Page 14 of 15 FirstFirst ... 4101112131415 LastLast
Results 261 to 280 of 282

Thread: Τhe Evil Within

  1. #261
    Member Ep71Power's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Athens,Greece
    Posts
    58
    PSN ID
    ep71power

    Default

    Και εγω δεν εχω φατσει μακρυα, αλλα νομιζω πως δεν ειναι ασχημο παιχνιδι!ΣΤο 5 κεφαλαιο ειμαι, σε 360 κονσολα, αλλα αμα το βρισκα σε ps4 θατο τσιμαπαγα αντι να δανειζομαι 360 εκδοση!



    Τρομακτικο μεχρι στιγμης, οχι τοσο,σαν το Alien πχ, κλειστοφοβικο περισσοτερο!

    Αυτες τις μπαρες να μην ειχε...ειναι περιοριστικες στη ορατοτητα του παικτη!θα ειχε καλυτερη τυχη αν ειχε βγει 3-4 χρονια νωριτερα(πχ τα dead space μου αρεσαν περισσοτερο),παροτι δανειζεται πολλα στοιχεια απο το Resident evil4.

    Παντως ακομη και τωρα που δεν το εχω προχωρησει αρκετα το βρισκω πιο ενδιαφερον απο τα resident evil 5-6.Για συγκρισεις με το αριστουργημa The Last of Us, υπαρχουν ομοιοτητες αλλα δεν εχω μεχρι στιγμης ζησει τετοιες στιγμες εντασης στο Evil within
    There is no knowledge that is not power...

  2. #262
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια ποιες ομοιοτητες με το Last of Us? Επειδη ο πρωταγωνιστης ειναι αντρας κ κραταει οπλο οπως σε 1347 αλλα παιχνιδια? Το Evil Within εχει ομοιοτητες με Silent Hill , Resi 4 αντε και Clock Tower αν θελετε. Κατα τα αλλα ανηκει στην κατηγορια japanese horror, ουτε καν survival δεν μπορεις να το χαρακτηρησεις.

    Spoiler!

  3. #263
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Aπ οτι εχω δει μονο στο HUD εχει καποιες ομοιοτητες, σωστα?


  4. #264
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    streamαρω οποιος θελει να χαζεψει ας μπει.εχω ριξει πολυ τσιριδα!οποτε το μικροφωνο κλειστο για να μην γελατε!
    το παιχνιδι ειναι παρα πολυ καλο...πραγματικα...
    http://www.twitch.tv/chronohill
    Spoiler!

  5. #265

    Default

    απορια, πως το παιζετε το παιχνιδι? μονοι στα τυφλα και οτι βρουμε απο εξερευνηση η με walkthrough? Εγω μετα απο λιγο εβαλα walkthrough, οχι τοσο για να μου λεει που ειναι οι εχθροι και πως θα τους νικησω, αλλα για τα περισοτερα loots/guns/keys....κτλπ. Στο last of us δεν ηταν τοσο δυσκολο να ανακαλυψεις αρκετα πραγματα. Εδω και με το να μην βοηθανε οι μαυρες μπαρες και η ορατοτητα/καμερα και το ολο ακοτεινο στυλ του παιχνιδιου, το βρισκω απιθανο να βρεις εστω και τα μισα κλειδια (ουτε το 1/3 δηλαδη!) και χαρτες/διαφορα. Και απιθανο να το τελειωσεις ευκολα σε κανα 12ωρο-15ωρο χωρις να εχεις κανει πολλες αναβαθμησεις. Και αν κυριος εισαι στελθ η τρεχεις να αποφευγεις εχθρους, δεν βρισκεις και λεφτα και εφοδια και χωρις εξερευνηση χανει το παιχνιδι

  6. #266
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγώ το τέλειωσα σε 15 ώρες χωρίς οδηγό κ βρήκα πάνω από τα μισά. Δεν είναι δύσκολο το παιχνίδι είναι σχεδόν γραμμικο, απλά έψαχνα αρκετά σε όποια περιοχή ήμουν πριν φύγω

    Spoiler!

  7. The Following 2 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    chronohill (29-11-2014),Dragonpaul (29-11-2014)

  8. #267
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Nai ετσι πρεπει να παιζεται το συγκεκριμενο παιχνιδι.χωρις οδηγους και βοηθηματα.ειναι αρκετα αυτα που δινει απλα πρεπει σε καθε περισταση να συμπεριφερεσαι αναλογα.
    Δηλαδη εαν εχεις μια περιοχη με παγιδες πρεπει να τις εκμεταλευτεις.εαν αρχισεις τα πυροβολητα, στην επομενη που θα πρεπει να εκμεταλευτεις τα οπλα σου δεν θα εχεις επαρκη πυρομαχικα.οπως και με το stealth.εφοσον βλεπεις οτι σε παιρνει εκμεταλευσου το.
    Και γω εχω βρει καμια 10αρια κλειδια και παω για το 10τσαπτερ.
    Το παιχνιδι ειναι πολυ καλο.αλλη μια αποδειξη οτι οι κριτικοι κανουν οτι τους γουσταρει.ο αλλος λεει πεθανε 250 φορες και το εκανε 30 ωρες...και οτι τον κουρασε το trial and error.ε ρε φιλε εαν πας χυμα στο κυμα και δεν καταλαβαινεις τους μηχανισμους του παινχιδιου δωσε το ριβιου σε κανεναν αλλον. Ειδικα το ολο σκηνικο με τις παγιδες δινει σε πολλαπλα επιπεδα στο παιχνιδι. και στον θεμα αγχους και στο gameplay και στο "τι να κανω να την αφησω την παγιδα να την εκμεταλευτω η να παρω τα parts?"... πολλες επιλογες στην μαχη.
    Οταν το τελειωσω θα κανω κλασσικα ενα mini review. Η αληθεια ειναι οτι με ειχαν ψιλοξενερωσει οι αναφορες οτι το παιχνιδι ειναι ενα resi4 λιγο πιο συγχρονο και οτι "εμμένει" στο σπλατερ στοιχειο...τετοιος αγχος χθες και φοβο που ενιωσα (μετα και το isolation) δεν το περιμενα!
    Και επισης το σεναριο μια χαρα ενδιαφερον και οι χαρακτηρες...
    Spoiler!

  9. The Following 2 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    Dragonpaul (29-11-2014),karlat89 (01-12-2014)

  10. #268
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το ξεκίνησα και εγώ εχθές και έπαιξα κανένα 3ωρο.
    Εχω τελειώσει και το 4ο chapter. Το παιχνίδι γενικά μου αρέσει αλλά έχει κάποια προβλήματα.
    Για παράδειγμα η κάμερα σε αδικεί πολύ όπως και μερικές φορές πας να πηδήξεις ενα εμπόδιο και αν δεν είσαι στο κατάλληλο σημείο να πατήσεις Χ δεν κάνει τίποτα.
    Πάντως ότι έχω δει εως τώρα μου αρέσει. Παίζω στη survival δυσκολία και προχωράει μια χαρά το παιχνίδι.
    Spoiler!

  11. #269
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ειμαι στο 9ο Chapter και πραγματικά το παιχνιδάκι είναι πολύ καλό.
    Εγώ προσωπικά το ευχαριστιέμαι πολύ.
    Story προς το παρόν δεν λέει τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά δεν είχα και τρομερές απαιτήσεις από τέτοιο game.
    Γενικά δεν υπάρχουν πολλά πυρομαχικά και όντως οι εχθροί δεν πέφτουν και πολύ εύκολα.
    Η κάμερα αδικεί πολύ το παιχνίδι αλλά και τον παίχτη. Όπου πολλές φορές ο εχθρός είναι δίπλα σου και δεν τον βλέπεις.
    Σε συνδυασμό κιολας με τις μαύρες μπάρες τα πράγματα χειροτερεύουν.
    Απορώ γιατί αφήσανε αυτήν την κάμερα... Ήθελε λίγο πιο μακριά να είναι.
    Spoiler!

  12. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (28-01-2015)

  13. #270
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Εγω δυστηχως απο τον κυριο Shinji Mikami ειχα πολλες απαιτησεις!!Σαφως εχω παιξει και χειροτερα game , αλλα sorry δεν θα παρω...

  14. #271
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εγω, το πηρα, το εβαλα και το ξανα εβγαλα οπως ηταν... Η πανω κατω μπαρες δε παλευονται, ενα αυτο, και ο χωρος που εχεις για να δεις το περιβαλλον γυρο σου ειναι τοσο μικρος που εμενα προσωπικα με ζαλισε.

    Κατ'εμε, αισχος το παιχνιδακι.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. #272
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    2 βδομάδες δεν είχα καταφέρει να παίξω καθόλου το game και ασχολήθηκα 1,5 ώρα εχθές.
    Τελειώσα το 9ο Chapter και είμαι στη μέση του 10. (Ειμαι στις 11 ώρες gameplay)
    Το 9 πραγματικά ήταν πολύ "άρρωστο"!! Αγχος, φόβος και τρέλαινε το μυαλό σου (του Sebastian βασικά)
    Το παίζω στη survival δυσκολία και γενικά δεν έχω αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες (οκ χάνω αρκετές φορές αλλά δεν μου σπάει τα νεύρα)
    Η κάμερα του παιχνιδιού το ξαναλέω είναι τραγική και μερικές φορές θα χάσεις εξαιτίας της.
    Για τους λάτρεις του survival horror πάντως πιστεύω οτι είναι ενα αρκετά καλό παιχνίδι που δυστυχώς έχει πολλά τεχνικά προβλήματα.

    Εγώ παρόλο που δεν είμαι "πωρωμένος" με το συγκεκριμένο genre το ευχαριστιέμαι το παιχνίδι.
    Μου μεταφέρει αγχος, αγωνία και τρόμο (θα μπορούσα να πω.
    Εκεί όμως που το παραδέχομαι είναι πως είναι πραγματικά πολύ άρρωστο (τουλάχιστον για τα δεδομένα μου).
    Ελπίζω μέσα στη βδομάδα να το έχω τερματίσει και να επανέλθω με τις τελευταίες εντυπώσεις.

    Υγ. Μόνο σε μένα οι ήχοι των βημάτων μου θυμίζουν Resident Evil;;
    Last edited by mihalis13; 16-02-2015 at 11:08.
    Spoiler!

  16. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (16-02-2015),hakoo (16-02-2015)

  17. #273
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Στο 11ο και ειδικά στο 12ο chapter νόμισα πως είχα βάλει άλλο παιχνίδι.
    Τώρα είμαι στη μέση του 14ου, οπότε αύριο λογικά θα το τερμστισω.
    Και σειρά έχει το unity (αν και αύριο παραλαμβάνω το the order αλλά θα το αφήσω λίγο να με περιμένει)


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Spoiler!

  18. #274
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Οντως αλλαζει πολυ παρακατω.οπως ειχε γινει και με το resi4...
    Με χαλασε το
    Spoiler!
    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    mihalis13 (21-02-2015)

  20. #275
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    εδω το Bottle Opener :ρ
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  21. #276
    Moderator litanies's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Πάτρα
    Posts
    2,011
    PSN ID
    litany_13
    Name
    Αντώνης

    Default


  22. #277
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το τερμάτισα την προηγούμενη Παρασκευή αλλά είχα ξεχάσει να ποστάρω εδώ τις τελικες εντυπώσεις μου.
    Το παιχνίδι μου άρεσε πάρα πολύ αλλά έπρεπε να τελειώσει στο 10chapter. Απο εκεί και μετά δεν έχει να σου προσφέρει τίποτα..


    Ειδικά στο 12o (The Ride) με έπιασαν τα γέλια από την απογοήτευση..
    Spoiler!


    Επίσης το τελικό boss ήταν αστείο για εμένα αυτό που είδα...

    Πέραν αυτής της εξέλιξης απο το 11ο chapter και μετά και τα τεχνικά προβλήματα που έχει ο τίτλος(κάμερα,χειρισμός) το παιχνίδι είναι ένα καλό survival horror game.
    Έχει άρρωστα σκηνικά, ωραίους καλοσχεδιασμένους εχθρούς
    Spoiler!

    Ακόμα και όταν βγαίνει μέρα καταλαβαίνεις την "¨αρρώστια" που έχει το παιχνίδι..

    Από όταν αρχίζεις το παιχνίδι καταλαβαίνεις οτι δεν θα περάσεις και καλά και οτι θα συναντήσεις πολλά άρρωστα σκηνικά.
    Με αποκορύφωμα 9ο και 10ο chapter.
    Και λες στον εαυτό σου ενθουσιασμένος και ταυτόχρονα απογοητευμένος χεσμενός κλπ. "θέε μου τι άλλο θα συναντήσω ακόμα;;"
    Και μπααααπππ!!! Το παιχνίδι κάνει μια ελεύθερη πτώση χωρίς αλεξίπτωτο....

    Κλείνοντας, το παιχνίδι είναι ωραίο για του λάτρεις του genre θα το πρότεινα αλλά να περιμένουν οτι προς το τέλος θα απογοητευτούν.
    Οκ σαν στορυ δεν έχει να πει τίποτα, αρκετά κοινότυπο αλλά κάνει μια χαρά τη δουλειά του.

    Το παιχνίδι πλήρωσε για εμένα το υπερβολικό hype που δημιουργήθηκε και τις δηλώσεις του Mikami περί "επαναπροσδιορισμού του genre".
    Ίσως αν δεν υπήρχε αυτο το hype να ακούγαμε καλύτερα λόγια. Πάντως εγώ προσωπικά "επαναπροσδιορισμό" δεν είδα. Αλλά ούτε και ένα κακό game.
    Το παιχνίδι αν τελείωνε στο 10 κεφάλαιο τότε για εμένα θα έπαιρνε χαλαρά ένα 8 παρόλο τα τεχνικά του προβλήματα.
    Άλλα ένα παιχνίδι το κρίνεις όταν το τελειώσεις. Οπότε ένα 7αράκι το θεωρώ πιο δίκαιο.
    Spoiler!

  23. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (01-03-2015),litanies (01-03-2015),Nikoladim (29-03-2016)

  24. #278
    Member NickMrg's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens, Peristeri
    Posts
    69
    PSN ID
    NickMrg

    Default



    Επιτέλους το τερμάτισα κι εγώ! Πολύ καλό παιχνιδάκι, με κράτησε αρκετά στην τσίτα μπορώ να πω αν και σε κάποιες φάσεις με κούρασε η δυσκολία. Το έπαιξα βέβαια στο survival όλο αλλά ειδικά με τα πυρομαχικά δεν το περίμενα τόσο τσιγκούνικο, αν και τελικά είχε κι αυτό την γλύκα του. Πάμε γι' άλλο τώρα...

  25. The Following 2 Users Say Thank You to NickMrg For This Useful Post:

    Aphelian (28-04-2015)

  26. #279
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  27. #280
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Νωρις το θυμήθηκαν
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •