Page 8 of 11 FirstFirst ... 4567891011 LastLast
Results 141 to 160 of 208

Thread: The Walking Dead:The Game

  1. #141
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Μόλις τελειώσα και το 3ο επεισόδιο.Όντως τρομερό δέσιμο με τους πρωταγωνιστές.Αύριο θα παίξω το 4ο(με βασανίζω και παίζω ένα κάθε μέρα λες και βλέπω σειρά)
    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Πραγματικά είναι τόσες πολλές οι αποφάσεις που πρέπει να πάρεις που δεν τις θυμάμαι όλες..Αλλά πάντα είμαι σε φάση μήπως δεν έπρεπε να πάρω την συγκεκριμένη απόφαση;;
    Πχ τώρα στο 3ο επεισόδιο:
    Spoiler!
    α πολυ ωραια!Ναι οι αποφασεις ειναι πολυ αγχωτικες!



    Spoiler!

    παρακατω να σε δω με τις αποφασεις!παρε αγχολυτικα μαζι!!!
    παντως αυτο που μαρεσε ηταν που μερικες φορες που πας να παρεις αποφαση
    Spoiler!
    !πολυ εξυπνο!

    παντως να ξερεις οτι το 4 καιτο 5 μαλλον θα αναγκαστεις να τα παιξεις back to back γιατι δεν θα αντεχεις την αναμονη!
    Spoiler!

  2. #142
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    μαλιστα ευχαριστω.Οποτε παιρνω μονο αυτο

  3. #143
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Αγορασα το παιχνιδι πριν λιγες μερες που το ειδα προσφορα στα 10 ευρω στο PSN (και τα 5 episodes).
    Μολις το τελειωσα και πραγματικα αισθανομαι οτι τους ληστεψα με τα 10 ευρω, μια εξαιρετικη εμπειρια που αξιζει χαλαρα full price τιμη. Δεν ξερω αν συμφωνω με ολα αυτα τα βραβεια που πηρε το παιχνιδι και το βαρυτιμο τροπαιο (GOTY) αλλα σιγουρα προκειται για μια απο τις καλυτερες εμπειριες της γενιας. Στο ps3 εχει αρκετα τεχνικα θεματα αλλα τα καταπια πολυ ευκολα μιας και ηταν τετοια η ροη που σε ειχε στην τσιτα no matter what.
    Πιστο στο υφος της σειρας, απεδωσε το κλιμα στο 100% με ενα πολυ ωραιο σεναριο (εξαιρετικη κλιμακωση), meaningful επιλογες, εμφαση στους χαρακτηρες και τις σχεσεις, καποια εξαιρετικα action set pieces και φυσικα τα puzzles δεν ηταν καθολου forced στον παικτη. Ευγε στην telltale που η αληθεια ειναι οτι ουκ ολιγες σουπες εχει προσφερει μεχρι στιγμης, φαινεται ομως οτι με το WD βρηκε universe να εμπνευστει και φανηκε αυτο στο προιον.
    Θα κατεβασω το dlc οταν γινει available για psvita, I am looking forward to the second season και φυσικα παρακολουθω πλεον με πολυ ενδιαφερον το επομενο project , the wolf among us.
    Last edited by hakoo; 02-08-2013 at 03:45.


  4. #144
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Αυτό με τη ληστεία που λες το ένιωσα και εγώ. Τσάμπα πράγμα. Να'ναι καλά το plus
    Το 5ο επ. μένει ακόμα για να το τελειώσω. Οι εντυπώσεις μου είναι σίγουρα οι καλύτερες αν και το Back to the Future που είχα παίξει δεν μου άρεσε καθόλου. Από τους πιο καλογραμμένους διαλόγους που έχω δει ποτέ σε παιχνίδι και σε τσιτώνει εκεί που δεν το περιμένεις. Το 4ο δεν μου άρεσε όσο τα προηγούμενα 2 αλλά το τέλος του είναι πολύ δυνατό.

    φυσικα τα puzzles δεν ηταν καθολου forced στον παικτη.
    Δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις εδώ

  5. #145
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Eννοω οτι ειναι μεν μερος του παιχνιδιου και "αναγκαστικα" για την εξελιξη του αλλα δενουν ωραια με τη ροη του παιχνιδου και δεν αισθανεσαι οτι "πρεπει" να τα κανεις.


  6. #146
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Ναι έχεις δίκιο. Η εξέλιξη και τα puzzles είναι πολύ ταιριαστά μεταξύ τους

  7. #147
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μόλις το τερμάτισα!Όντως chronohill έπαιξα το 4 και το 5 σερί!Βέβαια είχα 3-4 μέρες να το πιάσω στα χέρια μου γιατί δεν προλάβαινα να ασχοληθώ με το παιχνίδι αλλά τα 2 τελευταία επεισόδια άξιζε που τα έπαιξα μαζί.
    Όσο για το τέλος τι να πω;;
    Spoiler!


    Αυτά από μένα προς το παρόν.
    Spoiler!

  8. #148
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    το αγορασα και εγω στα 9 ευρω αν δεν κανω λαθος γιατι λογω του ps+ δινει κ ενα εξτρα 10% και μαζι με αυτο πηρα κ το 400 days πακετο.πραγματικα πολυ καλη τιμη για ενα τοσο σημαντικο τιτλο.ειμαι ηδη στο 2ο episode κ το γουσταρω τρελα μιας κ παρακολουθω κ την σειρα.θα συμφωνησω πως ισως ειναι λιγο υπερβολικο για GOTY αλλα σιγουρα θα το εβαζα μεσα στα top 5.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  9. #149
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Μόλις το τερμάτισα!Όντως chronohill έπαιξα το 4 και το 5 σερί!Βέβαια είχα 3-4 μέρες να το πιάσω στα χέρια μου γιατί δεν προλάβαινα να ασχοληθώ με το παιχνίδι αλλά τα 2 τελευταία επεισόδια άξιζε που τα έπαιξα μαζί.
    Όσο για το τέλος τι να πω;;
    Spoiler!


    Αυτά από μένα προς το παρόν.
    +rep για τις απόψεις!
    Spoiler!


    Quote Originally Posted by geogoku View Post
    το αγορασα και εγω στα 9 ευρω αν δεν κανω λαθος γιατι λογω του ps+ δινει κ ενα εξτρα 10% και μαζι με αυτο πηρα κ το 400 days πακετο.πραγματικα πολυ καλη τιμη για ενα τοσο σημαντικο τιτλο.ειμαι ηδη στο 2ο episode κ το γουσταρω τρελα μιας κ παρακολουθω κ την σειρα.θα συμφωνησω πως ισως ειναι λιγο υπερβολικο για GOTY αλλα σιγουρα θα το εβαζα μεσα στα top 5.
    Πολυ καλη τιμη! Τα Goty βραβεια τα πηρε γιατι είναι ενα adventure επιλογών που βασίζεται 100% στο story και στο δέσιμο των χαρακτηρων.Το gameplay του είναι απλό. Οταν θα το τερματίσεις θα καταλάβεις γιατι τα απέσπασε τα βραβεία!
    Επίσης δεν έχει παιξει καποιος απτο forum το 400 days.οταν το παιξεις και αυτο πες μας αν αξιζει...αν και θα το παιξουμε αναποφευκτα αφου συνδεει την 1η με την 2η σεζον...
    Spoiler!

  10. #150
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    +rep για τις απόψεις!
    Spoiler!
    Spoiler!
    Spoiler!

  11. #151
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Η δευτερη θα βγαινει παλι επεισοδιο επεισοδιο?ετσι εχουν πει?θα προτιμουσα να εβγαινε κατευθειαν σε retail.ετσι και αλλιως retail θα προτιμησω οπως και την πρωτη...
    Spoiler!

  12. #152

    Default

    Λογικα ναι. Αυτο ειναι το στυλ του παιχνιδιού άλλωστε. Εμενα παντως για πρωτη φορα μου αρεσει αυτο που γινεται. Και δεν σε αφήνει να καεις παίζοντας για ωρες και σε κραταει σε αγωνία για πολυ καιρο.
    Some cars take your breath away. Only one gives it back.

  13. #153
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by AlexandrosQV View Post
    Λογικα ναι. Αυτο ειναι το στυλ του παιχνιδιού άλλωστε. Εμενα παντως για πρωτη φορα μου αρεσει αυτο που γινεται. Και δεν σε αφήνει να καεις παίζοντας για ωρες και σε κραταει σε αγωνία για πολυ καιρο.
    Nαι ετσι ειναι οντως...θα περιμενω παλι λογικα,εκτος αν λυσσαξω..Παντως η Clementine δεν ειναι και στο κομικ ετσι?γιατι καπου ειχε παρει κατι τετοιο το ματι μου αλλα που εψαξα λιγο ειδα οτι ειναι μονο στο παιχνιδι...
    Spoiler!

  14. #154
    Advanced Member Venigre's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    athina
    Posts
    370
    PSN ID
    Venigre
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Ρε παίδες να ρωτήσω έχω τελειώσει και εγώ την 1η season κατέβασα τώρα το dlc 400days και την digital kai την blue ray έκδοση. Το κάνω install τίποτα, εξαφανίζεται το παιχνίδι. κάνω τίποτα λαθος?

  15. #155
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by Venigre View Post
    Ρε παίδες να ρωτήσω έχω τελειώσει και εγώ την 1η season κατέβασα τώρα το dlc 400days και την digital kai την blue ray έκδοση. Το κάνω install τίποτα, εξαφανίζεται το παιχνίδι. κάνω τίποτα λαθος?
    Me δυσκολεψες ετσι οπως τα εχεις γραψει!
    Εννοεις κατεβαζεις το DLC και δεν στο κανει install?σου εβγαλε την φουσκαλιτσα οτι ολοκληρωθηκε πατησες πανω τελειωσε το install και μετα αφαντο?δεν μου εχει συμβει αλλα μηπως να ξαναπροσπαθησεις?
    Spoiler!

  16. #156
    Advanced Member Venigre's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    athina
    Posts
    370
    PSN ID
    Venigre
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Αυτό ακριβώς κατέβασα και τα 2 και το digital version και το blue ray version είχα τις 2 φουσκαλίτσες κάνω install την digital και μετά τίποτα πάω στον φάκελο που πάνε τα games μετα το instal και δεν υπάρχει, υπάρχει μόνο στα game data σαν εγκατάσταση. Το έχω κάνει 2 φορές αλλά τίποτα.

    Να σημειώσω οτι δεν έχω τώρα εγκταστημένα τα επεισόδια της season 1 παρα μόνο τα save. πρέπει να ξανακατεβάσω όλη τη season 1 πάλι?

  17. #157
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    αν δεν κανω λαθος ναι γιατι θεωρειται dlc της season 1.εγω δλδ μεσω της season 1 το επαιξα.μολις τελειωσα το παιχνιδι κ to 400 days.πραγματικα τελειο κ δεν μπορω παρα να ανυπομονω για την δευτερη season.γνωριζουμε ημερομηνια κυκλοφοριας????
    Last edited by geogoku; 02-09-2013 at 08:20.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  18. #158
    Advanced Member Venigre's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    athina
    Posts
    370
    PSN ID
    Venigre
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    οπότε πρέπει να κατεβάσω και τα 5 επεισόδια?

  19. #159
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Απο τι θυμαμαι πριν κατεβασεις το dlc σου λεει οτι για να το παιχεις θα χρειαστεις να εχεις την πρωτη season του παιχνιδιου,


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  20. #160
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Seems like Telltale is ready to officially announce TWD S2 soon, as they've shared this teaser on Twitter today, which shows a date (upcoming Tuesday), which may be the day when they finally announce the awaited sequel to one of the most surprising games of the past year. Really looking forward to seeing how the story continues.

    "'Keep that hair short...' #TheWalkingDead Season Two"



    Source: https://twitter.com/telltalegames/st...278464/photo/1

    Ερχεται

  21. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    AlexandrosQV (28-10-2013),chronohill (28-10-2013)

Page 8 of 11 FirstFirst ... 4567891011 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •