Page 1 of 11 12345 ... LastLast
Results 1 to 20 of 208

Thread: The Walking Dead:The Game

  1. #1
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default The Walking Dead:The Game

    Βλέπω δεν υπάρχει thread και το παιχνίδι κυκλοφορεί αυτήν τη βδομάδα...
    Έχει αποσπάσει καλά reviews μέχρις ώρας και φαίνεται πολύ ενδιαφέρον..Αναπτύχθηκε απτήν Telltale Games και ειναι σε 5 επεισόδια.Το πρώτο θα κυκλοφορήσει τώρα και τα επόμενα λίγο πιο μετά. Επίσης θα είναι διαθέσιμο και ένα pack που θα έχει και τα 5 επεισόδια σε καλύτερη τιμη...
    official site:http://www.telltalegames.com/walkingdead/age_gate







    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=RtkkHAmgYWs"]The Walking Dead - Debut Trailer - YouTube[/ame]
    Last edited by chronohill; 25-04-2012 at 00:51.
    Spoiler!

  2. #2

    Default

    επαιξα μιαμιση ωρα απο το πρωτο επεισοδιο και αγορασα ολο το πακετο με τη μια! το παιχνιδι ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!!

  3. #3
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by woody View Post
    επαιξα μιαμιση ωρα απο το πρωτο επεισοδιο και αγορασα ολο το πακετο με τη μια! το παιχνιδι ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!!
    Nαι φαινεται οτι εχει γινει καλη δουλεια.Και τα review συνεχιζουν να λενε καλα λόγια..οταν το τελειωσεις woody πες μας την συνολικη σου αποψη!και γω σκεφτομαι να το παρω το πακετακι..
    Spoiler!

  4. #4
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    Κι εμενα μου αρεσε το demo απο το πρωτο,σιγουρη αγορα,ειμαι ομως επιφυλακτικος ως προς την διαρκεια! Όπως και να έχει το interface μου θύμισε τα παλιά καλά adventure με το κλασσικο point and click! Και η θεματολογια απλα εξαιρετικη (σπλατεραδες ολου του κοσμου ενωθειτε)!
    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  5. #5
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Εχοντας παιξει(και τελειωσει στο PC)το 1o episode οι αποψεις μου ειναι :

    Το art style του ειναι αρκετα ομορφο comic style αν και περισσοτερο καρτουνιστικο απο οτι θα θελα με αποτελεσμα να μην μπορω να παρω στα σοβαρα emotional σκηνες ή ζομπι κυνηγητα οταν βλεπω αυτες τις αστειες φατσες των zombie και χαρακτηρων .Και ειναι ενα παιχνιδι που θελει να δωσει περισσοτερο βαρυτητα στις σχεσεις μεταξυ χαρακτηρων (σωστοι οι devs σε αυτην την λογικη, οπως κανουν και τα comic αλλωστε) οποτε δεν μου καθησε τοσο καλα το art style/direction ,though it definitely had some good moments.

    Το cutscene direction σε γενικες γραμμες καλο αλλα εχει τα κλασσικα φυσικα αποτομα cuts απο μια σκηνη σε αλλη και καποια events θελει πολυ leap of faith για να σου κατσουν καλα οπτικα(πχ το event μπροστα απο το store ή το motel sequence οπου σε βλεπουν φατσα φορα τα ζομπι και καποιες φορες κανεις και αρκετο θορυβο αλλα αυτα δεν νιωθουν ,ειδικα οταν μιλαμε για walkers που με το παραμικρο ηχο αρχιζουν να κουνιουνται και μπορουν να δημιουργουν hordes)
    Το gameplay του ειναι κλασσικο adventure και απευθειας εβαλα minimal hud ωστε να μην βλεπω ποια ειναι τα hotspots και να τα ψαχνω μονος μου.Δουλεψε πολυ καλα γιατι σε σκηνες αγχους με εβαλε να σκεφτω λογικα με τα surroundings για να λειτουργησω και δεν αντιμετωπισα προβλημα να χασω επειδη δεν ηξερα τι να κανω,ισα ισα με αγχωσε περισσοτερο καθως δεν ηξερα ανα πασα στιγμη πυο ακριβως επρεπε να κανω κλικ.
    Παρ'ολα αυτα μεγαλον μειον του παιχνιδιου η οτι να ναι τοποθετηση των hotspots σε σημεια.Πολλες φορες εβαζα τον δεικτη σε κατι που εκανε μπαμ οτι επρεπε/μπορουσα να χρησιμοποιησω αλλα το παιχνιδι δεν εμφανιζε επιλογη ενεργειας γιατι το hotspot ηταν σε ακυρο σημειο(για παραδειγμα ηθελα να μιλησω σε 2 χαρακτηρες αλλα το hotspot ηταν...δεξια τους,πανω σε εναν διπλανο φραχτη).Για ενα παιχνιδι που βασιζεται σε αυτα και για καποιον με minimal hud αυτο ηταν σπασιμο(δεν ξερω αμα ισχυει στο PC μονο ομως)
    Τωρα σχετικα με τις αποφασεις μεσα στο παιχνιδι, ειναι περισσοτερο spoiler
    Spoiler!

    και ειναι προτιμοτερο imo να παιξει καποιος μονο μια φορα το καθε episode πριν βγουν ολα μαζι.

    Τελος μου αρεσε παρα πολυ πως μπορεις να παρουσιασεις τον πρωταγονιστη προς τα εξω κια να καθορισεις ουσιαστικα τον χαρακτηρα του αναλογα με το πως μιλας.
    Σαφεστατα ενα διασκεδαστικο το παιχνιδι παντως και εχει συνδεσεις με το WD comic μιας και ειναι prequel.

    Τελος ειναι μικρο σε διαρκεια(2 ωρες tops να εκλεισα) και αναγκαστικα περιμενεις για τα αλλα episodes

    PS.Το αστειο ειναι οτι με εκανε να θελω ενα zombie/walking dead/similar game απο την quantic dream που να δινει βαση στα emotions,survival και χαρακτηρες κτλ με τα QTE να ειναι οι σκηνες δρασης
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  6. #6
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Eγω παλι το walking dead ειναι το μοναδικο concept που θα μποουσα να το σκεφτω ως ενα ενηλικο ατμοσφαιρικο shooter και αυτοι πηγαν και το καναν point and click.
    Επαιξα το demo, πολυ συμπαθητικο παιχνιδακι σε genre που στην ουσια δεν υπαρχει πια, οποτε φαινεται φρεσκο αν μη τι αλλο. Το visual style ειναι ομορφο αλλα συμφωνω απολυτα με τον Νικολα, drama με αυτη την απεικονιση ειναι καπως δυσκολοχωνευτο.
    Να καθομαι να πληρωνω episode-episode δεν παιζει, αν βγει το πακετακι ολο μαζι σε μια καλη τιμη θα το παρω.


  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Eγω παλι το walking dead ειναι το μοναδικο concept που θα μποουσα να το σκεφτω ως ενα ενηλικο ατμοσφαιρικο shooter και αυτοι πηγαν και το καναν point and click.
    Έτσι ακριβώς... Να ήταν σε φάση The Last of Us. Αν το κάνανε λίγο προσεγμένο θα έβγαινε παιχνιδάρα..
    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  8. #8
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Nαι Φωτη, κι εγω το Last of Us ειχα στο μυαλο μου.
    Btw
    offtopic on/
    πολλοι fans του walking dead θα στραφουν στο Last of us, ειναι ο,τι πιο κοντινο σε υφος υπαρχει σε videogame
    offtopic off/


  9. #9

    Default

    Φέτος πουλάνε αρκετά τα ζόμπι και τα κάθε λογής τέρατα λόγω Walking Dead.. Βέβαια δεν είναι όλοι σε θέση οικονομικά και με βάση την εμπειρία να φτιάξουν παιχνίδια ποιότητας. Πάντως το WD που έπαιξα το trial το συμπάθησα.. Την δουλειά του την κάνει..
    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  10. #10

    Default

    Το τελειωσα χτες. το παιχνιδι ειναι παρα πολυ καλο.. Ειχα καιρο να δω τοσο ενδιαφεροντες χαρακτηρες σε παιχνιδι που να σε σε νοιαζει να μην πεθανουν!! Ο σεναριογραφος καταφερνει να σε κανει να νοιωθεις "δεσιμο"¨με καποιους απο τους χαρακτηρες και καποια στιγμη πρεπει να αποφασισεις με περιορισμενο χρονο ποιον θα σωσεις! Η ιστορια ειναι παρα πολυ καλη, ειδικα οταν ημασταν κλεισμενοι σε ενα χωρο και απεξω ηθελαν να μπουκαρουν τα ζομπι η ατμοσφαιρα ηταν πολυ κοντα στο αριστουργηματικο Night of thε living dead tou romero! Επιτυχημενο blending point and click με quick time events.. Γραφικα με αισθητικη..Για μενα το καλυτερο παιχνιδι της telltale μεχρι τωρα.. Το συστηνω ανεπιφυλακτα!

  11. The Following User Says Thank You to woody For This Useful Post:

    chronohill (29-07-2013)

  12. #11
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    Πεστα ρε Woody!!!Εγω περιμενω το 2ο επεισοδιο πως και πως!Την πρωτη φορα που με εβαλε να επιλεξω ηταν με συναισθηματικο κριτηριο,αλλα σε ολο το υπολοιπο παιχνιδι μεχρι την δευτερη φορα
    Spoiler!

    Θα προτιμουσα ομως να ειχε βγει ολο μαζι ως ενας τιτλος κι οχι ετσι σε επεισοδια (αν και ετσι ειναι πιο κοντα στην σειρα με αυτη την αισθητικη του ''δειτε στο επομενο επεισοδιο'' μετα το τελος κλπ!
    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  13. #12

    Default

    Και εγω φιλε Melnibonian σαφως προτιμω ολοκληρο παιχνιδι αλλα η Telltale εχει αυτη τη τακτικη... Φαντασου οτι το Back to the future περιμενα να βγει ολοκληρο για να το παιξω. Αυτη τη φορα δεν αντεξα να περιμενω.
    Και εγω εκανα καποιες επιλογες που δεν ειμαι σιγουρος αν ηθελα, αλλα σκεφτηκα οτι σε τετοιες στιγμες δεν επιλεγεις με καθαρο μυαλο και ειναι μεσα στο concept του παιχνιδιου να κανεις και λαθος και να το μετανοιωσεις.. Αλλα η ιστορια συνεχιζεται. Ετσι δεν ξαναεκανα load για να αλλαξω επιλογες και θα το παιξω μια και εξω μεχρι τελους.. Οπως το Heavy Rain...

  14. #13

    Default

    Quote Originally Posted by FotisGRC View Post
    Φέτος πουλάνε αρκετά τα ζόμπι και τα κάθε λογής τέρατα λόγω Walking Dead.. Βέβαια δεν είναι όλοι σε θέση οικονομικά και με βάση την εμπειρία να φτιάξουν παιχνίδια ποιότητας. Πάντως το WD που έπαιξα το trial το συμπάθησα.. Την δουλειά του την κάνει..


    How do I renew a ps3 game license?
    Recently I upgraded HDD for my ps3. Now after backing up my old HDD and transfering it to my new one, im not able to play Burnout Paradise, which I baught and downloaded on to my ps3. Its saying I have to renew the the game license to play it. How do I renew the license?





















    ________________________________________




  15. #14
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    To μονο που μπορεις να κανεις αδερφε μου, παιχταρα μου, ειναι να πας και να αγορασεις μια πι εσ εν καρτουλα απο κανα πλαισιο ναουμε η κανα αλλο μαγαζακι και να τουμπανιασεις το πορτοφολακι σου στο στορ.Μετα κανε ανενεωση οτι γουσταιρνεις, να κλ@σεις στο γκεΊμινγκ.
    Cheers!
    Satan has left his killing floor
    PS4

  16. #15

    Default

    μεγαλο παιχνιδι

  17. #16
    Cool Member Slackie_XL's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    233
    PSN ID
    Slackie_XL

    Default

    Ρε παιδιά τι θα γίνει με το δεύτερο επεισόδιο; Μετά από καθυστερήσεις (υποτίθεται πως θα έδιναν επεισόδιο ανα μήνα και έχουν περάσει δυο μήνες μεταξύ του πρώτου και τους δεύτερου) είπαν πως θα έβγαινε τελικά στις 29 του μήνα. Μπήκαμε στον Ιούλιο (καλό μήνα) και ακόμη τίποτα. Στο xbox live υπάρχει κανονικά από τις 29 Ιούνη. Έλεος με αυτή την TellTales. Εντάξει μας πήρε το 20αρικάκι στην αρχή του παιχνιδιού και τώρα η συμπεριφορά τους είναι απαράδεκτη.

  18. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Slackie_XL View Post
    Ρε παιδιά τι θα γίνει με το δεύτερο επεισόδιο; Μετά από καθυστερήσεις (υποτίθεται πως θα έδιναν επεισόδιο ανα μήνα και έχουν περάσει δυο μήνες μεταξύ του πρώτου και τους δεύτερου) είπαν πως θα έβγαινε τελικά στις 29 του μήνα. Μπήκαμε στον Ιούλιο (καλό μήνα) και ακόμη τίποτα. Στο xbox live υπάρχει κανονικά από τις 29 Ιούνη. Έλεος με αυτή την TellTales. Εντάξει μας πήρε το 20αρικάκι στην αρχή του παιχνιδιού και τώρα η συμπεριφορά τους είναι απαράδεκτη.
    Στο US Store βγήκε κανονικά στις 29 με προβλήματα στο κατέβασμα τις πρωτες ώρες που έστρωσε σταδιακά. Δεν ξέρω τι .... γίνεται με εμάς

    Μπορεί να τσεκάρει κανεις αν έχει βγει στο UK?

  19. #18
    Cool Member Slackie_XL's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    233
    PSN ID
    Slackie_XL

    Default

    Μέχρι πρίν από καμιά ώρα που είχα δει δεν υπήρχε.... επίσης να υποθέσω πως αν πάω να κατεβάσω από το αμερικάνικο δεν θα είναι συμβατό με αυτό που έχω προπληρώσει από το ευρωπαϊκό store ;

  20. #19
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    στο 360 παντως εχει βγει ηδη ..

    Spoiler!

  21. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Slackie_XL View Post
    επίσης να υποθέσω πως αν πάω να κατεβάσω από το αμερικάνικο δεν θα είναι συμβατό με αυτό που έχω προπληρώσει από το ευρωπαϊκό store ;
    Yeap.

Page 1 of 11 12345 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •