Page 2 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 21 to 40 of 208

Thread: The Walking Dead:The Game

  1. #21

    Default

    http://www.eurogamer.net/articles/20...-2-psn-release


  2. #22

    Default

    Walking Dead Episode 2 fails to materialise on EU PSN again
    http://www.eurogamer.net/articles/20...n-eu-psn-again

  3. #23
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    παντως ειναι καλυτερο του πρωτου . σε βαζει μεσα , εχει αγωνια οτι πρεπει για οσους εχουν παθει στερηση απο τη σειρα.

    Spoiler!

  4. #24
    Cool Member Slackie_XL's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    233
    PSN ID
    Slackie_XL

    Default

    Πρίν από καμιά ώρα ανέβασαν το επεισόδιο στο ευρωπαϊκό "μαγαζί"... Καιρός ήταν.

  5. #25
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ποσο παει ολο μαζι?

    Spoiler!

  6. #26

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    ποσο παει ολο μαζι?
    Αν θυμάμαι καλα γύρω στα 20 ευρω.

    Συνδιασμος
    Spoiler!
    στο episode2. H αγωνία και η ένταση υπάρχει παντού και σε μεγαλύτερο βαθμό με τον παικτη να πρέπει να πάρει δύσκολες αποφάσεις που καθορίζουν την εξέλιξη του story. Και όλα αυτά χωρίς να σου αφήνει πολύ χρόνο να σκεφτείς τι επιλογές θα κανεις.... γιαυτο αξίζει να παίξουμε το game και με δεύτερο/τριτο save. Σίγουρα το καλύτερο PSN game μαζι με Journey και flower.
    Last edited by DJTaurus; 06-07-2012 at 10:41.

  7. #27
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Θέλω πολύ να το παίξω το game αλλά "φοβάμαι" να τα σκάσω για να το αγοράσω καθώς μέχρι στιγμής όλα τα episodic παιχνίδια της telltale έχουν δωθεί τσαμπέ κατα καιρούς για τους plus χρήστες(Tales of monkey island, sam and max, Back to the future)

  8. #28
    PS4forums Fanatic Melnibonian's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Σχηματαρι
    Posts
    2,337
    PSN ID
    Schimatarium

    Default

    Eπιβεβαιώνω κι εγώ με την σειρά μου ότι το episode 2 τα σπάει ακόμη περισσότερο από το 1. Ας ελπίσουμε ότι θα συνεχιστεί έτσι και στα επόμενα. Έχει ατμόσφαιρα, παρόλη την μικρή του διάρκεια (ως επεισόδιο) σε καθηλώνει να μην χάσεις τίποτα από τα όσα διαδραματίζονται... είμαι περίεργος τι επιλογές έχετε κάνει εσείς ως τώρα, εγώ
    Spoiler!
    Now I hear "THEM" again, singing
    Twilight symphony, twilight

  9. #29

    Default

    Δεν καταλαβαινω καθολου οσους λενε για την ¨διαρκεια¨! Ειναι πεντε επειδοδια, 5 ευρω εκαστο, μας κανει 25 ευρω για ενα παιχνιδι δεκαπεντε ωρων μινιμουμ. Οταν σκατε πενηντα και εξηντα ευρω για 6 ή 8-9 ωρες παιχνιδι;; Εγω πηρα και το pass και μου ηρθε 20 ευρω. Ποσο δηλαδη θελετε να ειναι το επεισοδιο; Πεντε ωρες;;; Εχω κουραστει να λενε για την διαρκεια στα φορουμς. Το ιδιο λεγανε και για το σπαιντερμαν και εχει μια χαρα διαρκεια τελικα.
    Και στο κατω-κατω καλυτερα να εχει μια συγκεκριμενη διαρκεια και να ειναι το παιχνιδι σφιχτοδεμενο και χωρις γεμισματα, παρα να ειναι τεραστιο, απλα για να εχει μεγαλη διαρκεια. Εγω προτιμω να τελειωνει εκει που πρεπει, οχι να τραβαει χωρις λογο...

  10. #30
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ξερουμε ημερομηνια για το 3ο επεισοδιο? μετανοιωσα που δεν περιμενα να τα παιξω ολα μαζι .

    Spoiler!

  11. #31

    Default

    Εγω εχω παιξει το πρωτο, πηρα αμεσως το pass και σκεφτομαι μηπως περιμενω να τα παιξω ολα μαζι...ηδη εχω ξεχασει καποιες λεπτομερειες απο το πρωτο..

  12. #32
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Σε αντιθεση με το 1ο episode ,το 2ο μου αφησε μια πολυ καλυτερη εικονα αν οχι σε ολα τοτε στα περισσοτερα σημεια του σε σημειο που αν περιμενω πως και πως το 3ο .Βοηθησε και οτιβασιστηκε περισσοτερο στους ανθρωπους και οχι στους walkers σε καλυτερο βαθμο απο το πρωτο(οπως κανει και το comic αλλωστε αφου ειναι character series και λιγοτερο zombie series)
    Πολυ καλυτερη δουλεια σε οτι αφορα τις αποφασεις.Στο πρωτο episode ηταν για εμενα τουλαχιστον no-brainer οι αποφασεις,αντιθετα το 2ο σε βαζει στα βαθια απο πολυ νωρις και αμα "μπεις μεσα " στο παιχνιδι τοτε πολλα πραγματα μου εγιναν πιο δυσκολα απο πριν ενω και καποιες εξελιξεις με εκαναν να μετανιωνω τις κινησεις μου ή να αλλαξω on the fly οπως πχ(2 episode story spoilers obviously)
    Spoiler!
    .
    Ενω οσο αφορα του να "μπεις στο πετσι του ρολου" πχ στην πρωτη αποφαση
    Spoiler!
    .
    Και γενικα ηταν πιο dark και ατμοσφαιρικο ενω και τα relationships μου φανηκαν πιο πειστικα(και ο main character/voice actor τουλαχιστον μπορει να αποδωσει τελεια θυμο οταν πρεπει ).

    Δυστηχως ομως δεν πιστευω ομως πως η εξελιξη της ιστοριας του συγκεκριμενου episode εβγαζε νοημα ανα διαστηματα σε οτι αφορα το κεντρικο του θεμα (2nd episode spoilers και some mild comic spoilers in there,οχι τιποτα σημαντικο αλλα ποτε δεν ξερεις για καποιους τι θεωρουν spoiler και τι οχι ).
    Spoiler!



    Κατα τα αλλα το episode χτυπησε τις καταλληλες χορδες σε σχεση με το πρωτο που με αφησε καπως cold .
    As for the rest of the decisions
    Spoiler!
    Last edited by nikolaszax; 07-07-2012 at 09:51.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  13. #33

    Default

    @nikolaszax στον πρωτο που
    Spoiler!
    ..?

  14. #34
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    @nikolaszax στον πρωτο που
    Spoiler!
    ..?
    Spoiler!
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  15. #35

    Default

    Βγήκε και το 3ο επεισόδιο.. Φοβερό παιχνιδάκι απο όλες τις απόψεις. Ειδικά απο story και σενάριο σκίζει..

    Οι τύποι της σειράς πρέπει να το σκεφτούν σοβαρά να προσλάβουν τους σεναριογράφους απο το game!!

  16. #36

    Default

    Quote Originally Posted by FotisGRC View Post
    Βγήκε και το 3ο επεισόδιο..
    US Store?

  17. #37
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    US και PC έχει βγει. Στην Ευρώπη μας έχουν στο γράψιμο

    So… no The Walking Dead?

    Not at the moment. It could be next week alas I don’t wish to get your hopes up

  18. #38

    Default

    Σοβαρά?? Καλά είναι δυνατόν? 'Ελεος...

  19. #39

    Default

    Ουτε καν να δώσουν ημερομηνία για το eu store....καλα κρασιά.
    http://www.thesixthaxis.com/2012/09/...ing-past-scee/

  20. #40

    Default

    Βγήκε πριν καμια ώρα!

Page 2 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •