλα οκ.

  17. The Following 4 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    chronohill (13-10-2014),litanies (13-10-2014),Nerven (14-10-2014),teras1 (13-10-2014)

  18. #193
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Δεν είναι κι ότι τo Resi έδινε καμία βάση στον ψυχολογικό τρόμο, βέβαια. Σαν σπλάτερ b-movie ήταν στην καλύτερη, απλώς ήταν άλλες εποχές κι άλλες οι ηλικίες μας.

  19. #194
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Τo gameover εχει event σημερα στις 19:30 στο Seven Spot στη Νικαια. Αν θελει να παει κανεις... Θα κανουν και κληρωση με παιχνιδια για ολα τα φορματ.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  20. #195
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Ο Valkyre ειχε κανει ενα πολυ ευστοχο σχολιο στο θεμα του Alien "οταν το Alien βγαινει ξανα και ξανα, τοτε συνηθιζεις την υπαρξη του στο χωρο".

    Θεωρω οτι το ιδιο ακριβως συμβαινει και εδω αλλα με ενα πιο shooter-splatter τροπο.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Τo gameover εχει event σημερα στις 19:30 στο Seven Spot στη Νικαια. Αν θελει να παει κανεις... Θα κανουν και κληρωση με παιχνιδια για ολα τα φορματ.
    Να παω καμια βολτα? Το ψηνω...

  21. #196
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post

    - - - Updated - - -



    Να παω καμια βολτα? Το ψηνω...

    Λεει οτι ξεκιναει 19:30 και θα τελειωσει στις 21:30. Αφου πρωτα κανουν παρουσιαση κτλ. Εγω σχολαω 20:00 και ελεγα να περασω ετσι οπως φευγω απο τη δουλεια, αλλα βαριεμαι να περιμενω μεχρι τη κληρωση. LOL.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  22. #197
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Λεει οτι ξεκιναει 19:30 και θα τελειωσει στις 21:30. Αφου πρωτα κανουν παρουσιαση κτλ. Εγω σχολαω 20:00 και ελεγα να περασω ετσι οπως φευγω απο τη δουλεια, αλλα βαριεμαι να περιμενω μεχρι τη κληρωση. LOL.
    Μηπως ξερουμε ποτε θα ειναι η κληρωση?

  23. #198
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ναι, 21:15 περιπου θα ξεκινησει, καπου εκει. Να εχουν τελειωσει 21:30 να πανε σπιτακια τους. LOL

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  24. #199

    Default

    το εβαλα στο easy(casual) γιατι αρχισα να διαολιζομαι.μεχρι να κανεις headshot η γενικως να σκοτωσεις καποιον πρεπει να αδειασεις τρια στρατοπεδα πυρομαχικα,με αποτελεσμα να ξεμενεις.κ οταν οντως χρειαζεσαι σφαιρες για να σκοτωσεις αυτον τον παλιο#ουστη με το αλυσοπριονο(δλδ ελεος μ'αυτον) ΔΕΝ εχεις ουτε πετρα για σφεντονα.οχι τπτ αλλο αλλα πρεπει να τον σκοτωσεις(σε καποια σημεια) για να προχωρησεις επιπεδο.αν μπορουσα να τον αποφυγω θα το εκανα.

  25. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    AriStos13 (14-10-2014)

  26. #200

    Default



    8.7!!!!!
    περιμενα οτι θα το χαντακωναν αλλα αντιθετως πλησιαζει το αριστουργημα!
    8.7 οχι δεν αξιζει.

Page 10 of 15 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •