Page 5 of 15 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 81 to 100 of 282

Thread: Τhe Evil Within

  1. #81
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Το extended demo που εδειξαν στην Eurogamer expo σε καλη ποιοτητα





  2. #82
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    το παιχνιδι αυτο το ειχα στην αρχη για μεγαλη μουφα. επεσα εξω ομως.
    ειχαμε πολυ καιρο να δουμε horror game

    Spoiler!

  3. #83
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Πράγματι τελικά φαίνεται πάρα πολύ καλό . Μπορεί οπτικά να μην είναι κάτι φοβερό αλλά από ατμόσφαιρα το έχει πιάσει το νόημα

  4. #84
    PS4forums Addict grip's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Τρίκαλα
    Posts
    1,223
    PSN ID
    griparoring
    Name
    Σπύρος

    Default

    Ο τυπάς με το αλυσοπρίονο θα μας γίνει εφιάλτης σε αυτό το παιχνίδι. Με ανυπομονισία το καρτεράω.
    My ps3 games:Kάμποσα άλλα μετά το crash του forum βαριέμαι να τα γράψω...
    psn id:griparoring
    xbox360 id:griparoring

  5. #85
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Σπυρο αυτο ξαναπεστο (μου θυμιζει εντονα εκεινον απο το Resident Evil)
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  6. #86
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    αρκετα καλο αποτι ειδα.Αν και αποφευγω τα τρειλερ σε horror τιτλους που τους βλεπω να με ενδιαφερουν μαρεσε πολυ η ατμοσφαιρα.Μου θυμισε οντως resi4 στην φιλοσοφια του αλλα αυτο αν υλοποιηθει σωστα στο συνολο αποτελει ενα αδιαμφισβήτητο ατου.πολυ καλα γραφικα παντως...μακαρι να δωσει και αυτο ενα boost στο horror genre να ανακαμψει και να γινει οπως παλια...
    Spoiler!

  7. #87
    PS4forums Addict grip's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Τρίκαλα
    Posts
    1,223
    PSN ID
    griparoring
    Name
    Σπύρος

    Default

    Επίσης αρκετά καλό το ότι σε κάποια σημεία δείχνει να είσαι τραυματίας και δεν μπορείς διάφορα καρκατζαλίστικα όπως κολωτούμπες,άλματα κτλ... Είσαι το θήραμα θες δε θες και προσπαθείς να ξεφύγεις και όχι να σπείρεις εσύ τον πανικό.
    My ps3 games:Kάμποσα άλλα μετά το crash του forum βαριέμαι να τα γράψω...
    psn id:griparoring
    xbox360 id:griparoring

  8. #88
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Blehh...Δεν μου αρεσε....
    Ειναι σιγουρα ps4 το video?
    Ολο αυτο που ειδα με κουρασε δεν με τρομαξε..
    Ανθρωπος τον κυνηγουσε η γοριλας; Ολο οοοογγγκ εκανε...
    PFFFFFFF
    Παλι τα ιδια...

  9. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    Valkyre (02-10-2013)

  10. #89
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Yπαρχουν 2 σκηνικα στο demo αυτο που ειναι καρμπον με το Resident evil 4 και αυτο προσωπικα δεν μου αρεσει, οχι οτι δεν μου αρεσει το RE4 ετσι μην παρεξηγηθω. Απλα ειναι τοσο ιδια που ενταξει δλδ οκ...ποσο ακομα να τρομαξω με τον τρελο με το αλυσοπριονο? Δεν ειναι καν αγχωτικο μετα απο το re4 και τα υπολοιπα 3872762386 παιχνιδια που το αντεγραψαν, κουραστικο ειναι. Το αλλο που ειναι στο δωματιο και σκανε τα creatures απο τα παραθυρα ειναι καρμπον η διασημη σκηνη μεσα στο σπιτι στο αρχικο χωριο του 4.
    Εχει ωραια ατμοσφαιρα αλλα συνεχιζω να μην βλεπω κατι πρωτοτυπο στο παιχνιδι, το δευτερο κομματι του ντεμο ειναι σαφως πιο ενδιαφερον και μου αρεσε αλλα περιμενω περισσοτερα. Ειμαι λιγο απογοητευμενος να πω την αληθεια γιατι ειχα και εχω μεγαλες προσδοκιες.


  11. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Valkyre (02-10-2013)

  12. #90
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Yπαρχουν 2 σκηνικα στο demo αυτο που ειναι καρμπον με το Resident evil 4 και αυτο προσωπικα δεν μου αρεσει, οχι οτι δεν μου αρεσει το RE4 ετσι μην παρεξηγηθω. Απλα ειναι τοσο ιδια που ενταξει δλδ οκ...ποσο ακομα να τρομαξω με τον τρελο με το αλυσοπριονο? Δεν ειναι καν αγχωτικο μετα απο το re4 και τα υπολοιπα 3872762386 παιχνιδια που το αντεγραψαν, κουραστικο ειναι. Το αλλο που ειναι στο δωματιο και σκανε τα creatures απο τα παραθυρα ειναι καρμπον η διασημη σκηνη μεσα στο σπιτι στο αρχικο χωριο του 4.
    Εχει ωραια ατμοσφαιρα αλλα συνεχιζω να μην βλεπω κατι πρωτοτυπο στο παιχνιδι, το δευτερο κομματι του ντεμο ειναι σαφως πιο ενδιαφερον και μου αρεσε αλλα περιμενω περισσοτερα. Ειμαι λιγο απογοητευμενος να πω την αληθεια γιατι ειχα και εχω μεγαλες προσδοκιες.
    και μενα αυτο το σκηνικο μου ηρθε στο μυαλο κατευθειαν...ας ελπισουμε οτι ο μικαμι πως τον λενε δεν ειναι 100% κολλημενος στο 4 και οτι θα εχει φρεσκιες ιδεες και τρομακτικα σκηνικα...
    Επειδη το εβλεπα αποσπασματικα, το σκηνικο με το αλυσοπριονο δεν το ειδα.αλλα για να λετε εσεις...
    Spoiler!

  13. #91
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βλεποντας το βιντεο σκεφτηκα την εξης παροιμια...

    ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη...

    Συνηθισμενες φτηνες τακτικες "εκφοβισμου", μηδεν αγωνια, μηδεν αυθεντικο αισθημα horror. Aτμοσφαιρα που δειχνει οτι δεν ενδιαφερει ιδιαιτερα τον Μικαμι, και πως να χτισει την ενταση σταδιακα και απλα ανακυκλωνει προηγουμενες ιδεες...

    Απογοητευμενος.

    Σαφως θα περιμενω να δω ολοκληρωμενο το προιον και τις κριτικες, αλλα εδω και καιρο εχω παψει να πιστευω οτι το νεο δημιουργημα του Μικαμι εχει κατι για να με τρομαξει αυθεντικα. Τα "μπου" και τα "αααργγγκκκ" κλπ δεν συνιστουν σοβαρο επιπεδο survival horror gaming για εμενα. Δεν λεω να μην υπαρχουν αυτα, αλλα οχι να ειναι η κατευθηντηρια οδος.

  14. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Nerven (02-10-2013)

  15. #92
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Ειναι σιγουρα ps4 το video?
    Σιγουρα δεν ειναι ps4 μιας και τα πληκτρα που εμφανιζονται στην οθονη ειναι του xbox, λογικα ειναι η 360 version, χλωμο να ειναι η xbone μιας και ειναι αρκετα rough.


    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Επειδη το εβλεπα αποσπασματικα, το σκηνικο με το αλυσοπριονο δεν το ειδα.αλλα για να λετε εσεις...
    Really hard to miss it μιας και τον κυνηγαει στο μισο βιντεο αυτος στο λιγο πιο γοριλλε του



    Μια παραλλαγη αυτου που ειδαμε στο RE4 και RE5.

    Oταν τελειωνει αυτο το section ξεκιναει το δευτερο part του demo που ειναι μακραν πιο ενδιαφερον αλλα το παιχνιδι γινεται RE4. Oχι οτι αυτο ειναι κακο, αλλα μιλαμε για τρελες κοπιες στυλ house invasion σκηνικο με τα ζομπια να ερχονται με πυρσους, zombie head explosions (η ηταν στο 5 αυτες?)κτλ. Τα ζομπια δε εντελως unimaginative σαν σχεδιασμος, παλουκωμενα κεφαλια και barbwired σημεια στο σωμα τους, πιο generic πεθαινεις. Γενικα εχει ενα direction πιο πολυ στο gore κατα τη γνωμη μου, κατι που ποτε δεν εκτιμησα και δεν το βρισκω και horror.
    Καποια κομματια αποσπασματικα μου αρεσαν οπως εκει που ξεκιναει το δευτερο κομματι και πηγαινεις προς το deserted house, γενικα το βρισκω λιγο generic.
    Περιμενα ισως αλλο direction γι αυτο ξινιζω τοσο.


  16. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    chronohill (02-10-2013)

  17. #93
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ας του εξηγήσει κάποιος αυτού του ανθρώπου ότι αυτό το almost είναι που κάνει συνήθως την διαφορά και εξαιτίας του σφάζονται παλικάρια στις αρένες υπεράσπισης των κονσολών. Επίσης, εμμέσως πλην σαφώς (σαφέστατα) μας λέει ότι θα σχεδιάζει παιχνίδια για την weakest πλατφόρμα και θα τα portάρει ατόφια στην δυνατότερη. Με τις υγείες σας/μας/τους. Ωστόσο βρε παιδιά, τί άλλαξε η Microsoft στην κονσόλα της και από lower specs έφτασε σε no real difference και almost identical σε σχέση με αυτή της Sony. Έχω χάσει επεισόδια ή αυτοί έχουν χάσει τα αυγά και τα πασχάλια;

    Resident Evil Creator Says PS4 And Xbox One Are "Almost Identical"


    Shinji Mikami, creator of Resident Evil, currently working on the last game he’ll direct – The Evil Within – says “There’s no real difference between them,” when referring to Sony and Microsoft’s next generation machines in this month’s Edge magazine.
    “We only need one console. Why do I have to make two versions of a game? And when Xbox One was first announced it had lower specs than PS4, but now they’re almost identical.

    “So either will do.”
    He’s obviously speaking in terms of development, rather than specifications, and it sounds as though they’ll both be more in line with PC architecture, making it easier to port these games due to the similarities with development.

    The Evil Within is set to release on both of these next generation consoles, as well as the current generation PS3 and Xbox 360 as well as PC at some point next year.

  18. #94

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Ωστόσο βρε παιδιά, τί άλλαξε η Microsoft στην κονσόλα της και από lower specs έφτασε σε no real difference και almost identical σε σχέση με αυτή της Sony. Έχω χάσει επεισόδια ή αυτοί έχουν χάσει τα αυγά και τα πασχάλια;
    Η θεωρία γενικής σχετικότητας του Αϊνστάιν προβλέπει ότι η τεράστια μάζα των μαύρων τρυπών διαστρεβλώνει τον χωρόχρονο στη «γειτονιά» τους.
    Καπου εδω κοντα πρεπει να υπαρχει μαυρη και αραχνη τρυπα που δεν την εχουμε παρει χαμπαρι με αποτελεσμα τη διαστρευλωση του χωροχρονου. Ετσι γεγονοτα που σε φυσιολογικες συνθηκες θα χρειαζοταν μηνες η και χρονια για να πραγματοποιηθουν τωρα φαινεται οτι πεταγονται σαν τις πορδες δεξια και αριστερα με χαρακτηριστικο παραδειγμα τη πορεια του XBOX απο υποδεέστερη κονσολα σε specs, στο συγχρονο θαυμα της μηχανικης που ολοι θα αγαπησουμε και ολα αυτα σε ελαχιστο χρονο

  19. #95
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Xαμενος στη μεταφραση? Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο ειλικρινα.
    Παιζει να ειπε επι λεξη οτι τα specs ειναι almost identical? Οι GPUs ας πουμε εναι almost identical? Η GDDR5 με την DDR3 ειναι almost identical?
    Επισης μπορει να μου διαφευγει αλλα δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι στα specs του xbox απο την πρωτη μερα που εγιναν leak, το upclock της cpu ισως (μπορει αυτο να τα εφερε στα ισια?).
    Εχουν λυσσαξει οι Ιαπωνες με το ζορι να εξισωσουν τις κονσολες, μιλαμε για μεγαλη καουρα, τα ιδια λεει και ο Kojima. Δεν λεω οτι εχουν χαοτικη διαφορα οι κονσολες αλλα υπαρχουν σαφεστατες διαφορες στα specs, πως να το κανουμε τωρα.
    Τελος, οτι εχουν δειξει απο το παιχνιδι ειναι σε xbox, λετε να εχει καμια σχεση η ειμαι εγω κακος?


  20. #96
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Τελος, οτι εχουν δειξει απο το παιχνιδι ειναι σε xbox, λετε να εχει καμια σχεση η ειμαι εγω κακος?
    Υπαρχει και το παρακατω ενδεχομενο...


  21. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    psx3 (24-10-2013)

  22. #97

  23. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Stefanos (24-10-2013)

  24. #98
    Elite lostmangr's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    607
    PSN ID
    LOSTMAN-GREECE
    Name
    ΣΑΚΗΣ

    Default The Evil Within

    Έχει ανακοινωθεί εδώ και καιρώ ότι το The Evil Within θα κυκλοφορήσει και για ps4 οποτε είπα να το ανεβάσω γιατί δεν το είδα πουθενά.Και για όσους δεν το ξέρουν καν το game θα σας πω μονο ότι δημιουργός θα είναι ο Shinji Μικάμι πνευματικός πατέρας του resident evil,οποτε εάν ακολουθήσει τα παλιά χνάρια του r.e λογικά θα δούμε ένα διαμάντι στον χώρο τον survival horror games.Ο Shinji Μικάμι ξεκινάει με ένα καινούργιο στούντιο ανάπτυξης οποτε ελπίζουμε να γυρίσει δριμύτερος και να βγάλει ένα best survival horror γιατί με τα r.e 5 και r.e 6 μονο survival horror δεν είδαμε!!!

    official website:http://theevilwithin.com/age.php
    Πάρτε και ένα gameplay video
    ΕΙΣΑΙ ΑΡΗΣ ΣΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΜΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΡΗΣ
    ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΚΑΜΙΝΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΠΑΛΕ ΚΑΙ ΧΑΡΙΛΑΟΥ..


  25. The Following User Says Thank You to lostmangr For This Useful Post:

    Godweeder (04-12-2013)

  26. #99
    Advanced Member Godweeder's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    588
    PSN ID
    Godweeder
    Name
    Nik

    Default

    Καλο φαινετε .
    Στην αρχη εβγαλε πολυ "hostel" φαση και γουσταρα. lol
    Γενικα βγαζεi μια oldschool "αρρωστια" και αυτο ειναι θετικο .

    Απο οσο θυμαμαι μετα το Dead space 2 δεν εχει βγει κατι πολυ δυνατο σε survival horror κατηγορια .(To the last of us δεν το μετραω , ειναι μια κατηγορια μονο του. )
    Spoiler!

  27. #100
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    μαλλον αγορα αυτο...ποτε βγαινει?

Page 5 of 15 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •