Page 13 of 15 FirstFirst ... 39101112131415 LastLast
Results 241 to 260 of 282

Thread: Τhe Evil Within

  1. #241

    Default

    ^^
    βαλε κ λιγο bioshock 1 κ 2 στη συνταγη!!!ειδικα καποιοι εχθροι μαζι με τη ρετρο μουσικη σε καποια σημεια ειναι ιδιο!

    Last edited by christos-sonyboy; 17-10-2014 at 10:16.

  2. #242
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Οντως πολυ old school το game. Πολυ grain τα γραφικα για να σε βαλουν στο κλιμα.

    Ειμαι πολυ αρχη ακομη αλλα δειχνει καλο.

  3. #243
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Έχοντας δει αρκετά βιντεάκια στο youtube απο την πρώτη ώρα του παιχνιδιού εχω βγάλει κάποια συμπεράσματα (όσο μπορώ)
    Το παιχνίδι σαν εικαστικό μου αρέσει πάρα πολύ, πολύ αρρωστο και το γουστάρω αυτό.
    Τα γραφικά είναι οκ, ούτε jawdropping άλλα ούτε και να πεις πονάνε τα μάτια μας..(τα cutscenes χάνουν λίγο)
    Για story δεν μπορώ να πω αλλά αυτό που βλέπω με ψήνει αρκετά.
    Τα animation για κλάμματα..(ειδικά αυτό που είναι χτυπημένο το πόδι του με έπιαναν τα γέλια)
    Η κάμερα του παιχνιδιού είναι λίγο χάλια ή μου φαίνεται;;;Πολύ κοντά στον χαρακτήρα και δεν μπορείς να δεις πολλά πράγματα..
    Επίσης το μαυρο πάνω και κάτω δεν μπορώ να το καταλάβω...Κινηματογραφικότητα;;;Εδώ στις ταινίες μου την σπάει θα μου αρέσει στο game;;;Βέβαια το συνηθίζεις, αλλά εγώ απλά το λέω..
    Μόλις πέσει στα 35-40 ευρώ θα κάνω την αγορά και τότε θα εχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη..
    Spoiler!

  4. #244
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    αυτες οι μαυρες μπαρες, δεν υπαρχει επιλογη για να μην υπαρχουν?

    Spoiler!

  5. #245
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    αυτες οι μαυρες μπαρες, δεν υπαρχει επιλογη για να μην υπαρχουν?
    οχι ηλια ετσι ειναι φτιαγμενο το παιχνιδι...
    Στο pc απτην αλλη καπου πηρε το ματι μου οτι βρηκαν τροπο να τις βγαλει οποιος θελει
    Spoiler!

  6. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    ilias78 (20-10-2014)

  7. #246

    Default

    το τελειωσα μολις πριν απο κανα δυο ωρες.σε γενικες γραμμες ωραιο ηταν!!!

  8. #247
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Έλεγα να ποστάρω στο τέλος μια και καλή, αν και θα αργούσα σχετικά, μιας και ασχολούμαστε σχεδόν μόνο βράδυ με τον WISE όποτε μπορούμε, αλλά φτάσαμε Chapter 10, μιλάμε και το 9 και το 10 είναι η απόλυτη παράνοια, αρρώστια σκέτη! Όπως και όλο το παιχνίδι βέβαια...

    Μέχρι στιγμής μόνο στο 6 νομίζω ήταν που μου χτύπησε άσχημα κάτι, κατά τ' άλλα βγάζεις κάθε chapter και νιώθεις ανακουφισμένος...! Κλειστοφοβική ατμόσφαιρα, τεράστιες παγίδες, κυνηγητά, bosses... Και όλα αυτά με μετρημένες σφαίρες, πάντα.

    Δείτε και κάποια artworks από το παιχνίδι:

    http://www.unboxholics.com/news/gami...he-evil-within

    Σύντομες παρατηρήσεις προκειμένου να μην πάρετε τζάμπα το παιχνίδι:

    - Είναι προηγούμενης γενιάς (και δεκαετίας ξέρω γω) από τεχνικής άποψης

    - Μην περιμένετε σοβαρούς διαλόγους, πρωταγωνιστή που θα θα δεθείτε για κάποιον λόγο κ.λπ. - αν και από τα collectibles σιγά σιγά μαθαίνουμε το background για διάφορα πράγματα και λύνονται απορίες και από εκεί (μέχρι και αναφορά στο The Last of Us είχα δει κάπου ως αρνητικό, επειδή δεν του μοιάζει δηλαδή... αν είναι δυνατόν, καμία σχέση)


  9. #248
    Moderator litanies's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Πάτρα
    Posts
    2,011
    PSN ID
    litany_13
    Name
    Αντώνης

    Default

    ^έχει co-op?

  10. #249
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Α όχι, εγώ παίζω μόνο


  11. #250
    Moderator litanies's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Πάτρα
    Posts
    2,011
    PSN ID
    litany_13
    Name
    Αντώνης

    Default

    λόγο πληθυντικού που έβαλες με τον WISE νόμιζα ότι παίζατε μαζί

  12. #251
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Ναι αυτός τρώει πατατάκια! χεχε

    Γενικά σαν ταινία το παίζουμε, αλλά κάνουμε συνεργατικά τα upgrades κ.λπ.


  13. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    litanies (21-10-2014)

  14. #252
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    The Evil Within PS4: Pre-Patch vs Day One Patch F…:
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Leon_DiZ (23-10-2014),Nerven (30-10-2014)

  16. #253
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    Αν εξαιρεσουμε τα γραφικα, το παιχνιδι εχει αρκετα ενδιαφερον και πολυ αγωνια. Κριμα που δεν εδωσαν βαση στα γραφικα. Το παιχνιδι θα ηταν απο τα πιο ωραια για το 2014...
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  17. #254

    Default




    να κ μια κριτικη απο gamespot που λεει τα πραματα με τ'ονομα τους.

  18. #255
    Member Gauros7's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    84

    Default

    Το παιχνιδι ειναι τρομερο, δεν εχει τα super γραφικα, δεν εχει σύγχρονο gameplay (παλι καλα), δεν ειναι casual οπου θα σε παρει απο το χερακι για να το τερματίσεις, ειναι ενα παιχνιδι οπου οι παλιοί θα το λατρεψουν κ οι νεοι ισως να το μισήσουν... υψηλός βαθμος δυσκολίας, κλειστοφοβικό, κ πολυ αρρωστημένο! Μακαρι να εχουμε κ συνεχεια, γουσταρουμε τα hardcore games, μπραβο στον mikami.
    Last edited by Gauros7; 23-10-2014 at 11:21.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Gauros7 For This Useful Post:

    Desmond (23-10-2014)

  20. #256
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αφου το τελειωσα(15 ωρες στο casual) και ενω βρισκομαι στα μεσα του 2ου playthrough νομιζω οτι μπορω να γραψω δυο λογια, αν κ τα περισοοτερα τα εχετε πει.

    Το παιχνιδι ειναι ενα αρρωστημενο old school survival horror. Παραλληλοι κοσμοι οπως στο silent hill και ζομπι και ατμοσφαιρα resi 4. Δεν βασιζεται σε jumpscares αλλα ειναι disturbing απο το πρωτο δευτερολεπτο. Αιμα , βια, αγωνια, σε εχουν συνεχως σε εγρηγορση. Ο τρομος ειναι συνεχης οχι επειδη πεταχτηκε ενα τερας απο τη γωνια. Ολα αυτα εμενα με κερδισαν απο την πρωτη στιγμη. Η ιστορια δεν ειναι κατι που θα συζηταμε μετα απο χρονια οπως στο silent hill 2 αλλα κανει τη δουλεια της. Τα upgrades δινουν ενα τονο rpg και προσφερουν replayability. Ειναι βεβαια ανισο. Υπαρχουν λεβελ που θα πορωθειτε και θα θυμηθειτε καλες εποχες survival horror και 1-2 που θα λετε τι δουλεια εχουν αυτα εδω?

    Στα αρνητικα τωρα, το παιχνιδι τεχνικα ειναι 5 χρονια πισω. Δεν ειναι ασχημο αλλα τα γραφικα του εκτος των φωτισμων ειναι απλα οκ. Η κινηση του χαρακτηρα ειναι awkward. Σε συνδυασμο με την καμερα που ειναι πολυ κοντα στην πλατη του δυσκολευει την κινηση μας και την ορατοτητα γυρω μας. Εκει έγκειται κ η δυσκολια του παιχνιδιου κατα τη γνωμη μου. Ναι το παιχνιδι ειναι δυσκολο γενικα , εχει λιγα πυρομαχικα αλλα πολλες φορες θα χασετε γιατι η καμερα πηρε μια περιεργη γωνια ή γιατι ο χαρακτηρας κινηθηκε αλλοπρόσαλλα.

    Ακομα και τα παραπανω ειναι μερος της εμπειριας του παιχνιδιου ομως. Ειναι χορταστικο σε αντιθεση με τη νεα μοδα των 8ωρων campaign , ειναι οτι πρεπει για εμας τους "παλιους" που μεγαλωσαμε προσπαθωντας να κουνησουμε τον Leon Kennedy με τον σταυρό. Η νεα γενια να το αποφυγει αν ψαχνει 1080p, 60fps , αψογο motion capture, lip sync κλπ.

    Spoiler!

  21. The Following 8 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (24-10-2014),chronohill (24-10-2014),corsaopc3071r (24-10-2014),Desmond (24-10-2014),Godweeder (25-10-2014),j.dnls (24-10-2014),Nerven (30-10-2014),tonybsg (24-10-2014)

  22. #257
    Advanced Member j.dnls's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    329
    PSN ID
    adtk

    Default

    Αυτο το chapter
    Spoiler!

    ειναι οτι πιο τρομακτικο εχω παιξει. Μιλαμε για αγωνια και φοβος σε καθε βημα, χωρις "φτηνα" τρικ.
    Δεν το εχω προχωρησει παρακατω, αλλα ελπιζω να ειναι στα ιδια επιπεδα...

  23. The Following 2 Users Say Thank You to j.dnls For This Useful Post:

    mihalis13 (21-02-2015),tonybsg (24-10-2014)

  24. #258
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Τέλος και από μένα, 18 ώρες στο survival, 104 deaths με κάθε δυνατό τρόπο.

    Τελειώνοντας στο survival σου δίνει για το New Game+:

    Spoiler!


  25. #259

    Default

    δεν εχω και τεραστια εμπειρια καθος απο ps1, λιγο ps2 και wii, παω σε πσ4. Βεβαια εχω παιξει resident, silent hill....κτλπ. Στο πσ4 τερματισα προσφατα το last of us. Σορυ κιολας αλλα το evil within ειναι το last of us με ποιο ασχημο φουστανι. Τα ιδια πραγματα ακριβως κανεις, την πεφτεις απο πισω σε κλικερς, μαζευεις προμηθειες, μιξαρεις στελθ με πιστολιδι, απενργοποιεις παγιδες....κτλπ. Δεν εχει το ιδιο καλο στορυ, δεν εχει ιδια καλα γραφικα και δεν εχει ανπτυξη χαρακτηρων. Αλλα αμα το δεις σαν καθαρο gampeplay, ειναι τα ιδια παιχνιδια. Θα μου πεις τοτε τα μισα survival ιδια εινα. Απλα εχωντας τελειωσα προσφατα το last of us, μου φαινετε πολυ κοντα σε αυτο.

    To evil εχει μεγαλο προβλημα με την καμερα, οπως ειπε και ενας φιλος ποιο πανω, ειναι κοντα στον χαρακτηρα και πολλες φορες οταν κορναρεις καπου δεν βγαζεις ακρη. Με το να ειναι και οι μπαρες πανω κατω και η καμερα κοντα, δεν υπαρχει αισθηση του βαθους και του χωρου. Προσωπικα πιστευω οτι το κανανε εξεπητηδες για να μην γεμιζει η εικονα γραφικα και να ζοριζεται. Με βαση αυτα το παιχνιδι ειναι αδυνατο να παρει κατι παραπανω απο 8ρι. Αλλα δεν ειναι και του πεταμου, εχει ωραια σκοτεινη ατμοσφαιρα, εχει φρικη και ειναι διασκεδαστικο. 3 κεφαλαια εχω παιξει μονο και δεν το βαριεμαι, αλλα με κουραζει η εξερευνηση στον χωρο λογο καμερας/εικονας.

  26. The Following User Says Thank You to tzinos For This Useful Post:

    teras1 (28-10-2014)

  27. #260
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Μα είναι δυνατόν να συγκρίνεις το TLOU με το Evil Within; Μιλάμε καμία επαφή τα δύο παιχνίδια, ξεκινώντας με το βασικό: αυτό που θέλουν να προσφέρουν στον παίκτη. Το ένα είναι μία καταπληκτική ιστορία, ένα έργο τέχνης που προσφέρει μία συγκλονιστική εμπειρία και απίστευτα συναισθήματα, ενώ το άλλο είναι απλά παράνοια:

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Το παιχνιδι ειναι ενα αρρωστημενο old school survival horror. Παραλληλοι κοσμοι οπως στο silent hill και ζομπι και ατμοσφαιρα resi 4. Δεν βασιζεται σε jumpscares αλλα ειναι disturbing απο το πρωτο δευτερολεπτο. Αιμα , βια, αγωνια, σε εχουν συνεχως σε εγρηγορση. Ο τρομος ειναι συνεχης οχι επειδη πεταχτηκε ενα τερας απο τη γωνια. Ολα αυτα εμενα με κερδισαν απο την πρωτη στιγμη. Η ιστορια δεν ειναι κατι που θα συζηταμε μετα απο χρονια οπως στο silent hill 2 αλλα κανει τη δουλεια της. Τα upgrades δινουν ενα τονο rpg και προσφερουν replayability. Ειναι βεβαια ανισο. Υπαρχουν λεβελ που θα πορωθειτε και θα θυμηθειτε καλες εποχες survival horror και 1-2 που θα λετε τι δουλεια εχουν αυτα εδω?
    Καταλαβαίνω ότι αυτή είναι η πρώτη σου εντύπωση μιας και δεν έχεις δει τίποτα ακόμη, αλλά πραγματικά καμία απολύτως σχέση - δεν υπάρχει επαφή.

    Αν κάποιος περιμένει να παίξει κάτι κοντά στο TLOU να μείνει σίγουρα πολύ μακριά από το Evil Within!


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •